Septembar 25, 2024, 02:55:41 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Teretana / godine  (Pročitano 1531 puta)

Van mreže Gumac

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 489
Teretana / godine
« poslato: Decembar 03, 2012, 11:51:14 posle podne »
Pozdrav, nisam znao gdje da objavim ovo pa sam ovdje metnuo,nemam previše vremena trenutno jer sam u gužvi pa se ispričavam što nisam mogao pronaći željne informacije. Ovako imam 14 godina, i trenutno idem u teretanu nešto više od mjesec dana  (3 x tjedno). Sad je moje pitanje dali sam premlad za to ili slično, ja nebih želio odustajati od vježbanja jer me to jednostavno opusti i izbacim svu onu negativnost i mržnju iz sebe koju neželim izbacivat na drugima..  imam dosta problema sa psihom, tojest živciranjem koje može dovesti do stvari do kojih nebi trebalo doc. ugl to nije sad bitno... Neki kažu da sam premlad za teretanu neki kažu da nisam, sad ja neznam dali griješim sa time što idem u teretanu? jer znam ono hormoni divljaju, pubertet, razvoj i ostale gluposti, isto kak je dio familije reko kak je to preopterečenje za mene i neznam šta sve, mada mene to nedira previše u mozak,jer želim postići nešto i napredovati sa kolkim tolkim rezultatima. Neznam što da mislim zato što me potiskuju sa svih strana pa da se raspitam da znam dali griješim, iako osobno ja nevidim problema previše. proteine,kreatine i slične stvari nekonzumiram trenutno niti ništa..  Što bi ste vi rekli na to sve? ..

Van mreže Slanina

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 431
  • Spamer
Odg: Teretana / godine
« Odgovor #1 poslato: Decembar 04, 2012, 12:47:58 pre podne »
Mozes slobodno da ides u teretanu..sta vise ako sve budes radio pravilno teretana moze da ti pomogne u razvijanju

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: Teretana / godine
« Odgovor #2 poslato: Decembar 04, 2012, 10:24:15 pre podne »
Cisto sumnjam da ti imas problema sa psihom, ili kada smo vec kod toga i sa bilo cim drugim, to sto tebe 'roka' je pubertet, tako da samo napred i pametno, teretana ti je jedan od najboljih nacina da kanalises svu tu 'energiju'.
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže Gumac

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 489
Odg: Teretana / godine
« Odgovor #3 poslato: Decembar 04, 2012, 11:58:42 posle podne »
Ovo za psihu nije samo pubertet,zato sto bi morao i na terapije kod prihologa tako da ima svega tu ..no zanemarimo to sad.
Znaci nebi trebalo biti negativnih ucinka sa teretanom? Isto kak mi je neko reko da npr to nije normalno da ja u ovim godinama idem do 50kg na bencu i slicno,mislim ako misici mogu podnest taj teret zasto ne?