Septembar 22, 2024, 02:52:30 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Blic pitanja!  (Pročitano 3254407 puta)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13965 poslato: Decembar 30, 2023, 09:49:57 posle podne »
Malo siroka tema, ali pokusacu da ti je suzim u deljenju empirijskog iskustva na malo plastican nacin. Znaci nekada bih to popio pa cak i samo pola doze, dal je red bull, dal je neki pre workout itd..., pogotovo kada je tezak dan pa se nema volje ili nesto trece. ALI, after efekat je isto tako bio od crush- ova, do remecenja peristaltike usled dehidratacije,  do jednostavno zasicenja supstancom . I tako neki krug.. Da ne pricam da mi se desavalo da nekada i dobro sjebem i stomak usled konstantnog koriscenja kofeina, ono fast food na bulju  nekada i zatvor, zavisi koliko sam rokao i koliko cesto itd. Dakle, vrlo vrlo neuravnotezen, da se tako izrazim, ritam,  nepredvidivo stanje nakon. Trening jeste odradjen, ali kako dalje posle toga... Onda sam shvatio da je nas organizam sposoban da se dovede u budno stanje po potrebi i bez toga, kada je fizicki napor u pitanju pogotovo. Sve se u sustini odvija na kardioloskom nivou. Znaci onog trenutka kada dignem puls, lubrikuju se zglobovi i telo se stavlja u stanje budnost, spremno za trening. A efekti posle takvog treninga su i vise nego povoljni. Nalet energije je prirodan i duze te drzi, stanje svesti odlicno i nista nisi poremetio, sto je najznacajnije. E sad pitanje je samo kako se dovesti u taj mod. To zavisi od situacije svakako, ali recimo, umesto da uvece posle presedenih 8 sati dnevno za racunarom roknem jedan red bull, ja cu odraditi pred trening jedan set dinamickog zagrevanja i kratkog hiit kardia nakon toga. Za to ti ne trebaju sprave, ali ako imas nesto tipa ari bike ili nordijsko skijanje sim, stedis sebi vreme znacajno. Elem, kada pogledas to i ima logike, jer da li ja zaista treba da drkam cns i kardio nekim stimulansima nakon statike koja traje ceo dan. Ili treba da prvo uvedem sebe u razbudjeno stanje pokretom, sto ce rezultirati ovim prvim. Necu da te lazem, postoji voljni momenat koji moras da isprovociras kod sebe da se pokrenes. To je isto kao kada mora da se odradi trening u 6 ujutru, a ti moras da se dignes iz toplog kreveta. Isto kao kada (ko je trenirao plivanje ovo zna), kada moras da se naviknes da uskaces u vodu na pocetku treninga, koja je koliko stepeni hladnija nego napolju. Ali dobra stvar je u tome da to sto vise radis to se telo sve vise adaptira na takav sok i spremno je da dovede sebe u stanje neke efektivne budnosti (ajd da tako kazemo), takodje one prica da ce ti nakon toga pasti snaga pred trening, puse tvrd kurac, jer se telo adaptira i na to, pa tako cns jako brzo zaboravi dal si ti setao na traci pre treninga na nekom incline -u, dokle god je puls visok. Tako da jebiga, ja sam pre 2-3 godine a verovatno i vise, kad ne mogu da se setim, izbacio kofein i sve te drkalice iz upotrebe i pronasao sebi, barem verujem da je tako, bolji nacin. Ne mislim da su te stvari stetne, da se razumemo, ali jednostavno na duze staze nisam video povoljan ratio benefit / nuspojava. Naravno stetno mogu biti konzervansi i zasladjivaci koji ugrozavaju mikrobiotiku creva, pa ako vec to uzimas ja bih isao na varijantu koja sadrzi stvarno neki uh, a red bull koliko znam se hvali da je bez secera sta vec, ili bih kupio kapsule kofeina, taurina ili bih se drzao dobre stare kafe, sto je skroz ok.

Van mreže bornagain2023

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13966 poslato: Decembar 30, 2023, 10:45:16 posle podne »
Hvala na opsirnom odgovoru, ja ih uglavnom pijem zbog ukusa, retko kad zbog nekog efekta, nikad mi nije to bilo potrebno, ni preworkout, ni kofein.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13967 poslato: Decembar 30, 2023, 10:58:25 posle podne »
kog ukusa...    ???

Van mreže bornagain2023

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13968 poslato: Decembar 30, 2023, 11:24:19 posle podne »
Lepog hehe :D

Na mreži motorbike33

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 137
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13969 poslato: Decembar 31, 2023, 10:09:04 pre podne »
Ajd ulazak u vodu i nekako al zimi napolju minus a ja se nisam ni osušio kako treba posle treninga,po dve kape stavljas salovi da te ne presece nesto al lepo beše  :D najbolji sport

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13970 poslato: Decembar 31, 2023, 10:12:25 pre podne »
Da, zimi mora da radi ninja sistem sa salovima, inace sinusi pucaju

Na mreži motorbike33

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 137
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13971 poslato: Decembar 31, 2023, 02:01:58 posle podne »
Epa mislim da sam i njih pokupio  ;D ;D

Na mreži motorbike33

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 137
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13972 poslato: Januar 01, 2024, 04:00:22 posle podne »
   Pozdrav ljudi da ste živi i zdravi u novoj godini a ostalo je manje bitno  ;D ;D
Čitam malo neke starije postove pa me zainteresovala jedna tema
ide citat "Kažem ti moze da bude neki prolazni virus miokarda, što treba samo da se primiri dok ga imuno sistem ne izbaci" interesuje me čisto znatiželje,šta je to virus miokarda,kako ga osetiš,kako se reflektuje na telo itd...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13973 poslato: Januar 01, 2024, 04:14:12 posle podne »
koristi google malo, dosta glupih pitanja, ovo nije doktor forum i to svako treba normalan da razume, nego forum tematike bodibildinga i fitnesa,takodje ako na nesto sumnjas, ne osecas se dobro,  zdravstvena knjizica i pravac salter obliznjeg doma zdravlja pa na dalje... Ti postovi su iz ko zna koje ere i ko zna kog konteksta cupani, tako da dosta je bilo, ispunio si kvotu...
« Poslednja izmena: Januar 01, 2024, 04:21:19 posle podne Pirat »

Na mreži motorbike33

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 137
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13974 poslato: Januar 01, 2024, 04:56:03 posle podne »
Dogovoreno,pošteno,držaćemo se bba onda.Inače koristim ja google tako sam i došo na ovaj forum,zato i pitam ovde,interesuje me mišljenje ovog foruma ne googla.
Da dodam još da je ovaj forum jedan od retkih i dalje aktivnih u kontekstu zdravlja ne samo bba,ne bi bilo loše da se održava zdravo tkivo.Raspitivali su se ljudi ovde u vezi svakakvih zdravstvenih problema i vodile su se vrlo korisne diskusije...
« Poslednja izmena: Januar 01, 2024, 05:00:41 posle podne motorbike33 »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13975 poslato: Januar 01, 2024, 05:24:36 posle podne »
Nadji devojku, poz

Van mreže masadasa

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13976 poslato: Januar 02, 2024, 10:47:03 posle podne »
Sta je najbolje jesti za siguran unos dovoljne kolicine magenzijuma?

Van mreže boltthrower

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 134
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13977 poslato: Januar 03, 2024, 12:01:00 pre podne »
Golica, brazilski orah, spanać itd

Van mreže bornagain2023

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13978 poslato: Januar 08, 2024, 08:52:52 posle podne »
Koliko uzimati mg vitamina B6? I da li je generalno preferirate tablete koje sadrize vise vitamina u sebi, ili svaki zasebno uzimate? Uzimam magneziju, d3, ashw, dodao bih i b6 zbog stresa i prolaktina

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13979 poslato: Januar 08, 2024, 10:17:32 posle podne »
multivitaminska tableta i cao... neces time smanjiti stres ili odrzavati prolaktin.. a ako imas deficijent to bi znao... o da... ja bih se umesto toga skoncentrisao na dobar probiotski aparat, i naravno vitamin C, D i neka multivitaminska komponenta i to ne stalno, nego recimo svaki 2-3 dan... Sto ne iskoristis ispisaces, to je to...