Oktobar 05, 2024, 07:45:29 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.330 poruka u 18.764 tema - 20.972 članova - Poslednji član: mvzInnor
X3MShop banner

Autor Tema: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?  (Pročitano 30475 puta)

Van mreže SandraM

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 15
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Odgovor #60 poslato: Februar 27, 2012, 03:45:02 posle podne »
Ishmerish, ja ne mogu da pojedem toliko :( Naravno da ne mislim da jedem samo voce, nego sam mislila da u toku dana izmedju 2 obroka, npr dorucka i rucka pojedem neku vocku.

Sto se tice tog sejka pijem ga jednom u 2, 3 nedelje, ako i toliko, nisam bas toliko opsednuta. A tvoj predlog lepo zvuci, ali ja bih pojela ta 4 jaja i bila bih sita. Mozda sejk i izbacim ;) Sad cu da napisem nekoliko predloga mojih obroka, pa vi korigujte.

i samo mi recite za ella sir, sta da radim, da li da ga jedem?

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Odgovor #61 poslato: Februar 27, 2012, 03:50:26 posle podne »
Mozes cero,moze nisi ni svesna :D

Vidi ukoliko nemas obrok na svaka +-3 sata, tvoje telo nece poceti da otpusta mast. Jer sa malim i ne redovnim brojem obroka da ti karkiriano objasnim, telo se boji da ce ostati bez kalorija(snage) i gleda da sto vise zadrzi za ne daj boze crne dane.
I ne ne mozes mu objasniti da mi nismo vise u pra istoriji gde smo motali hranu(pa sta i kad ulovimo)i da se to nece desiti danas ;)
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže SandraM

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 15
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Odgovor #62 poslato: Februar 27, 2012, 04:20:46 posle podne »
Vidite vec da nisam upucena u materiju, tako da znam da cu dosta sad da gresim, ali cilj mi je da me ispravite. I ne zamerite na neznanju.
Nemam bas mnogo vremena da citam ovih dana po netu, ali u buduce cu se posvetiti tome.

Prvi primer
-3 jajeta+ jogurt i ovsene pahuljice
- tunjevina+ella sir
-belo meso+kupus salata
-pirinac kuvan na vodi+bademi

Drugi primer
-4jajeta + ovsene palhuljice u mleku sa niskim procentom ml. m.
-tunjevna
-belo meso+pirinac
-tunjevina+ella sir


Treci primer
-tunjevina
-grasak sa kuvanim krompirom
-belo meso
-pirinac


Cetvrti primer
-4jajeta +ovsene pahuljice u mleku
-kuvani krompir+pecurke
-ella sir + bademi/lesnik
-belo meso.


Neam vise inspiracije. Verovatno bih ponavaljala jedan plan obroka vise puta. I ako mozete, dajte mi savet sta da radim kada sam na fakultetu? Putujem po sat i po u jednom smeru, ali se ne zadrzavam tamo nesto preterano.

Takodje, ne znam cime mogu da nadoknadim salate, koje bas i ne jedem u ovo doba godine. Samo svez kupus jedem i kornisone.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Odgovor #63 poslato: Februar 27, 2012, 04:49:07 posle podne »
sandra
sama sebi stvaras veliku konfuziju
vidi
stvar je odista vise nego JEDNSOTVNA
to koliko ti putujes na fax ili gde vec
ali
zamisli sada
ja ili bilo ko drugi ti napise..ok..onda poneses sa sobom 100 gr mesa+ 50 gr priinca
a ti odgovris
jaoooo..pa kako cu to..
onda se vrtimo u krug ,jer mi pisemo a ti ces uvek (tj mnogo puta dok ne dodjemo do konacnog ishoda) govoriti da ovo moze,ovo nemoze itd itd tid
dakle

ovo sto si nam dala ovde je ODLICAN START a ti znas

1. kada tacno ides tamo gde ides
2.znas tacno kada ti je pazua ( u koje doba dana i sl)
3 znas tacno sta od ovoga volis
4. znas tacno sta od ovoga mozes da nosis
5. npr kao za SALATE koje bdw TRBA DA JEDES U VELIKIM KOLCINIMA

dakle
sdda uradis nesto tipa

Citat
3 jajeta+ jogurt i ovsene pahuljice
- tunjevina+ella sir
-belo meso+kupus salata
-pirinac kuvan na vodi+bademi

obrok jedan -MOGU
-obrok dva-ne mogu da nosim tunjevinu ali mogla bih npr meso iili zamnies obrok dva sa obrok jedan
pa onda npr uzmes nesto iz plana 3

Citat
tunjevina+ella sir

pa ovo ubacis njpor u obrok br 4 kod tebe

jedino sto vodi racuna je da svaki dan npr imas drugu kolcinu UH
a uh su
pirinac,krompir

nadam se da rauzmes

Van mreže SandraM

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 15
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Odgovor #64 poslato: Februar 27, 2012, 05:02:10 posle podne »
Pedja, razumem to sto pricas, i u pravu si, uvek moze da se nadje resenje Nije mi cilj da izbegavam obroke i ne prihvatam mopguca resenja. Naravno, snaci cu se.

Sutra cu da idem u nabavku i da kupi sve ovo sto mi je potrebno.

Da li treba UH da unosim najvise oni danima kada na treningu najvise radim? Citala sam negde da ako treniram 4x nedeljno, treba da izaberem 2 prioritetna treninga i da tad unosim najvise UH, druga dva treninga da unosim srednju olicinu, a onim danima kada ne treniram da unosim nisku kolicinu.

E sad, jos nesto sam zaboravila. Da li mogu da za neki obrok jedem kukuruz secerac. Npr u kombinaciji sa belim mesom?

Van mreže SandraM

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 15
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Odgovor #65 poslato: Februar 27, 2012, 05:24:15 posle podne »
I sad sam nesto procitala, da ne smeju da se kombinuju proteini i UH, a ja planiram da jedem u jednom obroku jaja+ jogurt sa pahuljicama, belo meso i pirinac, gde upravo to kombinujem? Mozda je glupo pitanje, ali na greskama se uci :)

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Odgovor #66 poslato: Februar 27, 2012, 05:25:23 posle podne »
Gdje si procitala to da se ne smiju kombinovati proteini i uh?

Van mreže SandraM

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 15
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Odgovor #67 poslato: Februar 27, 2012, 05:30:25 posle podne »
Proteini i ugljeni hidrati

Koncentrisane proteine i koncentrisane ugljene hidrate nikada ne biste smeli da jedete u isto vreme. To znaci da orasaste plodove, meso, jaja, sir ili ostale namirnice bogate proteinima ne bi trebalo da jedete zajedno sa belim hlebom, zitaricama, krompirom, slatkim vocem... Namirnice bogate secerom sigurno koce lucenje sokova neophodnih za varenje i tako znacajno usporavaju citav proces. Ako uzimate secer u velikim kolicinama u potpunosti cete uspavati zeludac, usporiti metabolizam, a kao posledicu dobiti stomacic..

Van mreže Djokili

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Odgovor #68 poslato: Februar 27, 2012, 05:37:26 posle podne »
Proteini i ugljeni hidrati

Koncentrisane proteine i koncentrisane ugljene hidrate nikada ne biste smeli da jedete u isto vreme. To znaci da orasaste plodove, meso, jaja, sir ili ostale namirnice bogate proteinima ne bi trebalo da jedete zajedno sa belim hlebom, zitaricama, krompirom, slatkim vocem... Namirnice bogate secerom sigurno koce lucenje sokova neophodnih za varenje i tako znacajno usporavaju citav proces. Ako uzimate secer u velikim kolicinama u potpunosti cete uspavati zeludac, usporiti metabolizam, a kao posledicu dobiti stomacic..

To nisi mogla da procitas na ovom forumu jer bi takav text bio obrisan od strane administratora.

Van mreže SandraM

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 15
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Odgovor #69 poslato: Februar 27, 2012, 05:39:18 posle podne »
Nisam ni rekla da sam ovde procitala! Samo sam kopirala tekst sa druge internet stranice. Rekoh vec da nisam upucena u tu materiju, i ovde sam da naucim i dobijem savet kako ne bih krenula nekim pogresnim putem!

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Odgovor #70 poslato: Februar 27, 2012, 05:41:16 posle podne »
To mozes odmah zaboraviti zato jer vecina nas ovdje jede istovremeno proteine i ugljene hidrate, evo ja sam bas maloprije poslije treninga popio koncentrat surutke sa prostim secerom, a sada cu jesti rizu/pirinac i meso.

Zato praksa i jeste praksa, ili kako Pedja voli da kaze, empirizam...

Van mreže SandraM

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 15
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Odgovor #71 poslato: Februar 27, 2012, 05:42:50 posle podne »
Ok, hvala najlepse. Ako mozes odgovori mi umesto Pedje, da li mogu u obrok da ubacim kuvani kukuruz i sta sa njim da jedem u kombinaciji ako je uopste pogresno da ga jedem samog.

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Odgovor #72 poslato: Februar 27, 2012, 05:50:46 posle podne »
Ne kukuruz secerac, pretpostavljam da ima secera tako da nije dobar izbor.

Sada mozes recimo meso i zeleno povrce.

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Odgovor #73 poslato: Februar 27, 2012, 05:59:45 posle podne »
Seko a da ti gledas ishranu drugih clanova(clanica) i manes se iskopavanja ne postojeceg ;)

Zadnji put na ovoj temi matere mi!

1. Nema obroka bez proteina, kompletnog zivotinjskog a ne nekih biljaka.
2. Kompleksni UH koji treba da se jedu : Pirinac 100gr(79UH)
                                                                Krompir 100gr(20UH)
                                                                Pasta 100gr(od 55UH-80UH zavisno od proizvoda)
3. Voda tokom celog dana, minimum 8 casa, hladna po mogucnosti.
4. 4-5H pre spavanja izbegavati UH, zelenis moze.
5. Fibre UH ili ti zelenis i semena ljudski organizam ne moze da iskoristi, tako da se njihova UH vrednost ne racuna i jedini razlozi zbog koga se uzimaju su zdrave masti/crevna flora/vit+min/lipoliza..
6. Kombinovanjem skrobnih/vlaknastih UH i Proteina dobijamo usporenu razgradnju i apsorbciju proteina a samim tim  i duzu koncentraciju AK u krvi plus termogenezu.
7. Zdrave masti ili ti EFA su neophodne za razne procese u organizmu i njihova kolicina zavisi od ciljeva, ali je neka opsta mera od 30-100gr, da bi imali kompletne EFA treba nam sve tri skupine ALA/ EPA/ DHA.
Prva(ALA) se nalazi u namirnicama biljnog porekla maslinovo/laneno/susamovo ulje kao i u razlicitim semekama i orasastim plodovima (lesnik/badem/orah/kikiriki/avokado..).
Posto ljudski organizam nema enzim da razbije celo zrno, na primer laneno seme mora biti samleveno ili potopljeno da nabubri u vodi, inace cemo ga izbaciti u izvornom obliku, ili ti propasce kroz nas.
EPA i DHA se iskljucivo nalaze u ribi i morskim plodovima, tako da ili jedite svakodnevno ribu ili koristite omega 3 kapsule. Flex seed oil i raznorazni suplementi ukljucujuci sva ona sranja iz apoteke nisu adekvatna zamena i mogu se koristiti samo u konjukciji sa fish oil-om.
8. Da sve ovo ispratite a zanemarite aerobnu i anaerobnu aktivnost nece te skinuti nista vredno pomena.

Ako sam nesto zaboravio slobodno me dopunite.

Koleginice da li je sad jasnije?
« Poslednja izmena: Februar 27, 2012, 06:07:13 posle podne Ishmerish »
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Odgovor #74 poslato: Februar 27, 2012, 06:16:34 posle podne »
I dobar Uh za ujutru-ovsene pahuljice- 60gr na 100:-)
Men sana in corpore sano !