Septembar 20, 2024, 01:38:47 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Gradjevina i teretana :D  (Pročitano 4923 puta)

Van mreže ymir

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 350
Gradjevina i teretana :D
« poslato: Maj 28, 2012, 06:42:18 posle podne »
Nisam znao gde da postavim temu, pa sam ovde stavio jer me najvise interesuju suplementi.
Treba od 1-og da krenem da radim na gradjevini, a pored toga da nastavim normalno da treniram.
E sada nekoliko njih mi kaze da to nema sanse da cu da izdrzim :D
Ja verujem da cu ishranom u suplementima uspeti.
Inace imam jake i intezivne treninge 5 puta nedeljno, vikendom kardio plus redovan sex :P
Pitanje je sada sta bi mi najvise pomoglo za oporavak, energiju itd.? Znam da treba Glutamin i BCAA najvise, ali kada ga konzumirati sve to? posto cu raditi 10h dnevno, a posle toga teretana, pa bih hteo da budem sto odmorniji za teretanu.
Imam sredjenu ishranu i nastavicu tamo (necu jesti zidarske sendvice i piti pivo :D) posto mi je gradjevina 5min. pesaka od kuce, pa imam pristup bilo kakvoj hrani :)
Naravno imam minimum 8h sna, znaci spavam izmedju 8-9h.
Inace nikada nisam koristio suplementaciju, pa nemam iskustva, ali imam neko znanje o njima.
Ako treba jos neka informacija pitajte :)

Van mreže Rade Serbedzija

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: Gradjevina i teretana :D
« Odgovor #1 poslato: Maj 28, 2012, 07:00:37 posle podne »
Pa rad na gradjevini je poprilicno tezak posao i podrazumeva se da ces za tih 10 sati veoma izmuciti svoje telo i potrositi dosta kcal i plus trening posle :) i plus kardio trening i plus sex brate tesko ce to da ide ja sam bio veliki optimista uvek :) ali ovog puta cu reci da je ovo malo preterivanje zato sto misici nece jednostavno moci da ti se odmore i regenrisu normalno uz toliko kolicinu napora ako radis stalno na gradjevini 10 sati,ako si vec tako odlucio napravi plan ishrane da imas sto vise obroka ja bi isao i vise od 6 to jest male uzine bi ubacio nesto tipa mix kompleksnih i brzih uh da ti konstantno regenrise energiju koja ti je preko potrebna...a ti valjda znas svoje telo ja bi rekao da ti treba poprilicno vise kcal u toku dana zbog tolike fizicke aktivnosti ako hoces da napredujes a pitanje je koliko ces i kojoj brzinom to moci pod takvim uslovima.

Van mreže ymir

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 350
Odg: Gradjevina i teretana :D
« Odgovor #2 poslato: Maj 28, 2012, 07:09:27 posle podne »
A ja sve imam neki osecaj da cu moci :) Naravno gledacu da vatam sto vise krivine :D Radio sam ja te malo teze poslove, tipa u perionici gde operem 10-15 auta na dan i cistio sam sneg i sve sam to lepo izdrzavao bez ishrane i suplemenata, jednom sam samo jeo u toku radnog vremena i kuci dodjem lepo raspolozen i odmoran.
Ja bi samo zeleo da sto vise izvucem iz hrane i suplemenata, pa koliko izdrzim izdrzao sam :)
E sada problem je sto ne znam kako se radi na gradjevini, da li sam konstantno u poslu sa manje fizickog posla ili tipa 2-3h se odvalim od posla 2-3h zablejim, pa bi po tome korigovao obroke i suplemente.
A i da, kardio cu dosta da smanjim posto vec imam 10h kardia :D

Van mreže Kolev Nenad

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
  • IRON MAN
Odg: Gradjevina i teretana :D
« Odgovor #3 poslato: Maj 28, 2012, 07:14:50 posle podne »
Rade neki moji drugari,bice cupavo na duze staze,ali trud i volja mogu da savladaju taj umor veruj mi....


                               www.fitnessclubvladica.com

Van mreže kukuruz

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Odg: Gradjevina i teretana :D
« Odgovor #4 poslato: Maj 28, 2012, 08:58:45 posle podne »
pojacaj uh i masti u ishrani, a od suplemenata ne znam sta bi moglo da ti pomogne
smanji teretanu na 3-4x nedeljno i izbaci kardio.

Van mreže ymir

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 350
Odg: Gradjevina i teretana :D
« Odgovor #5 poslato: Maj 28, 2012, 10:15:10 posle podne »
Rade neki moji drugari,bice cupavo na duze staze,ali trud i volja mogu da savladaju taj umor veruj mi....

Pa ja mislim da cu raditi oko mesec dana koliko sam skapirao drugara (on me i ubacio).
Jedva cekam da vidim kako ce telo da reaguje posto nikada ga nisam tretirao tolikim naporom :D
UH, BCAA, dextroza, Glutamin, pa valjda ce da mi bude lakse nego da jedem zidarske i da locem gajbu piva :D
Necu se opterecujem nekom napretku, ali nadam se nekoj definiciji, imacu taj "afterburn" efekat, pa cemo da vidimo kako ce ici.