sto preporucujes,ili pitas.....a de da nadjem prevod sa ceskog?
Na početku nas ovaj film vodi u nadrealni svet međunarodnog takmičenja bodibildera, a zatim nam pruža detaljni uvid u svet češke bodibilderske scene.
Živimo u dobu u kojem je poboljšanje fizičkog izgleda kroz različite oblike vežbanja dobilo status kulta i postalo fenomen koji se prikazuje na pozitivan, zanimljiv, ali, istovremeno, i uznemirujući način.
Zahvatajući sve slojeve stanovništva – bez obzira na pol, uzrast i društveni status – ono predstavlja mogućnost za industrijsku eksploataciju. Za neke je to samo sredstvo lične motivacije, dok je za druge noćna mora. To može biti sredstvo kojim se određuje nečiji status u njegovom okruženju ili društvu uopšte, ili može biti žudnja, san, pa čak i kult.
Praksa oblikovanja tela podizanjem tereta ustanovljena je još u drevno doba, ali se razvila u samostalni sport krajem 19. veka. Isprva, ovaj sport se praktikovao samo u SAD, ali posle II svetskog rata proširio se i Evropom, da bi 1998. godine, bodibilding bio konačno priznat i kao zvanični međunarodni sport.
U skladu sa svetom koji nas okružuje, bar kako ga mediji predstavljaju, i mi pokušavamo da brinemo o našim telima, da ih oblikujemo i menjamo. Ali je tanka nit između lične zainteresovanosti i opsesije, između staranja o zdravoj dijeti i opsesivnog mršavljenja, između održavanja linije i bodibildinga, steroida i korektivne hirurgije. Nečije zdravlje i izgled može da se pretvori u profit i vodi kao posao. Pobednik u ovome je šačica pojedinaca, dok su ostali žrtve kojih ima u sve većem broju.
Na početku nas ovaj film vodi u nadrealni svet međunarodnog takmičenja bodibildera, a zatim nam pruža detaljni uvid u svet češke bodibilderske scene. Tomaš Bureš, Mister Univerzum 2006. i 2007. godine i Monika Zlosrova, češka prvakinja u bodibildingu, omogućili su kameri da uđe u njihov lični i sportski život tokom devet meseci.