Septembar 29, 2024, 05:19:34 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.293 poruka u 18.762 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: Prijavljivanje elektronike na ulazu u državu  (Pročitano 3250 puta)

Van mreže Cratos

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 77
  • Words mean nothing.
Prijavljivanje elektronike na ulazu u državu
« poslato: Septembar 27, 2012, 10:00:38 pre podne »
Ja sam iz Republike Srpske i buraz mi je otišao u Ameriku u okviru Work&Ttavel programa i uskoro se vraća kući. On namjerava uzeti ako uspije par Iphone-a 5, pa bi ih prodao kod nas.
Mene zanima da li je neko upoznat šta on treba uraditi kad sleti na aerodrom u BG-u, da li kad prijavi treba platiti PDV na njih ili dobije neki obrazac da ih iznosi iz Srbije, pošto on samo slijeće u Srbiju i odmah ju napušta?
A little knowledge is a dangerous thing.

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Prijavljivanje elektronike na ulazu u državu
« Odgovor #1 poslato: Septembar 27, 2012, 11:18:35 pre podne »
Najbolje da ne prijavljuje nista, jel ce da se uvali u igru bez granica i da dobije ozbiljnu glavobolju.
On je samo u tranzitu kroz Srbiju i nema potrebe da bilo sta prijavljuje, a i kad bude ulazio u Srpsku, s obzirom da DGS strajkuje, nek i tamo preskoci prijavljivanje :D

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 791
Odg: Prijavljivanje elektronike na ulazu u državu
« Odgovor #2 poslato: Septembar 27, 2012, 11:24:03 pre podne »
Ma za moje potrebe i cao.
Moj brate Iphone, i imam ih 3, koristim 3 kartice. (posto verovatno zato pitas)

Van mreže Cratos

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 77
  • Words mean nothing.
Odg: Prijavljivanje elektronike na ulazu u državu
« Odgovor #3 poslato: Septembar 27, 2012, 11:38:27 pre podne »
Na ulazu u R. Srpsku nije problem  :D
Problem je što su zapakovani i ne želi ih otvarati jer im smanjuje vrijednost. Zanima me ako ih ne prijavi a oni mu ih nađu (jer su ga prošle godine pretresli do gaća na aerodromu), šta se dešava? :)

Edit: Samo me zanima šta se dešava kad se prolazi kroz državu, konkretno Srbiju ako mu nađu, jer ih iznosi van države. Kontam da ne treba da plaća PDV ali da će morati imati neku potvrdu da ih je iznio iz države.
« Poslednja izmena: Septembar 27, 2012, 11:43:51 pre podne cRATOS »
A little knowledge is a dangerous thing.

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Prijavljivanje elektronike na ulazu u državu
« Odgovor #4 poslato: Septembar 27, 2012, 11:39:42 pre podne »
Ne vjerujem da ce imait problema na ulazu u BiH, prelazio milion puta, nikada nisu pretresali...

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Prijavljivanje elektronike na ulazu u državu
« Odgovor #5 poslato: Septembar 27, 2012, 11:41:54 pre podne »
Na ulazu u R. Srpsku nije problem  :D
Problem je što su zapakovani i ne želi ih otvarati jer im smanjuje vrijednost. Zanima me ako ih ne prijavi a oni mu ih nađu (jer su ga prošle godine pretresli do gaća na aerodromu), šta se dešava? :)

u tranzitu je, on nije drzavljanin Srbije, zamisli kad presjedas u Frankfurtu za negdje i svabo ti dodje i oduzme nesto kao jbg druze, nisi prijavio, ti telefoni su problem carine Srpske, a ne Srbije.

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 791
Odg: Prijavljivanje elektronike na ulazu u državu
« Odgovor #6 poslato: Septembar 27, 2012, 11:46:06 pre podne »
Za tehniku da, mada ima pravo i svaka zemlja da ti trazi papire odakle nosis i gde nosis. Ne placas porez, al cisto kontrole radi da nisu ukradeni i sl... Racun da si kupio uz kartu u koju zemlju putujes je dovoljan do "zadnje grane"
Ne mozes da provezes tek tako 20 telefona a da te niko ne pita odakle ti...

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Prijavljivanje elektronike na ulazu u državu
« Odgovor #7 poslato: Septembar 27, 2012, 11:47:20 pre podne »
da, racun mora imati...

Van mreže Cratos

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 77
  • Words mean nothing.
Odg: Prijavljivanje elektronike na ulazu u državu
« Odgovor #8 poslato: Septembar 27, 2012, 11:51:07 pre podne »
To mene zanima, imaće on račune (u pitanju su 2-3 komada), ali ta kontrola, protokol me zanima, da li ih prijavljuje, jer će ih vjerovatno naći na aerodromu. Da li da riskira da ih ne prijavi ili da kaže šta nosi i da naglasi da samo prolazi kroz državu? :)

Edit: Hvala Velja, Tanatos, to je odgovor što sam tražio.
« Poslednja izmena: Septembar 27, 2012, 11:54:43 pre podne cRATOS »
A little knowledge is a dangerous thing.

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 791
Odg: Prijavljivanje elektronike na ulazu u državu
« Odgovor #9 poslato: Septembar 27, 2012, 11:59:07 pre podne »
Ama ne prijavljuje nista.
Ni na zadnjoj nista.
Kupio je sebi, nasao za dobru cenu, i nije mu palo na pamet da ih prijavi jel... to je za svoje potrebe i 2 idu za svalerku. Ako ga smore, e onda brate... plati carinu :D sta ce drugo.
I za svaki slucaj neka stavi 2 veca pakovanja mocart kugli, i eventualno jednu milku ud 2kila po mogucstvu.
I time ce najbrze platiti carinu :D

Van mreže Fat Dragon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 370
Odg: Prijavljivanje elektronike na ulazu u državu
« Odgovor #10 poslato: Septembar 27, 2012, 12:17:37 posle podne »
Po pravilu bi morao prijaviti.U 90% slucajeva ne kontrolisu ali ako ti nadju a nisi prijavio onda je plati molim.

Van mreže legendArni

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 158
Odg: Prijavljivanje elektronike na ulazu u dr�avu
« Odgovor #11 poslato: Septembar 27, 2012, 12:20:12 posle podne »
preko aerodorma i u njujorku mislim da moraju biti raspakovani i to ne vise od dva tri komada da prodju kao za licnu upotrebu... A i ne znam kolko mu je to pametno, jer ljudi koji imaju 500e da daju za telefon nece sigurno preko oglasa kupovati

Van mreže Becks

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 320
Odg: Prijavljivanje elektronike na ulazu u dr�avu
« Odgovor #12 poslato: Septembar 27, 2012, 12:28:45 posle podne »
preko aerodorma i u njujorku mislim da moraju biti raspakovani i to ne vise od dva tri komada da prodju kao za licnu upotrebu... A i ne znam kolko mu je to pametno, jer ljudi koji imaju 500e da daju za telefon nece sigurno preko oglasa kupovati

Ma preko oglasa se i kupuje najcesce, i ja uvek tako, nikada nisam imao problema.


Ako budu neraspakovani, a ne prijavi i nadju mu onda ce platiti porez sigurno. Jedino ako nece da rizikuje onda neka raspakuje i neka kaze da je jedan privatni a drugi poslovni npr.

Van mreže Cratos

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 77
  • Words mean nothing.
Odg: Prijavljivanje elektronike na ulazu u državu
« Odgovor #13 poslato: Septembar 27, 2012, 12:41:26 posle podne »
Ljudi, on nije državljanin Srbije, on samo prolazi kroz nju, ja pretpostavljam da bi on na aerodromu trebao reći (ili ne, pa kad mu nađu da im objasni) da ih izvozi iz Srbije i da će morati popuniti neke papire koje mora pokazati na izlazu iz Srbije, nema Srbija nikakve veze sa telefonima.
Mene je zanimalo da li je neko upoznat sa protokolom oko prevoženja robe kroz državu, jer on je samo u tranzitu, telefoni ne ostaju u Srbiji.
Prelazak granice i carina u R. Srpskoj nije problem, sa tim dijelom sam upoznat.

Inače, što se tiče potražnje preko oglasa, već mi se 5 ljudi javilo da žele uzeti po cijeni od 825 eura, tako da prodati ih nije problem :)
« Poslednja izmena: Septembar 27, 2012, 12:43:38 posle podne cRATOS »
A little knowledge is a dangerous thing.

Van mreže Fat Dragon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 370
Odg: Prijavljivanje elektronike na ulazu u državu
« Odgovor #14 poslato: Septembar 27, 2012, 12:56:38 posle podne »
Nije bitno sto je u tranzitu.Nek onda prijavi pa na izlazu iz Srbije pokaze robu I papir da je prijavio.U EU kad si u tranzitu a nadju ti neprijavljenu robu naplate carinu I ne pitaju ciji si drzavljanin.