Jul 03, 2024, 12:37:15 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: 15godišnjak trazi pomoć :)  (Pročitano 3229 puta)

Van mreže bbdk

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
15godišnjak trazi pomoć :)
« poslato: Oktobar 19, 2012, 10:40:51 posle podne »
Evo ovako, imam 15 godina, sa tegovima sam počeo da radim sredinom 14-te. Uglavnom sam sa drugarom dizao bench i tako sam rekreativno stigao do toga da mogu da dignem 45 - 50 kila, a i sam imam oko 55 ( visok sam previše i nikako se negojim ). medjutim imam odlična razvijena ledja i ruke ( biceps i triceps ) za razliku od mojih vršnjaka i jedan sam od moze se reći jačih u ekipi. Eh sada, počeo sam da treniram veslanje i imam redovne probleme sa upalom mišića ( jedan od razloga zašto sam prestao da dizem rekreativno tegove ). Planiram da počnem i sa dobrim treningom + da počnem uz pomoć starijeg čoveka koji je u klubu i sa kojim sam se zgotivio i ozbiljnije sa tegovima. Dakle nemam masu, ali zato imam predobro razvijene misice, sve se vidi i obim je savrsen ( to mi je rekao i covek sa treninga ).Eh sada, zanima me sledeće:

  • Da li je pametno da sa 15 godina krenem ozbiljnije sa tegovima
  • Savete u vezi upala misica, kako ih izbeci i ostalo

Unapred zahvalan, uskoro i moje slike u podforumu namenjenom za to, ujedno ovo je i moja prva tema ovde, nadam se da sam dobrodosao iako sam verovatno mladji od ostatka ekipice ovde :)

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: 15godišnjak trazi pomoć :)
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 19, 2012, 11:31:56 posle podne »
Dobrodosao si, pogotovo sto si predobro uradjen. Nije prerano da pocnes ali je obavezno da te neko nauci pravilnom izvodjenju vezbi da ne bi dok si u razvoju napravio neku gresku. Istezi se redovno.
Men sana in corpore sano !

Van mreže bbdk

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: 15godišnjak trazi pomoć :)
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 20, 2012, 12:52:08 pre podne »
Inace da pojasnim problem, posle treninga uglavnom imam zestoke bolove u predelu ledja izmedju ramena. Ruke su mi najmanji problem i tu skoro neosecam napor .

Van mreže Laki mne

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 93
Odg: 15godišnjak trazi pomoć :)
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 20, 2012, 01:06:19 pre podne »
S obzirom na to da si novi u tom sportu,nije ni cudo sto imas upale,dok se malo uhodas. Ali najbitnije ti je da se dobro istezes,na kraju treninga iskljucivo,nikako dok si hladan. :)
« Poslednja izmena: Oktobar 20, 2012, 01:10:54 pre podne Laki mne »
"Um je granica" A.Schwarzenegger

Van mreže bbdk

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: 15godišnjak trazi pomoć :)
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 20, 2012, 01:09:10 pre podne »
Vodi li taj vas trener razuna o tome da bi vi imali adekvatan odmor,istezanje i slicno,ili svaki dan trening? :)

Vodi racuna, trening je sredom, subotom i nedeljom zato sto je dosta naporan, ali bas zato i idem tamo, jer bas to i hocu. Naporan trening na kome izbacujem negativnu energiju i radim na sebi. Uglavnom mi masaza devojke odlicno pomaze u tome, ali da li ima neki poseban tip ishrane osim jaja, mesa ( jedem redovno ) a da izbegnem upalu misica.

Van mreže Laki mne

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 93
Odg: 15godišnjak trazi pomoć :)
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 20, 2012, 01:12:15 pre podne »
Vodi li taj vas trener razuna o tome da bi vi imali adekvatan odmor,istezanje i slicno,ili svaki dan trening? :)

Vodi racuna, trening je sredom, subotom i nedeljom zato sto je dosta naporan, ali bas zato i idem tamo, jer bas to i hocu. Naporan trening na kome izbacujem negativnu energiju i radim na sebi. Uglavnom mi masaza devojke odlicno pomaze u tome, ali da li ima neki poseban tip ishrane osim jaja, mesa ( jedem redovno ) a da izbegnem upalu misica.
Nijesam se obazirao na pocetku na tvoju recenicu da si nov u tom sportu pa izmijenih post... A probaj sa glutaminom. 
"Um je granica" A.Schwarzenegger

Van mreže Laki mne

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 93
Odg: 15godišnjak trazi pomoć :)
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 20, 2012, 01:23:40 pre podne »
Vodi li taj vas trener razuna o tome da bi vi imali adekvatan odmor,istezanje i slicno,ili svaki dan trening? :)

 ali da li ima neki poseban tip ishrane osim jaja, mesa ( jedem redovno ) a da izbegnem upalu misica.
Piletina,curetina,crveno meso,riba,jaja,mlijecni proizvodi..onda krompir,riza,zitarice,crni hljeb itd itd..povrce je vazno... I naravno masti su ti bitne..zdrave masti.. Sve to imas na forumu napisano,citaj malo ,zanimaj se kad ti bude dosadno. :) 
"Um je granica" A.Schwarzenegger

Van mreže bbdk

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: 15godišnjak trazi pomoć :)
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 20, 2012, 01:29:02 pre podne »
Vodi li taj vas trener razuna o tome da bi vi imali adekvatan odmor,istezanje i slicno,ili svaki dan trening? :)

Vodi racuna, trening je sredom, subotom i nedeljom zato sto je dosta naporan, ali bas zato i idem tamo, jer bas to i hocu. Naporan trening na kome izbacujem negativnu energiju i radim na sebi. Uglavnom mi masaza devojke odlicno pomaze u tome, ali da li ima neki poseban tip ishrane osim jaja, mesa ( jedem redovno ) a da izbegnem upalu misica.
Nijesam se obazirao na pocetku na tvoju recenicu da si nov u tom sportu pa izmijenih post... A probaj sa glutaminom.

Sta je taj glutamin?
Vodi li taj vas trener razuna o tome da bi vi imali adekvatan odmor,istezanje i slicno,ili svaki dan trening? :)

 ali da li ima neki poseban tip ishrane osim jaja, mesa ( jedem redovno ) a da izbegnem upalu misica.
Piletina,curetina,crveno meso,riba,jaja,mlijecni proizvodi..onda krompir,riza,zitarice,crni hljeb itd itd..povrce je vazno... I naravno masti su ti bitne..zdrave masti.. Sve to imas na forumu napisano,citaj malo ,zanimaj se kad ti bude dosadno. :) 

Ocu, sutra posle treninga.. ako jos ima neko nesto da preporuci ..

Van mreže Laki mne

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 93
Odg: 15godišnjak trazi pomoć :)
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 20, 2012, 01:35:38 pre podne »
Glutamin ti je aminokisjelina,sluzi izmedju ostalog za oporavak misica,imas net pa kucaj malo,a imas i forum :D .Ako si u finansijskoj mogucnosti uzmi glutamin..Tu bi dobro dosao i whey poslije treninga u kombinaciji sa glutaminom,to bi ti bila prava stvar ,i oporavljao bi te... Sve ti je koliko para toliko muzike..  Ali najbitnije ti je da bucas dobro,tj da jedes,pa da vidis kako ce biti i snage i svega. U pubertetru si iskoristi to maximalno  :)
« Poslednja izmena: Oktobar 20, 2012, 01:37:14 pre podne Laki mne »
"Um je granica" A.Schwarzenegger

Van mreže bbdk

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: 15godišnjak trazi pomoć :)
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 20, 2012, 10:25:36 posle podne »
Hvala na pomoći, idem da malo prošvrljam kroz forum i pročitam nešto korisno :)

Van mreže Bodi-dilber

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 55
Odg: 15godišnjak trazi pomoć :)
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 26, 2012, 01:49:53 posle podne »
Kao što već reče "kolega" iznad, glutamin. Utiče između ostalog na oporavak mišića i smanjuje upale. Pogledaj na forumu, imaš odličan tekst o glutaminu. I što je po meni mnogo bitnije, nikako ne prekidati trening i praviti pauzu (ne trenirati u teretani neko vreme, pa se opet vraćati) zbog upale mišića. To nikako. U tom slučaju proces kreće ispočetka, mišići se resetuju i ti uvek iznova imaš upale, i nema tog suplementa koji će ti pomoći. Upala se razbija treningom. Ja sam počeo od prilike u isto vreme kad i ti, tačnije sa petnaest godina. Nije prerano. A što se tiče mase, to neka te ne brine. Kada sam ja počinjao imao sam 58 kila, a sada imam skoro 90, na visinu 1.70m. Samo dobra ishrana, pa tek onda dobar trening. Ne kažu džabe da 70% izgradnje čini ishrana pa onda sve ostalo.
Živ bio, veliki porasto! :D