Septembar 19, 2024, 05:13:40 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Davidiofvap
X3MShop banner

Autor Tema: pomoc/savet oko programa  (Pročitano 2074 puta)

Van mreže komijuskas

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
pomoc/savet oko programa
« poslato: Februar 16, 2012, 06:24:36 posle podne »
Pozdrav svima! treba mi vasa pomoc,savet kako god. Treniram oko 6 meseci,visina 184,tezina 84-86,cilj mi je masa...Moj trenutni program program izgleda ovako:
Grudi/biceps,Ledja/ triceps,Ramena/noge.Radim po 3-4 serije za svaku vezbu,br. ponavljanja je 12,10,8,8 ili 12 10 8.Povecavam kilazu sa svakim sledecim ponavljanjem.vezbe koje radim  su sledece:
GRUDI (Bench-press, kosi bench na smith masini ,potisak bucicama i razvlacenje stalno menjam,npr. jedna nedelja potisak,druga nedelja razvlacenje i tako u krug(tako je i sto se tice polozaja klupe,polako ubacujem i Pullover)
BICEPS(Skot klupa,stojeci pregib,e sad hamer ,koncentracioni pregib stalno menjam, ponekad ubacim i neku slicnu vezbu)
LEDJA(Lat ispred,iza,zatim uski hvat na lat masini,Veslanje u pretklonu,T sipka,testera za kraj)
TRICEPSpotisak na lat masini,potisak sa cela,potisak bucicama iza glave,propadanje izmenju klupa,s'tim sto zadnje dve vezbe menjam iz nedelje u nedelju)
RAMENA(potisak ispred grudi na smith mas. uspravno veslanje,arnoldov potisak ,lateralno podizanje i za kraj lateralno pod. u pretklonu)
NOGE(nozna ekstenzija i nozni pregib) trenirao sam fudbal pa taekwondo,pa noge toliko i ne forsiram...
 citao sam satima i satima o programimai skontao  :) da je ovo zastarelo..pa mi treba vas predlog. Zanima me da li je raspored vezbi ok? da dodam nesto ? izbacim?








« Poslednja izmena: Februar 16, 2012, 06:36:40 posle podne komijuskas »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: pomoc/savet oko programa
« Odgovor #1 poslato: Februar 16, 2012, 06:43:04 posle podne »
jel ovako treniras vec 6 meseci pa sada trazis pomoc ili je nesto drugo tih sest meeci bilo u pitanju???

Van mreže komijuskas

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: pomoc/savet oko programa
« Odgovor #2 poslato: Februar 16, 2012, 06:48:53 posle podne »
prva dva meseca sam trenirao po programu koji mi je dao vlasnik teretane ,pocetnicki...pa sam od treceg meseca krenuo sa ovim programom...ima napretka...ali sta znam svi mi govore da radim drugacije npr. grudi/triceps,ledja biceps,ramena noge...postavio sam taj program jer me zanima da li su vezbe ok,znam da ne valja,tj. valja ali je zastareo...od sledeceg meseca bih da krenem sa drugacijim programom i da malo pojacam ishranu...treba mi bas tvoj predlog :) oko rasporeda vezbi,broju ponavljanja,tj. da li je ono gore sto se toga tice ok.
« Poslednja izmena: Februar 16, 2012, 07:03:40 posle podne komijuskas »

Van mreže komijuskas

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: pomoc/savet oko programa
« Odgovor #3 poslato: Februar 16, 2012, 08:25:25 posle podne »
prva dva meseca sam trenirao po programu koji mi je dao vlasnik teretane ,pocetnicki...pa sam od treceg meseca krenuo sa ovim programom...ima napretka...ali sta znam svi mi govore da radim drugacije npr. grudi/triceps,ledja biceps,ramena noge...postavio sam taj program jer me zanima da li su vezbe ok,znam da ne valja,tj. valja ali je zastareo...od sledeceg meseca bih da krenem sa drugacijim programom i da malo pojacam ishranu...treba mi bas tvoj predlog :) oko rasporeda vezbi,broju ponavljanja,tj. da li je ono gore sto se toga tice ok.
*svacije misljenje je dobro doslo!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: pomoc/savet oko programa
« Odgovor #4 poslato: Februar 17, 2012, 05:58:09 pre podne »
neznam kakva je razlika izmedju treninga grudi/tricpes i triceps/grudi osim sto bi manji misic radio pre veceg a tu se odmah vidi strcunost onih koji su ti to savetvalo tj vise nego smesno
ti treba da nastvis sa programom koji radis jer si pocetnik i ne treba da razmisljas o nikakvim naprednim tehnikama,samo isto bi tako trebalo da rads normalan br ponavlnnja a ne nikakve primadie i ostala sranja
kada dodjes u neku fazu (citaj 1.5-2 god) predanog rada po ovovkom sistemu onda je vreme da ga napustis ZA SVA VREMENA i da krenes sa nekim drugim stvarima
ali
jednu stvar da odmah razjasniko
OVO NIJE TRENING ZA MASU (sada cu verpovatno dobiti tvoje pitanje da tebi treba uppravo to?)
tako da se odmah razumem po tom pitanju

Van mreže komijuskas

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: pomoc/savet oko programa
« Odgovor #5 poslato: Februar 17, 2012, 09:04:22 pre podne »
neznam kakva je razlika izmedju treninga grudi/tricpes i triceps/grudi osim sto bi manji misic radio pre veceg a tu se odmah vidi strcunost onih koji su ti to savetvalo tj vise nego smesno
ti treba da nastvis sa programom koji radis jer si pocetnik i ne treba da razmisljas o nikakvim naprednim tehnikama,samo isto bi tako trebalo da rads normalan br ponavlnnja a ne nikakve primadie i ostala sranja
kada dodjes u neku fazu (citaj 1.5-2 god) predanog rada po ovovkom sistemu onda je vreme da ga napustis ZA SVA VREMENA i da krenes sa nekim drugim stvarima
ali
jednu stvar da odmah razjasniko
OVO NIJE TRENING ZA MASU (sada cu verpovatno dobiti tvoje pitanje da tebi treba uppravo to?)
tako da se odmah razumem po tom pitanju
pogresno si me shvatio,jer sam bespotrebno zakomplikovao,ne bih nikad radio prvo  triceps grudi(jer bi doslo do otkazivanja grudi..citao sam tvoje postove i zakljucio da nema programa za masu,vec da je masa u kuhinji kako si ti rekao :) mene je zanimalo da li da nastavim sa programom grudi+biceps,ledja+triceps,ramena+noge ili da predjem na agresivniju varijantu grudi-triceps,ledja biceps,ramena-noge. Poslusacu te i radicu taj prvi jos godinu,a za masu cu pojacati ishranu,jer je domaca kuhinja u pitanju :) samo da te pitam jos nesto? kako da raspodelim vezbe u toku nedelje,kako je najbolje? u koji dan da ubacim podlakticu? i za kraj koliko serija da radim i koliko ponavljanja, i da li da povecavam kg sa svakim ponavljanjem ili sta drugo da radim?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: pomoc/savet oko programa
« Odgovor #6 poslato: Februar 17, 2012, 10:46:50 pre podne »
pa to nije jedno pitanje
nego NIZ za koje bi zaduzen bio trener koji ti je dao taj program zar ne?
elem
domaca kuhinja ti nece PRIDNOETI PORASTU MISCNE MASE.-samo mi je sto te moram suociti sa surovom istinom ali je tako i bolje da ti kazem ovako nego da te lazem kao sto te verovatno laze taj ternere kojeg ociglendo boli paja..

nista agresvinija metoda nije to sto si rekao vec je to samo brkanje brzina i nista vise
tako da nastavi to sto sada radis
svaki misic radi kroz 4 vezbe tako da ces da za velike misice radis 4 vezbe sa po 4 serije za svaku vezbu i ne ispod 8 ali ne vise od 11 pon.tezine nemoj povecavati i raditi glupe piramide (jer verujem da ti je tako receno) vec radi sa onom tezinom  koju mozes da maximalno dignes 11 puta ali ne manje od 8
za manje misice radi 4 vezbe ili cak 3 kroz 3 ili 4 serije za svaku vezbu po istom principu br ponavnja

Van mreže komijuskas

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: pomoc/savet oko programa
« Odgovor #7 poslato: Februar 17, 2012, 08:04:10 posle podne »
pa to nije jedno pitanje
nego NIZ za koje bi zaduzen bio trener koji ti je dao taj program zar ne?
elem
domaca kuhinja ti nece PRIDNOETI PORASTU MISCNE MASE.-samo mi je sto te moram suociti sa surovom istinom ali je tako i bolje da ti kazem ovako nego da te lazem kao sto te verovatno laze taj ternere kojeg ociglendo boli paja..

nista agresvinija metoda nije to sto si rekao vec je to samo brkanje brzina i nista vise
tako da nastavi to sto sada radis
svaki misic radi kroz 4 vezbe tako da ces da za velike misice radis 4 vezbe sa po 4 serije za svaku vezbu i ne ispod 8 ali ne vise od 11 pon.tezine nemoj povecavati i raditi glupe piramide (jer verujem da ti je tako receno) vec radi sa onom tezinom  koju mozes da maximalno dignes 11 puta ali ne manje od 8
za manje misice radi 4 vezbe ili cak 3 kroz 3 ili 4 serije za svaku vezbu po istom principu br ponavnja
a jbg. student sam,pa i nemam mogucnosti za kvalitetniju ishranu,ako bude nekog posla preko omladinske bice i bolje ishrane :) ,za sada je tako kako je...treniracu godinu dana kao sto si mi ti predlozio,do tada ce valjda situacija poboljsati,pa cu ozbiljnije krenuti ka misicnoj masi :D HVALA PUNO ZA SAVETE! javljam se za godinu dana :) do tada cu valjda nesto nauciti ,pa necu ovoliko bespotrebno kuckati :)

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: pomoc/savet oko programa
« Odgovor #8 poslato: Februar 18, 2012, 09:56:28 pre podne »
Ako se javis za godinu dana imas pivo od mene.
Men sana in corpore sano !

Van mreže komijuskas

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: pomoc/savet oko programa
« Odgovor #9 poslato: Februar 18, 2012, 11:20:42 pre podne »
Ako se javis za godinu dana imas pivo od mene.
Dogovoreno :) ,nemoj samo da se pravis lud :P