Jul 06, 2024, 04:21:56 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.251 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: prosirene vene na potkolenici  (Pročitano 2950 puta)

Van mreže Mickey Rourke

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 80
prosirene vene na potkolenici
« poslato: Oktobar 16, 2012, 03:56:08 posle podne »
noge nisam radio dugo zbog povrede kolena i od pre 2 meseca sam krenuo da ih intenzivno radim ...
od pre par nedelja sam primetio da kad god radim list i naprezem potkolenicu na desnoj potkolenici sa spoljne strane primetim 2-3 'cvorica' vena (dakle prosirene vene,a ne 'obicne' vene) velicine recimo jagodice prsta ...obicno treniram popodne oko 4-5,ti cvorici nakon par sati od treninga se znatno smanje da bi sutra ujutru potpuno nestali,i opet se pojave uvek tog dana kad radim listove (jednog nedeljno ih radim)
da li mozda da prestanem da to radim ? majka i baba(njena majka) imaju problema sa venama tako da i genetski imam predispozicije,ali osim tog estetskog problema druge simptome nemam ...
23god,198cm,102kg ... studiram,osim teretane nikakve poslove ne radim,niti dugo stojim,cak sam po prirodi dosta lenj i dosta vremena provodim uz komp ili TV ...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: prosirene vene na potkolenici
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 16, 2012, 04:25:47 posle podne »
ako imas genetske predizpocije,otezna fiz aktivnos ce sigurno do neke mere uticati na to
ali
siguran sam da nece biti jedan i jedini krivac ako bude bas neki problem sa venama kao ni da ti bilo ko moze ganartovati da sada nikada vise nista ne radis sa nogama u zviotu da neces imati problem sa venama..

Van mreže Mickey Rourke

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 80
Odg: prosirene vene na potkolenici
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 16, 2012, 04:38:40 posle podne »
svestan sam ja da cu ako mi je takva genetika kad tad imati problem ali se plasim da cu daljim treningom listova (koji su mi ko za inat najgora partija :( ) samo ubrzati to,jer je to jedino mesto na telu gde imam takvih problema i jedino kad radim listove se one tu prosire,niti se prosire kad dugo stojim,trcim ili treniram neki gornji deo tela
raspitacu se kod lekara,ovde sam pre svega postovao jer kontam da jos neko od vezbaca ima slicnih problema ... svakako je da ne zelim da sa 23god imam vene na nogama zarad dobrih listova,tako da cu ispauzirati dok ne pokupim jos neki savet ...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: prosirene vene na potkolenici
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 16, 2012, 04:58:27 posle podne »
najbolje savet sa lekarom

Van mreže ela ela

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 353
Odg: prosirene vene na potkolenici
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 16, 2012, 05:03:32 posle podne »
Ja imam par tih cvorica,odskoro su krenuli i da bole i nisu izrazeni
samo na treningu vec i kad dugo hodam i stojim(a to je svaki dan).

Svakako treba posetiti lekara-ja sam na svoju ruku uzela neki kesten gel-
koji-naravno-nista nije pomogao a na preporuku apotekara i hepatrombin
koji mi pomaze-za sada.Namazem u malo debljem sloju i ostavim da upije.

Van mreže Mr.Paf

  • Član
  • *
  • Poruke: 34
Odg: prosirene vene na potkolenici
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 16, 2012, 05:18:28 posle podne »
Ja imam jedan cvor na desnom listu vec godinama....i kada treniram listove ili trcim,hodam duze itd. bas se "naduje" ali nista mi ne smeta,samo mi je malo gadno da ga gledam dok treniram.... pa sam to prosto resio...ne obracam paznju na to  :) Bitno mi je da se nije povecao...godinama stoji takav kakav je....

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: prosirene vene na potkolenici
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 16, 2012, 05:33:15 posle podne »
Ja imam jedan cvor na desnom listu vec godinama....i kada treniram listove ili trcim,hodam duze itd. bas se "naduje" ali nista mi ne smeta,samo mi je malo gadno da ga gledam dok treniram.... pa sam to prosto resio...ne obracam paznju na to  :) Bitno mi je da se nije povecao...godinama stoji takav kakav je....

ja imam dva