Septembar 21, 2024, 10:44:19 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.285 poruka u 18.764 tema - 20.972 članova - Poslednji član: Michaelamink
X3MShop banner

Autor Tema: MOJ DNEVNI PLAN ISHRANE: KOMENTARISITE !!!  (Pročitano 6431 puta)

Van mreže ivan90

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
MOJ DNEVNI PLAN ISHRANE: KOMENTARISITE !!!
« poslato: Februar 15, 2012, 04:41:17 posle podne »
Zdravo svima, predstavicu vam moj dnevni plan ishrane u nameri da vidim dali negde gresim i sta treba ispravim, naravno ocekujem ispravke, komentare i kritike od boljih forumasa ovde: Evo ovako :


06:00: Ustajanje
07:00: Dorucak koji se sastoji od (50-100g. ovsenih pahuljica,1 supena kasika mlevenog lanenog semena,1 supena kasika ovsenih mekinja,1 kafena kasikica maslinovog ulja,3 belanca,malo suvog grozdja sve to potopljeno u 250-500ml mleka.
09:30 200-400mg koffeina.
09:45: 2 bonzite
10:00: Trening u zavisnosti od misicnih partija trening traje od 45-90 min.
11:30: Pwm koji se sastoji od (30 grama whey proteina,5 grama dextroze,5 grama glutamina i 6-12 grama bcaa)
12:30: 1 konzerva tunjevine, crni luk, kasikica maslinovog ulja, 2-3 cela kuvana jaja, i komad hleba.
14:30: zamena za obrok u vidu protein blenda (myofusion,sintha 6) u zavisnosti od toga sta imam pri ruci.
16:30:proteinska palacina (4 belanca , solja ovsenih pahuljica,3 merice whey praska) pecem na malo maslinovog ulja , od namaza na palacinki koristim kikiriki puter.
18:30:salata od kiselog kupusa,malo aleve paprike, malo krastavcica, paradajz i zavisno od toga koja je sezona kog povrca.
19:30:1 konzerva sardine i opet malo crnog luka.
21:00: niskomasni sir ( ella sir) i malo krastavcica i paradajza.
21:30: 5 grama glutamina.
22:00 spavanje. :))

Eto to bi bilo to sto se tice moje ishrane u jednom danu. pa bolji komentarisite , ispravite, kritikujte sve prihvatam od boljih :))) Unapred hvala.

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: MOJ DNEVNI PLAN ISHRANE: KOMENTARISITE !!!
« Odgovor #1 poslato: Februar 15, 2012, 04:58:43 posle podne »
Nema boljih i gorih, samo onih sa malo vise i malo manje znanja. Dobrodosao na forum. Ono sto meni bode oci u startu je pwm, 5gr dextroze i 5 gr glutamina bi trebalo da budu po 20gr, opet 6-12 gr bcaa ne razumem od cega zavisi da li je 6 ili 12? Ta belanca za dorucak ne kapiram kako potopis u mleko, ja bi bacio peglu iskreno. Ovo za bonzitu pre treninga nisam bas siguran da ima veze sa mozgom. Obrok posle treninga ti je najvazniji i u njega obavezno umesto tog hleba ubaci pirinac. Onda ta palacinka kako te ne boli dusa da stavis 3 merice proteina i da ga termicki obradjujes. Ne vidim nigde belo meso a vidim sardine tako da to menjaj . I na kraju nisi napisao nista o sebi, godine,visina,tezina, ciljevi, staz u teretani...
Men sana in corpore sano !

Van mreže ivan90

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: MOJ DNEVNI PLAN ISHRANE: KOMENTARISITE !!!
« Odgovor #2 poslato: Februar 16, 2012, 01:38:15 pre podne »
Hvala sto se tice dobrodoslice. ovako sto se tice dextroze hteo sam da napisem 50 grama a ne 5 grama dakle pogresio sam u pisanju, ok povecacu unos glutamina. belo meso i krompir ne podnosim to nemogu da jedem odmah da kazem, jer imam mucnine posle u zelucu obavezno. sto se tice palacinke, i tu mogu da smanjim na mericu proteina,  a sto se tice dorucka ja sve to stavim u blender , izmiksujem i onda jedem , meni se svidja , sve je individualno i stvar ukusa. visok sam 187 cm tezak 96 kg, imam 21 godinu.

Van mreže ivan90

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: MOJ DNEVNI PLAN ISHRANE: KOMENTARISITE !!!
« Odgovor #3 poslato: Februar 16, 2012, 01:42:56 pre podne »
bcaa dozirna merica je 6 grama tako da od toga zavisi , i od intenziteta treninga naravno, treniram 2 godine, 4 anaerobna treninga nedeljno , i kardio jedan do dva dana u nedelji, trcanje, voznja biciklom, mada je to sad nemoguce zbog snega :)))  , sto se tice bonzite to sam procitao na netu, nebih da imenujem gde, ali pise da nije lose jedna do dve bonzite pre treninga za trenutnu energiju. ok i to cu da menjam ako nevalja , ali cekam da i ostali forumasi daju neko misljenje ...

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: MOJ DNEVNI PLAN ISHRANE: KOMENTARISITE !!!
« Odgovor #4 poslato: Februar 16, 2012, 07:51:08 pre podne »
Moja ti je samo preporuka da ziva jaja eliminises iz ishrane jer ne bi bio prvi sa salmonelom.
Men sana in corpore sano !

Van mreže djake

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 469
Odg: MOJ DNEVNI PLAN ISHRANE: KOMENTARISITE !!!
« Odgovor #5 poslato: Februar 16, 2012, 09:21:17 pre podne »
Opet nisi napisao sta je cilj te tvoje ishrane, od toga zavisi svaki komentar. Gledajuci je ovako, rekao bih da bi za dorucak mogao povecati belanca, a smanjiti mleko, takodje ako vec koristis laneno seme, mozda ti je previse jos i kasika maslinovog, bolje nju dodaj negde kasnije,a i takva smesa zna cesto pasti tesko na zeludac. Bonzite necu ni da komentarisem, a i trening gledaj da ti ne prelazi 60-70 min..Dekstrozu u pwm smanji, ne treba ti 50 g. Obrok u 18:30 nije komplet obrok, ne moze biti obrok sastavljen samo od salate. Takodje ubaci neko kvalitetnije povrce, a smanji krastavcice i paradajz-posebno zimski.Uglavom previse obroka, njihov gust raspored, bolje bi bilo manje obroka, na neki pravilan vremenski raspored uz bolju popunjenost obroka proteinima.

Van mreže ivan90

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: MOJ DNEVNI PLAN ISHRANE: KOMENTARISITE !!!
« Odgovor #6 poslato: Februar 16, 2012, 09:29:31 pre podne »
aha,hvala djake. pa cilj mi je dodati jos 3-4 kg, i onda poceti sa definicijom, trenutno sam na masi.  ok, dextrosu smanjujem, ubacicu 20g. dextroze i 20 g. malto. jel moze tako ? a sto se tice palacinke sta mislis o tome i o obroku posle treninga sa tunjevinom crnim lukom i kuvanim jajima ?

Van mreže ivan90

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: MOJ DNEVNI PLAN ISHRANE: KOMENTARISITE !!!
« Odgovor #7 poslato: Februar 16, 2012, 09:31:16 pre podne »
e ljudi sta mislite o belancima u prahu , bas sam skoro gledao na biospajzu, 1300din. 500grama, dali valja to ? dali se isplati uzeti to ?

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: MOJ DNEVNI PLAN ISHRANE: KOMENTARISITE !!!
« Odgovor #8 poslato: Februar 16, 2012, 09:41:50 pre podne »
Jok, za te pare bolje uzeti dobar whey protein.

Van mreže ivan90

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: MOJ DNEVNI PLAN ISHRANE: KOMENTARISITE !!!
« Odgovor #9 poslato: Februar 16, 2012, 09:44:17 pre podne »
za te pare mogu naci samo biotech protein :)))))

Van mreže djake

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 469
Odg: MOJ DNEVNI PLAN ISHRANE: KOMENTARISITE !!!
« Odgovor #10 poslato: Februar 16, 2012, 10:30:55 pre podne »
aha,hvala djake. pa cilj mi je dodati jos 3-4 kg, i onda poceti sa definicijom, trenutno sam na masi.  ok, dextrosu smanjujem, ubacicu 20g. dextroze i 20 g. malto. jel moze tako ? a sto se tice palacinke sta mislis o tome i o obroku posle treninga sa tunjevinom crnim lukom i kuvanim jajima ?

U obroku posle treninga ti ne treba toliko masti, bitni su UH i proteini, tako da bi bilo bolje zameniti tu kombinaciju sa pil.belim i pirincem, ali ako bas neces onda moze proci i to. Palacinke ostavi za junk obrok, nemoj da ti to bude svakodnevno.

Van mreže ivan90

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: MOJ DNEVNI PLAN ISHRANE: KOMENTARISITE !!!
« Odgovor #11 poslato: Februar 16, 2012, 11:58:00 pre podne »
djake nije da necu, ja ne podnosim belo meso, jer posle mucnine imam u zelucu, znaci svaka hrana moze osim pileceg belog i krompira !!! cekaj stani, nemislim na obicne palacinke, nego one takozvane ''proteinske palacinke'' ( 4 belanca, solja ovsenih i merica do dve protein'' sve to u blender i u tiganj sa  malo maslinovog ulja pecem. jel moze to ?? nebih rekao da je to junk !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: MOJ DNEVNI PLAN ISHRANE: KOMENTARISITE !!!
« Odgovor #12 poslato: Februar 16, 2012, 12:24:10 posle podne »
momci su ti sve odgovrili kako treba
a ja bi da dodam
da od ove ishrane MASU SIGURNO NECES DOBITI
jer od oka (bacih malo) ti ovde imas jedva 100 gr B iz HRANE (I TO KVALTIT se odnosi na jaja,djene tunjeivnu i jos 50-60 gr B iz DODATAKA ISHRANI )
dakle
odrzavanje bazalnog metabilzma i zdrava ishrana SUPER..kamo srece da ovako se hrani obican covek
ali ocekvati neki prirrastaj mase..jbg..
sto rece admin  vladar
MLEKO JE ZA BEBE a MESO JE ZA LAVOVE
snicle daju snicle i to upamti
e sada
kako je tebi muka od mesa i iz kog razloga
to bi trebalo druze da proveris jer to NIJE NI MALO NORMALNA OKOLNOST i SITUACIJA
ili ti mozda imas neke stavove i predrasude prema mesu...??

Van mreže ivan90

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: MOJ DNEVNI PLAN ISHRANE: KOMENTARISITE !!!
« Odgovor #13 poslato: Februar 16, 2012, 12:35:46 posle podne »
ne, nemam nimalo predrasude prema mesu, jednostavno organizam ne prihvata pilece belo meso i krompir! sve ostalo druze mogu da jedem, koji od ovih obroka ovde nije dobar ? sta treba da menjam ?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: MOJ DNEVNI PLAN ISHRANE: KOMENTARISITE !!!
« Odgovor #14 poslato: Februar 16, 2012, 12:37:41 posle podne »
ne, nemam nimalo predrasude prema mesu, jednostavno organizam ne prihvata pilece belo meso i krompir! sve ostalo druze mogu da jedem, koji od ovih obroka ovde nije dobar ? sta treba da menjam ?

pa treba druze da ubacis 600 gr mesa kroz bar tri obroka
eto to ne valja