Jul 05, 2024, 08:22:13 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.251 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Suplementacija?  (Pročitano 3483 puta)

Van mreže oslobodilac

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Suplementacija?
« poslato: April 07, 2012, 05:15:50 posle podne »
Pozdrav svima !
Nov sam na forumu pa nemojte zameriti ako sam pogresio podforum.  :)

Moja prica je sledeca..
Imam 21 godinu, u sportu sam od svoje 8 godine(od toga u teretani aktivno poslednje 2-3 god). Visok 175cm, tezak 80kg.

 Pre jedno 3 meseca sam kupio moje prve suplemente. To su bili Horse power i prostar whey protein. Moram napomenuti da ih nisam pio od pocetka do kraja kako je trebalo. Krenuo sam da ih pijem, popio jedno 15 merica horse-a i duplo vise proteina i onda sam imao povredu noge koja me je sprecila da treniram narednih mesec i po dana. Posle oporavka sam nastavio aktivno da treniram i za od prilike 20-25 dana sam potrosio celu kuru horse-a i wheya. Posle povrede sam imao 75-76 kila. I ova kombinacija mi se jako dobro pokazala. Nabacio sam 3-4 kg + su mi se misici jako brzo oparavljali, mogao sam bukvalno da treniram koliko hocu. Da mogu i dalje bih nastavio sa horse-om ali strucna lica su mi savetovala da pauziram jedno mesec dana.

Zanimaju me vasa misljenja, sa cime dalje da nastavim?
Protein cu sigurno i dalje uzimati. Citao sam malo po forumima i vidim da preporucuju neke geinere, glutamin itd..
Ja ne bih isao dalje mnogo sa masom, dozvolio bih sebi jos neke 2-3 kg misicne mase i to je to. Budzet mi je od prilike do 9000rsd-10k najvise.  :) :)


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Suplementacija?
« Odgovor #1 poslato: April 08, 2012, 07:02:52 pre podne »
cao
nemas potrebe za gainerima i bilo cim
a ako vec imas prostar tj whey protein onda se drzi OSNOVE za to sta ti hoces
dakle

kreatin
http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=29955

bcaa
http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=categories.view&category_id=167

glutamin
http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=categories.view&category_id=99

najednostavnije stvari su uvek NAJBOLJE RESENJE

Van mreže oslobodilac

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Suplementacija?
« Odgovor #2 poslato: April 08, 2012, 08:47:50 pre podne »
Hvala na odgovoru.  ;)

Al mislim da necu imati bas toliko para.
Posto u tih 9k koliko imam mi ulazi i protein.
I ako bi mogao jos samo da mi kazes koji su najbolji po tvom misljenju iz svake vrste posto se ja ne razumem bas mnogo, a ne bih da bacam pare.  :)


Van mreže oslobodilac

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Suplementacija?
« Odgovor #4 poslato: April 08, 2012, 12:05:20 posle podne »
E super, sad od prilike imam sve potrebne informacije. ;D
Al zanima me jos par stvari.

1. Vidim da si mi u prethodnom postu napisao i glutamin, a zanima me sto si bas njega izbacio a ne na primer kreatin ili  bcaa? Jel to zato sto je skuplji od ovih ostalih proizvoda ili iz nekog drugog razloga?

2. Ako mozes da me uputis kako i kad da pijem sve ove stvari? Posto sam ja od svega ovog pio samo protein.

I 3. mogu li se u Beogradu kupiti sve ove stvari, posto nemam karticu za online kupovinu?

« Poslednja izmena: April 08, 2012, 12:17:18 posle podne oslobodilac »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Suplementacija?
« Odgovor #5 poslato: April 08, 2012, 02:50:55 posle podne »
1.iz razloga sto kada biras sta da izbacis kao u tvojoj sitaciji onda biras ono sto je OSNOVA a osnva je uvek protein,kreatin,bcaa....

2.nije problem

3.neznam gde si video da se ovo kupuje tj placa bilo kakvom online karticom
dovljno je da:
ili se registurjes na shop i sam izvrisis porudzbinu a placa pouzecem:
http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=pages.view&page_id=7

ili na pm ostavis

IME I PREZIME
ULICA I BROOJ
GRAD
BR MOB TEL

Van mreže vlada88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 254
Odg: Suplementacija?
« Odgovor #6 poslato: April 09, 2012, 09:40:38 pre podne »
Interesantna tema, koja i meni dosta koristi, posto trenutno imam kod sebe hydro whey i ultimatov kreatin, zanimalo me je sta je sledeci korak ako uspem da izdvojim pare za jos nesto, tj sta je sledece da li BCAA ili Glutamin (na masi sam) ali evo Pedja je odgovorio :)
Doduse nisam siguran da li mi je bolje uzeti BCAA ili povecati proteina na 3g/kg (zasta mi realno treba dosta para na 100 kg tezine), jer nisam nasao neku temu gde ljudi porede takve pojmove sobzirom da svaki ima svoj deo na forumu.
Bata Živojinovic ume da napravi kolac u tiganju.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Suplementacija?
« Odgovor #7 poslato: April 09, 2012, 11:08:44 pre podne »
Interesantna tema, koja i meni dosta koristi, posto trenutno imam kod sebe hydro whey i ultimatov kreatin, zanimalo me je sta je sledeci korak ako uspem da izdvojim pare za jos nesto, tj sta je sledece da li BCAA ili Glutamin (na masi sam) ali evo Pedja je odgovorio :)
Doduse nisam siguran da li mi je bolje uzeti BCAA ili povecati proteina na 3g/kg (zasta mi realno treba dosta para na 100 kg tezine), jer nisam nasao neku temu gde ljudi porede takve pojmove sobzirom da svaki ima svoj deo na forumu.

pa evo
po ko zna koji put a da mi ovo sto kazem ne idem u prilog ali takav sam i neka mi zamere
bolje ti je da povecas B na 3 gr nego da kupis Bcaa
jbg

Van mreže vlada88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 254
Odg: Suplementacija?
« Odgovor #8 poslato: April 09, 2012, 11:26:13 pre podne »
po ko zna koji put a da mi ovo sto kazem ne idem u prilog ali takav sam i neka mi zamere
bolje ti je da povecas B na 3 gr nego da kupis Bcaa
jbg

Ja ne mogu da verujem koji si ti car, niti sam mislio da ces ti da odgovoris sobzirom da je pitanje direktno povezano za nesto sto ti prodajes, ne znam koji epitet da upotrebim da te opisem, jako je mali broj ljudi koji su ovoliko iskreni, cak iako se kosi direktno sa onim cime posluju. Ti si zaista velik covek, mislim da mi nismo ni svesni koliko smo srecni da imamo nekog ovakog da deli savete iz prve ruke, cak i one koji ne idu na ruku njegovom poslovanju..
Tuzno je kad gledam, ovih dana su krenuli izbori i citava kampanja oko svega toga, da bukvalno 1% politicara nema ovu osobinu - iskrenost i postenje. Ali sad sam otisao u offtopic totalan. Samo je steta kakva go*na isplivaju na povrsinu, dok oni vredni i posteni ne stignu da postignu sve ono sto bi sigurno uspeli u normalnim uslovima i normalnoj zemlji.
Bata Živojinovic ume da napravi kolac u tiganju.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Suplementacija?
« Odgovor #9 poslato: April 09, 2012, 12:00:16 posle podne »
...ma puca mi tuki druze za ostale
mnogo puta mi se moja tvrdoglavost razbila od glavu i mnogo puta me ljudi pogresno shvataju jer nisam licemer i poltron i neznam da kazem drugacije osim onako kako stvari stoje
jbg...
nema veze
IDEMO DALJE

Van mreže Neki GURU

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 125
Odg: Suplementacija?
« Odgovor #10 poslato: Maj 26, 2012, 09:49:00 posle podne »
opasno zapazanje,bravo