Septembar 29, 2024, 12:17:55 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.292 poruka u 18.761 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: Dijeta- rotacija UH  (Pročitano 23521 puta)

Van mreže malaJA

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Dijeta- rotacija UH
« Odgovor #30 poslato: April 23, 2012, 08:17:49 posle podne »
Pa napisao ti je newbody već, ako se ne varam... 150-50-100-0-150-75-100
Prilagodi sebi količinu UH ako ti ovo ne odgovara.
ovo je napisao kao primer...ne za mene... da li je u rotaciji bitan redosled da li narednog dana UH  povecavam ili smanjujem ili je bitno samo da postoji razlika?
 posto sam ja napisala 50-100-0-100-0-50-0, ali trebam da ostavim samo 1 dan sa 0 UH

nema neke velike filozofije, izbaci uh, a jedi belanca/zumanca, pilece belo.
ubaci sto vise salata, i po malo oraha/badema/lesnika da te drze sitom.
sve je spremno samo ne zelim da preteram sa kolicinom UH :)


Van mreže DuleS

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Dijeta- rotacija UH
« Odgovor #31 poslato: April 23, 2012, 09:08:27 posle podne »
s obzirom da si trazila plan ishrane za dan sa 0 uh, u tim namirnicama ne mozes da preteras, jer nemaju uh, sem vlakna u slatama, ali se oni ne racunaju. u ostalim danima standardno, izvori uh iz ovsenih, pirinca i krompira i trudis se da ih rasporedis u prva 3-4 obroka.

Van mreže macholina

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 88
Odg: Dijeta- rotacija UH
« Odgovor #32 poslato: April 23, 2012, 10:35:31 posle podne »
A zašto misliš da ti ta rotacija ne bi odgovarala? Previše komplikuješ...Izračunaj lepo koliko ti je u odnosu na tvoju kilažu dnevno potrebno kcal, umanjiš to za nekih 500 kcal i u odnosu na to odrediš unos UH, P i M...
I Do Because I CAN
I Can Because I WANT To
I Want To Because You Said I COULDN'T

Van mreže DuleS

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Dijeta- rotacija UH
« Odgovor #33 poslato: April 24, 2012, 12:32:31 pre podne »
ja se ne bi zamarao sa racunanjem kalorija, a mislim i niko sa foruma. samo povecaj prot, smanji carbse i masti drzi na nekom normalnom nivou.

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Dijeta- rotacija UH
« Odgovor #34 poslato: April 24, 2012, 09:47:30 pre podne »
A zašto misliš da ti ta rotacija ne bi odgovarala? Previše komplikuješ...Izračunaj lepo koliko ti je u odnosu na tvoju kilažu dnevno potrebno kcal, umanjiš to za nekih 500 kcal i u odnosu na to odrediš unos UH, P i M...

i ja sam za ovo...

Ako si do sada imala koliko toliko uravnotezenu ishranu...

5kg realno nije neki veliki visak, nemas neku znacajnu misicnu masu koju treba da ocuvas, tako da koju god dijetu da izaberes skinuces to lako ako se budes pridrzavala isplaniranog, kardio po potrebi, nemoj sebi da pravis zabunu...  ;)

I jos nesto, nekome vise odgovara da ima malo striktniju ishranu/rotaciju sa manje hidrata i cal, a nekome vise odgovara da ne ide uopste skroz na 0uh (ili da ima jednom 0uhu na ne znam koliko dana) ali da malo vise kardija (ja sam ove godine resio da probam ovu drugu varijantu i bolje se osecam bar za sada - kada sam na 0uh obicno se osecam kao da mi neko vadi mozak :) )...




Van mreže macholina

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 88
Odg: Dijeta- rotacija UH
« Odgovor #35 poslato: April 24, 2012, 10:37:06 pre podne »
ja se ne bi zamarao sa racunanjem kalorija, a mislim i niko sa foruma. samo povecaj prot, smanji carbse i masti drzi na nekom normalnom nivou.

A zašto da ne? Pa kako da zna od čega da krene, valjda bi prvo trebalo da zna kolike su joj okvirne dnevne kalorijske potrebe pa u odnosu na to da formira ishranu. S obzirom na to da se plaši da ne pretera sa UH mislim da je ovo ok opcija, jer kako će inače da zna da ih nije previše smanjila npr.? valjda treba početi od nečega...
I Do Because I CAN
I Can Because I WANT To
I Want To Because You Said I COULDN'T

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dijeta- rotacija UH
« Odgovor #36 poslato: April 24, 2012, 12:27:37 posle podne »
Citat
A zašto da ne? Pa kako da zna od čega da krene, valjda bi prvo trebalo da zna kolike su joj okvirne dnevne kalorijske potrebe pa u odnosu na to da formira ishranu. S obzirom na to da se plaši da ne pretera sa UH mislim da je ovo ok opcija, jer kako će inače da zna da ih nije previše smanjila npr.? valjda treba početi od nečega...

upravo tako
i stoga

http://en.wikipedia.org/wiki/Harris-Benedict_equation

Van mreže malaJA

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Dijeta- rotacija UH
« Odgovor #37 poslato: April 24, 2012, 04:16:05 posle podne »
A zašto misliš da ti ta rotacija ne bi odgovarala? Previše komplikuješ...Izračunaj lepo koliko ti je u odnosu na tvoju kilažu dnevno potrebno kcal, umanjiš to za nekih 500 kcal i u odnosu na to odrediš unos UH, P i M...
jesam sve to uradila, sada samo jos pokusavam da uskladim UH sa danima treninga, zato stalno okrecem obrcem rotaciju, ali cu nedelju, 2 po ovoj napisanoj, pa cu videti kako deluje...
 inace sada sam na  0-100-50-100-50-100-50 da bi bio samo jedan dan sa 0 uh... i da, dnevno ne prelazim 1300kcal, to je max, i to uvek danima kada imam trening...

Van mreže macholina

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 88
Odg: Dijeta- rotacija UH
« Odgovor #38 poslato: April 24, 2012, 05:09:36 posle podne »
hmmmm...mislim da možeš slobodno da imaš dan ili dva sa 150 UH, lako ćeš smanjiti ako ne krene kako ti želiš, ovako nemaš šta da smanjiš ako ne ide, osim da ih ukineš skroz a to već ne bi više bila rotacija...ovo je moje mišljenje, možda grešim...
I Do Because I CAN
I Can Because I WANT To
I Want To Because You Said I COULDN'T

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Dijeta- rotacija UH
« Odgovor #39 poslato: April 24, 2012, 05:21:25 posle podne »
hmmmm...mislim da možeš slobodno da imaš dan ili dva sa 150 UH, lako ćeš smanjiti ako ne krene kako ti želiš, ovako nemaš šta da smanjiš ako ne ide, osim da ih ukineš skroz a to već ne bi više bila rotacija...ovo je moje mišljenje, možda grešim...

X2  8)
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže DuleS

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Dijeta- rotacija UH
« Odgovor #40 poslato: April 24, 2012, 09:42:19 posle podne »
ja se ne bi zamarao sa racunanjem kalorija, a mislim i niko sa foruma. samo povecaj prot, smanji carbse i masti drzi na nekom normalnom nivou.

A zašto da ne? Pa kako da zna od čega da krene, valjda bi prvo trebalo da zna kolike su joj okvirne dnevne kalorijske potrebe pa u odnosu na to da formira ishranu. S obzirom na to da se plaši da ne pretera sa UH mislim da je ovo ok opcija, jer kako će inače da zna da ih nije previše smanjila npr.? valjda treba početi od nečega...

ja se do sada nikad nisam zamaro sa time. treniram plivanje i ovako nekako ide:
-dan sa treningom u vodi: uh visoko, p srednje, m nisko
-dan sa tegovima: uh srednje, p visoko, m srednje
-dan odmora:uh nisko, p visoko, m srenje/visoko

nego back on topic :)
« Poslednja izmena: April 24, 2012, 09:48:34 posle podne DuleS »

Van mreže macholina

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 88
Odg: Dijeta- rotacija UH
« Odgovor #41 poslato: April 24, 2012, 09:53:59 posle podne »
Ok je sve to, ali poenta je u tome da neko ko je prvi put u ovoj priči mora od nečega da počne. Kako da zna šta je visoko, srednje i nisko za nju, mora to nekako da odredi, zato sam joj i napisala da prvo izračuna potreban kalorijski unos.  ;)
I Do Because I CAN
I Can Because I WANT To
I Want To Because You Said I COULDN'T

Van mreže DuleS

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Dijeta- rotacija UH
« Odgovor #42 poslato: April 24, 2012, 11:42:20 posle podne »
ah da, ja sam potpuno zaboravio da je ona novi clan :)

Van mreže macholina

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 88
Odg: Dijeta- rotacija UH
« Odgovor #43 poslato: April 25, 2012, 08:21:44 pre podne »
 8)
I Do Because I CAN
I Can Because I WANT To
I Want To Because You Said I COULDN'T

Van mreže malaJA

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Dijeta- rotacija UH
« Odgovor #44 poslato: April 26, 2012, 12:55:35 posle podne »
hehehehhe ja sam pocela od necega, posle 3 dana se osecam, blago receno ekstra, i bar sam izbacila 1kg vode :D  cekam kraj nedelje za prave rezultate... ustv koliko vode se na pocetku svake dijete izbacuje? 2-3 kg? -.^ da cekam kraj 2 nedelje :D