Jun 19, 2024, 09:40:54 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.198 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: grudi - uski ili siri hvat?  (Pročitano 5530 puta)

Van mreže Slanina

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 431
  • Spamer
Odg: grudi - uski ili siri hvat?
« Odgovor #15 poslato: Jul 20, 2012, 03:31:15 posle podne »
Pa ne znam ja mislio tako da pokrenem vise misic ako ga nekako "stegnem" dok radim :D ocigledno sam ispao budala.
Iskreno i nema bas mnogo strucnih u teretani mozda ima al cute, ovde jedino mogu da pitam :D
Inace pokusavao sam i sa obicnom sipkom nije mene sramota al nekako previse lako uopste ne znam kako da osetim rad grudi jedino gde se misic stvara je sa strane grudi

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: grudi - uski ili siri hvat?
« Odgovor #16 poslato: Jul 20, 2012, 03:35:07 posle podne »
Ne radim ja sa velikom kilazom uopste npr na bench po 10 sa strane ne vise neki put dignem na 15 al slabo me pogadja trudim se da stegnem grudi dok radim al opet slabo
druze, natovari kilazu, kako majke ti mislis da rastes?
od pumpanja sa 30kg? uozbilji se
i da jos da ti otklonim dilemu, siri hvat je za grudi bolji, uski tj srednji je vise za triceps
samo moras da naucis pravilno da ga radis, da ne bi razvalio ramena

Van mreže tenislog

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: grudi - uski ili siri hvat?
« Odgovor #17 poslato: Jul 20, 2012, 03:40:23 posle podne »
Treba malo iskustva dok uspostaviš vezu mozak-mišić,ako si početnik teško da ćeš odmah uspijevati određenim vježbama pogađati baš ciljani mišić.
I poslušaj Velju i počni raditi s malo ozbiljnijim kilažama da potakneš rast i snagu ,a s vremenom ćeš naučiti kako izolirati pojedini mišić tokom izvođenja vježbe.Pretpostavljam da sad i nemaš baš nešto za pogodit zato zavrati rukave i udari malo ozbiljnije težine ako mislis napredovati.

Van mreže tenislog

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: grudi - uski ili siri hvat?
« Odgovor #18 poslato: Jul 20, 2012, 03:45:13 posle podne »
i da jos da ti otklonim dilemu, siri hvat je za grudi bolji, uski tj srednji je vise za triceps
samo moras da naucis pravilno da ga radis, da ne bi razvalio ramena

[/quote]

I kod ovog ti postoje varijacije,npr.potisak za triceps ces raditi uskim hvatom i usko ćeš držati laktove,znači što bliže tjelu,da ne bježe prema van,a unutarnji dio prsnih mišića ćeš također pogađati uskim hvatom, ali s laktovima prema van...

Van mreže Slanina

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 431
  • Spamer
Odg: grudi - uski ili siri hvat?
« Odgovor #19 poslato: Jul 20, 2012, 04:10:51 posle podne »
Aha oke momci hvala.