Septembar 24, 2024, 11:18:30 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.972 članova - Poslednji član: Yurenmaw
X3MShop banner

Autor Tema: Koliko ste najduze izdrzali bez junka,sokova,slatkisa :D  (Pročitano 18897 puta)

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Koliko ste najduze izdrzali bez junka,sokova,slatkisa :D
« Odgovor #45 poslato: Februar 08, 2012, 07:49:33 posle podne »
@Kemis

vidi druze, ti nista ne znas, a ubjedjen si u suprotno u tome je poenta. Umjesto da se zamislis zasto to ovako pisem/pisemo, ti si ubjedjen da te neko zajebava...ne, jako malo znas, a nisi i neces toga da budes svjestan.
Da ne bude da izmisljam, recenica u kojoj kazes, "culo ukusa kaze mozgu da stize slatko, pa on naredi pankreasu da luci insulin"....jbt, slikovito nema sta, ali glupost nevidjena.
Povisen nivo secera u krvi je taj koji uzrokuje lucenje insulina, a ne ukus slatkog, jel bi onda i Cola Zero izazivala lucenje insulina...itd itd
I opet ti kazem, uzimanje cak i 70gr dekstroze je gluposz nevidjena, osim ako se neradi o uzimanju u kombinacii sa insulinom, ali ni tada se na uzima samo dekstorza ( pogeldaj clanak koji je Milos okacio, a Pedja napisao ) i ....tako
edukuj se malo

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Koliko ste najduze izdrzali bez junka,sokova,slatkisa :D
« Odgovor #46 poslato: Februar 08, 2012, 08:01:44 posle podne »
Dobro Veljo, eto dao si jos jedan sarkastican odgovor. Takodje zakljucujes da nista ne znam po tome kako ja konzumiram secer, al' ok. Povlacim se iz ove teme posto smo i previse spama uneli u nju.

Van mreže urlich

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 192
  • Храброст није порицање ни одсутност страха
Odg: Koliko ste najduze izdrzali bez junka,sokova,slatkisa :D
« Odgovor #47 poslato: Februar 08, 2012, 08:10:31 posle podne »
Brate ne postoji obican secer i dekstroza...Sve su to ugljeni hidrati koji se razlazu do glukoze...A to sto mislis da je dex bezopasniji, tu si se malo jeli...Uzmi izmeri secer u krvi pre ispijanja dexa i nakon 100 g.U veoma kratkom vremenskom intervalu tebi nenormalno skace secer u krvi i kao reakciju na to pankreas luci insulin.Ako se pankreas previse "uzbudi" aj da tako kazem moze da dodje do vrlo ozbiljnih posledica.A takodje nije za preporuku tako cesto ga iritirati.I da, to sto ti kazes zavisi koliko ti je trening bio naporan nema veze...Dex ne sluzi za popunjavanje depoa,pa ga u tu svrhu ne treba ni piti.

Van mreže S.L.

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: Koliko ste najduze izdrzali bez junka,sokova,slatkisa :D
« Odgovor #48 poslato: Februar 08, 2012, 08:17:13 posle podne »
Citat
dex izbacivao da bi ipak imao neku meru u kolicini unetog secera.

neverovatno
ali JEBENO neverovatno......
Ne znam sta je JEBENO i NEVEROVATNO ali nije ni bitno.Neverovatno ce biti ako dodjem vise na ovaj forum!Sta sam to rekao lose i glupo,to sto sam se po nekad castio cokoladom ali nisam koristio dex i tako bar koliko toliko imao manje stete od te cokolade.Stvarno je neverovatno...Niti sam rekao negde kako je to dobro ili kako tako treba ljudi tako da rade,samo sam rekao sta sam radio u odredjenoj situaciji. Ne znam u cemu je problem ali to vise i nije vazno...
:) ;)

Van mreže dame_3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 580
    • Amino.Ba
Odg: Koliko ste najduze izdrzali bez junka,sokova,slatkisa :D
« Odgovor #49 poslato: Februar 08, 2012, 10:47:04 posle podne »
Malo je tema otišla u off :)

Inače, 2 i po mjeseca je najduže bez bilo kakvog oblika junka .
Train hard or go home !
www.amino.ba

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Koliko ste najduze izdrzali bez junka,sokova,slatkisa :D
« Odgovor #50 poslato: Februar 11, 2012, 07:36:56 pre podne »
Citat
Ne znam sta je JEBENO i NEVEROVATNO ali nije ni bitno.Neverovatno ce biti ako dodjem vise na ovaj forum!Sta sam to rekao lose i glupo,to sto sam se po nekad castio cokoladom ali nisam koristio dex i tako bar koliko toliko imao manje stete od te cokolade.Stvarno je neverovatno...Niti sam rekao negde kako je to dobro ili kako tako treba ljudi tako da rade,samo sam rekao sta sam radio u odredjenoj situaciji. Ne znam u cemu je problem ali to vise i nije vazno...

pa neverovatno je to jer smo imali prepisku na pm i neverovtna je tvoja opsednutost sa SECRIMA tj rekao si,citiram:
seceri imaju vaznu ulogu kod sportista i isto su vazni kao Uh i B.
Neverovatno je,tj jebeno je neverovatno da si toliko opsednut sa secerom tj za slatkim i da povlacis paralele izmedju milka cokolade i dextroze
objasnio sam ti na pm ali pokusati cu ti objasiti slikovtio jer vidim da drugaicjim jezikom ne ide
zar ti mislis,da smo svi mi koji koristiimo neki prosti oblik secera,dex,malto,vitargo,vaxy -BUDALE i da nikome od nas ne bi palo na pamet da pojedemo milka cokoladu posle treninga i popijemo protein da je to Ok?
lepo sam ti objasnio ali ni jedna jedini momenat neces da cujes ono sta ti se govori,vec si dosao sa stavom da ti neko potvrdi ono sta ti zelis da cujes.
SECER nema nikakvu vaznu ulogu za sprotiste a pogtovo za sprosite kao sto si ti,tj rekao si da si fudablaer u drugoj ligi,te kao takav nema mesta apsolutno u ni jednom elemetnu sporta
Oblik sporta sa kojim se ti bavis,ili kosarka,vaterpolo,rukomet i sl,iziskuje oslobadjanje energije tokom odredjenog vremenskog perioda (40 min,60 ili 90) sto i nije bitno
ono sta je bitno,da ni jedan jedini oblik secera na ovom svetu NEMOZE I NECE drzati nivo LAZNE energije (dobijene putem irtiacije pankreasa da luci veliku kolcinu inuslina,koji za sobom povlaci maximaln rad svih ostalih hormona) ali to je na zalost veoma kratkog roka i na takav vid energije se nemoze racunati.
Energiju koja je potrebna tim i takvim sportistima je energija koja nema tendenciju naglog oslobadjanja insulina,vec kroz kontiuniran proces dolazi do snabdevanja tela sa energetskom materijom za mehanicko funksonisanje tela a to su KOMPLEXNI UH.
Dao sam ti primer novaka djkovica kojega si sigurno gledoa na terenu kada mu jedna banana traje 2 sata.SAM SEBE ZAPITAJ IZ KOG JE TO RAZLOGA i zasto onda novak ne okine jednu milku izmedju svakog seta.
Postje stvari i sportovi tipa biciklizam,gde je nagli priliv energije potreban u odredjenom trenutnku,pa neznam dali pratis (u sta neverujem) kada neko od takmicara na tour de frrancu iz one tropbice na ledjima izvuce neku kesicu i istisne je u usta!
to su ugavnom MESAVINE NEKOLIKO VRSTA PROSTIH SECERA ,ugavnom sa ukusom (sto i nije bitno),vec je bitno da jedna takva trka traje i preko 150 km!!!!!!!!!!!!!!!! i logicno je da u nekom mometu mora da dodje do pada energije (ali to nije sigurno na 50-om km),te da se isti mora angazovati preostalu snagu u sebi,uzimajuci prosti secer koji angazuje inuslin a ovaj za sobom povlaci pumpanje svih hormona u nasem telu.
a sada ti objasni ovde nekome,na koji nacin bilo ko na ovome svetu moze da crpi energiju iz secera u kontitnutitetu od 5 ili vise sati i kakve bi to posledice imalo sve i da to neko proba!
eto,to je jebeno neverovatno da neces da prihvatis cinjincu da pred UTAKMICU NIJE DOBRO DA POJEDES MILKA COKOLADU
DA POSLE TRENINGA NEMOZE DA SE KORISTI MILKA COKOLADA
I DA KAKO NEKO RECE VEC GORE (jer se edukovao) PROSTI SECERI NEMOGU DA SLUZE KAO POPUNA GLIK DEPOA ZA KASNIJE CRPLJENJE ENERGIJE IZ NJIH

eto..to je jebeno neverovatno
a ti hteo ne hteo da ucestvujes na forumu,je stvar tvog izbora,a pokusaj da se edkujujes i da ti se ukaze na grske je ostao uzaludan

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Odg: Koliko ste najduze izdrzali bez junka,sokova,slatkisa :D
« Odgovor #51 poslato: Februar 11, 2012, 08:12:30 posle podne »
Sto se tice junk hrane evo vec mjesec dana...ali pice me ubija..bez crnog vina "zasladjenim" coca colom nemogu ni 15 dana da sastavim....:)

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: Koliko ste najduze izdrzali bez junka,sokova,slatkisa :D
« Odgovor #52 poslato: Februar 11, 2012, 09:17:00 posle podne »
Ja bez junka, kao pedja sto kaze. Trenutno jedem sve sto ima (ukljucujuci i "junk") a bez toga mogu neodredjeno kad hocu. Samo utuvis sebi u glavu cilj.
No curling in the squat rack!

Van mreže Branislav1984

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 577
Odg: Koliko ste najduze izdrzali bez junka,sokova,slatkisa :D
« Odgovor #53 poslato: Februar 12, 2012, 01:02:06 pre podne »
oval mezea malopre... jaoj kakva sam svinja... strasno

Van mreže cuturica

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 160
Odg: Koliko ste najduze izdrzali bez junka,sokova,slatkisa :D
« Odgovor #54 poslato: Februar 12, 2012, 04:32:20 posle podne »
pa sve zavisi od cilja
zavisi sta zelim da postignem tako se onda i ponasam pa tako i po pitanju ishrane...

Van mreže Pecha

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 58
  • Don't count days,make the days count !
Odg: Koliko ste najduze izdrzali bez junka,sokova,slatkisa :D
« Odgovor #55 poslato: Oktobar 12, 2013, 12:04:12 pre podne »
Sjebali ste temu,ali ajde da probam da je povratim :D
Najduze bez junk-a tacno 2 meseca

Van mreže LeDu 91

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Koliko ste najduze izdrzali bez junka,sokova,slatkisa :D
« Odgovor #56 poslato: Oktobar 12, 2013, 12:41:52 pre podne »
Najduze 8 nedelja.  :)

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Koliko ste najduze izdrzali bez junka,sokova,slatkisa :D
« Odgovor #57 poslato: Oktobar 12, 2013, 10:10:10 pre podne »

Van mreže Beats by Dre

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 155
Odg: Koliko ste najduze izdrzali bez junka,sokova,slatkisa :D
« Odgovor #58 poslato: Oktobar 12, 2013, 12:36:55 posle podne »
najduze 42 dana, a pre toga po 2l coca-cole i slicno.

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Koliko ste najduze izdrzali bez junka,sokova,slatkisa :D
« Odgovor #59 poslato: Oktobar 12, 2013, 12:44:26 posle podne »
2,5 meseca. Nikakva bitna razlika se nije desila u poredjenju kada imam dva puta nedeljno junk dan, osim sto sam u poslednjih 2 nedelje hteo da prosviram sebi mozak kad prodjem pored picerije, pekare ili kad mi zamirise pljeskavica.

I sad kad imam nedeljno po 3-5 junk obroka, nebitno kojim danima, nista se bitno ne desava.
« Poslednja izmena: Oktobar 12, 2013, 12:47:25 posle podne BUKAS »