Septembar 30, 2024, 01:22:28 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.293 poruka u 18.762 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: Holesterol  (Pročitano 2634 puta)

Van mreže Branislav1984

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 577
Holesterol
« poslato: Februar 09, 2012, 04:27:39 posle podne »
Imunitet me nesto zeza u poslednje vreme pa sam juce radio analizu krvi i posto sam se ugojio ko prase u poslednje vreme ajde da vidim koliki mi je holesterol i ispadne 6, e pošto je normalno valjda ispod 5 tj oko 4 ja mislim nije strasno medjutim izguglam malo i vidim da je to ipak kao visoko pogotovo sto imam 27 godina... neka iskustva ???  :)

Van mreže BBBbbb

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 438
Odg: Holesterol
« Odgovor #1 poslato: Februar 09, 2012, 11:18:29 posle podne »
Nista specijalno, pazi na ishranu u BB stilu, tj. izbegavaj secere i przenje/masno. Ne sad da bezis od zumanaca i sl. Drzi to u standardnim okvirima. Inace po mnogim nekim studijama unos UH (misli se na lose) znacajnije utice na holesterol nego unos samog holesterola (cak koliko znam i nema dokaza o DIREKTNOM uticaju unosa holesterola na tvoj holesterol).

I naravno omega3 cuda cini po tom pitanju.

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Holesterol
« Odgovor #2 poslato: Februar 09, 2012, 11:21:37 posle podne »
Vise bi trebalo da pazis na unos zasicenih masti, to jest da ih drzis na minumumu. Holesterol je potreban tvom telu i treba biti unosen kroz hranu.
Slazem se za omega3.

Van mreže Branislav1984

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 577
Odg: Holesterol
« Odgovor #3 poslato: Februar 10, 2012, 01:01:31 pre podne »
uzeo sam ih vec mislim na omega 3 pa cu proveriti za 3 meseca kako izgleda to, hvala ljudi

Van mreže cartell

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 387
Odg: Holesterol
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 21, 2012, 10:00:18 posle podne »
ako si se ugojio moras malo da olabavis sa hranom (nista novo ti nisam rekao,jel)
znas vrlo dobro sta si jeo i koliko. moj brat koji je mrsav ko trska , a ima 28 godina je imao povisen holesterol ali se on recimo unistavao od mlecnih proizvoda (sir,mleko, kackavalj...) koji su bili sa velikim procentom masnoce. sad kad je to smanjio (ne izbacio,vec samo smanjio) holesterol mu se stabilizovao. odi za nekih 3-4 meseci opet na kontrolu. pazi na hranu i ziv bio
Jedi Master

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: Holesterol
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 22, 2012, 01:26:36 posle podne »
Samo pazi na zasicene masti i izbegavaj hranu poput dzigerice i ostale bogate istim.

Ako uz to dodas omega3 masti bices kao nov jako brzo.

Svi mi korpulentni u "godinama" ::) , smo prosli kroz slicna stanja, mene je licno pritisak kidao, pa je to pocelo da se manifestuje skoro svakodnevno, medjutim cim sam regulisao ishranu i poceo redovno da koristim omega3 kapsule i ostale izvore zdravih masti, ni traga od istog.
Evo vec dve godine ni jednom nisam imao povisen pritisak.
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže Becks

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 320
Odg: Holesterol
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 22, 2012, 02:45:31 posle podne »
Niacin, kardio, 12 caps omege 3, policosanol.

Spartak

  • Gost
Odg: Holesterol
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 23, 2012, 08:48:31 posle podne »
i meni je u zadnje LDL malo iznad gornje granice pa moram da smanjim junkovanje jer sam zadnjih mejsec dana dosta rokao iako sam na istoj kilazi :)

HDL mi je super

Van mreže Branislav1984

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 577
Odg: Holesterol
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 24, 2012, 05:25:07 pre podne »
od onda sam sve pokvario, ugojio sam se bar 10kg, ne pijem više omega, u poslednjih par meseci sam se nanervirao ko nikad u životu i tako ... junk je na maxu i tako, pritisak me zeza, pre neki dan sam imao 160/100, super do 30 ću se raspasti !!!!!!

Van mreže Branislav1984

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 577
Odg: Holesterol
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 24, 2012, 05:30:34 pre podne »
ali hvala vam na savetima, više se brinete vi o meni nego ja sam :)

Van mreže sasa85

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 69
  • Mir sa savješću, mir sa celim svetom
Odg: Holesterol
« Odgovor #10 poslato: Maj 26, 2013, 03:29:45 pre podne »
Naj veci trik je farmaceutska industrija koja na statinima godisnje zaradi milione dolara. Ishrana i stres uticu na povecanje kristala holesterola u krvi. Kao i na krvni pritisak. Bitno je da se alkalizujete malo i vratite u homeostazu. Za sve dalje savjete javite se na pm. A alkalizovat cete se tako sto cete kupiti medicinsku sodu bikarbonu u tabletama i piti 10 dana po 3 tablete. I tako 3 puta godisnje. Jer pod stresom se organizam zakišeljava i onda dolazi do razvoja candide albicans kao i smanjenja kiseonika u celijam. A naucno je dokazano da ovo dvoje su glavni krivci za nastajanje karcinoma. Mada to se krije i lekar koji je izlecio oko 2000 pacijenata od carcinoma pronadjen je mrtav u stanu u Italiji imao je do 50 god uzrok smrti nepoznat. Tj sakriven od javnosti a svi med naucni radovi unisteni. A jos 1930 i neke je rekao Nobelovac Warburg "celija u kojoj nema kiseonika nastaje karcinom! Velika tacka nema dalje. Nasi strucnjaci su 2007 god napravili jednu sondu i ulazili u rane celije carcinoma i sta mislita sta su merili pa nivo kiseonika. I sta su nasli pa 97% manje kiseonika nego u zdravim celijama. Uglavnom ne veruj previse svim lekarima. I ne obracaj paznju na laboratoriske analize ako se rade na aparatima jer je to samo brojka a ne i gledanje pod mikroskopom i uvid u oblik,kretanje, i kvalitet. U svakom slucaju javite se ako ima nekakav problem pomoci cu naravno koliko mogu.
Trudi se uvek da budeš pravedan i da govoriš istinu.I ne moj se bojati osude drugih. Jer osuda je samo za vreme.U ovom vremenu možda će te osuđivati, a u nekom drugom poštovati i citirati...