Septembar 09, 2024, 07:06:16 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.259 poruka u 18.762 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dr. MIKI91
X3MShop banner

Autor Tema: Jacanje slabije ruke  (Pročitano 8910 puta)

Van mreže ArnoldŠrafciger

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 76
Jacanje slabije ruke
« poslato: April 13, 2012, 10:07:59 pre podne »
Uff dal sam pogodio gde da postavim temu, al evo, neka admin premesti ako je problem.

Moj zivotni problem je sto mi je desna ruka slabija dosta, imao sam povredu kao mali, ovako oziljak na podlaktici celoj, pa samo kad bi uhvatili moju levu i desnu ruku osetili bi nenormalnu razliku...

Zbog te povrede neki nerv je ostecen pa ne mogu skroz da podignem ruku, tu i nastaje problem, pa ne radim skroz pravilno, to samo se odnosi na vezbe za biceps, ostalo je sve u redu. I da vam kazem odavno nisam dobijao upale desne ruke, dok leva se upali >.< sto me izludjuje...

Do sad sam radio sa bucicama biceps triceps i ramena, istu kilazu sam radio, slabijom uradim 2 ponavljanja vise...
Nije nikakvih efekata bilo, slabo nesto...Zbog negativnih ponavljanja tj nepravilnog izvodjenja, mozda je to glavni problem, mozda i ne, mislio sam da uzmem neki glukozamin, on je kao za jacanje tetiva i zglobova, pa sta mislite o tome?

Zamolio bih vas ako neko moze koji se stvarno razume da mi objasni sta da radim, nemojte da mi pricate to je normalno itd,itd...Razlika je ogromna, ako trebaju slike da postavim javite.


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.332
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Jacanje slabije ruke
« Odgovor #1 poslato: April 13, 2012, 01:54:37 posle podne »
cao
mozes da postavis slike
ali moras da shvatis jednu stvar
IMAS ZDRAVSTVENO RPOBLEM koji je prouzrokovan POVREDOM-posledica toga je kao i sto si sam rekao,odumrli nerv ili neto slicno i na kraju atrofija misica
veroma je tesko tj veoam ce tesko biti da na tom mestu angazujes misicna vlakna tj izvisis stimulacije istih do te mere da bi moglo da dodje do hipetrofije tj rasta vlakana na toj ruci.
mnogo je ovo slozena i komplexna tema i u prinicpu fizikalna teraprija je verovatno nesto sta bi trebalo da radis i da vidis dali je u opste moguce stimulsati taj nerv da bar malo reaguje na bilo kakvu vrstu stimulacije,bilo da je ona npr ili elektro ili neka druga vrsta sto i niej bitno koliko je bitno DALI JE U OPSTE MOGUCE

Van mreže ArnoldŠrafciger

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 76
Odg: Jacanje slabije ruke
« Odgovor #2 poslato: April 13, 2012, 04:27:15 posle podne »
cao pedja, sad cu slike da ubacim...
nisu izumrli nervi vec su osteceni, i mislim da to moze nekako da se oporavi zato pitam za taj glukozamin, o tom suplementu sta mislite...ruku mogu do pola tacno da podignem nista vise, mislim da bih trebao neke vezbice da radim, to sam radio kada sam bio mali jako, jer sam se povredio sa dve godine..

da li imas/imate neke predloge sto se tice vezbanja? evo danas sam radio bas biceps, triceps

radio sam super setove
nesto ovako
http://www.thetotaltoner.com/shapefit-pics/biceps-exercises-incline-dumbbell-curls.gif
i odmah hamerov
http://www.thetotaltoner.com/shapefit-pics/biceps-exercises-hammer-curls.gif

radio sam 3 serije, 10-12 levom rukom - 12-15 desnom rukom, pauza izmedju serije je bila 30-45 sekundi.

izmedju vezbi pauza je bila minut nije trajala vise...

radio sam sa bucicama pregib, ali na skot klupi, 3 ili 4 serije ne mogu da se setim tacno
plus sam radio neke vezbe za zglobove tj podlakticu to ne mogu da objasnim ni kako se zove niti mogu naci slike na internetu, mozda znate o cemu je rec, mozda i ne, nije ni vazno, 2 serije toga..

onda triceps

radio sam 3 vezbe u jednoj :D

ono na lat masini za triceps, moja omiljena vezba 15 ponavljanja
dalje, http://www.dumbbell-exercises.com/exercises/triceps/images/4.gif
levom uradim 12 desnom 14-15
i na kraju uradim http://www.dumbbell-exercises.com/exercises/triceps/images/2.gif
s tim sto uradim samo desnu ruku 10-15 ponavljanja

zatim sam odradio opet neki super set 2 serije uskog benca i jos neka vezba ne znam kako se zove a ne mogu ni da nadjem sliku nigde...legnem na bench klupu i od grudi ispravljam ruku, ako razumete ako ne nije ni bitno...
eto to je to...

Van mreže ArnoldŠrafciger

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 76
Odg: Jacanje slabije ruke
« Odgovor #3 poslato: April 13, 2012, 04:35:33 posle podne »
leva http://img43.imageshack.us/img43/8756/484e1a21331448c2b7d9f77.png
desna http://img685.imageshack.us/img685/2971/d8766bd1db604977968ed50.png

aj sad nemojte komentarisati ako mi je mali misic nisam se ni pumpao niti pozirao nesto, evo pre 3 min sam se slikao, iz prve sve ubacio, i to sam sebe slikao nisam ni lepo stegao... ;D

Van mreže jocifer

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 134
Odg: Jacanje slabije ruke
« Odgovor #4 poslato: April 13, 2012, 10:06:11 posle podne »
Nerv se moze delimicno regenerisati u zavisnosti od stepena ostecenja...A ako se ne varam,mislim da si vec pisao na drugim forumima i da si rekao da imas oko 15 godina tako da nisam siguran sta jos mozes da ucinis po tom pitanju posto se to desilo pre vise od deceniju...A i glukozamin ti nece pomoci,posto on sluzi za hrskavicu,membrane i jos neka tkiva ali ne za nerve...

Van mreže ArnoldŠrafciger

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 76
Odg: Jacanje slabije ruke
« Odgovor #5 poslato: April 14, 2012, 02:34:19 posle podne »
ok hvala...jeste ja sam Predator_SRB

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.332
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Jacanje slabije ruke
« Odgovor #6 poslato: April 14, 2012, 06:34:37 posle podne »
kao sto je jocifer rekao u vezi glucosamima
a ja cu ti reci drugo
momak
ti imas sasvim normalne propricije ruku za tvoj uzrast
ja neznam koliko ruku imam tj nikada nisam ni merio ali je disprocija vidna pogtovo kod poziranja
razlog je taj da moras da budes ili desnoruk ili levoruk
obicno je ruka sa kojom se sluzis malo u gorem polozaju iz razloga bas toga-sto se sa njom stalno sluzis...
s vremenom ajde da ne koristim neke termine strucne postane vlakna psotanu tvrdogalva itd itd itd
sve u svmeu
moj ti je savet da ne TRIPUJES vec da VEZBAS-DA SE HRANIS PRAVILNO i a uspeh ce doci a ti ces se ovoj temi za 3-4 god smejati

Van mreže ArnoldŠrafciger

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 76
Odg: Jacanje slabije ruke
« Odgovor #7 poslato: April 14, 2012, 06:41:46 posle podne »
hvala mnogo na nadahnujucim savetima, glukozamin sam mislio da uzimam jer je povreda bila sto je deda ispustio brusilicu i isecene su tetive, kosti ostecene sta ja znam...a glukozamin je za tetive i zglobove, citao sam mnogo o njemu i nameravam da ga kupim, pedja sta mislis o tome, jako me zanima, dal da uzmem, ja bih makar da probam iako mislite da meni nece to trebati, ja bih da pokusam, hoce to lose delovati ili sta? objasnite mi molim vas..

Van mreže ArnoldŠrafciger

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 76
Odg: Jacanje slabije ruke
« Odgovor #8 poslato: April 14, 2012, 06:54:09 posle podne »
a sto se tice vezbanja, tebi je ok sto ovako vezbam, da li mislis da bi trebao jos vise da se posvetim desnoj ruci, ili nemam pojma, da radim kao do sad ?

pravilno se hranim, trudim se 6-7 obroka da imam i na svaka 3 sata da jedem, svinjetinu u zivotu nisam probao, torte, kolace, peciva ne jedem, znaci nista od slatkisa...jedino sto je lose sto uzimam ali jebiga...to je mleko retko kad jogurt...ono sto ja jedem je: jaja svaki dan, riba (oslic najvise),retko kad piletinu kupujem, kod mene je skupa ovde bolji mi je oslic, ella pred spavanje, ovsene i pirinac, badem, voce u velikim kolicinama, limunade pravim bez secera, vitamin C sumece tablete uzimam posle treninga...pijem 4 litre vode dnevno, koristim whey, i tako :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.332
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Jacanje slabije ruke
« Odgovor #9 poslato: April 14, 2012, 06:59:13 posle podne »
hvala mnogo na nadahnujucim savetima, glukozamin sam mislio da uzimam jer je povreda bila sto je deda ispustio brusilicu i isecene su tetive, kosti ostecene sta ja znam...a glukozamin je za tetive i zglobove, citao sam mnogo o njemu i nameravam da ga kupim, pedja sta mislis o tome, jako me zanima, dal da uzmem, ja bih makar da probam iako mislite da meni nece to trebati, ja bih da pokusam, hoce to lose delovati ili sta? objasnite mi molim vas..
nemoj da bacas pare
nece ti pomocu
rekao ti je jocifer za ceka sluzi glcsm

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.332
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Jacanje slabije ruke
« Odgovor #10 poslato: April 14, 2012, 07:00:50 posle podne »
a sto se tice vezbanja, tebi je ok sto ovako vezbam, da li mislis da bi trebao jos vise da se posvetim desnoj ruci, ili nemam pojma, da radim kao do sad ?

pravilno se hranim, trudim se 6-7 obroka da imam i na svaka 3 sata da jedem, svinjetinu u zivotu nisam probao, torte, kolace, peciva ne jedem, znaci nista od slatkisa...jedino sto je lose sto uzimam ali jebiga...to je mleko retko kad jogurt...ono sto ja jedem je: jaja svaki dan, riba (oslic najvise),retko kad piletinu kupujem, kod mene je skupa ovde bolji mi je oslic, ella pred spavanje, ovsene i pirinac, badem, voce u velikim kolicinama, limunade pravim bez secera, vitamin C sumece tablete uzimam posle treninga...pijem 4 litre vode dnevno, koristim whey, i tako :)

rekao sam ti da VEZBAS
nemoj da psoevujes nikakvu pzanju nicemu
VEZNAJ NROPMALNO MISICE RUKU KAO STO TO SVI RADE U TVOJIM GODNIMA
MANI SE RAZMISLJANJA O TOME KAKO TI JE VECA JEDNA RUKA OD RUGE
nije!!!
TRIPUJES BEZ RAZLOGA

Van mreže ArnoldŠrafciger

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 76
Odg: Jacanje slabije ruke
« Odgovor #11 poslato: April 14, 2012, 07:20:26 posle podne »
pedja ne mogu veruj mi, svaki put kada pogledam smuci mi se, nikako da ispravim to
i nije to klasicna razlika 1cm manje vise....to je u pitanju 3 ako ne i 4cm razlike!!
izgleda kao da mi je neko nasadio drugu ruku od nekog deteta ako razumes, desna ruka nema VEZE sa levom, gadi mi se da levom dizem 15kg stojeci pregib bucicama dok levom se kilavim sa 10 razumes me brate...to mora da se ispravi!

a za taj glukozamin mislim ako ne moze da skodi, sto da ne, kad se setim da je kada sam bio mali, tad je bilo PITANJE dal ce ruka da se osece ili ce da stoji na ramenu, razumes, svaki mali pomak ili napredak bi mi jako znacio, pare nisu problem...pare dodju pa prodju, s obzirom da imam 14 god ni nemam neke ZNACAJNE napretke, posto kao mi pocinjemo tek od 17 godina da se razvijam zar ne...ali ne zapostavljam bodi bilding nemoj da mislis da treniram iz dosade, ili nesto slicno...bavim se, da kazem, "profesionalno"  :D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.332
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Jacanje slabije ruke
« Odgovor #12 poslato: April 14, 2012, 08:05:07 posle podne »
jel ti u opste citas sta sam ti ja napisao?
bar jednu jedinu rec??

Van mreže ArnoldŠrafciger

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 76
Odg: Jacanje slabije ruke
« Odgovor #13 poslato: April 14, 2012, 08:17:19 posle podne »
citam sve, oticicu kod fizio terapeuta javicu vam sve..., ali za ovaj glukozamin sam nesto uporan :D
a moram da se posvetim vise desnoj, nece sama od sebe da poraste tj da bude srazmerna levoj...zato se mora vise forsirati...jebiga

Van mreže Kolev Nenad

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
  • IRON MAN
Odg: Jacanje slabije ruke
« Odgovor #14 poslato: April 14, 2012, 08:41:36 posle podne »
Za koj moj postavljas pitanja i ne slusas pomoc vec teras po svom...??
Ja sam imao slican problem i Pedja mi je pre god i po rekao da ne radim jednu vise,tj manje,nastavio da vezbam normalno i sve se ispravilo....

I pozdravi fizioterapeuta... ;)


                               www.fitnessclubvladica.com