Septembar 17, 2024, 04:04:12 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: MOJ TRENING  (Pročitano 5616 puta)

Van mreže artur

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
MOJ TRENING
« poslato: Jul 19, 2012, 08:19:49 posle podne »
GRUDI,BICEPS

BENCH PRESS
KOSI BENCH PRESS
RAZVLACENJE BUCICAMA
PULLOVER BUCICOM

SEDECI PREGIB BUCICAMA
STOJECI PREGIB SIPKOM
PREGIB NA SKOTOVOJ KLUPI


LEDJA,TRICEPS

ZGIBOVI  ISPRED
LAT MASINA IZA
VESLANJE NA DONJEM KOTURU
TESTERISANJE BUCICOM NA KLUPI


RAMENA,NOGE

POTISAK SIPKOM IZA GLAVE
VUCENJE T SIPKE DO BRADE
SLEGANJE RAMENIMA
LETENJE

CUCANJ SA SIPKOM
LEZECI POTISAK NOGAMA NA SPRAVI
PODIZANJE NA PRSTE SA SIPKOM ( LISTOVI )


sve vezbe radim po 4 serije... oko 8 ponavljanja

treniram 3 puta nedeljno...  ponedeljak, sreda, pretak
mislio sam da ubacim jos jedan trening nedeljno za ruke (biceps,triceps) po 2-3 vezbe..   da li je opterecivanje ili ne?

POZDRAV SVIMA!
 nov sam na forumu....  treniram nekih 3 meseca. trenirao sam i ranije ali sa velikim pauzama.
visok sam oko 180 cm i tezak oko 75 kg.  od suplementacije koristim whey samo posle treninga... trudim se da sredim ishranu koliko sam u mogucnosti.  nameravam da uzmem neki geiner.   postavio sam moj trenutni trening pa me interesuje vase misljenje....  da li nesto treba menjati????

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: MOJ TRENING
« Odgovor #1 poslato: Jul 19, 2012, 08:34:14 posle podne »
Jel bas moras da radis noge\ramena?Sto ih lepo ne razdvojis ko covek.
A ovo za biceps\triceps ti je glupa ideja.Msm sto  bi ih radio dva puta.Ako ih radis sa grudima i ledjima,to ti je dovoljno.Eventualno mozes da izdvojis jedan dan samo za ruke,i to je to.

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: MOJ TRENING
« Odgovor #2 poslato: Jul 19, 2012, 08:35:39 posle podne »
Treba dosta toga da se menja po meni, mada i ja lutam dosta sa treningom :)

Grudi, biceps. Ovo je onako ok, klasika.
Ledja, triceps. Ovde nigde nema tricepsa, a vezbe za ledja opet zavisi od osobe do osobe
Ramena, noge. Ovo treba da razdvojis, ne mogu da se rade i ramena i noge isti dan. Imas 4 vezbe za ramena, a samo 3 za noge od kojih je jedna za listove...premalo vezbi za tako veliki misic kao sto su noge. Zato se njima i posvecuje samo jedan trening, posle kojeg jedva treba da odes iz teretane od bolova :D

Ovako nabacane vezbe i ne znace nista, tj. ne mogu da se daju pravi saveti na osnovu toga sto je napisano.
Koristis whey a nisi sredio ishranu? Preskocio si onaj glavni deo (ishrana) i bacio se na suplemente od kojih neces dobiti gotovo nista ako ishrana nije sredjena.
Zasto bi pored whey-a uzimao gainer?

Najbolje savete od clanova foruma ces dobiti ako postavis svoje slike, i napises jelovnik po obrocima sa tacnim kolicinama namirnica u njemu, ovako se svi saveti daju gotovo napamet.

Van mreže artur

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: MOJ TRENING
« Odgovor #3 poslato: Jul 19, 2012, 08:49:21 posle podne »
ups zaboravio sam da napisem vezbe za triceps.... sajla potisak na dole za zagrevanje,potisak sa cela,uski bench i propadanje... zato sam i postavio trening kako bih ispravio eventualne greske.
znaci razdvajam noge od ramena,sredjujem ishranu...   mislio sam sam sa geinerom da dobijem malo na celokupnoj masi... postavicu uskoro slike,ishranu ...

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: MOJ TRENING
« Odgovor #4 poslato: Jul 19, 2012, 08:53:25 posle podne »
Pa vidi,ti hoces sa gainerom da dobijes na masi,ali ne misicnoj,vec salu.Tako da ti je najbolje da se drzis whey-a za pocetak,uz naravno sredjenu ishranu,koja je osnova od koje sve krece. :)

Van mreže artur

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: MOJ TRENING
« Odgovor #5 poslato: Jul 19, 2012, 09:00:16 posle podne »
a da li je dovoljno da pijem whey samo posle treninga?  ili i u danima kada ne treniram...  sto se tice ishrane uzimam cesto crveno meso junetinu... ili pilece belo.    oko 200 grama dnevno za rucak uz neku salatu.
uvece tunjevina ili neka druga riba...  za dorucak jaja,jogurt,ovsene.
izmedju toga za obrok napravim mleko,plazmu i bananu.

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: MOJ TRENING
« Odgovor #6 poslato: Jul 19, 2012, 09:02:45 posle podne »
izmedju toga za obrok napravim mleko,plazmu i bananu.
S kolena na koleno :D

Van mreže artur

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: MOJ TRENING
« Odgovor #7 poslato: Jul 19, 2012, 09:05:22 posle podne »
ovakva ishrana nije bas svaki dana ali...    :)

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: MOJ TRENING
« Odgovor #8 poslato: Jul 19, 2012, 09:08:51 posle podne »
Gledaj...uz whey moras da imas i proste secere u pwm,jer nema svrhe da ga uzimas samog.U danima kada treniras uzimas ga posle treninga,i mozes eventualno ujutru uz pahuljice,buduci da ti je tada potreban brzoapsorbujuci protein,jer si prethodno spavao celu noc,i telo mora da izadje iz katabolizma.U danima kada ne treniras,mozes da ga uzimas ujutru,dok u ostalim delovima dana nema svrhe da koristis whey,jer je veoma brz.
U vezi ishrane bi bilo najbolje da koncipiras jedan dobar plan koga bi se pridrzavao,a ne tipa jedem cesto to,to i to.Ti MORAS da imas konstantne obroke,i ne mozes da jedes kako kad.Cilj ucestalih obroka je u tome,da ti moras telo konstantno da snabdevas hranljivim materijama,i jedino tako mozes da ocekujes dobitak na misicnoj masi.

Van mreže artur

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: MOJ TRENING
« Odgovor #9 poslato: Jul 19, 2012, 09:16:05 posle podne »
aha... ok.. a sta mislis na ishranu koju sam napisao.. kad bi se pridrzavao nje svaki dan?  da li je ok?

meni dosta vremena oduzima posao i jako mi je tesko da se organizujem.  posto mi je radno vreme 12 sati...  u sustini ne radim nista ( obezbedjenje u firmi)  posao mi se svodi u glavnom na sedenje pa mi nije problem da napravim sebi da klopam tamo.   problem je sto imam i nocne smene pa potpuno poremetim bioritam.

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: MOJ TRENING
« Odgovor #10 poslato: Jul 19, 2012, 09:23:21 posle podne »
Ne valja.TU plazmu,mleko,bananu izbaci jer ti nije potrebno.Isto tako,obroci ti nisu frekventni, sve je neodredjeno.
Ono sto tebi sada treba,jeste iscitavanje ovog foruma,jer nije poenta u tome da ti neko od nas napise jelovnik,Ti sam treba da shvatis neke principe koji predstavljaju osnovu ishrane.

Van mreže artur

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: MOJ TRENING
« Odgovor #11 poslato: Jul 19, 2012, 09:29:24 posle podne »
ok...shvatio sam :)

idem da ceprkam po forumu  ;)

Van mreže Mr. N

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: MOJ TRENING
« Odgovor #12 poslato: Jul 20, 2012, 05:53:33 posle podne »
Moj savet da ako vec posvecujes paznju svom telu, posveti mu maximum, sto znaci da bi trebao da treniras vise od 3 puta nedeljno, 3 meseca aktivno verovatno i dosta si seckao ranije...moras da budes redovan i istrajan ukoliko zelis rezultate, nema stajanja, moras da se pomucis...idealno bi bilo kad bi umesto tih 3 puta isao minimum 5 puta nedeljno...i radio komplet trening za ruke znaci biceps/triceps..jedan trening grudi samo, jedan samo ledja, jedan samo ramena i trapez ubaci tu malo imajuci u vidu da su ramena mala grupa misica, i kao sto ti je i mica rekao jedan ceo trening odvoji za noge i izubijaj ih....ishranu regulisi sto brze...whey nikako bez dexa, naravno sa dexom samo u pwmu, gainer ti ne treba sad...moze da saceka...ali ishranu podhitno sredi! to banana plazma mleko i to izbaci u redovnom jelovniku to mozes ako volis toliko da jedes da ubacis za vikend jedan dan subota ili nedelja cisto kao 10 % nekog varanja u ishrani...ovako nemoj, jbg posao remeti dosta ali pokusaj da se uskladis nekako, i sa treningom i sa ishranom i spavanjem. Pozdrav

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: MOJ TRENING
« Odgovor #13 poslato: Jul 23, 2012, 05:20:22 posle podne »
^^^^^^

Mnogo je to za njega, ako je pocetnik i ima frku sa vremenom bolje mu je full body.

Ovako bi pored svega jos morao da kombinuje, da ne radi push&push dan za danom, pa da razbija ledja i noge...
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže makoto

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: MOJ TRENING
« Odgovor #14 poslato: Jul 31, 2012, 07:37:08 pre podne »
Pozz, zanima me da li je ovaj trening za ledja dobar i da li bih mogao da ga radim svaki trening jer vidim da pogadja svaki deo ledja..
Quantum Body Method - Back & Triceps - Part 1