Jun 25, 2024, 08:29:59 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.226 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: Dobijam snagu, ali masu slabo.  (Pročitano 6384 puta)

Van mreže najob

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Dobijam snagu, ali masu slabo.
« poslato: Septembar 13, 2012, 01:56:14 posle podne »
Pozdrav svima... Krenuo sam pre tri meseca u teretanu sa jos par drugova koji su tezi od mene oko 15kg, inace sam visok 182 i tezak oko 82kg. E sad problem je sto nisam Bog zna sta dobio na masi, vise sam na snazi i definiciji, a radim sa tezim tegovima od njih , cak dosta vezibi mogu da uradi koje oni ne mogu, iako imaju dosta vecu ruku od mene. Za biceps dizem bucice od po 20kg i skot radim sa 45 kg. Gledam da se hranim zdravo, pijem proteine i gledam unosim hranu sa dosta proteina. Kazu svi da se masa dobija sa vecim tezinama, manjim brojem ponavljanja i pravilnom ishranom, ne znam sta je kod mene. Mozda previse ocekujem za tri meseca? Pomagajte ako znate :)
P.s. Problem imam samo sa rukama...

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Dobijam snagu, ali masu slabo.
« Odgovor #1 poslato: Septembar 13, 2012, 02:07:13 posle podne »
P.s. Problem imam samo sa rukama...


Ovo je klasika, verovatno si jako mlad.
Nisam neki proroK ali imam utisak da mozda treniras ruke 2 ili vise puta nedeljno?
Men sana in corpore sano !

Van mreže HGH

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 242
Odg: Dobijam snagu, ali masu slabo.
« Odgovor #2 poslato: Septembar 13, 2012, 02:32:04 posle podne »
Postavi onako... neki prosecan dan.
Da vidimo sta jedes i kad.
Samo ako hoces da ti pomognemo, nemoj da menjas, smanjujes "menjas (da ne kazem slazes)"...

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dobijam snagu, ali masu slabo.
« Odgovor #3 poslato: Septembar 13, 2012, 03:26:18 posle podne »
-previse ockujes za tri meseca
-verovatno se ne hranis kako treba
-verovatno imas problem sa svim partijama a ne samo sa rukama (ovo pricam,onako iz iskustva)a  neke slike i tvoj jelovnik bi dobro dosle da ti se kaze sta i kako dalje

Van mreže najob

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Dobijam snagu, ali masu slabo.
« Odgovor #4 poslato: Septembar 14, 2012, 09:36:43 pre podne »
Ujutru pojedem jabuku i pomorandzu, pa popijem limunadu, za dorucak 100gr belog mesa, krisku sira, jogurt, dva barena jaja bez zumanca i salatu od paradajza obicno. Za rucak isto tako uglavnom, a izmedju rucka i vecere popijem proteine 25gr, veceram malo uglavnom neko kuvano jelo. Vezbam uvece do 23h i posle vezbanja opet popijem 25gr proteina. Pa nisam mlad, imam 23god. Vezbam tri dana, pa jedan pauza. Nije meni bas tanka ruka, svako ce da primeti da vezbam kad me vidi prvi put, nego me zanima kako mi tako sporo raste, uzeci u obzir da radim sa veliki tezinama i da pijem whey proteine

Van mreže najob

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Dobijam snagu, ali masu slabo.
« Odgovor #5 poslato: Septembar 14, 2012, 09:39:35 pre podne »
Nemam problem sa svim partijama. Dobio sam grudi, ramena, lepezu.

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Dobijam snagu, ali masu slabo.
« Odgovor #6 poslato: Septembar 14, 2012, 09:48:46 pre podne »
Ujutru pojedem jabuku i pomorandzu, pa popijem limunadu, za dorucak 100gr belog mesa, krisku sira, jogurt, dva barena jaja bez zumanca i salatu od paradajza obicno. Za rucak isto tako uglavnom, a izmedju rucka i vecere popijem proteine 25gr, veceram malo uglavnom neko kuvano jelo. Vezbam uvece do 23h i posle vezbanja opet popijem 25gr proteina. Pa nisam mlad, imam 23god. Vezbam tri dana, pa jedan pauza. Nije meni bas tanka ruka, svako ce da primeti da vezbam kad me vidi prvi put, nego me zanima kako mi tako sporo raste, uzeci u obzir da radim sa veliki tezinama i da pijem whey proteine

1. Nisi dovoljno citao forum, vidi se u startu ili si samo preletao preko teksta.
2. Ishrana ne valja, jedes nedovoljno mesa, od 100g po obroku ne mozes da ocekujes misicni rast. I takodje, treba ti 5 obroka dnevno.
3. Whey prasak se ne pije u toku dana kao "uzina". Pijes ga samo nakon treninga kada je najpotrebniji, ostalo sto ces popiti u toku dana samo protrci kroz tebe. Isto tako nemoj da mislis sto pijes whey da pijes carobni napitak i da se od njega raste preko noci.
4. Vezbaj ranije i ne forsiraj tegove da pokazes koliko maksimalno mozes da dignes nego radi sa 70-80% snage, 8-12 ponavljanja, 4, 5 serija sa kracim pauzama izmedju serija.
5. Ne mozes ocekivati za 3 meseca neki uocljivi napredak, treba bar jos toliko da vezbas.

Sve u svemu, to su razlozi zbog kojih ne napredujes i neces napredovati zbog njih pa se potrudi da ih ispravis sto je pre moguce. :) Na forumu sve pise, samo treba da odvojis malo vremena i da svaku temu iscitas od prve do poslednje stranice. Prvo kreni od tema koje su sticky.
« Poslednja izmena: Septembar 14, 2012, 10:09:08 pre podne Kemis »

Van mreže HGH

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 242
Odg: Dobijam snagu, ali masu slabo.
« Odgovor #7 poslato: Septembar 14, 2012, 09:50:34 pre podne »
Tripujes, sve je to u glavi. Nemoguce da ne rastes samo tu :P
A i hrana ti je bzvz.... Gde su ti UH?
Ubaci 200gr pirinca i 100gr ovsa svaki dan,
ubaci 30ak grama badema.
600gr mesa i 2 merice wheya.
I naravi plan ishrane, znaci NAPRAVI! skini od nekog pa koriguj, odstampaj i prati to. Ispostuj. Pa onda javi dal ti napreduje masa.

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Dobijam snagu, ali masu slabo.
« Odgovor #8 poslato: Septembar 14, 2012, 10:07:28 pre podne »
//greska//

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Dobijam snagu, ali masu slabo.
« Odgovor #9 poslato: Septembar 14, 2012, 10:35:32 pre podne »
Ja bih voleo da vidim slike :)

Van mreže najob

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Dobijam snagu, ali masu slabo.
« Odgovor #10 poslato: Septembar 14, 2012, 01:12:35 posle podne »
Nemam vremena bas da jedem 5 puta na dan, a i moram da vezbam kasno uvece zbog posla. Ne znam ni da li bih bas mogao da jedem 600gr mesa na dan i  ovo jedva pojedem :) da li bi valjalo da ubacim krompir i kornoflex? Pa UH ima valjda u vocu. 

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Dobijam snagu, ali masu slabo.
« Odgovor #11 poslato: Septembar 14, 2012, 01:26:20 posle podne »
A da ti napise neko da samo nastavis tako, da ti je klopa super, i trening ekstra, ali je problem u genetici i ti jednostavno imas tvrdoglave ruke koje nece pa nece da rastu a ti si dao "sve" od sebe, i treniras "vec" 3 meseca?

Jel to odgovor koji zadovoljava ili koji ocekujes?  :)

Van mreže najob

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Dobijam snagu, ali masu slabo.
« Odgovor #12 poslato: Septembar 14, 2012, 03:25:44 posle podne »
Pa ja samo kazem sta mogu, sta ne mogu. Mozda ce i porasti, ne znam, mozda je ipak tri meseca malo za neke vece promene...

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Odg: Dobijam snagu, ali masu slabo.
« Odgovor #13 poslato: Septembar 14, 2012, 03:26:58 posle podne »
Nemam vremena bas da jedem 5 puta na dan, a i moram da vezbam kasno uvece zbog posla. Ne znam ni da li bih bas mogao da jedem 600gr mesa na dan i  ovo jedva pojedem :) da li bi valjalo da ubacim krompir i kornoflex? Pa UH ima valjda u vocu.
UH ima u vocu ali kakvih??pa ako nemozes 5 puta da jedes jedi 4 puta ali jedi kvalitetno...od ove ishrane sto si napisao nije ni cudo sto masu slabo dobivas...

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Dobijam snagu, ali masu slabo.
« Odgovor #14 poslato: Septembar 14, 2012, 03:40:31 posle podne »
A u cemu je razlika izmedju 4 i 5 puta jesti, 5 minuta vise za jedan obrok treba...spremanje isto traje kada spremas i 4 i 7 obroka.

Znaci nemoj traziti izgovor vec kreni raditi kako treba...