Jun 30, 2024, 12:54:12 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.245 poruka u 18.758 tema - 20.951 članova - Poslednji član: mazar
X3MShop banner

Autor Tema: 5 dana split trening, vase misljenje  (Pročitano 11813 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 5 dana split trening, vase misljenje
« Odgovor #15 poslato: Jul 03, 2012, 10:19:05 pre podne »
Citat
Aman covece, ja nikog nisam ni  savetovao ni nista, samo sam izneo svoje misljenje, i rekao da ne znam koliko je to dobro za njega!!!!!
Jesi li ti video negde da sam ja napisao da njegov split nije dobar i da treba da radi drugacije?

odista je velika vrucina da bih trosio i ovo malo energije na ovu raspravu
savet:
procitaj jos jednom sta si napisao u vezi rekacije hormona i svetga ostalog i pokusaj da povezes sa onim sto sam ja napisao a sve u svetlu tvog zadnjeg posta
ako nije jasno
jbg..neznam sta da kazem

Van mreže rodney

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: 5 dana split trening, vase misljenje
« Odgovor #16 poslato: Jul 03, 2012, 10:27:37 pre podne »
Ok

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 5 dana split trening, vase misljenje
« Odgovor #17 poslato: Jul 03, 2012, 10:59:57 pre podne »

Van mreže archix

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: 5 dana split trening, vase misljenje
« Odgovor #18 poslato: Mart 11, 2013, 12:04:16 posle podne »
Prođe skoro godinu dana od teme... istina, ima gomilu likova koji treniraju full body i slično... No, hajde da se ja kao početnik ne pravim pametan, interesuje me da li bi preporučili ovakav split početniku sa relativno dobro sređenom ishranom i teretana stažom od nekih pola godine?
Da kažem da sam za tih pola godine dobio  oko 4kg na masi, i dalje mršav (183cm/73kg), a trening mi je do sada bio:
pon: grudi, biceps;
uto: noge;
sre: odmor;
čet: ramena, triceps;
pet: leđa.
Bite off more than you can chew, then chew it. Plan more than you can do, then do it.

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: 5 dana split trening, vase misljenje
« Odgovor #19 poslato: Mart 11, 2013, 12:07:48 posle podne »
Split je ok ali je podjednako bitno i kako izgleda taj trening, br serija, ponavljanja,  duzina pauze itd...
Men sana in corpore sano !

Van mreže archix

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: 5 dana split trening, vase misljenje
« Odgovor #20 poslato: Mart 11, 2013, 12:21:41 posle podne »
Hvala na brzom odgovoru. Uglavnom radim 4 vežbe po 4 serije(kod bicepsa i tricepsa 3 vežbe), 8-12 ponavljanja... Nekad povećam težine pa uradim 4-5 ponavljanja. Što se pauza tiče, uglavnom su 60s, s tim što kad radim noge (koje su tanje nego pileće :D) pravim pauze od 90s. To je u suštini to.
Bite off more than you can chew, then chew it. Plan more than you can do, then do it.

Van mreže vlada88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 254
Odg: 5 dana split trening, vase misljenje
« Odgovor #21 poslato: Mart 12, 2013, 09:48:40 pre podne »
Pozdrav i ja da se ubacim na temu, dodao sam peti dan treninga nedeljno, zato sto sam radio neko vreme noge i ramena u istom danu, sto mi definitivno nije odgovaralo jer hocu da posvetim ceo dan nogama. Sada to izgleda ovako :

ponedeljak : ramena
utorak : pauza
sreda : noge
cetvrtak : ledja
petak : pauza
subota : grudi
nedelja : ruke

E sad me zanima, posto hocu da krenem na definiciju, tj malo da skinem masti (nemam sala al sam zamascen sto bi se reklo) zanima me posle kojih od ovih treninga najbolje da ubacim 3 puta nedeljno trcanje, i kako povrh svega da ubacim i trbusnjake 2-3 puta nedeljno?
U principu zanimaju me sitnice jel dobro ili kontra produktivno da trcim posle treninga nogu, ili bas tad je to no no xD

Inace treniram oko godinu dana posle pauze od 2-3 god, imam 100 kila, 190 cm, ishrana mi je sredjeno, 5-6 obroka, malo vise od 2g proteina, dobro uh sad smanjujem da bi se pripremio za rotacije, od suplemenata uzimam whey i omega 3 kapsule, i planiram BCAA da dodam , samo treba da se raspitam dal posle svakog treninga ili samo kada radim i kardio.
Bata Živojinovic ume da napravi kolac u tiganju.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 5 dana split trening, vase misljenje
« Odgovor #22 poslato: Mart 12, 2013, 10:18:05 pre podne »
pa kardio mozes da ubacis posle treninga grudi,ruku ramena...ledja..
samo posle nogu-ne
bcaa ne ovisi od toga koji ces dan raditi cardio jer ako si na definciji,treba da ga unosis da bi sacuvao misic i posle ANAEROBNOG TRENINGA a ne samo posle aerobnog.
tako da sigurno bcaa kao opcija antikatabolika jer vise nego super..

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: 5 dana split trening, vase misljenje
« Odgovor #23 poslato: Mart 12, 2013, 10:25:00 pre podne »
Pozdrav i ja da se ubacim na temu, dodao sam peti dan treninga nedeljno, zato sto sam radio neko vreme noge i ramena u istom danu, sto mi definitivno nije odgovaralo jer hocu da posvetim ceo dan nogama. Sada to izgleda ovako :

ponedeljak : ramena
utorak : pauza
sreda : noge
cetvrtak : ledja
petak : pauza
subota : grudi
nedelja : ruke

E sad me zanima, posto hocu da krenem na definiciju, tj malo da skinem masti (nemam sala al sam zamascen sto bi se reklo) zanima me posle kojih od ovih treninga najbolje da ubacim 3 puta nedeljno trcanje, i kako povrh svega da ubacim i trbusnjake 2-3 puta nedeljno?
U principu zanimaju me sitnice jel dobro ili kontra produktivno da trcim posle treninga nogu, ili bas tad je to no no xD

Inace treniram oko godinu dana posle pauze od 2-3 god, imam 100 kila, 190 cm, ishrana mi je sredjeno, 5-6 obroka, malo vise od 2g proteina, dobro uh sad smanjujem da bi se pripremio za rotacije, od suplemenata uzimam whey i omega 3 kapsule, i planiram BCAA da dodam , samo treba da se raspitam dal posle svakog treninga ili samo kada radim i kardio.


Ja bih ovako raspored:
Ledja

Grudi

Noge

PAUZA

Ramena

Ruke

PAUZA

Čisto da ti prođe što više pauze između treninga grudi i ramena, jer ramena pogađaš praktično na svakom treningu tj najviše trpe. Po ovom tvom sistemu razmak ramena i grudi između Pon i Subote je OK, ali razmak između grudi i ramena tj subote i ponedeljka je vrlo mali, tj može i tako ali je poželjnije ovako. Kad već gledaš sitnice. :)

Kardio može naravno  posle treninga. Izbjegavaj kardio posle treninga nogu tj mislim da je nemoguće raditi ga ako se odradi dobar trening istih.
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže vlada88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 254
Odg: 5 dana split trening, vase misljenje
« Odgovor #24 poslato: Mart 12, 2013, 10:42:16 pre podne »
Hvala na brzim i konkretnim odgovorima, cuo sam ono sto mi je bilo najbitnije da proverim :)
Iscitavam ovaj forum skoro 5 godina, i dalje me fascinira koliko su ljudi raspolozeni da ti pomognu!
Bata Živojinovic ume da napravi kolac u tiganju.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 5 dana split trening, vase misljenje
« Odgovor #25 poslato: Mart 12, 2013, 11:46:03 pre podne »
Hvala na brzim i konkretnim odgovorima, cuo sam ono sto mi je bilo najbitnije da proverim :)
Iscitavam ovaj forum skoro 5 godina, i dalje me fascinira koliko su ljudi raspolozeni da ti pomognu!

tako ce i dalje da bude
iz rog razloga i JESMO NAJBOLJI!!!

Van mreže bole gym

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 968
Odg: 5 dana split trening, vase misljenje
« Odgovor #26 poslato: Mart 12, 2013, 12:47:08 posle podne »
Ja bih ovako raspored:
Ledja

Grudi

Noge

PAUZA

Ramena

Ruke

PAUZA

Čisto da ti prođe što više pauze između treninga grudi i ramena, jer ramena pogađaš praktično na svakom treningu tj najviše trpe. Po ovom tvom sistemu razmak ramena i grudi između Pon i Subote je OK, ali razmak između grudi i ramena tj subote i ponedeljka je vrlo mali, tj može i tako ali je poželjnije ovako. Kad već gledaš sitnice. :)

Kardio može naravno  posle treninga. Izbjegavaj kardio posle treninga nogu tj mislim da je nemoguće raditi ga ako se odradi dobar trening istih.
Ovako sam ja isao cetiri meseca sa dva deload-a od po ned dana.
Prva tri dana te toliko razbiju da vec od srede cekas vikend.
Sad idem grudi, noge pa odmah pauzu posle da se resetujem.
Cini mi se bolje

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: 5 dana split trening, vase misljenje
« Odgovor #27 poslato: Mart 12, 2013, 12:52:12 posle podne »
Ja bih ovako raspored:
Ledja

Grudi

Noge

PAUZA

Ramena

Ruke

PAUZA

Čisto da ti prođe što više pauze između treninga grudi i ramena, jer ramena pogađaš praktično na svakom treningu tj najviše trpe. Po ovom tvom sistemu razmak ramena i grudi između Pon i Subote je OK, ali razmak između grudi i ramena tj subote i ponedeljka je vrlo mali, tj može i tako ali je poželjnije ovako. Kad već gledaš sitnice. :)

Kardio može naravno  posle treninga. Izbjegavaj kardio posle treninga nogu tj mislim da je nemoguće raditi ga ako se odradi dobar trening istih.
Ovako sam ja isao cetiri meseca sa dva deload-a od po ned dana.
Prva tri dana te toliko razbiju da vec od srede cekas vikend.
Sad idem grudi, noge pa odmah pauzu posle da se resetujem.
Cini mi se bolje


Da, može i tako. Tri najveće particije su u 3 dana što je malo zajebano, ali je meni npr baš ovaj sistem nekako prijao. Iz tog razloga sam ga i savjetovao njemu. Mada, nek proba jedno vrijeme. Dug je život, promijeniće on još puno programa. :)
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže bole gym

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 968
Odg: 5 dana split trening, vase misljenje
« Odgovor #28 poslato: Mart 12, 2013, 12:56:31 posle podne »
Ja se jos uvek trazim...

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: 5 dana split trening, vase misljenje
« Odgovor #29 poslato: Mart 12, 2013, 12:59:12 posle podne »
Ja se jos uvek trazim...

Pričaj mi o tome. :)
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..