Septembar 22, 2024, 10:18:21 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Moj treninga prsa ?  (Pročitano 27958 puta)

Van mreže n0p

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 225
Moj treninga prsa ?
« poslato: Septembar 17, 2006, 11:27:25 pre podne »
Zanima me što mislite o mom treningu prsa, za sad mi paše no ako ko ima koji savjet kako ga poboljšat samo dajte :P

1. Ravni Benč - 4x12,10,8,6
2. Potisak Bućicama - 4x12,10,8,8
3. Kosi Benč - 4x12,10,8,8
4. Potisak Bućicama na ksoj klupi - 4x12,10,8,8
5. Rad na mašini (ne znam kako se zove, uglavnom je za donji dio (oko "bradavice") - 3x10,8,8

To su sve vježbe u teretani koje mogu radit za prsa, jer nema više sprava za to :(

Nisam totalni početnik, bio sam na pauzi od 7 mj. Ponovno sam počeo sad početkom 9 mj. Spao sam dosta što se tiče težina s kojim sam radio, max na ravnom benču mi je bilo 80 kg a sad je nekih 65.
Radim masu.

Svaki prijedlog je dobrodošao :)

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #1 poslato: Septembar 17, 2006, 11:32:32 pre podne »
radis potisak i sa sipkom ili sa bucicama , ti istu vezbu radis i sa bucicama i sa sipkom to ne valja

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Re: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #2 poslato: Septembar 17, 2006, 12:01:31 posle podne »
19 serija... Plus kao sto ti je rekao Markoni dupliras potiske sa sipkom i bucicama... Probaj da radis jedan trening sa sipkom a iduci sa bucicama, ubaci razvlacenje, propadanje na razboju, jedan trening pocni sa kosim potiscima, a naredni sa pravim, ne vidim razloga sto bi radio jedan te isti raspored izvodjenja vjezbi... manje serija, veci intenzitet i fokus na to sto radis, pusti se 60, 80kg, nego osjeti da misic radi to ti je mnogo vaznije od toga koliko je ploca na sipki... :wink:
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže n0p

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 225
Re: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #3 poslato: Septembar 17, 2006, 12:32:56 posle podne »
Hvala :) Radim i s šipkom i bućicama zato jer imam osjećaj ako radim samo jedno da ne pogađam dobro mišić.
Kakvo razvlačanje i propadanje?

Van mreže LUC1FER

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 639
  • One 'n' Only - X3M Gym
    • http://www.benchmark.co.yu, www.x3mgym.com
Re: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #4 poslato: Septembar 17, 2006, 12:45:05 posle podne »
Upravo to, ja od skoro u svakom treningu imam bar po jednu a nekad i dve vezbe na Hammer masinama koje su pravo cudo. Sa njima aktiviram neka vlakna po prvi put. Tezina tu uopste nije bitna jer ces i sa najmanjom tezinom odlicno pogoditi misic i jednostavno je nemoguce raditi nepravilno

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Re: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #5 poslato: Septembar 17, 2006, 01:13:21 posle podne »
Hvala :) Radim i s šipkom i bućicama zato jer imam osjećaj ako radim samo jedno da ne pogađam dobro mišić.
Kakvo razvlačanje i propadanje?

Razvlacenje bucicama na pravoj klupi recimo? Mozda ti to vec radis a tu vjezbu si stavio kao potisci... Znaci potisci su kada je pokret bucicama slican kao dvorucnim tegom, a razvlacenje je kad je pokret lici kao da grlis veliko deblo, propadanja=sklekovi na razboju...
 :?
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

blacki

  • Gost
Re: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #6 poslato: Septembar 17, 2006, 01:45:13 posle podne »
ja sam isto radi 20serija za prsa,ali buki kaze da je pespotrebno sada radim 12 serija
kosi benđ na kosoj klupi 14x12x12
razvlacanje sa sipkama 14 x 12 x12
propadanje 10 x 10 x x10
i radim na ravnoj klupi razvlacenje uzmem bucice od 6 ili 8 kila irazvlacim na stranu 10x 10 x10

to je to jel ovo ista valja

Van mreže fitness_instruktor

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 382
Re: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #7 poslato: Septembar 17, 2006, 03:29:25 posle podne »

blacki

  • Gost
Re: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #8 poslato: Septembar 17, 2006, 05:46:00 posle podne »
da ja sam osjetio da se nemoze raditi isto stalno kao da se misic navikne na to,ali cim izmjenis vjezbe odma drugacija prica

Van mreže n0p

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 225
Re: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #9 poslato: Septembar 17, 2006, 05:52:54 posle podne »
Hvala :) Radim i s šipkom i bućicama zato jer imam osjećaj ako radim samo jedno da ne pogađam dobro mišić.
Kakvo razvlačanje i propadanje?

Razvlacenje bucicama na pravoj klupi recimo? Mozda ti to vec radis a tu vjezbu si stavio kao potisci... Znaci potisci su kada je pokret bucicama slican kao dvorucnim tegom, a razvlacenje je kad je pokret lici kao da grlis veliko deblo, propadanja=sklekovi na razboju...
 :?

Aha, to razvlačenje sam prije radio (prije pauze). A potisak s bućicama sam sad tek počeo.
Dakle da ubacim to razvlačenje ponovno u trening umjesto potiska (mijenjat ću svaka 2 tjedna, prvo s bućicama pa sa šipkom). A mogu li radit razvlačenje na kosoj klupi? I kolko serija?


Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Re: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #10 poslato: Septembar 17, 2006, 06:28:10 posle podne »
Fitness instruktor ti je ostavio odlicnu varijantu kako mozes da rotiras vjezbe, znaci obrati paznju na broj serija i kako se rotiraju vjezbe kako bi uvijek pogadjao grudi iznova iz razlicitih uglova...em ces tako bolje pogoditi grudi em ce ti treninzi biti raznovrsniji, samim tim bi trebao i da ih uvijek odradjujes maksimalno...pozzz
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Sasa Dimitrijevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.310
Re: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #11 poslato: Septembar 17, 2006, 11:18:07 posle podne »
Upravo tako, ovo sto je napisao FI je dobra varijanta za dobijanje mase na grudima.

Ja bi jedino dodao i propadanje ili razboj kao obaveznu vezbu i to na kraju.

Znaci moj predlog bi izgledao ovako:

Vezba 1: Ravni benh 2 zagrevanje 20 pon.) + 4 radne (8-12 pon.)
Vezba 2: Kosi ili kontra kosi bench 4 radne (8-12 pon.)
Vezba 3: Propadanje (3 serije sa ponavljanjem do otkaza)

Jedne nedelje raditi sipkom, a druge bucicama.

Nista vise od ovog vam nece biti potrebno.
Ja sam isto tako imao i jos uvek imam problem sa gruudima - da nek azem bas bio sam skroz ravan (genetika sta ces)
Sve dok nisam preso na ovakav nacin treniranja nisu bili vidljivi rezultati.

Znaci vazno je da je trening intenzivan, ne sa ogromniom tezinama, koliko sa pravilnim izvodjenjem vezbi.
Ceo trening ne bi trevao da traje duze od 25 minuta.

Grudi ostavi za ponedeljak, i samo njih radi tog dana. Izbegavaj i kardio i trbusne.
Kvalitetna ishrana tog dana (kao i svih ostalih) i kvalitetan odmor i rezultati ce se videti.

Van mreže doberman

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 793
  • Voodoo Team
Re: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #12 poslato: Septembar 19, 2006, 08:58:09 pre podne »
Verujem da je ovo dobar trening Ali 25min pa mogao bih da dodas recimo i triceps taj dan. Zamisli da oni ljudi koji putuju do teretane 30-45min. (a ima ih..) rade trening 25min i idu kuci, triceps bi bio idealno resenje posto i ovako malo pogadjas triceps dok radis grudi..

Zoka

  • Gost
Re: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #13 poslato: Septembar 19, 2006, 10:38:36 pre podne »
Hm... jel to znaci da ja grijesim posto propadanje radim uz triceps...
mozda ja pogresno radim al meni propadanje puno vise pogadja tripceps nego prsa...

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Re: Moj treninga prsa ?
« Odgovor #14 poslato: Septembar 19, 2006, 10:46:42 pre podne »
Ja ga radim i uz triceps i uz grudi. Samo kada radim grudi, trudim se da radim siri hvat i podignem ramena, tako da mi pogadja donji deo grudi.