Septembar 27, 2024, 03:28:00 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.291 poruka u 18.763 tema - 20.974 članova - Poslednji član: galurbalge
X3MShop banner

Autor Tema: Kardio pre tegova  (Pročitano 24362 puta)

Van mreže exer86

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 241
Odg: Kardio pre tegova
« Odgovor #45 poslato: April 18, 2013, 12:59:09 posle podne »
ja mislim da prvo treba da se dogovorite sta je kardio trening. ako vi trcite na traci tipa 30 minuta u 10oj brzini to je vise neko zagrevanje nego kardio.
pravi kardio totalno iscrpi organizam tako da samo legnes kako zavrsis a ne jos da imas snage za tegove


lol..varas se...mozda hiit cardio,iako se on radi na drugi nacin,, intervalno...a ne 45 min konstantnog trcanja ko manijak...ali imas vise vrsta cardia.. neki LI cardio te uopce ne umara... bar mene ne.. 45 min mogu odradit..bez ikakvog umora.... na tvoj nacin ces vjerojatno otici u neki katabolizam :D
« Poslednja izmena: April 18, 2013, 01:02:00 posle podne exer86 »

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: Kardio pre tegova
« Odgovor #46 poslato: April 18, 2013, 01:41:30 posle podne »
Otici ce svakako, hoce li se vise nauciti da bez aas-a nema izbegavanja katabolizma?, samo  ublazavanja, zavisno od znanja i suplemenata.
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže exer86

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 241
Odg: Kardio pre tegova
« Odgovor #47 poslato: April 18, 2013, 01:49:22 posle podne »
osim ako nema neku misicnu masu, onda nema nista izgubiti.. tj nije steta.. ali opcenito je glupost toliko se trosit...

bolje odradit kako treba i to je to

Van mreže sky

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 560
Odg: Kardio pre tegova
« Odgovor #48 poslato: Maj 05, 2013, 01:18:44 posle podne »
Kardio nikad pre tegova, pre trbusnjaka moze.

Zasto?

Ne isteze se pre treninga vec posle eto zato. Mada tokom kardio treninga ucestvuje celo telo, tokom trcanja, stepera...

Koja glupost... Ako kardio vježbe izvodiš prije treninga sa tegovima, time crpiš glikogen, a samim tim tvoj trening postaje neefikasan.. eto jedan od razloga zašto ne raditi kardio prije tegova (pod ovim podrazumijevam kardio pa odmah tegovi)

Nisam pricao o vezbama sa tegovima, vec o trbusnjacima koje ja licno neradim sa tegovima. Retko ko ih radi sa tegovima.


ok..al zasto bi i u tom slucaju radio prvo cardio pa trbusnjake? ajd daj 1 razlog?? cemu to ? bolje odradis trbusnjake, pa cardio... i to je to.. uostalom, zasto uopce i raditi trbusnjake same?

Neko napisa - traka - trcanje 30 min - brzina 10. E to je kardio.  ;D Aj ti meni sad reci kako ces raditi trbusnjake posle toga. Ja nemogu. :D Em sam znojav, em umoran. Mada zavisi koja je traka u pitanju, imaju neke koje su samo za hodanje i sporije su mnogo.
« Poslednja izmena: Maj 05, 2013, 01:20:46 posle podne sky »

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Kardio pre tegova
« Odgovor #49 poslato: Maj 05, 2013, 08:28:46 posle podne »
Otici ce svakako, hoce li se vise nauciti da bez aas-a nema izbegavanja katabolizma?, samo  ublazavanja, zavisno od znanja i suplemenata.

Neki se ne bi slozili sa time..cak, imao sam neku rapravu gde se preporucuje kardio vise puta nedeljno cak i na masi, jer dok si u kalorijskom suficitu(dok dobro klopas) nemas zbog cega brinuti ?!
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: Kardio pre tegova
« Odgovor #50 poslato: Maj 05, 2013, 08:40:47 posle podne »
U redu, nije samo AAS(ima jos hemije  ;) ), ali OK, ako ti mislis da ga mozes spreciti(u velikoj meri) natural, evo cekam da mi objasnis kako.


"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Kardio pre tegova
« Odgovor #51 poslato: Maj 05, 2013, 09:05:40 posle podne »
Hahaha no no, kazem neki 'strucnjaci' ;-)
Ja sam vise u fazonu no kardio ili samo onoliko koliko mora, na svakoj dijeti mora doci do katabolizmu(iako je moja rasprava tekla o kardiu na masi)
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže gangsters21

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Kardio pre tegova
« Odgovor #52 poslato: Maj 15, 2013, 07:23:56 posle podne »
Pozzdrav, procitao sam ovu temu ,zanima me ja sam od proslog ponedelja promenio kadrio trning trcanje, znaci idem ujutro u 8 sati 5km i uvece u 8 sati 5km,jer trebam da smrsam,trenutno nepijem nikakav sagorevac,ali zelim sledece godine da odem na polumaraton u beogradu,cilj mi je da za nekih 2meseca trcim 7+7km dnevno svaki dan sem cetvrtka, tada pauza,pored ovoga udaram u dzak za sada 20 minuta jer mi je jos uvek malo tesko zbog promena,planiram da povecam kroz tih dva meseca na 1 sat i pored ovoga bih zeleo da ubacim 3 puta nedeljno teretanu,citao sam na trcanje.rs u da je za skidanje kg-a dobra i teretana ne samo kardio sam,sto se ishrane tice ujutro pre trcanja napravim sejk,ono klasicno 2 jajeta belancevina, 2 banane,3deci mleka , ovo pijem odkada sam poceo i ujutro trcanje , posle oko 10 sati ujutro jedm musli to mi onako prija,rucak bez mesa nmgu ,vecera mi je porblematicno malo jer sam dosta stavri izbacio ,a jos uvek kako citam jedem stvari poput jaje na oko ili neku domacu kobaasicu ,za veceru bi mi trebao neki predlog sta bi mogao da ubacim i naravno ovaj trenig koji sam napisao dali bi falio nesto da otezi trening , da bude jos efikasniji? i naravno posto trenutno nepijem nista ,za pocetak bih uzeo samo l glutamin nista vise , a za 2 meseca i protein hydro whey od the nutritiona 3,5kg pakovanje. Recite vase misljenja? Hvala unapred

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kardio pre tegova
« Odgovor #53 poslato: Maj 15, 2013, 07:42:40 posle podne »
pa evo da ja odgovrim
ti mozes da sa takvom ishranom pojacavas i trcanje i teretanu ali od kg da idu dol-nista
pre svega molio bih te da procitas deo koji se zove ISHRANA
dakle
em jedes samo 3 x dnevno sa tim da navecer nemas pojma sta i jedes,a ovi ostali oborci tipa mleko,banane,kobasice itd..to je blagi uzas.
znam da je siotuacija teska u zemlji itd,ali opet i ipak bi trebalo malo da naucis kako stvari funkconisu a kada je skidanje kg u pitanju

Van mreže gangsters21

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Kardio pre tegova
« Odgovor #54 poslato: Maj 15, 2013, 08:31:09 posle podne »
pa evo da ja odgovrim
ti mozes da sa takvom ishranom pojacavas i trcanje i teretanu ali od kg da idu dol-nista
pre svega molio bih te da procitas deo koji se zove ISHRANA
dakle
em jedes samo 3 x dnevno sa tim da navecer nemas pojma sta i jedes,a ovi ostali oborci tipa mleko,banane,kobasice itd..to je blagi uzas.
znam da je siotuacija teska u zemlji itd,ali opet i ipak bi trebalo malo da naucis kako stvari funkconisu a kada je skidanje kg u pitanju
dobro razumeo sam, video sam vasu temu za ishranu za ruckove, ali dali bi vi mogli da mi date neke savete za dorucak i rucak,jer meni pre godinu i po dana je jelovnik bio mnogo gori nego sto je sada,a stvarno neznam koga da pitam za ovo,pa zato pitam vas,ako mozete i ako zelite da mi pomognete? Hvala

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kardio pre tegova
« Odgovor #55 poslato: Maj 16, 2013, 08:22:39 pre podne »
pa iz tog ralzoga sam i rekao da pogledas temu ISHRANA pa da vidis sta ti mozes da si priiustis a da valja
jer ja ti sada npr napisem da jedes 5 belnaca i 2 zumanca + 50 gr ovsenih-ti kazes,ja to ne mogu i onda se tako vrtimo u kurg

Van mreže sky

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 560
Odg: Kardio pre tegova
« Odgovor #56 poslato: Maj 18, 2013, 03:24:04 posle podne »
Pozzdrav, procitao sam ovu temu ,zanima me ja sam od proslog ponedelja promenio kadrio trning trcanje, znaci idem ujutro u 8 sati 5km i uvece u 8 sati 5km,jer trebam da smrsam,trenutno nepijem nikakav sagorevac,ali zelim sledece godine da odem na polumaraton u beogradu,cilj mi je da za nekih 2meseca trcim 7+7km dnevno svaki dan sem cetvrtka, tada pauza,pored ovoga udaram u dzak za sada 20 minuta jer mi je jos uvek malo tesko zbog promena,planiram da povecam kroz tih dva meseca na 1 sat i pored ovoga bih zeleo da ubacim 3 puta nedeljno teretanu,citao sam na trcanje.rs u da je za skidanje kg-a dobra i teretana ne samo kardio sam,sto se ishrane tice ujutro pre trcanja napravim sejk,ono klasicno 2 jajeta belancevina, 2 banane,3deci mleka , ovo pijem odkada sam poceo i ujutro trcanje , posle oko 10 sati ujutro jedm musli to mi onako prija,rucak bez mesa nmgu ,vecera mi je porblematicno malo jer sam dosta stavri izbacio ,a jos uvek kako citam jedem stvari poput jaje na oko ili neku domacu kobaasicu ,za veceru bi mi trebao neki predlog sta bi mogao da ubacim i naravno ovaj trenig koji sam napisao dali bi falio nesto da otezi trening , da bude jos efikasniji? i naravno posto trenutno nepijem nista ,za pocetak bih uzeo samo l glutamin nista vise , a za 2 meseca i protein hydro whey od the nutritiona 3,5kg pakovanje. Recite vase misljenja? Hvala unapred

Svaki dan toliko trcati je mnogo. Procitaj ovaj tekst sa trcanje.rs Po njihovoj logici treba forsirati jednom sedmicno vece daljine, i trenira se 4 dana u sedmici. U ovom programu oni sedmicno ne istrce 30 km u najacem delu treninga a ti hoces da trcis 82 km sedmicno a vec trcis 60 km.  ???  ???  ???

http://www.trcanje.rs/trening/trening-za-polumaraton-laki-plan/

Oni tolko ne savetuju ni u naprednom planu trcati a ti amater hoces i vise nego maratonac da trcis.

http://www.trcanje.rs/trening/trening-za-polumaraton-napredni-plan/

Veruj mi tako ces se samo povrediti. Kolena zglobove...
« Poslednja izmena: Maj 18, 2013, 03:28:14 posle podne sky »

Van mreže emadjokic

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Kardio pre tegova
« Odgovor #57 poslato: Jun 06, 2013, 10:41:10 pre podne »
kazu da je bolje kardio posle.. mada i ja vise volim pre... :-*