Jun 20, 2024, 02:04:57 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.204 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: whey+creatin  (Pročitano 3897 puta)

Van mreže Morph

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
whey+creatin
« poslato: Novembar 18, 2007, 06:58:03 posle podne »
Cao,kao sto vidite nov sam ovde.Isao sam u teretanu nekih 8 meseci,pa sam pravio pauzu
Sad planiram da krenem opet,dobicu neki kesh pa sam hteo da uzmem Elite whey Pro+Creatine monohidrat (oba proizvoda od dymataza)
Moje pitanje je kako kombinovati ova dva proizvoda.Koliko sam procitao ovde na forumu i u nacinu doziranja na pansportovom sajtu,kreatin bih mogao da doziram 5-10grama 3x dnevno recimo i whey 4 x.
Da li je ovakva upotreba ok : ujutru,na prazan stomak creatin+whey/posle treninga isto to + dekstrozu/jos jednom u toku dana why+creatin+dekstrozu?sto vise vode uz creatin,i ne jesti 15-20 minuta posle uzimanja creatina.Jelo tokom dana bi trebalo da mi se sastoji iz ugljenih hidrata/minerala/vitamina/ i mozda malo proteina jer vec koristim whey?

Ako je relevantno visok sam 192cm i tezak 84kg (imao sam 71kg pre odlaska u teretanu , prestao sam da pushim itd  :lol: )
Hvala unapred,poz

Edit: i da,koliko dugo "smem" da koristim creatin,i posle toga koliku pauzu da pravim,i ako nekad nisam u finanskijskoj mogucnosti,sta da izbacim,whey ili creatin?  :)
« Poslednja izmena: Novembar 18, 2007, 07:00:02 posle podne Morph »

Van mreže CurvaNord

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Odg: whey+creatin
« Odgovor #1 poslato: Novembar 18, 2007, 07:11:06 posle podne »
1. Ako nemas sredjenu ishranu( a nemas,sto se dalo videti iz dela tvog post-a) dzabe ti i whey i kreatin).Pogledaj malo po forumu,imas mnogo stvari o ishrani.
2. Sa kreatinom se prvih 7-8 dana  radi faza punjenja sto znaci pijes ga 4x puta na dan po 5 grama,jednom ujutru na prazan stomak, posle treninga i izmedju obroka.Faza odrzavanja je 10grama na dan,2x5,znaci kada ustanes, i posle treninga sa dexom,a mozes i vise ako ti finansije dozvoljavaju.
3. Ako ti finansije dozvoljavaju dobro je piti 4x na dan whey,ali posto si sam rekao da ti ne dozvoljavaju,nema potrebe za tim,najbolje jednom posle treninga sa kreationom+dex
4.Ako hoces da se nagojis kao svinja samo cepaj samo po ugljenim hidratima. Covece,pa ti mislis da ce ti whey koji je samo dodatak ishrane podmiriti potrebe za dnevnim unosom proteina koji ti je preko potreban. Uostalom ako tako mislis,kupi gainer tu imas uh i secera koliko hoces sa malim % proteina.
5. Whey je osnova,tako da ako nemas para i za whey i za kreatin uzmi whey.

Spartak

  • Gost
Odg: whey+creatin
« Odgovor #2 poslato: Novembar 18, 2007, 07:11:40 posle podne »
kreatin ujutro na prazan stomak 5g,i posle treninga 15g+whey 2mjerice posle treninga,a ujutro jednu uz dorucak i uvece jednu uz posni sir.
PWM bi trebalo da izgleda ovako 40g whey+15g kreatina+40-80g dextroze

Van mreže nokidude

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 130
Odg: whey+creatin
« Odgovor #3 poslato: Novembar 18, 2007, 07:30:34 posle podne »
Mozes da narucis od pedje petrovica dobar whey i creatin. Za whey ces da prodjes jeftinije za 1000din. Pogledaj ovde http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,4383.0.html. Ja ti to toplo preporucujem!

Van mreže Morph

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: whey+creatin
« Odgovor #4 poslato: Novembar 18, 2007, 09:37:23 posle podne »
Da,cene su prilicno manje od Dymatize proizvoda.Hvala Noki.
Procitao sam da The Nutrition proizvodi mogu da se uzmu u extreme shop-u,pa ako neko moze da mi kaze gde se to nalazi( u bg-u ) :)


Edit: nema veze,nashao sam adresu sam,google je chudo   :lol:
« Poslednja izmena: Novembar 18, 2007, 09:40:20 posle podne Morph »

Van mreže Morph

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: whey+creatin
« Odgovor #5 poslato: Novembar 19, 2007, 03:03:27 posle podne »


5. Whey je osnova,tako da ako nemas para i za whey i za kreatin uzmi whey.

Hmm,sad sam chitao topic o glutaminu,pa sam hteo da pitam gde je njegovo "mesto" izmedju kreatina i whey-a?odnosi se naravno na uchinak/korisno dejstvo...1. whey 2.kreatin 3.glutamin?
Znam da je ovo malo offtopic,nisam naleteo na neku ovakvu temu na forumu,i mislim da bi odgovor znacio vecini ljudi pri nabavci suplemenata.
Hvala



Edit: jos jedno pitanje :) Koliko sam gledao na forumu,neki kazu punjenje je potrebno,neki kazu da nije,i na kraju sve je to individualno.Posto bi meni ovo bio prvi put da koristim kreatin,predpostavljam da bi mi punjenje bilo preporucljivo zbog boljeg napretka? Takodje da li su alkohol i kreatin reaktivni,tj da li ne bih smeo alkohol da uzimam uopste,cak i kad izlazim?

znam da imam mnogo pitanja i da smaram,jbg  :D
« Poslednja izmena: Novembar 19, 2007, 04:06:03 posle podne Morph »

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: whey+creatin
« Odgovor #6 poslato: Novembar 20, 2007, 01:02:17 pre podne »
Citat
Hmm,sad sam chitao topic o glutaminu,pa sam hteo da pitam gde je njegovo "mesto" izmedju kreatina i whey-a?odnosi se naravno na uchinak/korisno dejstvo...1. whey 2.kreatin 3.glutamin?
1 2 3 sve to sipas u shejker i popijes. eto dje im je mjesto.
nema ti tu filozofije tipa sad cu malo da pijem kreatin pa kad se zasitim malo cu da predjem na glm, ili mozda da to obrnem a u medjuvremenu dodam malo wheya. jbg ne ide ti to tako.
Citat
Edit: jos jedno pitanje Smile Koliko sam gledao na forumu,neki kazu punjenje je potrebno,neki kazu da nije,i na kraju sve je to individualno.Posto bi meni ovo bio prvi put da koristim kreatin,predpostavljam da bi mi punjenje bilo preporucljivo zbog boljeg napretka? Takodje da li su alkohol i kreatin reaktivni,tj da li ne bih smeo alkohol da uzimam uopste,cak i kad izlazim?

znam da imam mnogo pitanja i da smaram,jbg
pa pripuni se, zakaj ne? bolje dupla doza nego standardna 8)
kreatin ti je cell volumizer a alkohol diuretik. tako da ih i nije bas preporucljivo mjesat. 
a inache kakvo punjenje radis sa alkoholom? koliko chega, vrmenski  itd ..
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Morph

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: whey+creatin
« Odgovor #7 poslato: Novembar 20, 2007, 06:20:46 posle podne »
Citat
a inache kakvo punjenje radis sa alkoholom? koliko chega, vrmenski  itd ..

Punjenje sa alkoholom? :D
Pa kako kad :) pivo za vitamin B :) vino i rakiju za krvnu sliku i protok krvi,hehe

A za kreatin+glutamin+whey sam najvise mislio sta od ta dva da uzmem,ako ne mogu da priushtim i treci
« Poslednja izmena: Novembar 20, 2007, 06:22:32 posle podne Morph »

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Odg: whey+creatin
« Odgovor #8 poslato: Novembar 20, 2007, 08:07:58 posle podne »
onda samo creatin i whey... Kreatin monohidrat ti je manje vishe sad jako jeftin...

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: whey+creatin
« Odgovor #9 poslato: Novembar 20, 2007, 09:12:44 posle podne »
Citat
a inache kakvo punjenje radis sa alkoholom? koliko chega, vrmenski  itd ..

Punjenje sa alkoholom? :D
Pa kako kad :) pivo za vitamin B :) vino i rakiju za krvnu sliku i protok krvi,hehe

A za kreatin+glutamin+whey sam najvise mislio sta od ta dva da uzmem,ako ne mogu da priushtim i treci
pa izbaci rakiju i pivo a ubaci treci
« Poslednja izmena: Novembar 20, 2007, 09:14:33 posle podne H2SO4 »
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Morph

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: whey+creatin
« Odgovor #10 poslato: Novembar 21, 2007, 10:20:03 pre podne »
Jbg izbacicu od prekosutra , danas mi rodj :)

Van mreže CurvaNord

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Odg: whey+creatin
« Odgovor #11 poslato: Novembar 21, 2007, 12:00:51 posle podne »
Srecan ti rodjendan :).

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: whey+creatin
« Odgovor #12 poslato: Novembar 21, 2007, 05:26:39 posle podne »
sa srecom
zivio!  8)
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Morph

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: whey+creatin
« Odgovor #13 poslato: Novembar 21, 2007, 06:07:08 posle podne »
Hvala Hvala :D