Septembar 18, 2024, 03:06:03 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Da li sam stvarno ovoliko glup ili? (merenje kreatina)  (Pročitano 18867 puta)

Van mreže vlada88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 254
Da li sam stvarno ovoliko glup ili? (merenje kreatina)
« poslato: Septembar 09, 2012, 04:09:07 posle podne »
Ok pozz svima, izvinjavam se unapred sto vam uzimam vreme, ali kontam da mi je ovo dosta bitno da saznam.
Naime kada sam poceo ponovo da treniram uzeo sam 300 g monohidrata i u nekom trenutku shvatio sam da mi pakovanje traje mnogo duze nego sto bi trebalo, i onda sam posumnjao da zapravo ono sto ja sipam, nije zaista 5 grama, nego dosta manje, ali nemam vagu pa nisam mogao da izmerim.
Posle jedno mesec dana pauze, sad sam pre jedno 3 nedelje ponovo poceo da ga koristim, i sasvim slucajno juce mi padne na pamet da nesto isprobam, posto iako sam procitao na gomili mesta kako da se izmeri 5 grama - tj ravna kasicica za caj, i dalje mi je nesto tu bilo cudno.
Onda sam uzeo mericu od proteina koja je 28 grama, i sad, po zdravoj logici, sipao sam 5 puta ono sto sam ja mislio da je po 5 grama, sto bi trebalo da bude 25 g, tj skoro puna merica. Ali - zapravo jedva sam je pola napunio!
Ocigledno da ja sve vreme uzimam skoro duplo manje? Jel moguce da sam ja toliko retardiran da u stvari se svuda misli na veliku kasiku, a ne na malu, i da sam ja pogresno shvatio?
Evo ovo je jedini video koji sam nasao Measuring 5G (one teaspoon) of creatine i ovde isto izgleda da stavlja veliku kasiku?
Bata Živojinovic ume da napravi kolac u tiganju.

Van mreže Genius

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 676
Odg: Da li sam stvarno ovoliko glup ili? (merenje kreatina)
« Odgovor #1 poslato: Septembar 09, 2012, 04:13:38 posle podne »
pa imas u kreatinu njegovu mericu, sa njom zagrabis i to je to...

Van mreže vlada88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 254
Odg: Da li sam stvarno ovoliko glup ili? (merenje kreatina)
« Odgovor #2 poslato: Septembar 09, 2012, 04:18:48 posle podne »
Nah, u ultimate nutrition-ovom nemas, mozda u nekim drugima ima, ja sam za sad samo njihov uzimao sva tri puta
Bata Živojinovic ume da napravi kolac u tiganju.

Van mreže Genius

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 676
Odg: Da li sam stvarno ovoliko glup ili? (merenje kreatina)
« Odgovor #3 poslato: Septembar 09, 2012, 04:22:26 posle podne »
onda grabi sa malom kasikom i nemoj da se brines. Supena kasika ima 15gr. A ta provera preko merice proteina nije merodavna. Jer ne mozes tako da meris, jer je prah od proteina "tezi" ili ne znam kako da se izrazim. Isto tako npr. kada bi zagrabio sa mericom od proteina dextrozu dobio bi sasvim drugu kolicinu, nego kada grabis protein. Nadam se da mozes da skontas o cemu ti pricam. Zagrabi sa malom kasikom i to je to ;)

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Da li sam stvarno ovoliko glup ili? (merenje kreatina)
« Odgovor #4 poslato: Septembar 09, 2012, 04:29:12 posle podne »
nisi pogresio...uzmi punu malu kasicicu i to ti je to...

Van mreže TeacH

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Da li sam stvarno ovoliko glup ili? (merenje kreatina)
« Odgovor #5 poslato: Septembar 09, 2012, 05:29:15 posle podne »
Merica whey-a i i ista merica kreatina nemaju istu tezinu.
Primer: uzmes kofu perija i kofu gvozdja :P tako si ti racunao :)

btw nikad nemoj da gledash da uzmes tachno 5g koliko bi trebalo nego slobodno uzmi malo vishe [pedja] nista ne prepustamo slucaju [/pedja]  ;D
« Poslednja izmena: Septembar 09, 2012, 05:31:44 posle podne TeacH »
Dont hate the player, hate the game

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Da li sam stvarno ovoliko glup ili? (merenje kreatina)
« Odgovor #6 poslato: Septembar 10, 2012, 12:23:30 pre podne »
Yup, to je to, ne gresis. Btw, to pakovanje od 300 grama bi otprilike trebalo da ti traje mesec i po dana ako pijes samo u danima treninga. Ne znam koliko je tebi trajalo, ali uglavnom, dobro si dozirao, kafena kasika ima 5g. Ja sam merio sa dozerom iz THE creatina, tamo je merica 2.5g i 2 merice taman stanu u kafenu kasiku.

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Odg: Da li sam stvarno ovoliko glup ili? (merenje kreatina)
« Odgovor #7 poslato: Septembar 10, 2012, 01:13:26 posle podne »
Merica whey-a i i ista merica kreatina nemaju istu tezinu.
Primer: uzmes kofu perija i kofu gvozdja :P tako si ti racunao :)

Upravo tako
Pain is temporary, Pride is forever