Septembar 19, 2024, 06:50:11 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Davidiofvap
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc oko ishrane za masu  (Pročitano 1862 puta)

Van mreže NikolaSrb

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Pomoc oko ishrane za masu
« poslato: Jun 07, 2012, 11:15:10 pre podne »
Pre svega pozdrav svima. Imam 18 godina i negde oko 69kg. U poslednja 2 meseca moja ishrana je
1.obrok 100 gr ovsenih sa jogurtom 2. 600 gr belog i 150gr pirinca ili 500 gr krompira rasporedjenih u vise obroka u toku dana3.obrok eventualno neka tunjevina ili kuvana jaja ako sam bio bas gladan.Moram da napomenem da u 90% slucajeva jedem kuvano meso bez bilo kakve masti ako je ona kojim slucajem potrebna.Nisam se ugojio ni jedan jedini gram.Takodje moram da napomenem da u toku ova 2 meseca nisam mogao da treniram zbog povrede, mogao sam samo tu negde pomalo malo da trcim, tako da mi je bas cudno sto nisam mogao da se ugojim jer nisam imao gde da potrosim tu silnu hranu.Krenuo sam od juce sa treninzima opet, planiram da kupim proteine, pa ako neko moze da mi napise jos sta treba da ubacim ili izbacim iz mog jelovnika, jer se plasim da cu sada dok treniram jos i smrsati.
« Poslednja izmena: Jun 07, 2012, 11:16:58 pre podne NikolaSrb »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc oko ishrane za masu
« Odgovor #1 poslato: Jun 07, 2012, 11:24:02 pre podne »
Nikola
ti treba da uradis KALORISJKI SUFICIT kojeg u tvom slucaju NEMA!!
dakle
verovanto imas jako brz metaoboziam i pre svega treba da izrazuinas kolike su tvoje cal potrebe pri npr umerenoj fiz aktiivnosti
i onda na osnovu toga lako je odrediti sta i kako
ali ovako od oka moja prepruka ti je da:
unosis
2.2 gr B po kg teizne
4.5-5 gr Uh po kg tezine
o mastima i ne moras da vodis brigu ali 5 caps omega i salata sa malsnovim uljem bi bila ok na dnevnonom niovu

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Pomoc oko ishrane za masu
« Odgovor #2 poslato: Jun 07, 2012, 11:24:35 pre podne »
Ubaci masti u ishranu, zdrave naravno.maslinovo , bademe, omega 3 . Naravno da se neces ugojiti sa manje od 200gr uh dnevno, pojacaj to. 5 obroka obavezno , nema ako sam gladan nego za sto sednes i jedes dok ti ne ispadnu oci.
i obavezno kreni u teretanu-  cucanj, potisci, veslanja i ima da nabujas kao kvasac.
Men sana in corpore sano !

Van mreže NikolaSrb

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Pomoc oko ishrane za masu
« Odgovor #3 poslato: Jun 07, 2012, 11:51:57 pre podne »
Ee hvala puno na savetima! vec cu danas promeniti ishranu pa vam javljam kroz jedno mesec dana kako sam napredovao

Van mreže UKiTA

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 341
Odg: Pomoc oko ishrane za masu
« Odgovor #4 poslato: Jun 07, 2012, 12:00:26 posle podne »
Razocaraces se samo ako ocekujes napredak u kvalitetnoj masi za mesec dana   
Put od hiljadu kilometara pocinje jednim korakom!

Van mreže NikolaSrb

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Pomoc oko ishrane za masu
« Odgovor #5 poslato: Jun 07, 2012, 12:08:08 posle podne »
Svestan sam toga da je za kvalitetnu masu potrebno puno vremena i truda.Ako se za tih mesec dana budem ugojio 500grama ja cu biti srecan..

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Pomoc oko ishrane za masu
« Odgovor #6 poslato: Jun 07, 2012, 12:47:50 posle podne »
U tim godinama sa jakim treningom i jos jacom klopom ima za 3 meseca da napredujes vise nego dobro to budi siguran.I radi noge.
Men sana in corpore sano !