Septembar 19, 2024, 02:25:12 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Davidiofvap
X3MShop banner

Autor Tema: celicenje  (Pročitano 7624 puta)

Van mreže makoto

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
celicenje
« poslato: Jul 27, 2012, 07:02:51 posle podne »
Pozdrav svima. Da li zna neko koja je svrha takozvanog " ČELIČENJA " ? Nigde nisam uspeo da nadjem post na ovu temu pa bih voleo da mi neko odgovori, zivo me zanima :)

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: celicenje
« Odgovor #1 poslato: Jul 27, 2012, 08:12:59 posle podne »
Sta ti je to?
Men sana in corpore sano !

Van mreže makoto

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: celicenje
« Odgovor #2 poslato: Jul 27, 2012, 08:28:43 posle podne »
Evo npr : Goran Gligoridevil - Celicenje
Zanima me da li sluzi da vas ojaca ili..?

Van mreže kokanidja

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 215
Odg: celicenje
« Odgovor #3 poslato: Jul 27, 2012, 08:41:08 posle podne »
boze gospode
Samo trening, zdrav razum, na pravi put vraca.
http://youtu.be/WmAnUJ8Y6Z8

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: celicenje
« Odgovor #4 poslato: Jul 27, 2012, 08:46:57 posle podne »
....
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: celicenje
« Odgovor #5 poslato: Jul 27, 2012, 08:49:32 posle podne »
Jel ovo mr Boris Dj? Vo imja oca:-)
Men sana in corpore sano !

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: celicenje
« Odgovor #6 poslato: Jul 27, 2012, 09:09:54 posle podne »
Koji kurac. :o
Cega sve nema na ovom belom svetu.Jbt.

Van mreže Slanina

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 431
  • Spamer
Odg: celicenje
« Odgovor #7 poslato: Jul 27, 2012, 11:21:15 posle podne »
Celicenje je jedno veliko sranje takve trenere koji to rade samo se proseravaju, moj ortak  trenira wing cun i imaju kao fazon jednom nedeljno to celicenje smao nekom motkom ih udara trener vracaju se kuci svi plavi, a nista ne pomaze.
Jedina stvar koja je pomogla u toku tuce jeste barem kod mene primio sam toliko udaraca u jednoj tuci a nisam osetio u tom trenutku dal zbog adrenalina ili sta je neam pojma al posle tuce nakon nekih pola sata bolovi su poceli :D
A ovo celicenje je potpuno sranje tako da ne pomaze :)

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: celicenje
« Odgovor #8 poslato: Jul 28, 2012, 12:15:37 pre podne »
ma super stvar...ali ovo sa klipa j za amatere...Probaj glavom o zid iz zaleta od nekih 3-5 metara...Ali ne celom,nego temenom udaraj...3-4 serije 2-3 puta nedeljno i garant budes Bas-Celik
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže kopa

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 643
Odg: celicenje
« Odgovor #9 poslato: Jul 28, 2012, 07:12:27 pre podne »
ma super stvar...ali ovo sa klipa j za amatere...Probaj glavom o zid iz zaleta od nekih 3-5 metara...Ali ne celom,nego temenom udaraj...3-4 serije 2-3 puta nedeljno i garant budes Bas-Celik
hahaha,bolje da se skupimo svi sa foruma pa da ga iscelicimo  :D :D

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: celicenje
« Odgovor #10 poslato: Jul 28, 2012, 07:45:05 pre podne »
ma super stvar...ali ovo sa klipa j za amatere...Probaj glavom o zid iz zaleta od nekih 3-5 metara...Ali ne celom,nego temenom udaraj...3-4 serije 2-3 puta nedeljno i garant budes Bas-Celik

Sto volim da se ismejem od ranog jutra  ;D ;D ;D

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: celicenje
« Odgovor #11 poslato: Jul 28, 2012, 10:20:21 pre podne »
To se radi i u ruskom sistemu/sistemi kako se vec zove. Ima efekta u smislu ucenja da podneses udarac i da naucis da primis,ali mogu i bec toga u zivotu.

Van mreže DunavBoy

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 70
Odg: celicenje
« Odgovor #12 poslato: Avgust 07, 2012, 01:51:03 pre podne »
To se radi i u ruskom sistemu/sistemi kako se vec zove. Ima efekta u smislu ucenja da podneses udarac i da naucis da primis,ali mogu i bec toga u zivotu.
          ja licno ne znam koji je smisao toga. moze se i bez toga. pravo ime 'celicenja' jeste metod bronzane kosulje. godinama te biju kontrolisano po telu, pa postanes neosetljiv na udarce. to ima smisla kod potkolenice i kod butine (nemojte mi reci da dugogodisnji  kikbokseri placu kad ih neko sutne u cevanicu, da padnu na zemlju kad ih neko udari motkom po butini)  ali ovo sve ostalo....meni je to cudno....kad se bijes (mator sam, ali sam par puta popio gadne batine) adrenalin ucini svoje i uopste ti ne treba nikakvo 'celicenje' jer si vec pod adrenalinom....  mislim da je to malo  jacanje cevanice i butine i cukljeva i pesnica (npr Uechi Ryu) a malo zaostatak nekih proslih vremena (npr 19,18,17) vek kad su eventualno ljudi jedne druge sutirali u stomak, ledja, pa je to imalo neki smisao.  mi na sve te neke sportove (npr kungfu,karate)  gledamo i trazimo logiku 20og veka...u kini od 16 pa do kraja 19 veka nije bilo dozvoljeno da nosis nozh ili sekiru po selu,gradu, pa su se valjda dovijali...npr shutne te svom snagom drvenom klompom u stomak ili te udari motikom u stomak da te ne ubije a da te povredi (ima cak i karate kata sa okinave, borba budakom za kopanje)....a sad mi mislimo ''to sve budale'' ...nisu tada bile budale,  pa i nunchake su neki mlat za zhito, nisu imali ljudi dovoljno srpova pa su udarali pirinac nuncakama, danas je to smesno.....valjda ko sto neki Afroamerikanci misle za nas ''evo budala drzi francuski kljuc u kolima , a njegov sin se tuche ciglom po ulici'' jer je kod njih legalno da kupis pistolj  ili pusku u vecini drzava SAD...znaci zastarele stvari koje su ostale a mi ih gledamo ko gluposti...pa i nindze i slicno, u vreme I srpskog ustanka koristio se jatagan i sablja, nisu svi imali puske i kubure...150 godina pre toga niko nije imao pare za vatreno oruzje...tad su i nindze imale neki smisao , danas je to (sem golorukih tehnika, npr UFC4 pandur  Steve Jennum, pobednik)  neki folklor..ko bacanje kamena s ramena (pa u Makedoniji su u ustanku u Krushevu ljudi bacali kamenje na Turke , to su svi radili jer stvarno moze da ubije coveka kad bacis sa 50m visine na njega koji stoji ispod brda...ko onaj film BraveHeart kad vezbaju gadjanje kamencinom
               

Van mreže DunavBoy

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 70
Odg: celicenje
« Odgovor #13 poslato: Avgust 07, 2012, 01:51:28 pre podne »
milan0507 je rekao pravu stvar....samo sto u kikboksu nemoze bez jake cevanice i jake butine , npr nerv ishijatikus ide od kicmene mozdine do malo iznad kolena,  dobar sut (fudbaler ili sprinter) u butinu ce te oboriti na zemlju.  znam dosta kikboksera koji su prevlacili (kuckali se)  staklenim flasama kokakole(onim rapavim,rebrastim) po cevanicama na pocetku treniranja...sad je to malo humanije,tj kulturnije, krece se postupno....mada ja i dalje ne vidim sustinu  kjokushina,  ashihara ima dobra saplitanja protivnika sto je Ok, ali da te neko bije u telo a nogom u glavu...to je meni nekako ne znam , na ulici ne znam kolko to radi , po meni kjokusin je 'rekreacija' i sport a prave tuce su boks i kikboks...jedino normalno celicenje (npr Uechi,npr rukopashniy,npr systema)  jeste da ojacas cukljeve po pesnicama i  same pesnice , mada moze i bez toga...tvrda pesnica je na ulici korisna koliko i funkcionalna snaga...ja znam zhenu koja je 15ak godina  trenirala udarce na kungfu drvenoj lutki godinama , koja bez preterivanja ima toliko tvrde shake da moze da mi za par sekundi paralise ruku kad me svom snagom udari (kao kad te neko udari metalnom shipkom po bicepsu ili nadlaktici,  ne 'povredi' te ali 2-3 sekunde ne mozes da koristis tu ruku....milan je u pravu , moze se i bez toga....

Van mreže DunavBoy

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 70
Odg: celicenje
« Odgovor #14 poslato: Avgust 07, 2012, 02:02:02 pre podne »
Celicenje je jedno veliko sranje takve trenere koji to rade samo se proseravaju, moj ortak  trenira wing cun i imaju kao fazon jednom nedeljno to celicenje smao nekom motkom ih udara trener vracaju se kuci svi plavi, a nista ne pomaze.
Jedina stvar koja je pomogla u toku tuce jeste barem kod mene primio sam toliko udaraca u jednoj tuci a nisam osetio u tom trenutku dal zbog adrenalina ili sta je neam pojma al posle tuce nakon nekih pola sata bolovi su poceli :D
A ovo celicenje je potpuno sranje tako da ne pomaze :)
              Slanina je pogodio poentu,  treneri dosta seru . Ne svi , ali ima ih puno koji se proseravaju...da li  lece komplekse ili prave biznis , ne znam ....jedini treneri koji ne seru jesu bokserski, pa i druge realne stvari gde nema foliranja (ne samo rvanje, vec i vaterpolo,rukomet,slicni 'kontaktni' ili grubi sportovi,  vaterpolo je izuzetno grub i prljav sport jer mi ni ne vidimo sta sve oni jedni drugima rade ispod vode, npr kolena i laktovi u rebra i testise i pleksus....)  kakvo crno celicenje,  rad na dzaku, 'rad na ruke'   i sparing i  eto ti celicenja