Septembar 21, 2024, 11:24:23 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.285 poruka u 18.764 tema - 20.972 članova - Poslednji član: Michaelamink
X3MShop banner

Autor Tema: Odmorite od stimulansa  (Pročitano 2507 puta)

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odmorite od stimulansa
« poslato: Februar 08, 2012, 05:49:15 posle podne »
Kofein je od velikog znacaja u zivotima svih nas i svi ga koristimo u ogromnim kolicinama.
Koristimo ga da bi se razbudili da bi trenirali da bi studirali pa cak da bi pregurali dan.
Uzimajuci u obzir da je Kofein u skoro svemu sto pijemo u toku dana prosecna osoba unese oko 280 mgs kofeina na dan a neki extremniji cak i do 600 mgs. Nemojte me razumeti pogresno ja ne napadam kafein samo ukazujem na cinjenice.
I dalje mogu da zapamtim kad sam uzeo prvi put u zivotu pre workout produkt.
Nisam imao blage veze sta je to ali je imao extra super cool naiv tako da sam pomislio ajde
da probam ovo... Kad sam stigao u teretanu i kad je dejstvo pocelo osecao sam se kao manijak.
Jurcao sam po teretani kao drogiran sa sirom otvorenim ocima i znojao se kao svinjce radeci bez umora. Bio je to odlican osecaj  i od tada sam se navukao tako da nisam mogao da zamislim trening bez neke pre workout formule.
Siguran sam da sam u to vreme probao svaki moguci produkt koji je postojao. Uzimao sam po dva tri produkta u isto vreme ili naizmenicno samo zato sto mi se cinilo da od jednog produkta posle par nedelja taj odlican osecaj nestaje i kao da vise nije imalo efekta na mene.
Poceo sam sa jednim skupom posle 2 pa 3 pa na kraju 4  jedno kratko vreme...
U to doba kafa ili neki energetski napitci koji su mi nekada davali dobar boost da preguram dan vise na mene nisu imali nikakvog efekta. Znam da su proizvodjaci uvek preporucivali da se proizvod pije u ciklusima li uzimajuci u obzir moj strah od neefektivnog treninga to se kod mene obicno svodilo u tome da sam sa jednog proizvoda prelazio na drugi.
Par godina i eto sakupio sam dovoljno vremena i dovoljno iskustva da objasnim o cemu se radi
a to je zasicenost adrenalina.
Zasicenog adrenalina se moze desiti kada ti bez prestanka uzimas stimulante i to dugi vremenski period da ti u stvari zasitis adrenalinske receptore.  E sad sledi objasnjenje. Kada vi popijete kafein on vas afektuje tako sto stimulise neurone u vasem mozgu da nekontrolisano rade.
Ta prevelika aktivnost neurona aktivira hipofizu da zapocne sa lucenjem hormona koji kaze vasoj zlezdi da pocne proizvodnju adrenalina a adrenalin je kao st znamo hormon koji nase telo proizvede kada smo u veoma stresnim situacijama recimo pokusavate da podignete auto sa vaseg deteta. U tim stresnim situacijama mi imamo mnogo vise snage a to je zahvaljujuci adrenalinu. To je nacin na koji kafein i drugi stimulansi  stimulisu proivodju adrenalina .
To je odlicno za vas trening ali se javlja problem u tome sto se mi ne ogranicavamo da uzimamo kafein samo pre treninga u pwm vec posle u toku dana idu kafe pa red bull ili druga energetska pica i samim tim postajemo zavisni o kafeinu.
Na svu srecu to se moze spreciti kontrolisuci tacno koliko kafeina u toku dana unosite u sebe.
Budite svesni kolicine kofeina u gaziranim napitcima - kafi - energetskih napitaka - sagorevaca masti ili pre workout formule. Ja sam dosao do granice da bez obizra koliko kofeina sam uzmao jednostavno se vise nisam osecao isto i kako god sam se osecao bez energije.
Pocele su nesanice a jutarnje budjenje je za mene bilo pakao bukvalno sam puzao da se izvucem iz kreveta. Tada sam se odlucio da prekinem sa stimulansima i ocistim se kompletno.
Naravno to nisam uradio odjednom vec sam samanjio unos kofeina na jednu jutarnju kafu i jedan skup hemo-rage pre mog treninga dnevno. Posle nekog vremena sam prekinuo i sa hemo-rage i na kraju sam pekinuo da pijem kafu.
Nije bilo lako ali sam uspeo i bio sam zadovoljan sobom samim i nisam pio nikakve stimulanse vise od 6-7 nedelja. Jednom kad sam shvatio da mi da preguram dan nije potreban nikakv kafein i da uspevam da odradim trening bez zelje da odremam na polovini treninga poceo sam opet sa jednim skupom hemo-rage-a. Nisam mogao da verujem kakav je efekat imalo na mene. Ponovo sam se osecao kao kad sam prvi put probao pre workout formulu pre par godina. Cak i sada mesec dana posle pocetka uzimanja  ja i dalje osecam isti efekat. Ali sada radim pametnije i ne uzimam nikakav dodatni kofein niti bilo sta od stimulansa u toku dana. Nema vise jutarnje kafe i nema vise red bulla posle rucka vec samo 1 scoop pre wourkout formule pred trening.
Verujete napraviti pauzu od stimulansa na neko vreme moze uciniti cuda za vas.
Na marketu je i dosta produkta koji ne sadrze stimulanse i oni su dobra opcija za vreme koje apstinirate od stimulansa.
Zato prestani da se zalis da ne osecas produkt kad si vec na njemu par godina vec se odmori i citaj uputstva za koriscenje posto su ona na produktu sa razlogom...

(nadam se da nema gresaka u prevodu)
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Odmorite od stimulansa
« Odgovor #1 poslato: Februar 08, 2012, 05:54:15 posle podne »
jos jedan textic o coffeinu nece biti na odmet
nemas velikih gresaka u prevodu
HVALA

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Odmorite od stimulansa
« Odgovor #2 poslato: Februar 13, 2012, 11:26:56 pre podne »
Tipicna ABUSE prica..nema stvari koju ne treba ciklirati, od proteina, hidrata pa do stimulansa i treninga. Telo je prilagodljiv *ebac i treba ga cesto iznenaditi. Mada se neki totalno zajebu i besomucno menjaju bez osnova, a iz nekih stvari treba izvuci max i tik pre nego se udje u zasicenje treba menjati.
Sve u svemu dobar clanak, tuzno je tek videti ljude na gear-u kakve sve greske prave. Dobri su ON, a kad su OFF niti izgledaju dobro niti su psihicki dobro- i onda se ulazi u zacaran krug gde se sve svodi na uzimanje(Tezine se povecavaju, treniras sve vise i vise-a onda nastupe ozbiljni zdravstveni problemi :D)
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD