Septembar 19, 2024, 10:13:10 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Moze li savet !? :)  (Pročitano 6636 puta)

Van mreže b88

  • Član
  • *
  • Poruke: 49
Moze li savet !? :)
« poslato: Maj 04, 2012, 09:05:59 posle podne »
Ovako .... Pre nekih 6-7 meseci , krenuo sam malo aktivnije i ozbiljnije da idem u teretanu , mislim da sam od tada i clan ovog foruma , ako se ne varam ! Mozda za ovih par meseci nisam proveo nesto mnogo vremena ovde, ali svaki x kada sam ushao , naucio sam i video nesto novo! Procitao sam mnoge savete , probleme , pitanja , konstatacije raznih ljudi , pa sam odlucio da i ja nesto pitam:
1. Ishao sam i ranije u teretanu,ali u ovih poslednjih 6-7meseci kada sam krenuo malo ozbiljnije , dosta sam napredovao , ali imam problem sa jednom grupom mishica , tj grudima.Svaka grupa misica mi je ojachala , porasla , kolko-tolko izdefinisala , ali grudi , gledajuci ostale mishice ...nista !Ja sam mozda od retkih koji mnogo vishe moze da digne na ramenima , nego na grudima , sto je meni skroz cudno! Trudim se , vezbam , imam kondicije, posto igram fudbal redovno , ne vodim racuna striktno sto se ishrane tiche , ali nekih 60-70% od onoga kako bi trebalo,ali o5 nista od rezultata! Visok sam 189cm , imam 90kg .... Od pre nekih mesec dana, mozda malo jace , koristim amino kiseline , i planiram da uzmem kreatin, da pokusham sa njim sa dobijem na snazi kako bih mogao da pojacham trening sto se tiche grudi ,a i ostalih misica !
Da li je kreatin dobro reshenje , da li neko zna zbog cega mi grudi slabo napreduju i ima li neko reshenja za to ?
I pitanje vezano za kreatin ...ovih par dana sam procitao dosta toga o kreatinu , proizvodjacima , cenama , nacinu uzimanja itd...sveo sam na dva proizvodjaca Dymatize i Labrada....Oba hvala ali nekako sam skontao da je Dymatize u zargonu BESTBUY.... labrada je skuplja za nekih 700din ! Da li uzeti Labradu ili Dymatize i ustedeti 700din , mada ni tih 700din mi nije problem da dam ! :)

Malo sam se raspricao i mozda omashio mesto za sve ovo da napishem , ali ..... eto :) Hvala

Van mreže Stefke-X

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
  • Ruthless.
Odg: Moze li savet !? :)
« Odgovor #1 poslato: Maj 04, 2012, 09:33:59 posle podne »
Na ovo pitanje o problemu sa grudima ti ne bih znao odgovoriti.... (ima strucnijih od mene).

A sto se tice kreatina to je definitivno dobar izbor, i obavezno ga kupi, iz iskustva ti mogu reci da ces dobiti na snazi, ne trebas puno da maris koji kreatin da uzmes, sve i jedan se svodi na isto (cisti kreatin 100% monohydrate) , ja konzumiram NANOX-ov kreatin od 300g , vec 4. sedmicu, i djeluje. Vecina kreatina se razlikuje samo u tome kako se rastvara u vodi .... Tako da ...





Pozdrav !

Van mreže b88

  • Član
  • *
  • Poruke: 49
Odg: Moze li savet !? :)
« Odgovor #2 poslato: Maj 05, 2012, 01:03:54 pre podne »
Na ovo pitanje o problemu sa grudima ti ne bih znao odgovoriti.... (ima strucnijih od mene).

A sto se tice kreatina to je definitivno dobar izbor, i obavezno ga kupi, iz iskustva ti mogu reci da ces dobiti na snazi, ne trebas puno da maris koji kreatin da uzmes, sve i jedan se svodi na isto (cisti kreatin 100% monohydrate) , ja konzumiram NANOX-ov kreatin od 300g , vec 4. sedmicu, i djeluje. Vecina kreatina se razlikuje samo u tome kako se rastvara u vodi .... Tako da ...





Pozdrav !

citajuci sve ove postove vezane za kreatin , ne bih se bash slozio sa tobom da je sve jedno koji cesh koristiti ! negde, u nekom postu, su spomenuli izreku "koliko para , toliko muzike" sto cenim da vazi i za kreatin,recimo .... jeste da je meni pocetak i da bi me relativno zvaki proizvodjash ili svaki kvalitet kreatina "uradilo" ali kad vec uzimam , uzecu kako treba :)

p.s. Hvala u svakom sluchaju :)

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Moze li savet !? :)
« Odgovor #3 poslato: Maj 05, 2012, 06:35:26 pre podne »
pozz
samo jedno pitanje
dali je kupivina kreatina tj dali je jedini razlog za to SNAGA ili ima tu malo htenja i mase ha?

Van mreže b88

  • Član
  • *
  • Poruke: 49
Odg: Moze li savet !? :)
« Odgovor #4 poslato: Maj 05, 2012, 09:40:09 pre podne »
pozz
samo jedno pitanje
dali je kupivina kreatina tj dali je jedini razlog za to SNAGA ili ima tu malo htenja i mase ha?

snage , izmedju ostalog i mase , jer se iskreno nadam da ce tom snagom i dodatnom masom ,grudi poceti da "nadolaze" :) ..... razmisljao sam se izmedju kreatina i proteina i iz nekih razloga sam se opredelio da za pocetak ipak to bude kreatin , a za kasnije cu videti , nadam se da sam doneo dobru odluku,posto mislim da mi je u ovom trenutnu snaga i masa koju kreatin daje , mnogo vishe potrebnija......

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Moze li savet !? :)
« Odgovor #5 poslato: Maj 05, 2012, 01:39:58 posle podne »
pa iz tog razloga sam te i pitao
jer sam tako i pretpostavio
KREATIN NIJE ZA MASU..gle cuda ha?
tako da si doneo POGRSNU ODLUKU
ovaj sport se zove body building...iZGRADNJA TELA
da bi zigradio telo potrebne su GRADIVNE MATERINE
gradivne materije su BELANCIVNE U KOMBINACIJI SA UH

KREATIN JE....celijski volumizoator bla bla bla bla

pa onda
nema seletkivnog nabacivnja misicne mase
tipa
fale mi ruke (ili grudi) obicno je to kod sviuh

tako da je tebi otrebn
A -*ISHRANA
B*PROTEIN
C*PRAVLINO KONCIPIRAN TRENING

Van mreže dejan94

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 338
  • Nikad ne odustaj!!!
    • limundo
Odg: Moze li savet !? :)
« Odgovor #6 poslato: Maj 05, 2012, 02:53:52 posle podne »
hm...a jedno pitanje...
Koliko sam ja shvatio,kreatin je volumizator celija,i pomocu njega malo dobijamo na snazi(10-15%)
e sad,ako su ispunjeni kriterijumi za hranu,visok unos proteina i UH...
jel to znaci da se pomocu kreatina,posto dizemo veci teret, ,,lakse" dobija masa ??? msm ako sam dobro shvatio
Powerlifting competitor
Gold medal on Balcan championship in category -75kg junior
TOTAL 500kg
https://www.youtube.com/watch?v=svUSdk00q3Y

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Moze li savet !? :)
« Odgovor #7 poslato: Maj 05, 2012, 03:00:39 posle podne »
hmmm
ovaj hmmm mora da je znak ili uzdah ispusten zbog dugododisnjeg iskustva u bavlajenju ovim sportom pa sa podozrenjem ga ispustas jer ti bas i nije jasno kako to da OO MOCNI KREAITNU ti padoh u vodu pod recima ovoga pedje?
pa dragi dejane
kreatin jeste celojski volumizator i kada ti neko kaze da je dobio 4 kg od kreatina ili vise znaj da nije dobio 4 kg vec 4 litra
i onda ako znas za mit kokji kruzi medju vama klicima je da jebes kreatin cim prestanes da ga pijes odmah se izdudvas :D
hmmmm (sada bi vi trebalo da ovo pitate se_
pa kako to majku mu staru da dobijem 4 ili 5 kg i onda se izduvam..
pa da citate onda bi i znali o tome
dakle
da ne duzim
kreati jeste celijski volumizaotor
uz pomoc kreatina poboljsavaju se peroframnsee kada je snaga u pitanju
sto veci otpor radnoj tezini (citaj bendz jer ne verujem da je vama ista drugo bitno) tj sto god vise gunres iz bendza:D to znaci da si angazovao vise msicnh vlakana
sto kod anguzejes vise misncih vlakana,mogucnost mikro i makro ostecenja je velika
e onda stupa na snagu onaj deo koji vi najvise mrzite
HRANA I POST WORKOUT SUPLEMTACIJA

damn @^^@%%@%^@@@***&#^#^& shit.....VAUUUU MORAS DA JEDES DA BI IMAO MISICE,zavapise mnogi...

i tako...

Van mreže dejan94

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 338
  • Nikad ne odustaj!!!
    • limundo
Odg: Moze li savet !? :)
« Odgovor #8 poslato: Maj 05, 2012, 03:04:37 posle podne »
cek,cek cika Pedja....pa to sam i pitao....nisam pominjao masu od kreatina,pa znam da je to voda....
pitao sam ovako:
znaci ako smo ispunjeni kriterijumi za hranu,visok unos proteina i UH...
kreatin, i neko ponavljanje vise....
i da li zbog toga dobijemo malo vise mesa?
ne kreatina,vec iz hrane...ali samo zbog vece snage da li ide malo vise mesa....tako nesto...
samo da ne bude zabune za ovo pitanje...
primer od kreatina dobijemo 5kg(vode) ,iz hrane za odredjeni period dobijemo ,malo brze npr 3kg...znaci prestajemo sa kreatinom,toh 5 kg vode odlaze...a tih 3 kg mesa ostaju
tako nesto
« Poslednja izmena: Maj 05, 2012, 03:07:43 posle podne dejan94 »
Powerlifting competitor
Gold medal on Balcan championship in category -75kg junior
TOTAL 500kg
https://www.youtube.com/watch?v=svUSdk00q3Y

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Moze li savet !? :)
« Odgovor #9 poslato: Maj 05, 2012, 03:07:48 posle podne »
pa ja ti upravo objasnih ali ti opet?
vise snage=veci otpor radnoj tezini
veci otpr radnoj tezini=angazovanje vise miscnh valkana
veci broj pocepanih misnih vlakana=stvar mogucnost da ista prime vecu kolicinu gradvine materije
vise gradvine materije=veci volumen misica

e sada mi jedino josostaje da nacrtam??

Van mreže dejan94

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 338
  • Nikad ne odustaj!!!
    • limundo
Odg: Moze li savet !? :)
« Odgovor #10 poslato: Maj 05, 2012, 03:10:43 posle podne »
aha....uh...od brzopletosti nisam lepo video....izvinjavam se....
sad je ok :) hvala...
Powerlifting competitor
Gold medal on Balcan championship in category -75kg junior
TOTAL 500kg
https://www.youtube.com/watch?v=svUSdk00q3Y

Van mreže b88

  • Član
  • *
  • Poruke: 49
Odg: Moze li savet !? :)
« Odgovor #11 poslato: Maj 05, 2012, 03:15:30 posle podne »
pa iz tog razloga sam te i pitao
jer sam tako i pretpostavio
KREATIN NIJE ZA MASU..gle cuda ha?
tako da si doneo POGRSNU ODLUKU
ovaj sport se zove body building...iZGRADNJA TELA
da bi zigradio telo potrebne su GRADIVNE MATERINE
gradivne materije su BELANCIVNE U KOMBINACIJI SA UH

KREATIN JE....celijski volumizoator bla bla bla bla

pa onda
nema seletkivnog nabacivnja misicne mase
tipa
fale mi ruke (ili grudi) obicno je to kod sviuh

tako da je tebi otrebn
A -*ISHRANA
B*PROTEIN
C*PRAVLINO KONCIPIRAN TRENING

ee jbga , vec sam doneo kreatin kuci.... nista , uzeci i protein , pa cu da mesam , drugo mi nista ne preostaje ! ja pedja jedem bash... 5-6dnevno , naravno to nije bilo koja hrana , ali kao sto rekoh nekih 70% je od onog sto bi bash trebalo da se klopa....meni mase generalno i ne treba mnogo , posto sam po prirodi krupan , ali za kreatin sam se opredelio kako bih dobio na snazi , da bih pojacao treninge , sto vazi i za trening grudi :)  gore u textu sam rekao da nemam toliko snage u grudima kao u ostalim delovima tela ,tako da mi ni kilaze nisu preterano velike , recimo na tom bendzu ,rad sa buchicama i ostalo...a kako sam negde naucio, tj.chuo...protein ne daje snagu koliko nudi kreatin i eto , odatle moja odluka ....

Van mreže Stefke-X

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
  • Ruthless.
Odg: Moze li savet !? :)
« Odgovor #12 poslato: Maj 05, 2012, 03:28:37 posle podne »
@b88
Pa nisi pogrjesio, koristi kreatin, nije niko rekao da je los, nego su ti rekli za sta sluzi ... U svakom slucaju ga koristi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Moram da dodam da kreatin podstice apetit ili je to zato sto sam povecao intenzitet treninga (uz pomoc kreatina) ?


Van mreže b88

  • Član
  • *
  • Poruke: 49
Odg: Moze li savet !? :)
« Odgovor #13 poslato: Maj 05, 2012, 03:34:05 posle podne »
@b88
Pa nisi pogrjesio, koristi kreatin, nije niko rekao da je los, nego su ti rekli za sta sluzi ... U svakom slucaju ga koristi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Moram da dodam da kreatin podstice apetit ili je to zato sto sam povecao intenzitet treninga (uz pomoc kreatina) ?



imam jak apetit i bez njega , vola mogu da pojedem :))

Van mreže Stefke-X

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
  • Ruthless.
Odg: Moze li savet !? :)
« Odgovor #14 poslato: Maj 05, 2012, 03:40:38 posle podne »
Ja licno nisam imao, sve dok ga nisam poceo konzumirati iliti pojacao intenzitet treninga  ;D