Septembar 27, 2024, 03:27:51 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.291 poruka u 18.763 tema - 20.974 članova - Poslednji član: galurbalge
X3MShop banner

Autor Tema: Kako nabiti misicnu masu  (Pročitano 9761 puta)

Van mreže Aleksa95

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Kako nabiti misicnu masu
« poslato: Avgust 24, 2012, 09:05:47 posle podne »
Zdravo,
Visok sam 1,88 i imam 76-78 kila zanima me kako da nabacim misicnu masu, treniram fudbal, probao sam da jedem kao ne normalan ali to nista ne pomaze. Zanima me da li mogu da uzmem neki protein i naravno da treniram uz to gornji deo tela jer ja imam definiciju ali mi fali jos mase ?

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 791
Odg: Kako nabiti misicnu masu
« Odgovor #1 poslato: Avgust 24, 2012, 09:41:08 posle podne »
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,26266.0.html

primer
a procitaj sve "zakacene" teme u "nutrition" delu, i shvatices sta i kako funkcionise.

protein se unosi iz mesa, pa ako ne mozes da uneses dovoljno odatle i iz jaja, onda ga uzimas iz preparata. Tu se ne pita smes li, to je osnova. Jedino ako te tvoji puste zbog predrasuda... jbg imas 17 godina....

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/board,7.0.html

Van mreže Hoop4Life

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 283
Odg: Kako nabiti misicnu masu
« Odgovor #2 poslato: Avgust 24, 2012, 10:14:07 posle podne »
Jel ides u teretanu, ili samo peglas fudbal?

Van mreže Aleksa95

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Kako nabiti misicnu masu
« Odgovor #3 poslato: Avgust 25, 2012, 07:46:22 posle podne »
Evo pogledajte moju sliku na profilu mislim da bi tu mogao da dodam jos malo mase, treniram fudbal ali krenuo bih i u teretanu kada bih uzimao proteine. Mislim da bi mi nekih 4-5 kila mase u gornjem delu tela bile taman ?
« Poslednja izmena: Avgust 25, 2012, 07:48:38 posle podne Aleksa95 »

Van mreže TheStranger

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: Kako nabiti misicnu masu
« Odgovor #4 poslato: Avgust 25, 2012, 08:05:27 posle podne »
ako hoces masu: BATALI loptu, cekaj zimski period tj zahladjenje. NAUCI sta treba da jedes za masu, sve imas na forumu i posveti se treningu i podvuci sljedece discipline ako hoces masu: CUCANJ, MRTVO i BENDZ PRESS.  :-*

Van mreže Hoop4Life

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 283
Odg: Kako nabiti misicnu masu
« Odgovor #5 poslato: Avgust 25, 2012, 09:17:37 posle podne »
Da batali loptu? Treniranje nekog sporta su najlepse godine zivota, sta necu sve procitati ovde...
Moj ti savet kreni u teretanu i uzmi protein, garantujem ti da ces se ugojiti preko 5kg-a za mesec dana!!!

Van mreže TheStranger

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: Kako nabiti misicnu masu
« Odgovor #6 poslato: Avgust 25, 2012, 10:39:25 posle podne »
ok, veliki strucnjace ja pricam o opredjeljenju izmedju 2 sporta a ne sta je lijepo u njegovim godinama

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kako nabiti misicnu masu
« Odgovor #7 poslato: Avgust 26, 2012, 08:14:30 pre podne »
ok, veliki strucnjace ja pricam o opredjeljenju izmedju 2 sporta a ne sta je lijepo u njegovim godinama

i za masu nisu potrebni MRTVO,BENC(ne bendz) i CUCANJ
vec je za masu potrebna HRANA

@aleksa
prica o tome kako si izdefinisan ali ti fali mase je stara srpska zaostavstina koje se nikada necemo resiti
ti nisi izdefinisan nego si MRSAV a to su dva razlicta pojma
i prica o tome da verovatno imas noge jake od fudbala pa ih ne bi ni radio je takdojer jedan od srpskih mitova
u svakom slucaju
ako je ovo 95 tvoje godiste onda treba da se bavis sa sportom kojim se bavis a da koncpiras plan i program ishrane i treninga u teretani
misicna masa NE DOLAZI preko noci a tebi sigurno 5 kg sala NIJE POTREBNO

Van mreže Aleksa95

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Kako nabiti misicnu masu
« Odgovor #8 poslato: Avgust 26, 2012, 11:40:20 pre podne »
ok, veliki strucnjace ja pricam o opredjeljenju izmedju 2 sporta a ne sta je lijepo u njegovim godinama
Tako sam i ja mislio, pricao sam i sa nekim ljudima i oni misle isto tako, ja ne zelim da postanem bilder i stvarno ne bih radio cucanj i te vezbe koje mi se cine neprikladnim, vec bih voleo kao sto sam napomenuo uz odredjen program u teretani da dobijem nekih 5 kila i da ih rasporedim u gornjem delu tela a da pritom ne izgubim na definiciji.

Van mreže Hoop4Life

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 283
Odg: Kako nabiti misicnu masu
« Odgovor #9 poslato: Avgust 26, 2012, 03:01:05 posle podne »
Dobio si odgovor, procitaj sta ti je Pedja napisao i izbi to iz glave da si izdefinisan...

Van mreže TheStranger

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: Kako nabiti misicnu masu
« Odgovor #10 poslato: Avgust 26, 2012, 06:23:48 posle podne »
@ Pedja, postujem tvoje misljenje, znam vjerovatno kako se pise nego me mrzi da se peglam sa strucnim,ovako ja to kako po teretanama i govore. U cemu je stvar, sloziti ces se iako si bodybuilder da bez te tri vjezbe nema ozbiljne mase, uvijek treba podvuci te tri vjezbe na rasporedu u periodu mase licno sam se uvjerio kroz 3-4 godine varijacija u treningu da uz velike tezine u spomenutim vjezbama ide i velika kilaza, sto naravno ne dolazi preko noci.
A nema potrebe da se prica ista 70 % mase ( moje misljenje ) jeste hrana, e sad kakva hrana takva i masa.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kako nabiti misicnu masu
« Odgovor #11 poslato: Avgust 26, 2012, 06:54:37 posle podne »
stanger
NEMOGU I NECU DA SE SLOZIM sa tobom oko te price
MRTVO,BENC I CUCANJ su BAZNE VEZBE u sve i jednom sportu
ja nikada u zviotu nisam radio MRTVO DIZANJE
BENCH NE RADIM i ne secam se od kada tj radim samo sa bucicama (ponekada zbog monotnije ubacim obican bench) a cucnjeve radim sa 50-60 kg

i sta ce mo sada?
ocigledno da nisi citao ni pratio ono sto pisem i iza cega stojim u prethidn 6 god....jbg..steta
ZA MASU JE POTREBNO BITI PAMETAN a NE GLUPAN koji se nateze na tezine da bi impresionirao nekoga u teretani
za miscinu masu je potrebna HIPETROFIJA koju NEMOZES da izazoves sa guranjem velikih tezina i radjenjem besomucno vezba koje si nabrojao tj za OZIBLJNU MASU JE POTREBAno kao i sto si rekao OZBILJNA HRANA i OZBILJAN PRISTP CELOJ PRICI a ne uzeti tri vezbe

Van mreže TheStranger

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: Kako nabiti misicnu masu
« Odgovor #12 poslato: Avgust 26, 2012, 07:07:55 posle podne »
Ne shvatas ti mene Pedja, ja nisam rekao niti stojim iza toga da se sve svede na te tri vjezbe samo da ih u pocetku netreba izbjegavati,dakle treba ih raditi jer kao sto kazes to su bazne vjezbe i imaju uticaj na mnogo sta od razvoja kompletne muskulature u svakoj od vjezbi pa do ostalih stvari kojih se necu doticati sada i samo sam iznjeo svoj stav i misljenje da u pocetnickom periodu mogu doprinjeti razvoju mase UZ ( da me nebi opet ispravljao ) SVE OSTALE STAVKE KOJE PODRAZUMIJEVA OVAJ SPORT. Necu vise da kucam, jer ocigledno se nismo razumjeli u startu imas pozdrav i sve pohvale za izgled i dosadasnje rezultate Pedja.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kako nabiti misicnu masu
« Odgovor #13 poslato: Avgust 27, 2012, 06:20:17 pre podne »
drugar
shvatam ja tebe jako dobro
ali da na ulazim u ponovno objasnjenje jer je to lovljenje sopstvenog repa
hvala ti na pohvalama i veliki pozdrav i za tebe

Van mreže TheStranger

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: Kako nabiti misicnu masu
« Odgovor #14 poslato: Avgust 27, 2012, 10:03:14 pre podne »
posteno..