Jul 04, 2024, 02:29:15 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Blaga Skolioza  (Pročitano 1595 puta)

Van mreže Persie

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Blaga Skolioza
« poslato: Maj 22, 2012, 09:21:03 posle podne »
Ovako, Imam blagu skoliozu u lumbalnom delu, mozda oko 5 stepeni.
To znam jer sam bio kod fizioterapeuta i na snimanju,ali sam snimak izgubio pa treba opet da idem :D
On mi je dao i neke vezbice za jacanje/istezanje kicme i da cu mozda morati da nosim mider, rekao je da NE OPTERECUJEM DONJI DEO LEDJA
e zato hocu da vas pitam dali bi smeo da radim lednjake ili mrtvo(sa manjom tezinom) jer bi hteo da ojacam taj deo ledja i da li ja mogu pogorsati svoje stanje?
Ja maximalno pazim na ledja kolko mogu, izbegavam vezbe koje opterecuju lumbalni deo .. A do sad nisam imao nikavih problema

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Blaga Skolioza
« Odgovor #1 poslato: Maj 22, 2012, 10:56:25 posle podne »
Pazis na ledja a hoces da radis mrtvo- kontradiktornost u startu. Ovde ti sigurno  niko ne moze tacno reci sta da radis posto je to najosetljiviji problem a mi nismo lekari koji su te pregledali, ali kao neki uvod probaj da nadjes  intervju sa Pedjom Petrovicem gde opisuje kako je isplivao iz uzasne povrede ledja . Bez odobrenja lekara svakako nemoj da radis  takve stvari jer se takva greska placa dozivotno ako si maler.
Men sana in corpore sano !

Van mreže Persie

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: Blaga Skolioza
« Odgovor #2 poslato: Maj 25, 2012, 06:59:04 posle podne »
Evo bio sam kod fizioterapeuta ,ispostavilo se da nije toliko strasno imam blagu skoliozu na desnu stranu pocev od grudnog kosa,znaci 5 prsljena.
Rekao mi je da nastavim sa tim vezbicama a za teretanu je rekao da radim u granicama normale ,jer ja sam jos u fazi rasta.
Mrtvo i druge takve vezbe cu izbegavati,samo mi nije jasno smem li ja barem lednjake da radim ,kako da jacam te misice na tom lumbalnom delu ?
To sa Pedjom sam procitao i imacu to  na umu kad budem vebao  :)