Jun 20, 2024, 02:01:01 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.204 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: Bol u laktu tzv. Teniski lakat  (Pročitano 13359 puta)

Van mreže stjn

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Bol u laktu tzv. Teniski lakat
« poslato: Avgust 11, 2012, 06:06:15 posle podne »
Pozdrav..

Citao sam ovde o bolu u laktu jer ja imam isti problem.. Pa da vidim vase strucno misljenje . Da li kao sto pise u nekim temama koje sam procitao da mi moze pomoci neki gel, hladni oblozi, ili video sam da pomogne dosta i Glukozamin. Pa da vidim vase misljenje sta je najbolje. Idem u teretanu bar 8 meseci, trenutno ne idem jer ne radi pa kuci treniram. I dok radim sklekove u poslednjih 10 dana mi pucketa u laktu, a pre 5 dana kada sam radio propadanja zabolela me je jako unutrasnja strana lakta na desnoj ruci. I od tad me bas boli lakat kad pokusam trenirati. I sad bih hteo da vidim vase misljenje sta je najbolje od ovog sto sam naveo gore da koristim. Neki gel za povrede, obloge ili da kupim Glukozamin ?

Hvala.
« Poslednja izmena: Avgust 11, 2012, 06:20:34 posle podne stjn »

Van mreže DunavBoy

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 70
Odg: Bol u laktu tzv. Teniski lakat
« Odgovor #1 poslato: Avgust 14, 2012, 03:18:35 posle podne »

1 nemoj da slusas lekare , oni ce ti uvek reci da ne smes da se bavis sportom
2 obavezno idi kod lekara da vidis da li je nesto ozbiljno ili je samo epikondilit,tj teniski lakat

3 svako telo je za sebe. nekome pomaze gluk.sulfat, nekome ne.  ja sam pio ZeelTe za epikondilit,
pomoglo mi je malo vise nego da sam dozivao kishu tako sto go igram nasred ulice. ali ko zna kakav uticaj
ima na tebe
4 imas bandazere , 'tennis elbow support' , gledaj da je neka strana firma , to su kao neke trake...ali to sluzi za tenis i te pokrete , na da radis sklekove

5  eksperimentisi malo.  2 kineska bandazera na tu ruku kad radis sklekove , pa kud stignes.  u benchu -- ne ispravljaj lakat do kraja , i ne savijaj lakat do kraja ,  hvataj krivinu.  nisi ti kriv sto si povredjen.

          ako slusas lekare (zabranice ti sport)  i ako psihicki puknes (odustanes od sporta) najebao si. umesto 100 kg pomiri se sa tim da ces iz benca raditi sa 70kg , i to je to . 

          Ali kazem ti  ---  mozda ti glukozamin pomogne.  imas cak i injekcije u lakat , rade 5 dana a 6ti dan ponovo skripi i krcka lakat i ruka ti ide levo desno .  a na sledecu injekciju moras da cekas valjda 30 ili 60 dana da ti ne osteti srce.  ma bre teraj lekare u picku materinu.

   Ako ti vec sada mozes da radis sklekove ---  ti nisi u ozbiljnom problemu.   Kupi kineske bandazere za lakat,  siluj sebe i stavi 2 bandazera na lakat , i tako radi sklekove.   bandazere bacaj na mesec dana pa kupuj nove (oslabe)  i to je valjda dobro resenje .   ali pitaj nekog iskusnijeg ,  meni je epikondilit sjebao celokupni zivot ,  zbog njega sam sa ozbiljnijeg rekreativnog  fizickog treninga presao na rekreativnu  atletiku , sad guram prema 40oj ,  kad sam imao 16-17 krenuo je epikondilit i vise nisam mogao uopste da radim tegove,zgibove i bavim se rvackim sportovima ili mnogim drugim.   za basket i odbojku   mi uopste ne smeta , za fulkontakt sportove (npr ragbi , rukomet) tu sam hendikepiran. Mogu da uradim plitke sklekove po 5 serija od po 30, ali kad krene 6ta serija , ili kad radim 30 pravilnih uskih dubokih sklekova , onda em boli em se klatim levo desno .  zglobovi su jako zajebani , tj njihove povrede

Van mreže stjn

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Bol u laktu tzv. Teniski lakat
« Odgovor #2 poslato: Avgust 14, 2012, 06:24:31 posle podne »
Pa planirao sam i da kupim neke bandazere i glukozamin valjda pomogne.... Nije mi se to desavalo do nedavno.. Samo sam osetio krckanje i posle nekoliko dana bol u laktu dok sam radio propadanja.. Mazem trenutno fastum gelom i ne radim nista msm ne treniram... Probam nekad da uradim koji sklek ili propadanje i ne boli me odmah tek posle 10 ponavljanja... Tako negde... Pazicu na to i sta bude valjda me nece muciti toliko jbg... Hvala ti, puno si mi pomogao..

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Bol u laktu tzv. Teniski lakat
« Odgovor #3 poslato: Avgust 14, 2012, 07:27:45 posle podne »

    Ali kazem ti  ---  mozda ti glukozamin pomogne.  imas cak i injekcije u lakat , rade 5 dana a 6ti dan ponovo skripi i krcka lakat i ruka ti ide levo desno .  a na sledecu injekciju moras da cekas valjda 30 ili 60 dana da ti ne osteti srce.  ma bre teraj lekare u picku materinu.



kakve ti gluposti pises to je nevjerovatno, ne znas ni sta si primio, ne znas ni sta radi, ali znas da tjeras ljekare u pm, a jos dijelis pogresne savjete sakom i kapom, a ovaj decko toliko nista ne zna da ti se i zahvlajuje na kraju.
Nije ni cudo sto nisi sastavio svoj lakat...strasno

@stjn
decko, odes fino kod sportskog ljekara da ti utvrdi tacnu dijagnozu, ne kod ljekara opste prakse, vec sportskog nekog, e kad ti on utvrdi dijagnozu, dobices onda i terapiju.
Terapija haldjenje i zagrijavanje + aspirin i diklofen je dobar u smislu da otkloni bol i da suzbije upalni proces ako ga ima u opste. Same masti i gelovi ne pomazu nista znacajno, osim ako nisu u sklopu terapije ( u glavnom ti maser utrljava to sa ciljem da gel i mast prodru sto dublje u tkivo. tad se moze reci da daju pravi efekat ).
A ti fino odvoji neki dinar da odes kod privatnika i ostavi se trazenja rjesenja preko foruma, jel vidis ko sve dijeli savjete...

Van mreže vladas

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: Bol u laktu tzv. Teniski lakat
« Odgovor #4 poslato: Avgust 14, 2012, 09:21:51 posle podne »
jbt...kakva je ovo epidemija gluposti ..............skoro na svakoj temi............neverovatno ,,,,,,,,

Van mreže BBBbbb

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 438
Odg: Bol u laktu tzv. Teniski lakat
« Odgovor #5 poslato: Avgust 15, 2012, 01:03:05 pre podne »
@DunavBoy
Covece ti si u jednoj temi izneo zakljucak da banana nema kalorija ali usporava metabolizam i da su narkomani mrsavi jer je gudra fantastican sagorevac, a sad si strucnjak za internet lecenje sportskih povreda ???

Nemoj to da radis, tj. da delis savete ovakvog tipa. Taj savet nosi sa sobom i odredjenu odgovornost.

Ko sto Velja kaze ovakve stvari se ne lece preko interneta, takodje treba imati na umu da je doktor opste prakse bas to sto i ime kaze OPSTE PRAKSE, za specificne povrede/oboljenja se ide kod specijaliste.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.319
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Bol u laktu tzv. Teniski lakat
« Odgovor #6 poslato: Avgust 15, 2012, 06:15:11 pre podne »
Veljo
hvala sto si uleteo jer nisam bio ovde jucer
naravno-odgovor vise nego konkrtean i jasan kao dan!!

Van mreže djake

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 469
Odg: Bol u laktu tzv. Teniski lakat
« Odgovor #7 poslato: Avgust 15, 2012, 11:39:11 pre podne »
Ja mogu da dodam moje iskustvo od prosle godine, negde u avgustu sam zaradio teniski lakat, i morao sam da pauziram sa treningom sve dp kraja oktobra, jednostavno od bolova nisam mogao....prvo sam mislio da cu resiti problem samo mirovanjem i drzanjem hladnih obloga (koje jesu znale da otklone bol, ali na kratkorocno), ali tek kada sam krenuo da koristim tablete i mazem gelove sam se preporodio, i to bukvalno za nedelju dana...od tada sam nastavio sa redovnim treninzima i problema vise nemam....znaci moj savet je da koristis nesto od preparata na bazi glukozamin-sulfata, hondroitin-sulfata, msm-a, ali naravno, prvo ono sto ti je Velja rekao-kod sportskog lekara!

Van mreže stjn

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Bol u laktu tzv. Teniski lakat
« Odgovor #8 poslato: Avgust 15, 2012, 11:57:45 pre podne »
Procitao sam sve i hvala vam svima... Za koji dan cu ici do lekara pa cu videti sta ce mi on preporuciti... Hvala vam jos jednom.

Van mreže DunavBoy

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 70
Odg: Bol u laktu tzv. Teniski lakat
« Odgovor #9 poslato: Avgust 21, 2012, 04:13:27 posle podne »

kakve ti gluposti pises to je nevjerovatno, ne znas ni sta si primio, ne znas ni sta radi, ali znas da tjeras ljekare u pm, a jos dijelis pogresne savjete sakom i kapom, a ovaj decko toliko nista ne zna da ti se i zahvlajuje na kraju.
Nije ni cudo sto nisi sastavio svoj lakat...strasno

          ti da nisi polupismena tzepanitza imao bi kulturu pri sukobu misljenja.  ja sam upravo isao kod sportskog lekara i covek mi je decidirano izjavio da treba da zaboravim na sport.   da ista znas i o cemu , imao bi samopouzdanje, i ne bi bio pasivno agresivna osoba. u ovom slucaju -- seljacina.

        i samo sam ne krioterapiju, na elektroforezu, magnetnu terapiju, primao injekcije, tako par meseci, i na kraju jedno veliko nista.
               ja sam, mislm,  u tacki 2 rekao da decko OBAVEZNO ide kod lekara. to si prenebregnuo da spomenes.  a ja i dalje tvrdim da si tzepatnitza  i polupismeni paor , verovatno sa jako puno para sto ti daje krila mladog drogiranog orla iz ulice Strahinjice Bana ili evetnualno   iz kafica za tatine sinove   pored II Sarajevske Gimnazije.
                       pamet se ne kupuje. ti je nemas .    pa ni ja previse . al bar' umem da se ponasham i nisam nabildovana seljancura. 

Van mreže DunavBoy

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 70
Odg: Bol u laktu tzv. Teniski lakat
« Odgovor #10 poslato: Avgust 21, 2012, 04:18:07 posle podne »
Veljo
hvala sto si uleteo jer nisam bio ovde jucer
naravno-odgovor vise nego konkrtean i jasan kao dan!!

        pa nista Pedja, ti me onda lepo banuj bez da vidis ko je ovde kulturan a ko seljacina.    ja sam upravo i dao savet da decko ode kod lekara , i iz sopstvenog iskustva naveo da taj negativizam koji lekari shire ne treba uzimati zdravo za gotovo.   meni niti krio, niti magnetna , niti elektro, niti hemijska terapija nita nije pomogla ,  vec mi je pomogao mentalni stav da nastavim sa sportom kojim mogu da se bavim

      ja i dalje tvrdim da je ovaj Velja seljacina bez kulture koja ne ume da se ponasa .  da sam slushao lekare , trebalo je da sa fizicke aktivnosti predjem u sahovski klub penzionera.    Ko udje u sukob misljenja , treba da zna razliku izmedju prashume gde se razgovor obavlja kopljima i nozevima  i  razgovora gde se iznose stavovi i iskustva .

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.319
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Bol u laktu tzv. Teniski lakat
« Odgovor #11 poslato: Avgust 21, 2012, 06:24:27 posle podne »
dragi moj dunave
ovo sam tek sada video
ovo ti je zadnja opomena jer je ocigledno da si prilicno isfrustiran sa necim u svom zivotu jer ovliku kolcinu neg energije nisam osetio ne pamtim od koga i od nekih ljudi uz koje sam cak stajao LIVE!!
ovo je zalosno

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Bol u laktu tzv. Teniski lakat
« Odgovor #12 poslato: Avgust 21, 2012, 08:28:30 posle podne »
eh, da, bas tako...

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Bol u laktu tzv. Teniski lakat
« Odgovor #13 poslato: Avgust 22, 2012, 12:19:47 pre podne »
Dragi moj Dunave:-)
Men sana in corpore sano !

Van mreže djake

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 469
Odg: Bol u laktu tzv. Teniski lakat
« Odgovor #14 poslato: Avgust 22, 2012, 10:06:22 pre podne »
Ali mladi drogirani orlovi iz ulice Strahinjica Bana! :))