Oktobar 05, 2024, 07:57:41 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.330 poruka u 18.764 tema - 20.972 članova - Poslednji član: mvzInnor
X3MShop banner

Autor Tema: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?  (Pročitano 30479 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Odgovor #45 poslato: Februar 23, 2012, 11:05:49 pre podne »
Jel neko jede griz, kako se kotira na forumu , nisam imao prilike da vidim.

nikako
tj ne ovaj sto kod nas ima
postoije neke vrste koje bi mogle da prodju dok si na masi (bdw-masa je mama) ali kod nas toga nema

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Odgovor #46 poslato: Februar 23, 2012, 11:13:28 pre podne »
 :'(
Men sana in corpore sano !

Van mreže DJAVO

  • Član
  • *
  • Poruke: 37
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Odgovor #47 poslato: Februar 23, 2012, 02:53:04 posle podne »
Oki, i griz da eliminišem. Jeo sam ga otprilike jednom do dvaput nedeljno.

U pravu si Peđa da je Ishmerish odgovorio na pitanje o multi mineralno vitaminskom kompleksu, pa da pitam:

Interesuje me da li i najobičniji Galenikin Oligovit 10vitamina i minerala vrši posao?

Ono što mi je rečeno za bademe i lešnike ako ne unosim životinjske proteine, u redu, uzimaću pečen badem/mnogo ukusniji od sirovog/bar meni. Samo ne znam u kojoj količini, jer su dosta kalorični… 50grama svaki drugi dan jel to ok?

Interesuje me da li je loše da ubacim laneno seme u ishranu, ima dosta vlakana i omega 3? tipa, sa ovsenim pahuljicama kašiku dve ujutru?

Zanima me da li je razlika između biljne i riblje omege 3 slična kao razlika između biljnih i životinjskih proteina(nekompletnom aminokiselinskom profilu biljaka) i ide u korist ka ribljoj omegi 3?

Da li da više forsiram pirinač u odnosu na baren krompir?  ili je svejedno? Kada keva spremi grašak, da li da jedem? Ne zapržava ga. Pasulj već zapržava. Što se tiče sarmi, verovatno su one loše i zbog mlevenog mesa kupljenog u mesari.

Da li da kupovne supe izbegavam, tipa njupa :D , ili neka posna, goveđa C?
 
I da kažem, da se ispravim nije mi budžet striktno određen na 300 din dnevno,  može da ide gore još 50-100dinara. Najbitnije je da se zdravo hranim, a pare će se naći :)

Da li je opasan nizak hdl holesterol? Valjda će to za par meseci, dijetom da se popravi.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Odgovor #48 poslato: Februar 23, 2012, 02:56:03 posle podne »
ali druze
ti ponovo
pa zar ti ismheris nije sve rekao
kakve sarme?
kakva biljna omega 3?
mnogo je ovo hvatanja sopstevenog repa druze moj...mnogo.....

Van mreže DJAVO

  • Član
  • *
  • Poruke: 37
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Odgovor #49 poslato: Februar 23, 2012, 03:23:16 posle podne »
Peđa bolje da mi nisi ništa odgovorio nego tako nadrndano...
valjda će odgovoriti neki drugi član...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Odgovor #50 poslato: Februar 23, 2012, 03:24:24 posle podne »
Peđa bolje da mi nisi ništa odgovorio nego tako nadrndano...
valjda će odgovoriti neki drugi član...


nisam u opste nadrndan,cak sta vise...nego
ma nije ni bitno
izvini na mojoj opasci
se najbolje

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Odgovor #51 poslato: Februar 23, 2012, 03:34:46 posle podne »
Ne :kupovne supe, sarme,  "domaca jela". Da -multivit, laneno seme, riblje ulje, pomalo badema uklopljenih u dnevne kalorijske potrebe. Pirinac ti je 5 puta lakse da pojedes jer ti treba toliko grama manje i ima bolji gi tako da navali poput kineza.
Men sana in corpore sano !

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Odgovor #52 poslato: Februar 24, 2012, 01:23:59 posle podne »

Zadnji put na ovoj temi, nije da me mrzi vec ne mogu ti ja/Pedja/ ostali uterati u mozak sve ovo i da radi a sve bez toga da ti ista razumes i shvatis. Dakle odgovoricu ti a posle toga CITAJ FORUM :)

Interesuje me da li i najobičniji Galenikin Oligovit 10vitamina i minerala vrši posao?

Ne, u globalu nista sto dolazi iz apoteke a pod velom prirodnih suplemenata ne moze da se poredi sa istim iz sportske radnje, niti po sastavu niti po ceni. Osim Vitamina C i E eventualno.

 Ono što mi je rečeno za bademe i lešnike ako ne unosim životinjske proteine, u redu, uzimaću pečen badem/mnogo ukusniji od sirovog/bar meni. Samo ne znam u kojoj količini, jer su dosta kalorični… 50grama svaki drugi dan jel to ok?

E vidis o ovom ti pricam, veze nemas o cemu se radi(u pozitivnom smislu), kakve crne kalorije?, ono sto ti gledas je sastav makro nutrijenata u namirnicama, sto bi ovde bilo UH i masti. Ako je po nekom proseku 50gr badema je malo i za jedan dan.


Interesuje me da li je loše da ubacim laneno seme u ishranu, ima dosta vlakana i omega 3? tipa, sa ovsenim pahuljicama kašiku dve ujutru?


Laneno seme je OK ali samo kao izvor zdravih masti, i kao takve ih i uzimaj.


Zanima me da li je razlika između biljne i riblje omege 3 slična kao razlika između biljnih i životinjskih proteina(nekompletnom aminokiselinskom profilu biljaka) i ide u korist ka ribljoj omegi 3?

Mogao sam i u prethodnom pitanju da ti odgovorim, ali ajd da za zadnji put, budem detaljan.
Biljni izvori omega 3 esencijalnih masnih kiselina ne sadrze EPA I DHA, a sta su ove oznake i zbog cega su bitne ces da shvatis kad napokon krenes da citas forum sa strpljenjem i razumevanjem.

Razlika izmedju biljnih i zivotinjskih AH je u kompletnosti istih i u mogucnosti naseg tela da ih preradi i iskoristi, u nasem sportu biljni izvori se uglavnom tretiraju kao ne kompletni i samim tim se ni ne racunaju u dnevnoj racunici za proteinski unos.

Da li da više forsiram pirinač u odnosu na baren krompir?  ili je svejedno? Kada keva spremi grašak, da li da jedem? Ne zapržava ga. Pasulj već zapržava. Što se tiče sarmi, verovatno su one loše i zbog mlevenog mesa kupljenog u mesari.

Nije toliko bitno posebno za pocetnika poput tebe, 100gr pirinca je ekvivalent 400gr krompira ili +-100 makarona, sto su sveukupno otprilike jedini izvori skrobnih UH na koje bi trebao da zasnivas BB ishranu.
Zavisi kako ga spremi, ako ne preteruje sa brasnom/vegetom(Na)/mastima mozes da ga kokas.
Pasulj takodje mozes ali prvo u cetku i pod mlaz vrele vode da ga isperes, osim ako onu splacinu punu masti od corbe, ne smatras pasuljem.
Sarme naravno ne, posebno ako je kupovno mleveno meso, medjutim u nedostatku proteina mogu i one da prodju, jer kao sto sam rekao pocetnik si i ima mnogo stvari koje trenutno jedes a koje su mnogo gore od te sarme.

Da li da kupovne supe izbegavam, tipa njupa :D , ili neka posna, goveđa C?

Ovo je recimo jedna od stavki koja nikako ne sme da se nadje na tvom meniju, djubre puno natrijuma/masti i ostalog otpada.

Da li je opasan nizak hdl holesterol? Valjda će to za par meseci, dijetom da se popravi.

Na duze staze naravno da jeste, da ne bih sad duzio imas na netu a i na forumu sve o tome i kakve efekte na dugorocnom planu ima takvo stanje.
Ako se budes pridrzavao bar pola stvari koje smo ti naveli ima da nestane kao SFRJ, a zamisli kakve sve prednosti mozes imati ako sve lepo proucis i krenes u full-u sa ovim nacinom zivota.

E sad druze sve je na tebi ;)


 
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže SandraM

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 15
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Odgovor #53 poslato: Februar 27, 2012, 02:52:45 posle podne »
Pozdrav svima. Imam 58kg i 162cm visine. Zelim da smrsam 4-5kg. Sve mi ide u noge i stomak, bokoe i savaki visak mi smeta! Inace, i ja imam subklinicnu hipotireozu, sto govori da nije nista strasno, ali, eto, stitnjaca malo slabije radi. Predpostavljam da ce mi to malo praviti problema sa skidanjem kilograma.
Svako jutro vezbam sa loptom, tj pilates, ovih dana krecem u teretanu.. Cilj mi je da izgubim te kilograme i da poradim na definiciji, da se zategnem da to sve lepo izgleda. Do skoro sam se totalno nezdravo hranila. Mnogo soli, przene hrane, pizze, palacinke... Uzas! Do sada sam lako gubila kilograme, bilo je dovoljno samo da izbacim coca colu , grickalice, hleb isl (koji vec par nedelje ne jedem ni ne nameravam da pocnem ponovo). Ali jednostavno sad zelim da promenim totalno onakav rezim jer se ne osecam dobro.

Tako da, problem mi je ishrana. Vise ne znam sta smem a sta ne smem da jedem. Recite mi da li ovo smem da jedem, i u kojim kombinacijama:
-przena jaja+ pecurke, i da li da izbacim zumance?
-kuvana jaja i jogurt sa 0 % mlecne masti?
-kuvani kukuruz secerac (njega ne kombinujem ni sa cim)?
-da li smem orascaste plodove da jedem u kombinaciji sa piletinom?
-beli pirnac, kuvan na vodi?
-kuvani krombir +pecurke?
-grasak+kuvani krompir?
-sejk sa sojinim mlekom mangom, bananama i ananasom?
- i da li smem npr ujutru jednu bananu i jabuku da pojedem izmedju dorucka i rucka?

Hvala vam unapred.

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Odgovor #54 poslato: Februar 27, 2012, 02:59:35 posle podne »
Sve to smes da jedes ali kolicine treba da ti budu uklopljene u kalorijske potrebe sa ciljem gubljenja kilaze. Generalno izbegavaj svako przenje na ulju i na dijeti stoj manje mlecnih proizvoda  a voce u prvom delu dana.
Men sana in corpore sano !

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Odgovor #55 poslato: Februar 27, 2012, 03:04:21 posle podne »
Ishranu ces morati sama da sastavis na osnovu tone primera sa foruma, pa onda mozemo da korigujemo.

Za tiroidnu ja bih uzeo Oxu http://bit.ly/z5jhqH koji ti moze biti od pomoci, no naravno ishrana i hidracija na prvom mestu, a odmah zatim i trening, ali ne sa tim lumbalonima 8)

Od ovog sto si navela, zumance ne moras da izbacujes ali pcenje je vec diskutabilno, ja ih primera radi pecem kao kajganu ali  bez masti, ako nemas takav tiganj nabavi ga jer ce biti potreban i za meso.

E sad da skratimo listing: Jogurt sa zillion posto """umanjenom""" masti NE
Ujutru ako pojedes tu bananu lako moze da se desi da se jetra napuni glikogenom, pa ce svaki naredni hidrat bezbedno biti smesten upravo tamo gde se zalis da je vec pun hotel. Od voca jabuka i narandza dolaze u obzir ali NIKAKO kao samostalni ""obrok""
I ako soja i zene idu zajedno, ne ide u ovoj kombinaciji koju si navela, obareni odresci uz jos neki protein moze da prodje.
Fali ti papaja da budes kompletna sas ovo south fruit  ;D

Inace osnove ishrane imas i na ovoj temi, samo je procitaj ispocetka.
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Odgovor #56 poslato: Februar 27, 2012, 03:21:25 posle podne »
sandra
momci su ti odgovrili u svemu
ono sta treba da napravis je odista da malo samo prelgedas neke teme,pokuas da razmislis koji od jelovnika bi molga da pratis (na tememama o rotacijima UH) jer odista nemas veliki br kg i to moze da se resi bez ikakvkih rpoblema...
i onda da taj jelovnik preneses ovde da ga skupa korogujemo

Van mreže SandraM

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 15
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Odgovor #57 poslato: Februar 27, 2012, 03:24:40 posle podne »
E, pa hvala vam :) cak ste me i nasmejali :) A i obradovali, ipak smem nesto i da jedem :D

Ishmerish, zaboravila sam i papaja je u tom shake-u :) To je nesto sto najvise volim da pijem :) ne pijem inace ni mleko, ono obicno, samo to. Jako mi je tesko da se toga odreknem :) I ovaj proizvod koji si mi stavio je malo skup za mene, nemam svoje izvore prihoda. Aklo postoji neka jeftinija varijanta ti mi javi :)

Posto jogurt ne mogu, mogu li da uzmem onaj ella sir? I kad je najbolje da ga jedem, tj u koje doba dana i sa cim da ga kombinujem?

Jabuke i pomorance cu da uzimam za uzinu ondaK :)

Sad cu da se bacim na citanje postova.

Van mreže SandraM

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 15
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Odgovor #58 poslato: Februar 27, 2012, 03:25:30 posle podne »
U redu Pedja, sad cu to da uradim, pa se javljam za konsultacije :)

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: Kako smršati 15kg uz štitastu koja sporije radi?
« Odgovor #59 poslato: Februar 27, 2012, 03:31:46 posle podne »
Nema veze zaboravi preparate.

Samo ocigledno me nisi shvatila potpuno, ne mozes samo voce da jedes ma koje ono bilo.

Ako vec ne mozes da se odreknes tog nazovi shejka uzmi ga ujutru sa ovsenim i jajima.

Evo obrok broj jedan: u taj shejk potopis 50-100gr ovsenih i uz to 4 jajeta

Sad je na tebi da izbunaris jos bar 4 obroka :)

Edit: Pitali si za ellu, pa ako mozes da proguras tu olupinu od ""sira"", moze da ti bude zadnji obrok i to pola kutije, eto jos jedan obrok..., sad ti je lako da popunis medju prostor ;)
« Poslednja izmena: Februar 27, 2012, 03:41:17 posle podne Ishmerish »
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."