Septembar 20, 2024, 10:19:35 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc  (Pročitano 1446 puta)

Van mreže NikolaSrb

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Pomoc
« poslato: April 20, 2012, 09:00:42 posle podne »
Da li se svima desava da kuvano meso gubi na kilazi? :o Pre par dana sam stavio da se kuva 600gr belog mesa i i ne znam zasto mi palo po prvi put na pamet da ga izmerim posle kuvanja, i ispalo da je na kraju ostalo 500gr.Sad sam totalno zbunjen, po meni bi bilo logicno da njegova kilaza ostane ista ili cak bude malo teze zbog vode koju mozda upije.Ne znam sada kako da racunam taj unos, kao 500 ili 600...Da li bih mozda trebao da krenem jednostavno da przim to meso na nekom maslinovom ulju ili sta vec  :)

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Pomoc
« Odgovor #1 poslato: April 20, 2012, 09:57:37 posle podne »
a pirinac kad se skuva, dobije na kilazi  :)

meris sve sirovo i uzivas...

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Pomoc
« Odgovor #2 poslato: April 20, 2012, 11:01:56 posle podne »
Pa sto si ga uopste merio kuvanog.Mislim,kao sto ti kaze Milos,izmeri ga pre I nema da te boli glava. :)

Van mreže NikolaSrb

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Pomoc
« Odgovor #3 poslato: April 21, 2012, 05:44:16 posle podne »
E hvala vam puno momci  ;)

Van mreže Rade Serbedzija

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: Pomoc
« Odgovor #4 poslato: April 29, 2012, 12:27:22 pre podne »
E ovako da ti razresim misteriju derane primer imas 1kg belog mesa zivog racunas da ima 23g proteina na 100g sad ti si to termicki obradio kao sto kazes skuvao,i nestalo je mase :) uhvatio si se za glavu i poceo da udaras o zid :) haha salim se vidi naravno da ce da se smanji tezina posle termicke obrade ali proteini ostaju tu i dalje i uopste nije logicno kao sto kazes da meso upije vodu :) i naraste psss nemoj da te to neko cuje :)  belo meso kad skuvas je suvo kao barut probaj da ga ostavis na tanjiru par sati i videces vise ima vode pre kuvanja :) ,svima se to desava to je prirodni proces koji nastaje pri termickoj obradi sto ces uvideti da nije bitno dali je belo meso junece,curece riblje itd...mislim cak da ces da se sokiras kad budes jednom przio ili pekao u rerni oslic :) ako ga budes merio,dakle zakljucak imas 1kg belog mesa to je 230g proteina skuvao si i ostalo ti je 800g tih 800g ti je ustvari taj 1kg samo je posle termicke obrade izgubilo vodu i naravno da je tezina opala,jesi video nekad kad peces slaninu na tiganju da pocne mast da izlazi :) belo meso nema ni priblizno masti kao slanina ali shvatas poentu isto tako i pirianc kad imas 1kg sto je pribilizno 800g uh ili ako si frik :) 760 g ti kad ga skuvas zavisi opet kako kuvas dali volis da je mljecav pun vode ili ne i recimo dobijes 1,5kg znaci nedodajes nikakve kalorije tu i uh to je prosto samo voda nabubrilo je zato tih 100g kuvanog nije isto sto 100g zivog nije mi jasno kako se uvek ljudi oko toga spetljaju... Nadam se da sam ti objasnio misteriozno pitanje ako imas jos nesto pitaj slobodo tu smo da pomognemo.