Jun 26, 2024, 11:50:02 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.237 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: pomoc u vezi ishrane, vezbanja...itd  (Pročitano 7186 puta)

Van mreže kure_ss

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 193
Odg: pomoc u vezi ishrane, vezbanja...itd
« Odgovor #15 poslato: Mart 27, 2012, 11:34:18 pre podne »
....... U svakom slucaju ne znam zasto pisem ovo se pretvorilo u prepirku, lepo sam pitao ima li neko ko moze da mi pomogne ili ne....
Imaš druže loš stav i nastup. Ljudi stiču utisak da si gotovan (ja prvi imam takav utisak), jer em se oglušuješ o sve savete, em ne želiš da čitaš teme sa ovog foruma na koje ti je skrenuta pažnja i na taj način sam sebi pomogneš i nađeš odgovore na tražena pitanja.
Ne ti ne želiš ništa od toga, ti želiš sve na gotovo, a verovatno i garanciju da će planirano nabacivanje mase biti uspešno sprovedeno u delo, i to na način na koji si ti zamislio (da jedeš palačinke i slična govna).
E baš zbog tog tvog stava niko ne želi da se mlati sa tobom, niko ne želi da te laže kazujući ti da ćeš nabaciti kvalitetnu masu, izgraditi mišiće i zategnuti kožu jedući palačinke, meda i paštete, pošto nećeš da jedeš ono što ti se kaže i što na forumu preporučuju ljudi koji imaju rezultate.

Ponavljam ti kao i xy ljudi pre mene, pročitaj forum, nauči nešto, stisni muda i to primeni ako želiš rezultate, ako ih ne želiš živi u ubeđenju da je mišić od palačinke potekao, i lamentiraj nad surovom sudbinom kunući ljude koji ne žele da te lažu.

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: pomoc u vezi ishrane, vezbanja...itd
« Odgovor #16 poslato: Mart 27, 2012, 12:25:00 posle podne »
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,25311.0.html

procitaj za pocetak ovo pa onda sta dalje odlucis da ne bude da nema rayumevanja za tvoje zelje
Men sana in corpore sano !

Van mreže normal_boy

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: pomoc u vezi ishrane, vezbanja...itd
« Odgovor #17 poslato: Mart 27, 2012, 01:48:37 posle podne »
znaci ako sam dobro skontao a nadam se da jesam... ugljeni hidrati ujutru jer daju energiju uvece nikako, belancevine tj proteini mi trebaju ako zelim da mi misici dodju do izrazaja i genralno da imam mesa sto neko rece, a masti se baziraju na maslinovom ulju i kostunicama. po mogucstvu neka tuna ili losos. secere i ostale glupe stavri izbegavati i cepati vodu...  sto bi mu za moju tezinu od nekih 68kg to izgedalo nekako ovako

proteini - oko 100-140 g (mleko, jaja, od mesa piletina, tuna...) jel je ok jogurt? :/
UH - od 120-160g (pahuljice, pirinac, krompir) pise 4g po kg telesne tezine ali zavisno od metabolizma znaci negde zlatna sredina
masti - oko 50-ak gr dnevno i to one dobre masti, tipa oko 30g nekih kostunica (lesnik ili badem) i recimo jedna kapsula omega 3 dnevno

m? :/

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: pomoc u vezi ishrane, vezbanja...itd
« Odgovor #18 poslato: Mart 27, 2012, 02:14:24 posle podne »
Pa evo poceo si nesto sastavljati, nije lose za pocetak  ;)
UH, proteini ti trebaju u svakom isto tako zdrave masti i vlakna.

npr. jedan obrok: 200g pil fileta + 100g rize + salata sa maslinovim uljem  8)

Mlijeko i jogurt mozes izbaciti iz jelovnika.
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže kure_ss

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 193
Odg: pomoc u vezi ishrane, vezbanja...itd
« Odgovor #19 poslato: Mart 27, 2012, 02:28:33 posle podne »
znaci ako sam dobro skontao a nadam se da jesam... ugljeni hidrati ujutru jer daju energiju uvece nikako, belancevine tj proteini mi trebaju ako zelim da mi misici dodju do izrazaja i genralno da imam mesa sto neko rece, a masti se baziraju na maslinovom ulju i kostunicama. po mogucstvu neka tuna ili losos. secere i ostale glupe stavri izbegavati i cepati vodu...  sto bi mu za moju tezinu od nekih 68kg to izgedalo nekako ovako

proteini - oko 100-140 g (mleko, jaja, od mesa piletina, tuna...) jel je ok jogurt? :/
UH - od 120-160g (pahuljice, pirinac, krompir) pise 4g po kg telesne tezine ali zavisno od metabolizma znaci negde zlatna sredina
masti - oko 50-ak gr dnevno i to one dobre masti, tipa oko 30g nekih kostunica (lesnik ili badem) i recimo jedna kapsula omega 3 dnevno

m? :/
Tako brate, pokaži malo inicijative i interesovanja.
Što se tiče količine nutrijenata, tj. koliko P, UH i M trebaš da unosiš to niko ne može da ti kaže, to ćeš saznati metodom pokušaja (biče tu i pogrešaka ali i na njima treba učiti).
Što je proteina tiče vlada mišljenje što više to bolje, profiji unose i 4g P po kg telesne težine, za ostale je nužno bar 2g po kg telesne težine, ja bih ti savetovao da unosiš i više ako možeš. Mleko i mlečne prerađevine nisu baš idealan izvor P, jer pored P sadrže i UH i mlečne M.
Kao što je Vlada napisao unos UH i M je individualan, tj. neko raste kad unosi 300g M, a nekom treba 600g UH da bi rastao, uzmi zlatnu sredinu kao polaznu tačku, prati šta se dešava, ako dobijaš salo smanji UH, ako dobijaš mišić nastavi, a ako se ne dešava ništa onda povećaj UH.
Što se tiče tajminga unosa UH i M, uzmi Vladin jelovnik iz teksta i prilagodi sebi, napiši u koliko sati si planiao da treniraš i sl., pa to postuj ovde, pa će neko već baciti komentar ili eventualno nešto korigovati.

P.S. 30 g "koštunica" (badem, lešnik) ima svega 15g M, a jedna kapsula omega 3 1gM, tako da ti to nije dovoljno.
Ako te zanima (a mora da te zanima) nutritivna vrednost 100g nekog proizvoda, pogledaj na http://nutritiondata.self.com/

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: pomoc u vezi ishrane, vezbanja...itd
« Odgovor #20 poslato: Mart 27, 2012, 02:45:48 posle podne »
A I nadam se da si shvatio da bi dalji gubitak kg za tebe mogao u najmanju ruku da bude opasan!!!
Bolje je da sada krenes da polako dobijas misicnu masu,pa tek nakon odredjenog vremena,eventualno mozes da razmisljas o rotacijama.A to un dijete I slicno...zaboravi.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: pomoc u vezi ishrane, vezbanja...itd
« Odgovor #21 poslato: Mart 27, 2012, 02:59:28 posle podne »
Citat
a dijetu koju sam drzao jednostavno sam imao 3 obroka, metabolizam mi se ubrzao..

 :'( :'( :'(

Van mreže normal_boy

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: pomoc u vezi ishrane, vezbanja...itd
« Odgovor #22 poslato: Mart 28, 2012, 12:31:29 pre podne »
ajde skarabudizcu neki jelovnik a vi sta valja ostavite sta ne valja izbacite s tim sto sam ja sa suplamentima i tim kako ih ja zovem fenomenalnih boja supstancama xD ne stojim uopste dobro tako da na jelovnik koji skarabudzim onaj ko se razume neka samo ubaci sta gde ide da skontam xD :D jao sad sam  8) aahahahahah xD

p.s jao moram bar casu jogurta dnevno :( jednostavno bez svega mogu ali bez jogurta nikako :( balans ili fit sa 0% masti moze to? :D

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: pomoc u vezi ishrane, vezbanja...itd
« Odgovor #23 poslato: Mart 28, 2012, 09:15:36 pre podne »
p.s jao moram bar casu jogurta dnevno :( jednostavno bez svega mogu ali bez jogurta nikako :( balans ili fit sa 0% masti moze to? :D

a sto? jel to neki lek?

Van mreže normal_boy

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: pomoc u vezi ishrane, vezbanja...itd
« Odgovor #24 poslato: Mart 28, 2012, 11:42:18 pre podne »
pa ja od jogurta zivnem :) ali oke potrudicu se da ga ne unosim -.-

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: pomoc u vezi ishrane, vezbanja...itd
« Odgovor #25 poslato: Mart 28, 2012, 03:39:34 posle podne »
p.s jao moram bar casu jogurta dnevno :( jednostavno bez svega mogu ali bez jogurta nikako :( balans ili fit sa 0% masti moze to? :D
[/quote]

Kad probas Whey i Kazein jogurt ces zaboraviti  ;)
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže normal_boy

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: pomoc u vezi ishrane, vezbanja...itd
« Odgovor #26 poslato: Mart 30, 2012, 11:54:16 posle podne »
ovaj jelovnik mi je sasvim ok u principu jedem sve od ovoga :) samo me zanima jel svaki dan isto ili postoji neka varijanta sa promenama?

Obrok 1 – 80-100g ovsenih pahuljica sa 1.5dl mleka + 3belanca + 1 kapsule omega 3
Obrok 2 – šejk posle treninga – 30 g whey proteina  + 30g dekstroze (ovo objasnite da imam predstavu sta kako i koje kupiti :) )
 Obrok 3 –150-170gr belog mesa, 100g pirinča, 30g badema
Obrok 4 – konzerva tunjevine  + 200-250gr  krompira
Obrok 5- 100gr belog mesa + 200gr brokolija + kasika maslinovog ulja
Obrok 6 – 150g ella sira + 1 kapsule omega 3

i da zanima me takodje = da li ja trening mogu da imam kad meni odgovara samo sto bi obrok 2 morao da ide posle treninga - ako sam dobro shvatio? smanjio sam porcije jer mislim da je previse bilo za moju kilazu da pojedem pola kg belog mesa dnevno + tunjevina + pirinac... ako treba da se koriguje vi korigujte i recite ako ima gresaka :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: pomoc u vezi ishrane, vezbanja...itd
« Odgovor #27 poslato: Mart 31, 2012, 10:00:10 pre podne »
jelvnik sasvim solidan
a ono sta trebas  da menjas su kolcine UH tj svkai dan drugacije (moj savet)
nema potrebe za 30 gr dextroze tj dovljno ti je i 20ak
a protein uzmi neki dobar koncnetrat

Van mreže normal_boy

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: pomoc u vezi ishrane, vezbanja...itd
« Odgovor #28 poslato: Mart 31, 2012, 01:09:14 posle podne »
znaci dekstrozu da smanjim na 20g, krompir i brokolije da menjam svaki dan tipa sa krastavcom, boranijom, spanacem/zeljem...? i od ove suplamentacije mi slobodno reci kog prozivodjaca tacno sta da uzmem da mi ne bi prodavali m_ _ a za bubrege tamo u radnji xD

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: pomoc u vezi ishrane, vezbanja...itd
« Odgovor #29 poslato: Mart 31, 2012, 01:24:22 posle podne »
malo si pomesao...
uh u tvom jelovniku su pirinac,krompir,ovsene...nije ti rekao da menjas namirnice,nego kolicine istih...znaci jedan dan   
 150 grama uh ukupno,drugi 75,treci 0 itd....vidi temu o rotacijama