Septembar 24, 2024, 10:28:11 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.972 članova - Poslednji član: Yurenmaw
X3MShop banner

Autor Tema: Koliko ste najduze izdrzali bez junka,sokova,slatkisa :D  (Pročitano 18887 puta)

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Koliko ste najduze izdrzali bez junka,sokova,slatkisa :D
« Odgovor #30 poslato: Februar 07, 2012, 11:40:40 posle podne »
ja se bez slatkisa lako naviknem,da nema milke,verovatno nikada vise i ne bih jeo slatko...
al sam slab na fast food i pivo :)
meni se prijedu neke svinjarije,tipa pohovano pile,przenice,virsle,prase,kobasice,pica,pljeska....ili mi se pije pivo...
sokove i ovako ne pijem,a slatko i hleb nisam okusio jedno 2 meseca...

Van mreže BBBbbb

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 438
Odg: Koliko ste najduze izdrzali bez junka,sokova,slatkisa :D
« Odgovor #31 poslato: Februar 07, 2012, 11:58:56 posle podne »
Znaci, to sto si ti radio nije low carb dijeta, neka redukcija jeste, ali low carb nije.

Da Veljo, lose sam se izrazio. Hteo sam samo da napisem da se dex ne pretvara u mast ukoliko je ishrana prilagodjena unosu UH. Bio sam na oko 100g dexa + jos nesto malo iz hrane :)
Sto Velja kaze mozda si napredan AAS konzument, pa si na insu, a mi te nismo prepoznali. U suprotnom nema teorije da tolika kolicina dexa ne ode delom u mast. Na stranu sto je to dex i nimalo naivan secer za organizam, a ta kolicina daleko prevazilazi potrebe za posle treninga.

E sad sto se u globalu nisi debljao ne znaci da dex nije sao u mast.

Van mreže AcMilan91

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 494
  • Everything is beastmode
Odg: Koliko ste najduze izdrzali bez junka,sokova,slatkisa :D
« Odgovor #32 poslato: Februar 08, 2012, 01:49:46 pre podne »
Interesantni postovi :D

Van mreže Nikola ifbb

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 442
Odg: Koliko ste najduze izdrzali bez junka,sokova,slatkisa :D
« Odgovor #33 poslato: Februar 08, 2012, 01:57:13 pre podne »
najvise jednu nedelju, mada sam mogao i vise ali potrudicu se ove god kad pocne dijeta :)
Ako si bilder, onda budi bilder, treniraj kao bilder i hrani se kao bilder tokom cele godine.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Koliko ste najduze izdrzali bez junka,sokova,slatkisa :D
« Odgovor #34 poslato: Februar 08, 2012, 06:15:43 pre podne »
6 meseci nisam jeo nista od Junk-a a nisam ni pio nista sem vode i caja. :) Sad povremeno ubacim po neku cokoladicu umesto dextroze i maltodekstrina.

...cokolada se nemoze meriti sa dextrozom ili bilo kojim oblikom secera koji sluzi za te namene

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Koliko ste najduze izdrzali bez junka,sokova,slatkisa :D
« Odgovor #35 poslato: Februar 08, 2012, 09:48:53 pre podne »
Slatko ne jedem uopste,ne pamtim kad sam pojeo kolac ili cokoladu, ni kao dete nisam voleo i ni sad mi ne treba.
Ali zato sarma, pecena svinjetina, janjetina itd to ponekad bude jace od mene :D

Mada kad hocu mogu i bez toga.

Van mreže S.L.

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: Koliko ste najduze izdrzali bez junka,sokova,slatkisa :D
« Odgovor #36 poslato: Februar 08, 2012, 11:14:14 pre podne »
6 meseci nisam jeo nista od Junk-a a nisam ni pio nista sem vode i caja. :) Sad povremeno ubacim po neku cokoladicu umesto dextroze i maltodekstrina.

...cokolada se nemoze meriti sa dextrozom ili bilo kojim oblikom secera koji sluzi za te namene
Znam,ali sam je jeo cisto radi psihe,da se castim,a dex izbacivao da bi ipak imao neku meru u kolicini unetog secera.
:) ;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Koliko ste najduze izdrzali bez junka,sokova,slatkisa :D
« Odgovor #37 poslato: Februar 08, 2012, 11:26:47 pre podne »
Citat
dex izbacivao da bi ipak imao neku meru u kolicini unetog secera.

neverovatno
ali JEBENO neverovatno......

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Koliko ste najduze izdrzali bez junka,sokova,slatkisa :D
« Odgovor #38 poslato: Februar 08, 2012, 12:25:50 posle podne »
Ne znam sto se svi toliko plase dekstroze ili se snebivaju ili je uporedjuju sa obicnim secerom. :S Ja napisao da u PWM sipam 100g, a reakcije kao da sam popio 1kg. :D Ljudi, dekstroza je brz secer, monosaharid i mozak ga koristi bukvalno sa po qrca (sry na izrazu).

Van mreže urlich

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 192
  • Храброст није порицање ни одсутност страха
Odg: Koliko ste najduze izdrzali bez junka,sokova,slatkisa :D
« Odgovor #39 poslato: Februar 08, 2012, 12:35:11 posle podne »
Bas zato sto je prost,tj. naprostiji i najkraci moguci lanac od svih hidrata najbrze ti stigne u krv...cokolada se ipak vari neko vreme.Bolje pojedi cokoladu nego da se igras s tolikom kolicinom dekstroze...Jbt ako imas 5 treninga nedeljno to ti je pola kg glukoze za nedelju dana.

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Koliko ste najduze izdrzali bez junka,sokova,slatkisa :D
« Odgovor #40 poslato: Februar 08, 2012, 12:38:28 posle podne »
Pedja je skupio jos jednom snage - bas pre neki dan, da objasni jako lepo...  :D

Tako da, ljudi jbt, umesto sto citate ko je sta od junka pojeo, fokusirajte se na neke malo BITNIJE stvari...

...ja sam o dextrozi tj prostim secerima toliko puta vec pisao da me odista vec mrzi da se ponavljam po ko zna koji put.
ja sam jedan od ljudi koji je do pre 5 god uzima 100 gr u pwm
pad je drastican iz razloga sto je dokazano U EMPIRJI i to nisam ja dookazao ali sam PRIMENIO i uvdeo da je najblje iz razloga sto svaki oblik prostih secera a koji je nama potreban imas razlciti pik tj udar na pankreas
pa je tako dextoroza najvece smece kada je u pitnju prosti oblik secera ,ali je opet sa druge strane NEIZBEZNA i kombianciji
ovo ti je prica o vitargu,pure muslce carbsu,waxy ILI OSALIM OBLICMA SECERA koji se danas stavljaju u pwm
razlog tome je npr
dextorxa ima udar na pankreas da POSTEPENO izlucuje inuslin,ali sto je najveci problem je taj sto da odrzava na visokom nivou dugo vreme tj previse i ostaje visok cak i posle zatvaranja WoO
MALTODEX ima udar snazean i brz i veoma brzo iritra pankreas,naglo poidzie inuslin,ali isto tako jos brze pada-OPET NIJE DBORO jer se ne stigne odraditi citav proces guranja gradivnih materija u plazmu
waxy je tu negde srednjih vrednosti ali ni on nema neku narocitu sposobnost da inuslin buse staiblan oniliko koliko je potrebno
dakle,pricam o dozama u kojima se do sada korostio secer a to je od 45 pa na vise!!!
zasto sada postoje mesavine SVIH ovih secera,u veoma preciznim kolcinima tipoa 4x 5 ili 3 x 7 gr ili kako god (ovisi od brenda do brenda) koji sa svojim idealnim omerom uticu na pankreas tacno onako KAKO BI TREBALO da uticu a to je da

1.iritiraju pankreas (svako u svoje vreme -kada treba)
2.inuslin uz pomoc njih je u stabilnoj koncnetraciji citavo vreme dok traje wOo
3.INSULIN pada tacno onim redosledom kojim je i podginut sa tim da nema kasnije rizika od insulinksih rupa i nenaadnih udara (kada im nije vreme)
ovde udare ti naravnoNEMOZES da osetis (postoje i neretki slucajevi da se oseti ohoooooo,i te kako u vidu hypo-a..zamagljken vid,nekontolisano znojenje,mucnina,nedostatak apetita i sl) ali NE MORA DA ZNACI tj da se oseti da je nivo secera u krvi previse nizak sto za sobom nosi mnoge posledice po ili REKREATIVCA ili ONOGA KO JE I MALO OZBILJNI
ovo je UKRATKO i nadam se da odista sam uspeo u kratkom izlaganju da resim ove stvari

Takodje, meni nije odgovarala veca kolicina dex-a u pwm, jer mi zatvori dosta apetit, i onda ne mogu u prvom sledecem obroku da jedem kako treba...  ;)

Van mreže filip85

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 766
Odg: Koliko ste najduze izdrzali bez junka,sokova,slatkisa :D
« Odgovor #41 poslato: Februar 08, 2012, 02:41:29 posle podne »
Znaci, to sto si ti radio nije low carb dijeta, neka redukcija jeste, ali low carb nije.

Da Veljo, lose sam se izrazio. Hteo sam samo da napisem da se dex ne pretvara u mast ukoliko je ishrana prilagodjena unosu UH. Bio sam na oko 100g dexa + jos nesto malo iz hrane :)


ti si tih 5 kg skinuo jer si bio u kalorijskom deficitu... mislim, mogao si da skineš toliko i jedući samo 2 čokolade dnevno ako ti je cilj da samo vaga pokaže koji kg manje, mislio sam da smo malo odmakli od toga...


Ne znam sto se svi toliko plase dekstroze ili se snebivaju ili je uporedjuju sa obicnim secerom. :S Ja napisao da u PWM sipam 100g, a reakcije kao da sam popio 1kg. :D Ljudi, dekstroza je brz secer, monosaharid i mozak ga koristi bukvalno sa po qrca (sry na izrazu).


nisi svestan svoje nesvesti... al polako, ima vremena... za god-dve, i sam ćeš se smejati kad budeš ovo čitao...
« Poslednja izmena: Februar 08, 2012, 02:43:44 posle podne filip85 »

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Koliko ste najduze izdrzali bez junka,sokova,slatkisa :D
« Odgovor #42 poslato: Februar 08, 2012, 03:05:04 posle podne »
Ne znam sto se svi toliko plase dekstroze ili se snebivaju ili je uporedjuju sa obicnim secerom. :S Ja napisao da u PWM sipam 100g, a reakcije kao da sam popio 1kg. :D Ljudi, dekstroza je brz secer, monosaharid i mozak ga koristi bukvalno sa po qrca (sry na izrazu).
mozak koristi dekstrozu.....interesantno

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Koliko ste najduze izdrzali bez junka,sokova,slatkisa :D
« Odgovor #43 poslato: Februar 08, 2012, 04:55:32 posle podne »
St zezate mozda ga zovu secerko... Ja mogu bez junkanja koliko hocete! Nekad pozelim nesto masno i 24/7 mi se jede slatko ali nemam problema da se kontrolisem. A sto se tice pwm ja cepim getorade u prahu 30 gr a unutra 25gr secera :)
Sta cu kad ovde nema da se kupi nista drugo od prostih uh...
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Koliko ste najduze izdrzali bez junka,sokova,slatkisa :D
« Odgovor #44 poslato: Februar 08, 2012, 06:41:00 posle podne »

ti si tih 5 kg skinuo jer si bio u kalorijskom deficitu... mislim, mogao si da skineš toliko i jedući samo 2 čokolade dnevno ako ti je cilj da samo vaga pokaže koji kg manje, mislio sam da smo malo odmakli od toga...

nisi svestan svoje nesvesti... al polako, ima vremena... za god-dve, i sam ćeš se smejati kad budeš ovo čitao...

mozak koristi dekstrozu.....interesantno

Cek polako. Vas dvojica izgleda samo idete tehnikom "udri ga kolega". Ne znam cemu takvi stavovi i zasto dajete tako sarkasticne odgovore. No, sad sam racunao koliko mi cega treba posto mi ponestaje suplemenata i dosao sam do dekstroze gde sam primetio da mi nesto ne stima. Zapravo, hocu da se ispravim, ja uzimam nesto malo vise od 70g dexa, a mislio sam da je to 100g posto sam smatrao da kasika kojom sipam ima 10g, a u stvari ima oko 7g sto izadje nesto malo vise od 70g na 10 kasika (nekad brdo pune, nekad normalno pune). E sad, da se vratim na moju konzumaciju. Ja i dalje stojim iza toga da je bolje popiti 70g dexa ili 100g dexa nego pojesti isto toliko milka (ili bilo koje druge) cokolade iz razloga sto se u cokoladi nalazi obican secer. Sto se tice ovog poslednjeg Veljinog odgovora, ne znam zasto si to napisao, ali mislim da znas sta sam hteo da kazem. OK, napisacu u celosti da ne bude zabune i pogresnog tumacenja. Kad popijemo sejk u kojem se nalazi dex, culo ukusa kaze mozgu da dolazi secer pa mozak naredi pankreasu da se pokrene i luci insulin. Dalje pricu znamo... No, da se ogradim, ja nikome nisam preporucio da uzima velike kolicine dekstroze kao sto ja to radim. Autor teme nije stavio naziv : "Zasto Kemis pije veliku kolicinu dexa" vec je off topic tema u kojoj pisemo sta jedemo od junka, sta pijemo, sta ne itd. i ja sam naravno samo napisao iz kojeg razloga ja uzimam tu kolicinu dekstroze, a nisam trazio sarkasticne savete i takodje nisam imao nameru da se svadjam ni sa kime, posebno ne oko secera. Nadam se da sam sada malo jasniji. :)