Jul 12, 2024, 12:40:32 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.240 poruka u 18.756 tema - 20.956 članova - Poslednji član: Darko_SBD
X3MShop banner

Autor Tema: Da li sam na pravom putu?  (Pročitano 4285 puta)

Van mreže fudbalinho

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Da li sam na pravom putu?
« poslato: Avgust 12, 2012, 12:53:01 posle podne »
Zamolio bih nekog ko je malo upuceniji da mi kaze da li sam na pravom putu.....naime, treniram fudbal i zelim da poboljsam brzinu i eksplozivnost....i treba mi savet sto se tice treninga u teretani...guglao sam na netu i saznao da se brza misicna vlakna najbolje aktiviraju kad je opterecenje veliko, a broj ponavljanja mali (4 do 5) i na osnovu tih saznanja sam sebi (i u odnosu na svoje mogucnosti) napravio takav trening....redosled vezbi mi je svakog treninga identican s tom razlikom sto nakon 1, 2 ili 3 treninga (ako osetim da ima potrebe tj. da sam navikao na jednu tezinu) povecavam tezine za 2,5 - 5 ili 10 kila....
Evo sta sma hteo da vam pokazem i da cujem misljenje od nekog jer bih stvarno voleo da znam da li cu ovim dobiti ono sto zelim (brzinu, eksplozivnost) ili gresim u necemu....(naravno pored ovog treninga radim na terenu i trening brzine, eksplozivnosti i koordinacije - sprintevi, kratka istrcavanja, promene pravca i slicno):

Zagrevanje na bicikli 2 minuta
   
25 x ledjnih :) trbusnjaka
25 x trbusnjaka sa podizanjem nogu
35 x klasicnih trbusnjaka, noge savijene i fixirane
15 x bocni trbusnajci (jedna pa druga strana)
15 x bocni trbusnjaci (jedna pa druga strana)
25 x gornji trbusnjaci, noge fixirane u vazduhu pod uglom od 90, a gornj deo tela se podize brzo sa rukama pored kolena

Ovo sve radim u dve serije sa pauzom izmedju serija od 1 minut

3 x 10 obicnih cucnjeva za zagrevanje

Kompletno istezanje

6(serija) x 4(ponavljanja) nozna extenzija  – tezina maksimalna moguca, sa pauzom 1 minut (i takodje pauza izmedju svih serija mi je 1 minut)

6 x 4 nozni pregib, tezina – 2 rupe slobodne (ako me razumete sta mislim :D ) , sa pauzom 1 minut

6 x 4 leg press – tezina 110 kg , sa pauzom 1 minut

(pa onda malo veca pauza – 3 minuta, da bi postavio tegove)

6 x 4 cucnjevi sa opterecenjem, tezina – 90 kila, sa pauzom 1 minut

6 x 4 nozni iskorak sa opterecenjem, tezina – 40 kila (leva noga 4 pa desna noga 4 pa onda pauza i to je jedna serija pa onda krece druga itd)

6 x 5 mrtvo dizanje za donji deo ledja, tezina – 40 kila, sa pauzom 1 minut

Kompletno istezanje i to je to pa onda sledeci trening ili neki naredni povecam tezine ukoliko sam dovoljno ojacao...

« Poslednja izmena: Avgust 12, 2012, 12:55:24 posle podne fudbalinho »

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Da li sam na pravom putu?
« Odgovor #1 poslato: Avgust 12, 2012, 08:37:44 posle podne »
Da ti ovo nije malo mnogo?
Msm,jbt ti ga pretera.

Van mreže fudbalinho

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Odg: Da li sam na pravom putu?
« Odgovor #2 poslato: Avgust 12, 2012, 11:42:10 posle podne »
Zasto? Postici cu neki kontraefekat? Mislis da aktiviram previse misicnih grupa za jedan trening?? Meni ovaj trening traje najvise oko 1 sat i 30 minuta....

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.317
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Da li sam na pravom putu?
« Odgovor #3 poslato: Avgust 13, 2012, 10:47:16 pre podne »
pa p;rilikom guglanja svasta moze da as nadje
pa tako i ovo
aktivrati brza miscna vlakna sa velikim teznima-Dhmmm...DAa,li sigurno ne na taj nacin na koji si ti rauzmeo
i
exploznovost i snaga ne rade se samo sa treningom NOGU i TRBUSNJAKA
ovaj trening trbunsjka u proincipu nema veze ni sa cim ali negde u nekoj prici i nije toliko kontraprouktivan mada je to totalno bezpostrebno
trening nogu...pa gledano i nije lose
samo sto treba da imas na apmeti da je za expliznost potrebno mnogo vise znanja o googeda i nije mi jasno da kondiocnoi trener u tvom klubu NEZNA za PLYOMETRIJSKE vezbe za exploiznost
pa vezbe za SNAGU..
pa vezbe sa hipetrofiju itd it ditd
tj
KONCIPRIATI KONDICIONI TRENING prilagodjen TEBI i TVOM SPORTU

Van mreže fudbalinho

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Odg: Da li sam na pravom putu?
« Odgovor #4 poslato: Avgust 13, 2012, 12:10:42 posle podne »
Treniram i amaterskom klubu (gradska liga) pa nemam mnogo poverenja u trenera ;) ......ovaj trening radim 2 do najvise 3 puta nedeljno a nekad i samo jednom sve zavisi od toga kako se osecam...pored ovoga na terenu radim i trening za koordinaciju (na stepenicama, merdevinama....), brzinu, eksplozivnost....znaci nisam ni mislio da cu samo u teretani dobiti na brzini vec da ce mi teretana pomoci u tome.....trbusnjake radim uglavnom da bi ih jos vise ojacao jer sam primetio da recimo prilkom cucnja i onih ostalih vezbi takodje se aktiviraju trbusnjaci....pored ovoga ponekad popodne odradim i zgibove, propadanja....video sma da ne vredi samo znati sa loptom i biti pametan da bi uspeo mra fizicki da budem mnogo dominantan da bi se nametnuo za neki ozbiljniji nivo fudbala....pa sam sve snage usmerio ka tome....

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.317
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Da li sam na pravom putu?
« Odgovor #5 poslato: Avgust 13, 2012, 12:16:42 posle podne »
pa deifitvno imas ispravne stavove a pogtovo ovaj zadnji deo gde se sve i jedan sport sada svodi na mnogo vise FIZIKE nego tehnike
tako da si tu defitvino u pravu.
u pravi si i kod konstatacije da ti se misicii trbusnog zida aktiviraju prikikom cucanja kao i SV I DRUGI MISICI jer cucanj je BAZNA (jedna od) baznih vezbi sa kojom se aktviraju svi misici kao i CNS
koridinacija pokreta i vezbe stabilnosti su super,ali nemaju mnogo veze sa explozinosti ali uklopljenjo u prvilan trening ,mogu da doprinsu celoj prici u kompletu.
nije rpoblem u tome sto ti takav trening radis dva ili tri put ned (vise i ne bi valjalo)
vec je problem sto se tebi trening treba deiliti na
TRENING SNAGE
TRENNG ZA EXPLIZNOST
TRENING ZA HIPETROFIJU (naravno ne kao u body buildera) vec hipetrofiju koja je dovljna da se pokrenu sva misicna vlakna u cilju ostvarivanja reuzlatata koji su TEBI NEOPHODNI a to je ono sto si naveo
ove tri vrsta ANAEROBNIH treninga,ukombinovano sa PLYOMATRIOM i trenizima stabilnosti i koridinacije CINE KOMPLETNIM ono sto ti zelis tj hocess

Van mreže fudbalinho

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Odg: Da li sam na pravom putu?
« Odgovor #6 poslato: Avgust 13, 2012, 02:47:58 posle podne »
Problem je sto ja ne znam kako bi trebao da mi izgleda trening snage, eksplozivnosti i hipertrofije u teretani....ima kod mene u gradu dosta kondicionih trenera i drugari su mi preporucivali neke ali znas kako kazu svaka skola se placa ;) a ja nisam u mogucnosti tako da se sam snalazim uz pomoc interneta....znaci u teretani sam se fokusirao na mali broj ponavljanja sa vecim tezinama (tj. tezinama koje mogu jedva da podignem 4 do 5 puta), a na terenu sam se fokusirao na kratka istrcavanja za eksplozivnost, treninge brzine (nekoliko serija sprinteva na razlicitim duzinama) i koordinacije (stepenice, merdevine, improvizovani cunjevi...) i to je to uglavnom...nekad kombinujem trening brzine i koordinacije ili trening koordinacije i eksplozivnosti....za sad mi je to dosta pomoglo i osecam napredak medjutim hteo sam da vidim da li mozda gresim u necemu tj. valja li da nesto ispravljam.....

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.317
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Da li sam na pravom putu?
« Odgovor #7 poslato: Avgust 13, 2012, 03:24:29 posle podne »
jasno je meni sta ti radis
ali to NIJE DOBRO

Van mreže fudbalinho

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Odg: Da li sam na pravom putu?
« Odgovor #8 poslato: Avgust 13, 2012, 03:26:27 posle podne »
Pa zato i otvorih ovu temu...da mi neko objasni sta je dobro, a sta ne...ako hoce i moze...

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Da li sam na pravom putu?
« Odgovor #9 poslato: Avgust 13, 2012, 03:27:51 posle podne »
Cucanj, nabacaj od kolena, militari pres,pliometrijske stvari itd.
Skini knjizicu built like a badass od deFranca. Tu vidi otprilike kako se koncipira trening.Naravno, citaj i njegov sajt,dieselcrew stranicu na youtube, nacices sigurno nesto.
Ono sto si ti gore napisao ne valja jer: trbusnjaci se ne rade pre cucnja, istezanje se ne radi pred dizanje velikih tezina (moze samo dinamicko), leg press, ekstenzija i sl stvari nisu bas preko potrebno,a narocito ne pred cucanj. Ako radis cucanj ne treba ti mrtvo dizanje na istom treningu i obrnuto. Cak neki izbacuju mrtvo zbog ukrucivanja ledja koje im posle smeta.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.317
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Da li sam na pravom putu?
« Odgovor #10 poslato: Avgust 13, 2012, 03:43:48 posle podne »
kao sto milan kaze
samo je problem ja sam nrp mog ognjena vodio kod igora tomica i stipana kerhani-a da ga nauce pravilnu tehinku izvdojenja trzaj i nabacaj jer to nije ni malo bezazlena igra i zbog toga sam rekao da nije pametno se igrati sa takvim stvarima
ima ovde jedan program koji sluze u te srvhe (jeste da je pocetnicki) ali ovom momku bi sigurno pomogao
nema trzaj i nabacaj ili power celan,ali da se ne ponavljam..ja to ne bih ni preproucivao da radi onaj ko nezna pravilnu tehniku izvdiojenja
ovaj program cu pokusati da iskoapm ovde na forumu pa linkujem
mnogo ej dobar

Van mreže fudbalinho

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Odg: Da li sam na pravom putu?
« Odgovor #11 poslato: Avgust 13, 2012, 05:31:00 posle podne »
Hvala na savetima videcu da iskombinujem malo bolje jer ovako ocigledno ne valja....

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Da li sam na pravom putu?
« Odgovor #12 poslato: Avgust 13, 2012, 06:39:35 posle podne »
Tehnika se podrazumeva,jer ove vezbe ne prastaju :)

Van mreže fudbalinho

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Odg: Da li sam na pravom putu?
« Odgovor #13 poslato: Avgust 13, 2012, 08:37:37 posle podne »
Pa vodio sam racuna o tome i nisam imao nikakvih problema do sada....npr kod cucnja gledam da ne zurim sa spustanjem vec da se polako spustim a podizanje vec radim maksimalno brzo tj. onoliko koliko mogu...