Septembar 27, 2024, 09:31:04 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.290 poruka u 18.763 tema - 20.973 članova - Poslednji član: moviesgrankengibia
X3MShop banner

Autor Tema: plan ishrane za masu  (Pročitano 12312 puta)

Van mreže vlax88

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
plan ishrane za masu
« poslato: Avgust 23, 2012, 08:21:50 posle podne »
Pozdrav,
Ovo je moj nacin ishrane za masu, i nadam se da cu uz vasu pomoc i neke korekcije doci do prave formule  :)
Inace treniram od marta ove godine, ali sam ranije imao dosta iskustva (6 godina) sto se bb tice.
Imam 27 god, visina 171, tezina 72kg. Sve vreme od kada sam ponovo startovao koristim suplementaciju whey,amino,kreatin,dex,multivitamin (kreatin sam isao mesec on, mesec off, sad sam ga vratio u upotrebu na duzi period).
Od sutra (ili prekosutra-cim stigne  ;D ) ubacujem pored gore navedenih suplemenata i bcaa i animal mstack.
Da predjemo na stvar:
1. 07:00h - 150gr ovsene + 1merica whey
2. 09:00h - 5 belanaca + 3 cela jajeta + lesnik/orasi/kikiriki + kasika lanenog ulja
3. 12:00h - 200gr belo pilece + 150gr pirinac + salata
4. 15:00h - 300gr srnetina+govedina (2:1 u korist srnetine) + 150gr krompira + salata
5. 18:00h - 200gr belo pilece + 150gr pirinac + salata
20:00h trening - pred trening 6 tab ak + 5gr kreatin, odmah po zavrsetku jos 6 tab ak (od sutra i bcaa po 15gr pre i posle)
21:30h PWM - 1,5 merica whey, 5gr kreatin, 30gr dex
6. 21:45h - ella sir + lesnik/orasi/kikiriki + 1 kasika lanenog ulja.
Danima kad ne treniram u vreme predodredjeno za trening ubacim tunjevinu ili svezu ribu (dva dana treniram,pa dva odomor i tako u krug)
Mstack cu uzimati u dane kada treniram 2 kesice - ujutro i uvece, a kada ne treniram po jednu u toku dana. Znaci dva dana po dve kesice, pa dva dana po jednu.
Takodje sto se UH tice, planiram ubuduce i da idem rotacije, naravno ne kao za defku sa danima sa 0uh.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: plan ishrane za masu
« Odgovor #1 poslato: Avgust 24, 2012, 09:38:54 pre podne »
kako sam mogoa da bacim oko
ovo je malo UH ako si na masi
dakle
vodi se sa racunom da imas 72 kg
dakle
 72 x 2.2-2.5 gr B po kg
72 x 3.8-4.2 gr UH po kg tezine
masti i u ovome imas OK tako da...
onda uradis jelovnik..

Van mreže vlada88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 254
Odg: plan ishrane za masu
« Odgovor #2 poslato: Avgust 24, 2012, 11:55:22 pre podne »
Cek sad sam ja malo zbunjen, ako jede 150 g ovsenih, i 150 x 2 pirinca, to je onda 100 g uh od ovsenih, i 240 g od pirinca, 340 g uh, na 72 kile, kako je to onda malo? Po ovome ispada 5 g maltene uh ko kg, ili sam se ja nesto opasno zbunio?

Pitam posto i ja ovoliko UH unosim, a na masi sam, i imam 104 kg, tako da ako je ovo njemu malo, onda sam ja nesto opasno pogresio za sebe :(
Bata Živojinovic ume da napravi kolac u tiganju.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: plan ishrane za masu
« Odgovor #3 poslato: Avgust 24, 2012, 12:09:59 posle podne »
da
samo sto je 100 gr Uh iz ovsenih drugo u odnosu na 100 gr KOMPLEKSNIH UH iz pirinca npr ili krompira..
realno
ja jedem 150 gr ovsenih uvek i to retko i racunam u ukupan unos
mozda ovo sada nisam trebao ni da kazem
ali stvarno vise pocelo me po malo nervirati kada neko prica o tome kako jed 900 gr mesa i 500 gr Uh u toku dana i ima 75 kg i nemoze da dobije na masi..
onda
ili sam ja (i svi ostali oko mene) ludi ili ti ljudi lazu sami sebe prilikom konzumacije hrane
jer stvanro mi nije jasno
da neko na 72 kg i 500 gr UH i 250 gr B ima rpoblem sa misicnom masom?

Van mreže vlax88

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: plan ishrane za masu
« Odgovor #4 poslato: Avgust 24, 2012, 03:21:05 posle podne »
Ok, potrudicu se da pojacam kompleksne UH. Jbg, prevideo sam to da se iz ovsenih ne racuna...
Ako dodam jos 100 - 150gr UH, moracu dobro da se pomucim  sve to da pojedem, ali ako nista drugo mozda smanjim malo meso, jer ionako B je oko 3gr/kg samo iz cvrste hrane,a gde su jos supsi...
Inace,stvarno se trudim da maksimalno ispostujem ovaj jelovnik gore sto sam naveo. Nije uopste fora ici copy/paste neki dobar plan ishrane,samog sebe lagati a pritom hraniti se skroz suprotno, totalno je glupo. Meni hrana ne predstavlja nikakav problem, posto eto imam tu "srecu" da zivim na selu, pa imam mogucnosti da gajim tovne pilice, sto i radim vec godinama, imam bastu gde uzgajam povrce, a pritom sam i lovac, pa otuda i srnetina u jelovniku ;) Da neko ne shvati pogresno, ovim sam samo hteo da kazem da sebi na ovaj nacin mogu za dosta manje novca priustiti dobre i kvalitetne namirnice.
Takodje i na poslu imam dosta vremena, nista fizicki tesko ne radim,a kuhinja mi na bukvalno 3 metra, pa dobar deo vremena na poslu provodim u kuhinji spremajuci hranu. Cak sam odneo na posao svoj teflonski grill tiganj, da mogu da spremam meso bukvalno bez ulja. ;)
Najveci problem mi predstavlja trening, posto dva dana radim, pa dva pauza (jbg zbog posla), tu se jos nekako pokusavam snaci, a sto se hrane tice, nema ama bas nikakve brige,za svoje potrebe mogu da kazem i vise nego dovoljno.
Pozdrav!!!

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 791
Odg: plan ishrane za masu
« Odgovor #5 poslato: Avgust 24, 2012, 09:36:08 posle podne »
Pedja tebra, sad ne razumem :P
Koja je razlika izmedju ovsa i pirinca :P
Vec vidim da si se smorio zbog ovoga, al jbg :D daj mi link ako nista drugo gde da procitam i nadjem razliku.
Jos kazes da ne racunas ovas u UH... a ja iz njega 80% uh unesem...

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: plan ishrane za masu
« Odgovor #6 poslato: Avgust 25, 2012, 12:26:13 pre podne »
RAZLIKA JE U GI, ŠTO JE VEĆI GLIKEMIJSKI INDEKS HRANE - BRŽE SE POVEĆAVA NIVO ŠEĆERA
U KRVI.
EVO TI NEKE TABELE I TEXT...MADA TABELA NIJE BAS NAJBOLJA
http://www.freedomtek.org/zdrava_prehrana/glikemijski_indeks_tablica_namirnica.php

Van mreže starkntnc

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: plan ishrane za masu
« Odgovor #7 poslato: Avgust 25, 2012, 02:19:37 posle podne »
JA se zivem MIlan treniram oko tri godina  i koristio sam po nesto od suplemenata i solidno sam se hranio. Imajuci u obzir da sam sada napunio 19 god. resio sam da malo ozbiljnjije udjem u ovaj sport. POtrebna mi je pomoc oko odabira suplemenata  dok radim masu. Ovo je moj predlog:
Horse power
bcaa   USP MODERN BCAA 420g
glutamin   All Glutamine 1000 gr
whey  100% Whey isolate
 Super Multi
amino tecne Liquid Super Amino
Ovo je sto bih ja uzeo zanimam me vasa misljenja.  I neki vas predlog. Ovo sve dosta kosta tako da ne bih uzimao na svoju ruku. Potreban mi je odgovor sto hitnije, posto planiram da uzmem za neki dan. Hvala unapred.

Van mreže vlax88

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: plan ishrane za masu
« Odgovor #8 poslato: Avgust 25, 2012, 04:02:56 posle podne »
Sasvim korektna suplementacija. Samo da vodis racuna o tajmingu kad se sta uzima.
A nesto vise o sulementaciji imas u ovoj temi http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/board,8.0.html

Pozdrav!