Septembar 20, 2024, 12:12:24 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Sredjivanje treninga na masi  (Pročitano 4346 puta)

Van mreže ymir

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 350
Sredjivanje treninga na masi
« poslato: Oktobar 12, 2012, 01:01:51 pre podne »
Hocu da sredim malo trening, pa da vidim sa vama sta moze da se uradi :)
Treniram 5 puta nedeljeno, svaku grupu misica po jedan dan. Mislio sam da izbacim vezbe za oblikovanje i da se usresredim na osnovne vezbe tj. na sipku i bucice da ubacim samo gde mora. Tako bi smanjio trosenje kalorija.

Grudi: bench, kosi bench i kontra kosi.
Ledja: mrtvo, zgibovi i veslanje
Ruke: s' cela dizanje ili uski bench, jednorucno dizanje iza glave za triceps i za biceps, dvorucno dizanje, cekic i mislio sam bucicama dizanje.
Noge: cucanj, prednja i zadnja loza i iskorak, list isto radim kada i noge.
Rame: prednje i zadnje, dizanje do brade i trapez.

Svugde idem do 80% snage, 3-4 serije. Mislio sam i intezitet da smanjim posto mi trening traje oko 40min.

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Sredjivanje treninga na masi
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 12, 2012, 07:13:48 pre podne »
Malo si nejasno napisao neke stvari tipa prednja loza zadja loza, prednje rame zadnje rame... Koje su to vezbe? Ja bih ubacio propadanja sigurno u program, mislim da su ti 12serija potisaka za grudi previse...
Men sana in corpore sano !

Van mreže ymir

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 350
Odg: Sredjivanje treninga na masi
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 12, 2012, 01:20:55 posle podne »
Malo si nejasno napisao neke stvari tipa prednja loza zadja loza, prednje rame zadnje rame... Koje su to vezbe? Ja bih ubacio propadanja sigurno u program, mislim da su ti 12serija potisaka za grudi previse...

A jbg. cek... Prednja loza kada uglavis noge na masini, isto tako i za zadnju. Prednje rame je potisak sa sipkom, isto tako i za zadnje. E sada za propadanja, kada radim da se nagnem na napred? da mi pogodi donji deo sise.
A potisci za grudi... da radim bench sa sipkom, kosi bench potisak sa bucicama, pa sledece nedelje da izbacim nesto od ta dva, pa da ubacim kontra kosi?

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Sredjivanje treninga na masi
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 12, 2012, 01:33:41 posle podne »
I potisak ispred i iza su ti vezbe za prednje rame tako da ti je jedan sasvim dovoljan, ja licno bih izbacio  iza posto je majka da se povredi covek pogotovo kada se preptrpava kilaza  jer lumbalni deo kicme se dosta napreze...

Pa da, kombinujes 2 potiska za grudi, jedan sipka jedan bucice , nekad kosi, nekad kontra, propadanja, razvlacenje kao trecu vezbu i tako.
Men sana in corpore sano !

Van mreže ymir

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 350
Odg: Sredjivanje treninga na masi
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 12, 2012, 01:41:35 posle podne »
I potisak ispred i iza su ti vezbe za prednje rame tako da ti je jedan sasvim dovoljan, ja licno bih izbacio  iza posto je majka da se povredi covek pogotovo kada se preptrpava kilaza  jer lumbalni deo kicme se dosta napreze...

Pa da, kombinujes 2 potiska za grudi, jedan sipka jedan bucice , nekad kosi, nekad kontra, propadanja, razvlacenje kao trecu vezbu i tako.

A sta onda za zadnje rame da radim? Koliko sam skapirao za masu ne treba da se rade vezbe oblikovanja nego skoro sve da se svede na sipku. Znam to za zadnje rame, tako je Roni dobio trostruki diskus ako se ne varam.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Sredjivanje treninga na masi
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 12, 2012, 03:43:54 posle podne »
ja citam i ne mogu da verujem u ovo sta citam i da bi cutao i cutao dok na kraju nije spomenuo roonie colmena.
e pa dakle...da covek ne pvoeruje
evo ti savet
radi OSNOVNE VEZBE KROZ 3-4 serija sa 7-11 PON U SRIJ
vezbaj 4 PUTA U NED MAX
HRANI SE DOBRO SA PPO 2.5 GR B I SA 5 GR uh po kg tezine (znam da ovo ne volis ni da cujes)
I DA VIDIS KAKO MASA IDE I ZADNJEG RAMENA I ZADNJE GLAVE I PREDNJE I LOZE I Q..A I PALCA

dete bozije...ne radi to sebi jer si na tako dobrom putu da se toliko zakomplkiujes i da kaze..ma jebes ovo..odo ja u kafanu

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Sredjivanje treninga na masi
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 12, 2012, 04:01:54 posle podne »
Pedja zaboravio si da kazes:nema trening za masu:-),
Men sana in corpore sano !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Sredjivanje treninga na masi
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 12, 2012, 04:30:17 posle podne »
Pedja zaboravio si da kazes:nema trening za masu:-),

uffff

Van mreže ymir

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 350
Odg: Sredjivanje treninga na masi
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 12, 2012, 04:39:54 posle podne »
ja citam i ne mogu da verujem u ovo sta citam i da bi cutao i cutao dok na kraju nije spomenuo roonie colmena.
e pa dakle...da covek ne pvoeruje
evo ti savet
radi OSNOVNE VEZBE KROZ 3-4 serija sa 7-11 PON U SRIJ
vezbaj 4 PUTA U NED MAX
HRANI SE DOBRO SA PPO 2.5 GR B I SA 5 GR uh po kg tezine (znam da ovo ne volis ni da cujes)
I DA VIDIS KAKO MASA IDE I ZADNJEG RAMENA I ZADNJE GLAVE I PREDNJE I LOZE I Q..A I PALCA

dete bozije...ne radi to sebi jer si na tako dobrom putu da se toliko zakomplkiujes i da kaze..ma jebes ovo..odo ja u kafanu

Mislio sam na Kovacica, al' ae, onda za trening... hteo sam samo da ga malo popravim, 80-90% odgovara trening, ali ja sam hteo da bude sto bolji. Za hranu, pa znam ja to, to nisam ni pitao. Koja je tenzija na ovome forumu, strasno, pa nisam ja neko derle koje ce da pita sta da jedem za triceps, koji kreatin da uzmem za sisu itd. Ti ako si navikao na takve slepce jbg. ali nemoj mene da stavljas u isti kos sa njima, ja koliko sam naucio za 5 meseci, neki to uce godinama jer ja maximum koristim internet i informacije, raspitujem se itd. Jbg. i ja popizdim kada cujem da neko ko je mrsav (ectomorph) treba da jede sve da bi dobio masu, ali sta ces... Razmisljao sam par sati da li da postavim temu bas zbog ove situacije, tako da cu sada nastaviti samo da citam i da experimentisem i da sam sebe ucim.

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Sredjivanje treninga na masi
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 12, 2012, 06:01:16 posle podne »
Zadnje rame-obrnuti pek dek, face pulls, letenje u pretklonu...
Men sana in corpore sano !

Van mreže Laki mne

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 93
Odg: Sredjivanje treninga na masi
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 12, 2012, 07:33:50 posle podne »
Moze ovako trening rame:

potisak bucicama(prednje)
+letenje bucicama
+letenje u preklonu(zadnje).
 Taj set odradim  bez pauze(to racunam kao jednu seriju). I takve 3 serije odradim. Odmor izmedju serija nekih 2 min.

Onda odradim jos jedan set sa druge 3 vjezbe po istom principu. npr :
 bucicama izpred naizmjenicno(podizem od butine do otprilike visine ociju,stojeci )
+letenje bucicama ali onaj princip kao prosipanje vode iz case u preklonu(nzm kako se zove vjezba)
+sipkom do brade(zadnje)

Dakle dva seta odradim jer mislim da mi je mnogo treci da idem jer rame nije tako veliki misic. Ako moze misljenje nekog iskusnijeg sta misli o ovom treningu. To najvise radim da bih doveo sto vise krvi u misic a mislim da je ovo dobar nacin i da NIJE PREVISE. Ispravite me ako grijesim  :)
"Um je granica" A.Schwarzenegger

Van mreže ymir

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 350
Odg: Sredjivanje treninga na masi
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 12, 2012, 07:48:34 posle podne »
Uradio sam potisak ispred glave, dizanje sipke do brade, letenje i trapez, valjda je dovoljno i valjda nije previse.

Van mreže Laki mne

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 93
Odg: Sredjivanje treninga na masi
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 12, 2012, 07:57:28 posle podne »
Nije ti previse sigurno ako radis po 3-4 serije. Mada mozes ubaciti jos 1 ili 2 vjezbe imas prostora...dalje zavisi sve od ishrane,suplementacije,odmora izmedju serija..sve su to neki faktori koji uticu na to kakav ti trening odgovara.
"Um je granica" A.Schwarzenegger

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Sredjivanje treninga na masi
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 13, 2012, 06:08:46 pre podne »
Citat
Ti ako si navikao na takve slepce jbg.
;) ;)

Citat
ja koliko sam naucio za 5 mesec

 8) 8)

Van mreže ymir

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 350
Odg: Sredjivanje treninga na masi
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 14, 2012, 11:35:49 posle podne »
Hahahaha, mora da si sa face-a pokupio tog sto namiguje... smeker