Septembar 20, 2024, 04:43:37 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Prehrana na definiciji - pomoc  (Pročitano 9871 puta)

Van mreže smarac

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 54
Prehrana na definiciji - pomoc
« poslato: Jun 03, 2012, 10:54:52 posle podne »
kao sto sam vec napisao u drugoj tebi, cilj mi je skinut nekih 10tak kg za pocetak, da vidim kak ce to izgledati..
e sad me zanima prehrana neka, za pocetak, i za dalje..

recimo da sam izbacio svo smece, tipa secer,gazirana pica, cips, bijeli kruh...

e sad me zanima, kako jesti da dijeta ide sto bolje? recimo ujutro jedem jaja+ zobene.. dal je to ok? cijela jaja na dijeti,recimo 5 komada..

kasnije bude meso+krumpir i neki kruh razeni,integralni..
dal ga ga izbacim ili ne?

to je x2 ..

i navecer jos x2 posni sir s nekim zdravim mastima, kako kad...

dal je to premalo hrane? (imam 90tak kg na 178)..

sta je s kofeinom?kako ga konzumirati? i dali zaista pomaze?

umjetna sladila dal su ok ili? jer neke stvari ne mogu bez toga....

Van mreže smarac

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 54
Odg: Prehrana na definiciji - pomoc
« Odgovor #1 poslato: Jun 05, 2012, 03:46:03 posle podne »
svi strucnjaci, a nitko ne zna. ha

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Prehrana na definiciji - pomoc
« Odgovor #2 poslato: Jun 05, 2012, 03:49:45 posle podne »
Daj konkretan plan ishrane, ono, obrok 1, obrok 2...kao sto pitas da li je to premalo hrane, niko ne zna koliko pojedes tok mesa i krompira...

Kruh ne valja, sve je lose sem onog njemackog od cijelog zrna, ali on kosta...kofein po zelji, nije los kao stimulans prije treninga, umjetna sladila po zelji, ne uticu na kilograme...

Van mreže Sector

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 118
Odg: Prehrana na definiciji - pomoc
« Odgovor #3 poslato: Jun 05, 2012, 05:07:49 posle podne »
Ako nemas 6 obroka dnevno,malo je na dijeti.Napisi fino po obrocima sta jedes i u kojim kolicinama..

Van mreže Kolev Nenad

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
  • IRON MAN
Odg: Prehrana na definiciji - pomoc
« Odgovor #4 poslato: Jun 05, 2012, 05:23:06 posle podne »
Ma nikako cela jaja...
Meso i krompir je ok,ali nisi napisao koje meso,nisi napisao kako spremljen krompir,hleb uz to isto nikako...
Prelistaj malo,pa nam daj konkretan jelovnik...
Pitas kako jesti da dijeta ide sto bolje,da si barem malo obratio paznju nasao bi rotacije UH i vec iz naslova bi ti sve bilo jasno...


                               www.fitnessclubvladica.com

Van mreže Sector

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 118
Odg: Prehrana na definiciji - pomoc
« Odgovor #5 poslato: Jun 05, 2012, 05:52:48 posle podne »
Nikako cijela jaja?  :o

Ja u zivotu nisam zumanca bacao,znace mi koliko i samo bjelance jedino kad mi se ne uklapaju u dnevni unos masti.

Van mreže smarac

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 54
Odg: Prehrana na definiciji - pomoc
« Odgovor #6 poslato: Jun 05, 2012, 07:39:05 posle podne »
znaci ni integralni, razeni kruh ne? kao 1 ili poslije treninga prvi obrok?? sto da ne? ...i zasto ne cijela jaja ? pojasni.. mislim da je odavno razrjeseno da zumanca nisu losa...naravno ne sad 20 na dan..ali 5 nije nista ;)

pa prehrana varira od dana do dana.. recimo da je prvi, i zadnja 2 uvijek ista.. zadnja 2 su mi posni sir, uz neke zdrave masti..

a prvi su jaja, zobene s malomasnim mlijekom, i malo tog kruha razenog..

ostalo varira.. nekad je piletina,krumpir, nekad riba, tunjevina ,,bla bla ak me kuzis.. ... imam oko 5 obroka...oko 2kg proteina uzimam.. sto je oko 180,, 90kg imam..


umjetno sladilo koristim onu sussina, e sad ima 2 vrste.. koja je bolja? ili su obje oke? jel valja to ista? natren nemogu naci nigdje.. samo ovo .. dosta je jeftinije...

i kakvi sokovi su oke? jer vodu ne mogu stalno piti.. osim zero cole, sta je jos ok?

Van mreže Sector

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 118
Odg: Prehrana na definiciji - pomoc
« Odgovor #7 poslato: Jun 05, 2012, 07:45:28 posle podne »
Bitna je kolicina,znaci kad kazem jedem meso pa posni sir,treba napisati i gramazu.Taj posno sir,mislim da na dijeti jedino ella moze da prodje i da ne jedes ispod 200 grama..Meso ne ispod 150 g po obroku.Mislim da bi trebao da dignes proteine na 2,5 g/kg.Sokove zaboravi,mlijeko isto pod broj 1,hljeb isto...Mozes colu zero,light i to bez secera mozes i step sok ima da se kupi u prodavnici 'zdrave' hrane..Zasladjivac svejedno,ni jedan nije stetan po dijetu.
Hidrate i masti nisi napisao,koliko unosis?Mislim naravno na kompleksne UH(pirinac,ovas) i zdrave masti(zumanca,omg3,maslinovo,kostunjavo).. ?

Spartak

  • Gost
Odg: Prehrana na definiciji - pomoc
« Odgovor #8 poslato: Jun 05, 2012, 07:50:42 posle podne »
Cijela jaja- DA
kolicina-zavisi od ukupnog dnevnog unosa masti:)

Van mreže Sector

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 118
Odg: Prehrana na definiciji - pomoc
« Odgovor #9 poslato: Jun 05, 2012, 07:52:42 posle podne »
Pa fala bogu :)

Van mreže smarac

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 54
Odg: Prehrana na definiciji - pomoc
« Odgovor #10 poslato: Jun 05, 2012, 08:12:27 posle podne »
ja nisam iz srbije, nemam ellu sir..al imam sireve od ispod 1gr masti..tak da je to dobro...al cuo sam da sirevi nisu dobri za dijetu, zasto?

pa gle, isto tako i uh variraju... zato i trebam pomoc... kad i kako da unosim uh? oni me i jebu kuzis...

Van mreže Sector

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 118
Odg: Prehrana na definiciji - pomoc
« Odgovor #11 poslato: Jun 05, 2012, 08:22:36 posle podne »
Vjerovatno si slabo citao,ima sigurno na forumu milijardu tema vezanih za rotacije UH.To ti je najbolja dijeta za pocetak ako imas da skidas 10+ kg..CItaj malo,napravi sebi neku semu tipa 200-150-75-0-100-150-50 to sam naveo kao primjer samo i vozis to neko vrijeme dok daje rezultate naravno.Mozes sir ako je <1 g masti,samo ne na keto dijeti...

Spartak

  • Gost
Odg: Prehrana na definiciji - pomoc
« Odgovor #12 poslato: Jun 05, 2012, 08:40:08 posle podne »
ja nisam iz srbije, nemam ellu sir..al imam sireve od ispod 1gr masti..tak da je to dobro...al cuo sam da sirevi nisu dobri za dijetu, zasto?

pa gle, isto tako i uh variraju... zato i trebam pomoc... kad i kako da unosim uh? oni me i jebu kuzis...

aj baci nutritional facts tih sireva

Van mreže smarac

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 54
Odg: Prehrana na definiciji - pomoc
« Odgovor #13 poslato: Jun 06, 2012, 01:03:01 pre podne »
a sta kazete na keto dijetu? jel bi valjalo ista?recmo oko 180gr p , i masti ostalo. i svaki 7 dan punjenje?Ć

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Prehrana na definiciji - pomoc
« Odgovor #14 poslato: Jun 06, 2012, 05:55:12 pre podne »
a sta kazete na keto dijetu? jel bi valjalo ista?recmo oko 180gr p , i masti ostalo. i svaki 7 dan punjenje?Ć

a sto ne bi prvo naucio da hodas pre nego sto poletis?