Septembar 20, 2024, 11:40:53 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Plan ishrane(masa)  (Pročitano 9382 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Plan ishrane(masa)
« Odgovor #15 poslato: Mart 06, 2012, 11:40:09 pre podne »
pa ja sam sve isto rekao sto i ti
doduse,malo sam ja to jednostavnije :P
jedino oko crvenog mesa..jedino sto mogu da priznam iz godina ikstuva je zdrebetina i teletina
teletina je jako skupa i s toga neisplativa a sva ostala crvena mesa su nula (kada je ovaj sport u pitanju)
a ovo pred trening
bah..
o tome sam vec pricao...
ja nekada i ne uzimam cvrst obrok pa idem na trening a to uvek radim kada sam na def tj kada sam na def NIKADA ne uzima cvrst obrok pred trenng
teorije o tome kako moras jesti komplexni uh pred trneing da bi imao energije
negde sam to slikovtio opisao
onaj kome treba prinac da ga natera da ide na trening-onda neka se bavi sa sahom
sve u svemu da ne kompolikujem bez veze

Van mreže kure_ss

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 193
Odg: Plan ishrane(masa)
« Odgovor #16 poslato: Mart 06, 2012, 12:17:04 posle podne »
pa ja sam sve isto rekao sto i ti
doduse,malo sam ja to jednostavnije :P
jedino oko crvenog mesa..jedino sto mogu da priznam iz godina ikstuva je zdrebetina i teletina
teletina je jako skupa i s toga neisplativa a sva ostala crvena mesa su nula (kada je ovaj sport u pitanju)
a ovo pred trening
bah..
o tome sam vec pricao...
ja nekada i ne uzimam cvrst obrok pa idem na trening a to uvek radim kada sam na def tj kada sam na def NIKADA ne uzima cvrst obrok pred trenng
teorije o tome kako moras jesti komplexni uh pred trneing da bi imao energije
negde sam to slikovtio opisao
onaj kome treba prinac da ga natera da ide na trening-onda neka se bavi sa sahom
sve u svemu da ne kompolikujem bez veze

Ok, razumeli smo se. Što se tiče složenih UH u PreWM čvrst obrok, tema je masa a ne defka, pa su nam takve egzibicije sa UH dozvoljene. ;)

Nego generale, razgovora radi, koliko najviše grama UH unosiš dnevno, a koliko najviše po jednom obroku? ;D
« Poslednja izmena: Mart 06, 2012, 12:23:06 posle podne kure_ss »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Plan ishrane(masa)
« Odgovor #17 poslato: Mart 06, 2012, 12:20:29 posle podne »
..jer masa je MAMA  ;D ;D

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Plan ishrane(masa)
« Odgovor #18 poslato: Mart 06, 2012, 12:56:00 posle podne »
ok pedja,hvala...
nisam postavio ovo pitanje samo radi sebe,vec zato sto nisam primetio da ima price o tome na forumu,odnosno da se naglasi nekom ko ne uzima suplementaciju...
ima dosta formasa koji ne uzimaju supse ,a kada se trazi savet za ishranu  uvek je odg. za obrok posle treninga indentican ko na traci.. pirinac(krompir)+belo...

Van mreže kure_ss

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 193
Odg: Plan ishrane(masa)
« Odgovor #19 poslato: Mart 06, 2012, 01:04:12 posle podne »
ok pedja,hvala...
nisam postavio ovo pitanje samo radi sebe,vec zato sto nisam primetio da ima price o tome na forumu,odnosno da se naglasi nekom ko ne uzima suplementaciju...
ima dosta formasa koji ne uzimaju supse ,a kada se trazi savet za ishranu  uvek je odg. za obrok posle treninga indentican ko na traci.. pirinac(krompir)+belo...
Ništa, onda takvim optimistima, treba savetovati da u PWM uzmu kuvano belance, po mogućnosti, izblendovano, da se jo brže apsorbuje (koliko mi se čini belance se svari za 30 min, a za koliko se AK iz istog apsorbuju ne znam). Ali i dalje je to mnooogo sporije od wheya (jer se AK iz istog apsorbuju za 20min).
« Poslednja izmena: Mart 06, 2012, 01:06:11 posle podne kure_ss »

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Plan ishrane(masa)
« Odgovor #20 poslato: Mart 06, 2012, 01:18:47 posle podne »
tim "optimistima" je uglavnom cena razlog ne uzmanja...ali kad sracunas jeftinija je jedna merica wheya nego 5 belanaca..
recimo jedna merica the wheya je 50din....a cena jajca samo skacu...


Van mreže kure_ss

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 193
Odg: Plan ishrane(masa)
« Odgovor #21 poslato: Mart 06, 2012, 01:38:47 posle podne »
tim "optimistima" je uglavnom cena razlog ne uzmanja...ali kad sracunas jeftinija je jedna merica wheya nego 5 belanaca..
recimo jedna merica the wheya je 50din....a cena jajca samo skacu...


Tako je, mada mislim da je kod većine ljudi koji ne uzimaju whey problem "moralni" ;D, a ne materijalni. Činjenica je da je whey isplativ kao izvor proteina, i to ja odvajkada pričam. Doduše mudetina je jedno vreme bila baš jeftina, ali kod nas u NS sad je srednje jaje 15 din, ejjjj 15 din, možda je po pijacama jeftinije, ali baš mi se ne žuri da zapatim salmonelu od jajeta koje se čvari ili mrzne na nekoj pijačnoj tezgi... Elem ja sam redukovao jaja pojačao whey i meso.

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Plan ishrane(masa)
« Odgovor #22 poslato: Mart 06, 2012, 09:35:46 posle podne »
Mislim, I sam whey moze da se koristi  ekonomicno I da se uzima samo nakon treninga kada je realno najpotrebniji.
Ovde mislim pre svega na one koji tesko mogu da izdvoje lovu za suplemente.

Van mreže kure_ss

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 193
Odg: Plan ishrane(masa)
« Odgovor #23 poslato: Mart 07, 2012, 08:44:07 pre podne »
Mislim, I sam whey moze da se koristi  ekonomicno I da se uzima samo nakon treninga kada je realno najpotrebniji.
Ovde mislim pre svega na one koji tesko mogu da izdvoje lovu za suplemente.
Dragane pa baš to @Black i ja tupimo, da je whey isplativiji izvor proteina od npr. jaja (posebno ako koristiš samo belanca, što većina čini). Da dočaram merica wheya ima 25g proteina na 30g praška, a košta oko 50 din (a možeš i povoljnije da prođeš, ako kupiš manje "zvučnu" firmu), da bi uneo 25g proteina konzumiranjem belanaca, treba ti najmanje 5 srednjih jaja, što košta 75din (15din*5 jaja). E sad, druga je stvar ako neko ima farmu jaja pa udri. Takođe ne može se porediti brzina ugradnje AK iz ovih izvora proteina.
Naravno i ne treba da se porede jer i jaja i whey trebaju da nađu mesto u ishrani.

P.S. ako znate nekog novosadskog dilera mudišta po povoljnim cenama, bacite PM, dosta mi je ovih preprodavaca koji se ugrađuju 5din po jajetu. :o

Van mreže Djokili

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: Plan ishrane(masa)
« Odgovor #24 poslato: Mart 07, 2012, 10:27:09 pre podne »
Ili ako zivis u normalnoj zemlji pa imas da kupis samo belanca u tetrapaku xD

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Plan ishrane(masa)
« Odgovor #25 poslato: Mart 07, 2012, 10:35:28 pre podne »
E kad smo kod belanaca u tetrapaku. Proslog leta kad sam bio u Italiji, naleteo sam na belanca u tetrapaku, 1litar, ali me nije odusevilo,pa sam se vratio na jaja. Mnogo neki cudan ukus ima,ko da je pokvareno,a nije bilo posto je rok vazenja bio ok.

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Plan ishrane(masa)
« Odgovor #26 poslato: Mart 08, 2012, 01:33:11 posle podne »
Da li neko od vas koristi celer kao vlaknasti uh.Mislim,kakvo je vase misljenje o njemu?

Van mreže Djokili

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: Plan ishrane(masa)
« Odgovor #27 poslato: Mart 08, 2012, 01:52:03 posle podne »
Pa u sustini svo povrce je dobro da se jede, ali zasto bi jeo celer pored brokolija i kupusa? Pogotovo sto je kupus ukusan i ne znam osobu koja ga ne voli. A za ta belanca, nemam pojma, nisam jeo nikada, ali mojim matorcima se srce cepa kad vide da bacam zumance i to nikad nece razumeti xD

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Plan ishrane(masa)
« Odgovor #28 poslato: Mart 08, 2012, 02:08:36 posle podne »
Meni se licno svidja kombinacija rendani kupus+rendani celer, i to nekad konzumiram cisto kao promenu.
Mislim celer ima specifican ukus i miris,i ne odgovara svakom.

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Plan ishrane(masa)
« Odgovor #29 poslato: Mart 16, 2012, 09:22:26 posle podne »
Evo ljudi,stavicu svoj jelovnik u danima kada ne treniram(posto mi je onaj gore u on )pa ukoliko neko ima neku sugestiju...
Dakle:
Obrok 1:
Ovsene 100g
Whey 1 merica
2cela I jedno zumance

Obrok2:
Pilece belo 150g
Krompir 250g
Salata

Obrok3:
Pilece belo 150g
Krompir 250g
Salata

Obrok4:
Tunjevina 1konzerva
Int.pirinac 40g
Salata 
Maslinovo 5ml

Obrok5:
 
Oslic 250g
Maslinovo 10ml
Salata

Obrok6:
Ella sir 250g
Sirovi bademi 30g