Jul 06, 2024, 05:46:29 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.251 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Pozdrav od novog clana foruma  (Pročitano 1501 puta)

Van mreže Adrena

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Pozdrav od novog clana foruma
« poslato: Avgust 22, 2012, 10:02:27 posle podne »
Postovani clanovi foruma, ja sam novi clan ovog foruma ali sam takodje i nov u svetu bb i voleo bih da cujem sta vi mislite o mojoj rutini. Imam 25. godina, 1,83cm, 78kg i krenuo sam u teretanu pre 10 dana. Nikada nisam bio u teretani ali sam se oduvek rekreativno bavio sportom i odlucio sam zelim da ojacam moje telo kako bi imao lepsu i vitkiju liniju. Vec 2 godine radim u finansijskom sektoru tako da odlazim u teretanu uvece, oko 20, 21h. Nakon teretane idem na plivanje (plivam sat vremena). U teretanu sam krenuo 4 puta nedeljno a na plivanje idem 3 puta. Posto na poslu stalno sedim nazalost imao sam poveci stomak koji sam vecim delom uspeo da skinem pomocu plivanja i regulisanja ishrane ali i dalje mi je ostalo malo sala oko struka.

Moji obroci su sledeci:
Dorucak, oko pola 8: 3 belanca(kuvano jaje), "milk shejk" od mleka, pahuljica(minimum 100gr), sezonskog voca(banana, jabuka, malina, jagode, itd.) ili sok od pomorandze, grejpa, jabuke i pahuljice(minimum 100gr).

Rucak, oko 12, pola 1: Riba ili piletina (100, 150 gr), pirinac ili bareni krompir, salata.

Uzina, oko 17h: Cezar Salata sa ribljom corbom ili lignje sa barenim krompirom.

Trening/plivanje oko 20, 21h.

Pred spavanje, 120gr Ella sira+250ml. Bio Balans jogurta.

Imam par pitanja koja su vezana za ishranu.

1: Pet dana nakon sto sam poceo da doruckujem 3 belanca svakodnevno moji ukucani(citaj porodica:mama, otac, baba, deda i kuce ;D) su "skocili" na mene zbog toga sto kazu da nije zdravo jesti toliko belanaca a pogotovo ne svaki dan. Kazu da cu se tako samo ugojiti i da su gradska jaja puna koncentrata. Znam da je mozda glupo pitanje ali mogu li tolika belanca uticati na povecanje sala oko struka i da li postoji neka negativna posledica od jedenja belanaca?

2: Suplemente nisam poceo da koristim jer mislim da je mozda jos rano za to a i nisam siguran mogu li naciniti neku stetu mom zdravlju. Ima neko neku preporuku za neki suplement?

Treninzi su mi ovakvi:
Prvi dan: grudi + triceps ili biceps
Drugi dan - odmor
Treci dan: ledja + biceps ili triceps
Cetvrti dan - odmor
Peti dan: noge
Sesti dan: ramena
Sedmi dan – odmor

Hvala na pomoci i savetima  :)

« Poslednja izmena: Avgust 22, 2012, 10:10:38 posle podne Adrena »

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Pozdrav od novog clana foruma
« Odgovor #1 poslato: Avgust 22, 2012, 10:34:08 posle podne »
Uh,uh,uh...mnogo ima ovde zabluda i nedoumica.
Ajde da najpre krenemo od tih pitanja:
1.Ta konstatacija tvojih ukucana u vezi belanaca je u isto vreme i smesna i zalosna.Od belanaca ne mozes da se ugojis,jer je belance cist protein,koji pritom ima najvecu biolosku vrednost od svih izvora proteina.Ta kolicina od 3 belanaca je NISTA,i tebi treba u tom prvom obroku znatno vise proteina od toga(citaj-znatno vise belanaca).
Nema teorijske sanse da natalozis salo oko struka od belanaca,i neces imati nikakvih neg.posledica od njihovog konzumiranja.Ne znam gde si cuo tako nesto.
2.Suplementi ti samo mogu pomoci,a nikako odmoci.To su prirodni dodaci ishrani,i nece naciniti nikakvu posledicu po tvoje zdravlje.Za pocetak bi mogao da nabavis whey protein i eventualno kreatin,dok ostalo(no reaktori,glutamin,eventualno neki dwm...) mogu da dodju kasnije.

E sad ovaj tvoj jelovnik...Ovo je dosta lose,ali dobro covek uci dok je ziv.
U ovom prvom obroku moras da povecas belanca,i da ubacis i neko zumance.Uz to uzmi ovsene pahuljice,i eto ti ful obroka.Mleko izbaci,ima dosta laktoze.Eventualno mozes za pocetak oko 2 dl,mada ja ne bih uzimao.Isto i za voce...sve su to nepotrebni seceri,mada umerena konzumacija moze da prodje.
Rucak ti je ok,s tim sto gledaj da uzimas barem 150g mesa u obroku,jer je 100g malo.
U 3 obroku je ovu Cezar salatu,riblju corbu slobodno izbaci.Ovde mozes istu varijantu,kao i u drugom znaci protein+kompleksni uh.
Posle tog treninga bi bilo idealno kada bi mogao da obezbedis pwm(whey +dextroza)
Odmah nakon teretane i pwm-a ti treba jos jedan cvrst obrok sa komb. protein+kompleksni uh.
I pred spavanje uzmi tu Ellu,ali vise od 120g,barem 200g sa nekim dobrim mastima.Ovaj joguurt izbaci,jer je pun laktoze i pred spavanje ti ne treba.
Ovo sam ti samo nesto ukratko izlozio,mada bi moj savet bio da krenes da nabacujes misicnu masu,s obzirom da imas 78kg na tu visinu.Ja bih krenuo od recimo 4g\kg uh i 2,5g\kg proteina,pa i posle lako mogao da korigujes nesto,ukoliko je potrebno.
Pozz