Septembar 20, 2024, 06:34:39 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Kako računati količinu nutrijenata....  (Pročitano 13255 puta)

Van mreže aleksandar84

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 313
Odg: Kako računati količinu nutrijenata....
« Odgovor #45 poslato: Decembar 28, 2012, 05:16:20 posle podne »
sta si uradio pogresno:

1. malo nutrijenata, proteina na prvom mestu, pa UH a masti bih ostavio tako kako je
2. jako malo si ostavio prostora za progresiju u dijeti (odmah si krenuo sa 4 treninga sa tegovima, i 4 kardia i sa rigoroznijom rotacijom)
3. sto se treninga tice, ako ti je to poslednji ciklus 5/3/1 mozes da ga vrtis za vreme celog trajanja dijete (sto je malo verovatno da ces uspeti, tako da kad ne budes mogao da ispratis zadata ponavljanja vrati se na prethodni ciklus, ovo sve pricam ukoliko si ozbiljno radio 5/3/1 duzi vremenski period, poslednje setove radi samo koliko ti je zadato ponavljanja)
4. krenuo si sa rotacijom 0-100-200-0-150-100-50 sa kojom krecu kako mi se cini svi, bilo da imaju 120kg ili 80kg sto nema bas logike zar ne, mogao si da krenes sa rotacijom koja ima jedan nula dan (ili cak bez nula dana za pocetak), i gde su izdasnije kolicine UH pa da vidis kako ce to da radi i koliko dugo, pa onda kad prestane smanjih malo UH, pa onda kad prestane dodas jos jedan 0 dan i tako dalje

prvo sto mi pada napamet, je da budes strpljiv da vidis sta se desava sa kilazom jos nekih nedelju dana...

a drugo recimo da uradis jedan CLEAN reset, tacnije da neki period od dve nedelje odradis bogatu rotaciju (sve cista hrana) sa povecanim unosom UH i pojacanim proteinom, sa recimo 1 HIIT kardiom i 2-3 treninga sa tegovima u toku nedelje
i onda da bolje krenes u rotacije i dijetu generalno

kad je dan sa najvise UH unosis najmanje masti i obrnuto kad je najvise UH unesi vise masti
« Poslednja izmena: Decembar 28, 2012, 05:17:53 posle podne aleksandar84 »

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kako računati količinu nutrijenata....
« Odgovor #46 poslato: Januar 02, 2013, 11:33:53 pre podne »
sta si uradio pogresno:

1. malo nutrijenata, proteina na prvom mestu, pa UH a masti bih ostavio tako kako je
2. jako malo si ostavio prostora za progresiju u dijeti (odmah si krenuo sa 4 treninga sa tegovima, i 4 kardia i sa rigoroznijom rotacijom)
3. sto se treninga tice, ako ti je to poslednji ciklus 5/3/1 mozes da ga vrtis za vreme celog trajanja dijete (sto je malo verovatno da ces uspeti, tako da kad ne budes mogao da ispratis zadata ponavljanja vrati se na prethodni ciklus, ovo sve pricam ukoliko si ozbiljno radio 5/3/1 duzi vremenski period, poslednje setove radi samo koliko ti je zadato ponavljanja)
4. krenuo si sa rotacijom 0-100-200-0-150-100-50 sa kojom krecu kako mi se cini svi, bilo da imaju 120kg ili 80kg sto nema bas logike zar ne, mogao si da krenes sa rotacijom koja ima jedan nula dan (ili cak bez nula dana za pocetak), i gde su izdasnije kolicine UH pa da vidis kako ce to da radi i koliko dugo, pa onda kad prestane smanjih malo UH, pa onda kad prestane dodas jos jedan 0 dan i tako dalje

prvo sto mi pada napamet, je da budes strpljiv da vidis sta se desava sa kilazom jos nekih nedelju dana...

a drugo recimo da uradis jedan CLEAN reset, tacnije da neki period od dve nedelje odradis bogatu rotaciju (sve cista hrana) sa povecanim unosom UH i pojacanim proteinom, sa recimo 1 HIIT kardiom i 2-3 treninga sa tegovima u toku nedelje
i onda da bolje krenes u rotacije i dijetu generalno

kad je dan sa najvise UH unosis najmanje masti i obrnuto kad je najvise UH unesi vise masti


odlican post
bravo!!

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Odg: Kako računati količinu nutrijenata....
« Odgovor #47 poslato: Januar 04, 2013, 09:55:54 posle podne »
sta si uradio pogresno:

1. malo nutrijenata, proteina na prvom mestu, pa UH a masti bih ostavio tako kako je
2. jako malo si ostavio prostora za progresiju u dijeti (odmah si krenuo sa 4 treninga sa tegovima, i 4 kardia i sa rigoroznijom rotacijom)
3. sto se treninga tice, ako ti je to poslednji ciklus 5/3/1 mozes da ga vrtis za vreme celog trajanja dijete (sto je malo verovatno da ces uspeti, tako da kad ne budes mogao da ispratis zadata ponavljanja vrati se na prethodni ciklus, ovo sve pricam ukoliko si ozbiljno radio 5/3/1 duzi vremenski period, poslednje setove radi samo koliko ti je zadato ponavljanja)
4. krenuo si sa rotacijom 0-100-200-0-150-100-50 sa kojom krecu kako mi se cini svi, bilo da imaju 120kg ili 80kg sto nema bas logike zar ne, mogao si da krenes sa rotacijom koja ima jedan nula dan (ili cak bez nula dana za pocetak), i gde su izdasnije kolicine UH pa da vidis kako ce to da radi i koliko dugo, pa onda kad prestane smanjih malo UH, pa onda kad prestane dodas jos jedan 0 dan i tako dalje

prvo sto mi pada napamet, je da budes strpljiv da vidis sta se desava sa kilazom jos nekih nedelju dana...

a drugo recimo da uradis jedan CLEAN reset, tacnije da neki period od dve nedelje odradis bogatu rotaciju (sve cista hrana) sa povecanim unosom UH i pojacanim proteinom, sa recimo 1 HIIT kardiom i 2-3 treninga sa tegovima u toku nedelje
i onda da bolje krenes u rotacije i dijetu generalno

kad je dan sa najvise UH unosis najmanje masti i obrnuto kad je najvise UH unesi vise masti


1. Koliko para toliko muzike jbga
2. tegovi su od starta 4x nedeljno ali kardio nije. bilo je 2x po 20 min, pa 3x 20, 4x 30min, 4x 45min i onda sam zadnjih nedelja ubacio HIIT 2x po 20 min
3. Ono sto sam okacio je samo primer jedne SEDMICE. Ciklus je 3 sdmice i jedna unload.

Zavrsio sam i ovaj ciklus. Sad sam bio bolestan par dana pa nisam trenirao. Posle Bozica se vracam treningu pa cemo videti sta dalje...

Cisto da ne bude zabune, ja di sada NIKADA nisam vijao tezine i uopste pl shemu. Hteo sam da promenim vec neke ustaljene sheme. To je sustina. A takodje mislim da me ljudi ne citaju bas najbolje posto sam primetio da je neko pobrkao i misli da sam korisnik anabolika - NISAM. Znaci sve sto imam/nemam je tu stvoreno strejt.

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Odg: Kako računati količinu nutrijenata....
« Odgovor #48 poslato: Januar 04, 2013, 10:03:55 posle podne »
OK
Nije logicno da trazis prirast snage ako si na dijeti. Tako da i ovaj program ti ne ide u tu korits.
Ako imas mogucnost probaj kardio nekada uraditi ujutru na prazan stomak.
Jel ovu rotaciju ( 0-100-200-0-150-100-50) drzis vec dva mjeseca, bez promjena?

Radim od 7 ujutro a ustajem u 6 i lezem u ponoc. Mislim da ne bih podneo da ustajem jos sat vremena ranije. Rotacija je bila 2, skoro 3 meseca i bice zamenita...


Ajde onda ovako, recimo da sam totalni pocetnik, zelim da izgledam pristojno, da imam zdravo i prosecno telo, sta mi je raditi? Posto ocigledno ja radikalno gresim. Ukoliko ne rade ustaljene sheme koje se vrte po forumu odmah je krivnja u onom ko ih ih se pridrzava... Vec je postalo zamarajuce...

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Kako računati količinu nutrijenata....
« Odgovor #49 poslato: Januar 05, 2013, 04:54:06 posle podne »
OK
Nije logicno da trazis prirast snage ako si na dijeti. Tako da i ovaj program ti ne ide u tu korits.
Ako imas mogucnost probaj kardio nekada uraditi ujutru na prazan stomak.
Jel ovu rotaciju ( 0-100-200-0-150-100-50) drzis vec dva mjeseca, bez promjena?

Radim od 7 ujutro a ustajem u 6 i lezem u ponoc. Mislim da ne bih podneo da ustajem jos sat vremena ranije. Rotacija je bila 2, skoro 3 meseca i bice zamenita...


Ajde onda ovako, recimo da sam totalni pocetnik, zelim da izgledam pristojno, da imam zdravo i prosecno telo, sta mi je raditi? Posto ocigledno ja radikalno gresim. Ukoliko ne rade ustaljene sheme koje se vrte po forumu odmah je krivnja u onom ko ih ih se pridrzava... Vec je postalo zamarajuce...

Bilo je davno vrjeme da se mjenja rotacija.
Kao sto ti je gore receno, naprevi pauztu od dijete, povecaj unos klaorija par sedmica, pa onda opet na rotaciju.
Samo sada pametnije, postepeno smanjuj uh, odnosno mjenjaj nacin rotiranja uh, nakod odredjenog vremena.

A nije obavezno kardio ujutru ako ne mozes, to je samo prijedlog bio, radi ga poslije tegova i to je to.

I jos jedna preporuka promeni sitem treniga, odnosno prilagodi ga svom cilju, a to je skidanje masnti.
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kako računati količinu nutrijenata....
« Odgovor #50 poslato: Januar 05, 2013, 05:39:20 posle podne »
sto se vise menja i cesce rotira to je USPEH BOLJI I BRZI

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Odg: Kako računati količinu nutrijenata....
« Odgovor #51 poslato: Januar 08, 2013, 07:34:07 pre podne »
sto se vise menja i cesce rotira to je USPEH BOLJI I BRZI

Ma znam to Peđa nego mi je bila potrebna pomoć oko optimalne stvari na koju bi prešao... To mi je vazda bila boljka... A nije baš da nisam u treningu... Sa 5x nedeljno u gigantskim serijama sam malo smanjio zbog vremena i jer sam počeo da se zamaram.

Sad sam imao pauzu zbog praznika i bolesti evo skoro 2 sedmice. Danas ću početi lagano trenirati. Prešaltaću rotaciju pa ćemo videti...

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kako računati količinu nutrijenata....
« Odgovor #52 poslato: Januar 08, 2013, 11:49:10 pre podne »
javi results

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Odg: Kako računati količinu nutrijenata....
« Odgovor #53 poslato: April 11, 2013, 03:05:30 posle podne »
Pozdrav ekipa! Za ovaj protekli period uspeo sam još nešto sitno kila da skinem i koji cm sa struka... Trenuta težina je 107kg. Posle "reseta" sam bio na rotacijama 0-150-250-0-200-150-50 2 sedmice pa krenuo u low carb sa 100g UH i to je bilo 5 nedelja. Do pretprošle nedelje sam furao keto dijetu. Nekoliko nedelja sam trenirao po sistemu giga serija na keto. Sad sam se vratio na  standardan split 4x nedeljno, smanjio kardio i pojačao kalorije da bi se opet "resetovao". Šta mi je raditi dalje? Nikad mi teže nisu padale kile. :) Kanda sam omatorio... Izmerio sam BF elektronski. Ta vaga kaže 31% telesnih masti da imam....

Spartak

  • Gost
Odg: Kako računati količinu nutrijenata....
« Odgovor #54 poslato: April 11, 2013, 04:32:36 posle podne »
mislim da su te elektronske vage shit, da bi imao 30% bf trebao bi da izgledas kao bure :).
mozda da ubacis neki sagorjevac i nastavis rotacije ?

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Odg: Kako računati količinu nutrijenata....
« Odgovor #55 poslato: April 12, 2013, 08:29:36 pre podne »



Trenutačno stanje... :) Pa razmišljao sam da se  poganjam sa nekim sagorevačem. Ali sad kad krenem na rotacije krenuću sa više kalorija pa spuštati progresivno kroz nedelje kad god zakočim... To mi je neki plan...

P.S. Izvinjavam se zbog loših fotki... Kamera mi je shit. :)

Van mreže kikibgd

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 291
Odg: Kako računati količinu nutrijenata....
« Odgovor #56 poslato: April 12, 2013, 09:31:49 pre podne »
sredi ishranu i trening organizuj se, pa onda kad krene u rutinu ubaci sagorevac

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Odg: Kako računati količinu nutrijenata....
« Odgovor #57 poslato: April 12, 2013, 09:49:40 pre podne »
Čuj sad ovog... XD

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Kako računati količinu nutrijenata....
« Odgovor #58 poslato: April 12, 2013, 10:16:43 pre podne »
Ja mislim da ces da bacis pare na sagorevac, jer osnovne stvari oko dijete i treninga nisi postavio u startu kako treba, a previse se komplikuje  :)

SVE ti je ispisano na prvoj strani ove teme.  ;) al sad jbg, neko voli sam sebi da stvara konfuziju i pravi neke svoje sisteme...


Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Kako računati količinu nutrijenata....
« Odgovor #59 poslato: April 12, 2013, 10:24:50 pre podne »
Vjeruj da je dovoljno da unosis 200 grama proteina, nekih 250-300 grama hidrata sa hrpom povrca i vec ces imati odlicne rezultate, ako ih ne budes imao onda smanji hidrate na 200 grama i prati sedmicu-dvije, nemoj odmah ici na ono si napisao, na rotaciju sa dve nule.

Ako sam ja sa 85 kila mogao na 200 hidrata tokom 4 sedmice gubiti masti mozes onda i ti sigurno.