Septembar 20, 2024, 02:43:49 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: mala pomoc  (Pročitano 4768 puta)

Van mreže ALPINA

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
mala pomoc
« poslato: Maj 25, 2012, 11:44:15 posle podne »
E ovako. Visok 184 , Tezina 83/4, God. 24. Pronasao sam neku tablicu na netu po kojoj bi trebalo da unosim oko 3000 kalorija dnevno, sad je meni u glavi da bi ja nabacio malo mase trebam ici preko te cifre ali kako ???
Jedem ko nenormalan jedem na silu bukvalno i ne mogu da preguram preko 2200/300 cal. ?

evo sta jedem:

4 belanca 1 celo ( 5 jaja ) + 200 gr ovsenih + jogurt ,mleko kako kad...
jabuka ili pomorandza kako kad sad cu da ubacim neki blend tu jer dok radim ne mogu nista drugo sem ovoga..
150 gr. belog mesa + 200/300 gr. krompira + salatica ( obicno krastavac + paradajz )
whey + dex
250 gr. belog mesa +200/300 gr. pirinca ili krompira kako kad i opet neka salatica
tunjevina + ella 150/200 gr + krastavac
- od ponedeljka ubacujem casein....
e sada ja vise od ovoga da jedem ne mogu i ovo mi je previse tj jedem na silu. dal je moguce da meni treba vise od ovoga da bi napredovao il je ta tabela sranje ?
Дисциплина, до краја ће на ногама да стоји
Суштина: да истраже се лимити своји !

Van mreže Milic

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 142
Odg: mala pomoc
« Odgovor #1 poslato: Maj 26, 2012, 12:40:59 pre podne »
pojedes 400gr mesa jedva? o.O moras da ubacis jos...

Van mreže jerema93

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 83
Odg: mala pomoc
« Odgovor #2 poslato: Maj 26, 2012, 09:30:42 pre podne »
manje leba vise mesa ;D
Your Diet is number 1! You can live in the gym but if you dont eat clean you're wasting your time"

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: mala pomoc
« Odgovor #3 poslato: Maj 26, 2012, 03:17:23 posle podne »
Poz
Za prvi obrok izbaci mlijeko i ubaci taj blend sto planiras kupiti,
Jabuka nije obrok, umjesto toga uzmi BLEDN + BADEME;
Drugi obrok meso povecaj na 200g i krompir povecaj na 500g;
Treci obrok je ok ako je 200g rize u pitanju jer 200g rize i 200g krompira nije isto;
Zadnji obrok tunjevina i ela je OK;

I UZ SVE TO MORAS UBACITI MIN JOS JEDAN OBROK
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže ALPINA

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: mala pomoc
« Odgovor #4 poslato: Maj 26, 2012, 03:54:23 posle podne »
koliko gr badema 100 ? vidim da na 100 gr - 670 kcal... dosta su kaloricni..
Дисциплина, до краја ће на ногама да стоји
Суштина: да истраже се лимити своји !

Van mreže Milic

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 142
Odg: mala pomoc
« Odgovor #5 poslato: Maj 26, 2012, 05:55:28 posle podne »
oko 50gr(puna saka) je ok

Van mreže praslilavicforever

  • Član
  • *
  • Poruke: 43
Odg: mala pomoc
« Odgovor #6 poslato: Maj 26, 2012, 06:34:40 posle podne »
Pozdrav,pre svega reko bih ti da povecas jaja ujutru na 8-10komada u okviru toga 2-3 cela,ne blend,sledeci obrok taj blend i ako ijmas omega 3,2-3 kapsule uz te bademe.Pirinac kao i krompir se meri sirov,nije isto,svakako ako ti nije mrsko lakse ti je da pojeses 100-150gr pirinca nego 350-500gr krompira.Tu tunjevinu ili ikzbaci i pojedi ceo sir,ili umesto nje belo meso,jeftinije je i to je to.
Svi bilderi prenose znanje sa jednog na drugo,ja sam godinama jeo tako po 150gr hidrata,dok mi ceovek od preko nije reko,da nebitno koja je vrsta u pitanju,sve preko najviseeee 80gr dize ins,kada sam smanio a povecao kol. obroka bilo je bolje,tako da pretpostavljam da radis masu te samo oprezo sa istim.Poz.

Van mreže bingo

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 189
Odg: mala pomoc
« Odgovor #7 poslato: Maj 26, 2012, 09:38:04 posle podne »

,dok mi ceovek od preko nije reko,da nebitno koja je vrsta u pitanju,sve preko najviseeee 80gr dize ins,kada sam smanio a povecao kol. obroka bilo je bolje,tako da pretpostavljam da radis masu te samo oprezo sa istim.Poz.
o.O

Van mreže praslilavicforever

  • Član
  • *
  • Poruke: 43
Odg: mala pomoc
« Odgovor #8 poslato: Maj 26, 2012, 10:27:52 posle podne »

,dok mi ceovek od preko nije reko,da nebitno koja je vrsta u pitanju,sve preko najviseeee 80gr dize ins,kada sam smanio a povecao kol. obroka bilo je bolje,tako da pretpostavljam da radis masu te samo oprezo sa istim.Poz.
o.O
Sta nije jasno iz mog posta?Da li si testirao na sebi ovo sto sam napisao?Dizao i spustao.Napisao sam lepo,dok sam je po 150gr pirinca prasio sam se kad je islo 2x75 moje telo je spaljivalo to,za dalje te molim tvoje slike rezultate i td....ali odmah pre daljih komentara!

Van mreže Milic

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 142
Odg: mala pomoc
« Odgovor #9 poslato: Maj 26, 2012, 10:29:21 posle podne »
Tu tunjevinu ili ikzbaci i pojedi ceo sir,ili umesto nje belo meso,jeftinije je i to je to.

jeftinija piletina?

Van mreže praslilavicforever

  • Član
  • *
  • Poruke: 43
Odg: mala pomoc
« Odgovor #10 poslato: Maj 26, 2012, 10:34:02 posle podne »
Tu tunjevinu ili ikzbaci i pojedi ceo sir,ili umesto nje belo meso,jeftinije je i to je to.

jeftinija piletina?
Kod mene u mom gradu konzerva tunjevine 130 din u salamuri,sa oko 125-130gr ploda tj ribe,znaci kg ispadne ohoho...
A piletina kad uzmem i spanglujem sa svim otpatcima ode negde od kg oko 300gr,kg ide 359 rsd..

Van mreže Sector

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 118
Odg: mala pomoc
« Odgovor #11 poslato: Maj 26, 2012, 10:50:07 posle podne »
Ja nebi jeo ispod 100 g pirinca po obroku na masi...i naravno blend ujutro kad vec ima uz ovas,eventualno jaja 5 cijelih ili 2 cijela i 4 bjelanca previse je 10 jaja...

Van mreže praslilavicforever

  • Član
  • *
  • Poruke: 43
Odg: mala pomoc
« Odgovor #12 poslato: Maj 26, 2012, 10:58:27 posle podne »
Blend neka cuva,zasto je previse?Slazem se da je mozda tesko za pojesti..Evo ja sam sada na defu,doruckujem po 1 belanaca saku ovsenih i to je to  ;D

Van mreže Sector

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 118
Odg: mala pomoc
« Odgovor #13 poslato: Maj 26, 2012, 11:05:29 posle podne »
Pa vidi,zavisi od njegovih potreba..Mislim da je toliko proteina previse za nekog pocetnika recimo..Sto se dijete tice,ia sam trenutno na njoj i ne unosim previse proteina iz cistog razloga jer nemam vise 102 kg pa da jedem do 300 g proteina dnevno,to mi na moju trenutnu kilazu dodje preko 3 g/kg.. :D
Treba poznavati svoje potrebe,bez pretjerivanja sa bilo cime pa i proteinima jer znamo gdje visak moze da zavrsi..A blend sam mislio ujutro jer je jako tesko(barem meni) pojesti 200 g ovsenih+5 jaja recimo,i whey je dobrodosao tada..I nije mi jasno to sto tvrdis za pirinac,pa kako onda radis masu sa tako niskim unosom UH?

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: mala pomoc
« Odgovor #14 poslato: Maj 27, 2012, 04:40:24 posle podne »
Sta keaze onaj covjek preko na ovo: 
i..Evo ja sam sada na defu,doruckujem po 1 belanaca saku ovsenih i to je to  ;D

Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic