Septembar 17, 2024, 04:49:17 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Donja ledja - bol  (Pročitano 2388 puta)

Van mreže MarkoBB

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Donja ledja - bol
« poslato: April 29, 2012, 11:06:01 posle podne »
Pozdrav, imam 16 godina, i ponekad ( sve cesce) osecam bol u donjim ledjima. Problem je sto mi je zadnjica izbacenija napred, tako da mi je taj deo ledja ,,udubljen" . Prija mi kad radim ovo http://www.savremenazena.rs/wp-content/uploads/et_temp/istezanje-12752_222x180.jpg ,prosto zato sto prsljenove vracam u normalan polozaj. Imam malo vise od godinu dana staza u teretani, i jednom nedeljno radim hiperekstenziju. Mrtvo dizanje nikad nisam radio.. E sad, pitanje je da li da pojacam trening donjeg dela ledja ili ? Verujem da Vi stariji imate iskustva sa ovim, pa bih vas zamolio za savete (sto ranije to bolje). Hvala !

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Donja ledja - bol
« Odgovor #1 poslato: April 29, 2012, 11:43:10 posle podne »
Pozdrav, imam 16 godina, i ponekad ( sve cesce) osecam bol u donjim ledjima. Problem je sto mi je zadnjica izbacenija napred, tako da mi je taj deo ledja ,,udubljen" . Prija mi kad radim ovo http://www.savremenazena.rs/wp-content/uploads/et_temp/istezanje-12752_222x180.jpg ,prosto zato sto prsljenove vracam u normalan polozaj. Imam malo vise od godinu dana staza u teretani, i jednom nedeljno radim hiperekstenziju. Mrtvo dizanje nikad nisam radio.. E sad, pitanje je da li da pojacam trening donjeg dela ledja ili ? Verujem da Vi stariji imate iskustva sa ovim, pa bih vas zamolio za savete (sto ranije to bolje). Hvala !
npr odes kod ortopeda da te pogleda da vidis jel zaista imas problem ili je problem sto si umislio da imas problem
pa u skladu sa time, potrazis rjesenje

Van mreže mrak

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Odg: Donja ledja - bol
« Odgovor #2 poslato: April 30, 2012, 12:05:49 pre podne »
da i ja preporucujem ortopeda jer se sa povredama ne treba igrati
isto sam imao problem sa kicmom pre par meseci bol je bio slab , i ja sam ignorisao, do dana dok nisam mogao vise ni teg od 2 kile da dignem jer se pogorsalo.
ja sam bio na nbg , privatna ordinacija , bavi se kineziterapij-om
(namesti prsljen,masaza za nerv ako je prikljesten moze gadno da boli i ostalo)
ne znam to je moj savet neki , pozdrav

train hard or go home

Van mreže MarkoBB

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: Donja ledja - bol
« Odgovor #3 poslato: April 30, 2012, 09:15:53 pre podne »
Mene boli s vremena na vreme, znaci nista strasno, ali cu otici kod ortopeda. Keva isto ima problema sa ledjima, a imamo istu gradju kicme..