Septembar 20, 2024, 04:42:27 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: jedno malo pitanjce :)  (Pročitano 2735 puta)

Van mreže stefanbb

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
jedno malo pitanjce :)
« poslato: Avgust 03, 2012, 10:16:57 posle podne »
E pa ovako da pojasnimo, nisam napaljeni "klinac" koji hoce misice preko noci, svestan sam kako to ide(cak vise i od starijih od sebe), evo treniram vec pet meseci i vrlo sam zadovoljan svojim izgledom za sada. Pomoc mi je potrebna vezano za suplemente, imam petnaest godina i mislim da bi od koriscenja suplemenata imao samo korist, e sada zelim od vas iskusnijih da me posavetujete da li je pozeljno i sta bi trebalo da koristim ako jeste ? Naravno ishranu sam sredio maksimalno.

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 863
Odg: jedno malo pitanjce :)
« Odgovor #1 poslato: Avgust 03, 2012, 10:58:40 posle podne »
Dobro, ajd onda prvo napisu tu sredejnu ishranu, visnu tezinu, kolko puta treniras nedeljno itd.

Van mreže stefanbb

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: jedno malo pitanjce :)
« Odgovor #2 poslato: Avgust 03, 2012, 11:09:39 posle podne »
visina 175 cm
tezina  67 kg
e sad' ishrana, nisam se adekvatno izrazio nije maximalno sredjena to sigurno, ali koliko sam u mugucnosti evo sta sam jeo danas, i mislim da imam najveci problem ne jedem piletinu uopste
1. obrok 1 banana, ovsene 100 g i cokoladno mleko posto bez cokoladnog mleka ne mogu da ih smislim :)
2. tunjevina, 2 rice cake i salata
3. 3 cela jajeta i meso (danas je bila saram) :D
4. salata i 3 veca pecena krompira
i mnogo mnogo vode, treniram svakim danom sem nedelje jer ne radi teretana
pon. grudi, biceps
uto. ledja, triceps
sre. ramena i trapez
cet. grudi, biceps
pet. ledja, triceps
sub. noge

Van mreže FGeR

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 193
Odg: jedno malo pitanjce :)
« Odgovor #3 poslato: Avgust 04, 2012, 12:00:33 pre podne »
1. Jaja prebaci ujutru sa ovsenim. Probaj 2cijela + 3bjelanca ;)
2. Tunjevina + dodaj UH Rizu,Krompir,Mozes i malo hleba ako ga volis (a nemas problema sa salom)
3. Meso + dodaj UH (Riza,Krompir,itd..) + Salata
4. Probaj u ovom zadnjem obroku nesto mesa ako mozes i nesto sira i na vr' glave u krevet..
Ubaci B komplex vitamine u toku dana dace ti apetit. Ako oces mozes i 1-2 tab C vit.
Ubaci neko kostunjavo voce bademi,ljesnici,itd..

Mogao bi do daljnjeg ovako, pa polako da pojacavas.

Trening: Probaj ovako
Pon: Grudi + Biceps
Utor: Ledja
Srijeda: Lagani kardio (~20min trcanja)
Chet: Rame + Triceps
Pet: Noge
Sub: ako oces lagani kardio, pomaze u oporavku ;)
Ned: odmor

Od Suplemenata bi dobro bilo da ubacis Protein i MultiVitamin, to bi za pocetak bilo ok.
« Poslednja izmena: Avgust 04, 2012, 12:03:19 pre podne FGeR »

Van mreže stefanbb

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: jedno malo pitanjce :)
« Odgovor #4 poslato: Avgust 04, 2012, 12:10:48 pre podne »
hvala na savetu :) problem sa salom nemam uopste i ne bih zeleo da se ugojim ovako bas lepo izgleda(ubacicu neku slicicu za koji dan) kardio svako jutro HIIT, hocu da zategnem kozu, malo je opustena jer sam naglo smrsao pre 2 godine i naravno hocu six pack za sada mi dobro ide. Znaci uzimam protein i vitamine, jaja prebacam sa ovsenim i malo da dodam uh :D mozda bi i mogao da dodam neko kilo ali naravno da ne bude mast :)

Van mreže FGeR

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 193
Odg: jedno malo pitanjce :)
« Odgovor #5 poslato: Avgust 04, 2012, 10:18:11 pre podne »
Pa ako ces ic na more u septembar ,ako ti je cilj da se 'sredis za plazu' koliko toliko, onda radi 3-4-5x kardio nedeljno, i od Suplemenata uzmi Porotein i BCAA obavezno!
Opali jos 4 nedelje tako, s' tim sto bi rotirao UH, jedan dan osrednji unos UH, sledeci dan jak unos UH, sledeci jako mali unos Uh, pa onda srednji, pa visoki, pa niski, itd.. I ako bi mogao psihicki da izdrzis valjalo bi jedan dan kad nisi mnogo aktivan da uopste ne unosis UH, ali ako ne mozes onda neka bude jako nizak unos. ;)

Kad zavrsis sa fazom mrshanja, smanji kardio na 2x nedeljno (i to neki lagani 15-20min).
Povecaj UH, i odrzavaj visok unos svaki dan.

Sigurno ces imati napredak ;)

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: jedno malo pitanjce :)
« Odgovor #6 poslato: Avgust 04, 2012, 10:52:52 pre podne »
Pa ako imas 67kg na 175cm visine,sta ce bre ostati od tebe nakon tog rezanja.Kost i koza.
Bolje bi tebi bilo da smislis neki dobar plan ishrane i da pocnes polako da radis na misicnoj masi.

Van mreže FGeR

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 193
Odg: jedno malo pitanjce :)
« Odgovor #7 poslato: Avgust 04, 2012, 10:56:49 pre podne »
Pa ako imas 67kg na 175cm visine,sta ce bre ostati od tebe nakon tog rezanja.Kost i koza.
Bolje bi tebi bilo da smislis neki dobar plan ishrane i da pocnes polako da radis na misicnoj masi.
Sigurno mu je merak da izvuce trbusne, pa ako mu je bas merak neka odradi i vidi sto ce biti kroz 4 nedelje, pa neka nakon toga krene na masu do daljnjeg :D

Van mreže stefanbb

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: jedno malo pitanjce :)
« Odgovor #8 poslato: Avgust 04, 2012, 12:29:01 posle podne »
Posteno merak mi je :D za sada mi odlicno ide, a za te rotacije oko uh mi uopste nije problem jer mogu da izdrzim pa cak i 0 gr da unesem. Obavestavam vas o prvim rezultatima. :) I jos tu piletinu kad' bih mogao da unesem u ovaj rezim ishrane bilo bi super

Van mreže FGeR

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 193
Odg: jedno malo pitanjce :)
« Odgovor #9 poslato: Avgust 04, 2012, 04:24:20 posle podne »
Ukoliko finansije nisu problem udri po njoj sto vise :)

Van mreže stefanbb

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: jedno malo pitanjce :)
« Odgovor #10 poslato: Avgust 04, 2012, 04:26:48 posle podne »
Nisu, evo upravo cepam filete od soma :D