Jun 25, 2024, 08:53:31 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.226 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: Ishrana i trening - savet please  (Pročitano 21525 puta)

Van mreže macholina

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 88
Ishrana i trening - savet please
« poslato: Januar 25, 2012, 01:30:00 posle podne »
Pozdrav svima.
Recimo da sam nova na forumu, s obzirom da mi je ovo prvi post  :), mada sam vas pratila i pre nego što sam se registrovala.
Pokušaću da što je kraće moguće izložim svoj problem,nadam se da ćete imati volje i vremena za mene  :)
Imam 28god, visoka sam 166cm i imam oko 53kg (nisam odavno stala na vagu,i ne planiram uskoro).
Već jedno 3 god sam upoznata sa rotacijama UH i praktikovala sam ih sa prekidima naravno,kao i trening koji, moram priznati, baš i nije bio neki,pa mi je jasno zašto nisam uspevala da postignem to što sam htela tada.
U oktobru prošle godine sam skontala da nisam baš te rotacije UH radila kako je trebalo, pa sam to ispravila,i uz i dalje minimalan trening je bilo dosta dobrih rezultata,ali i dalje ne dovoljnih. Onda sam jedno 3 nedelje vukla neku prehladu pa batalila skroz i vežbe i ishranu, mada sam ostala na istom,nisam se ugojila.
Od decembra sam rešila da ozbiljno uzmem stvar u svoje ruke, smučilo mi se više...krenula sam u teretanu 5 puta nedeljno i opet na rotacije...krenula sam sa 100-75-0-100-75-0-0...obimi su malo spali (nisam ni očekivala da će brže),ali onda posle druge nedelje šlog...butine se povećale za 1.5cm...odradila sam još jednu nedelju tako i kad je ostalo na istom već me uhvatila panika i prešla sam na 100-50-0-100-50-0-0...tako sam gurala još dve nedelje i opet se ništa nije desilo,butine su ostale +1.5cm i ja i dalje ne mogu ni jedne pantalone da obučem   :'( Onda sam se opet razbolela, i 2 nedelje nisam trenirala i jela kako treba, i dalje su obimi na istom,ni gore ni dole...i dalje ne ulazim ni u jedne pantalone  ::) I evo od danas sam se vratila treningu,i ishrani,pa mi treba mala pomoć.

1. Treniram 5 puta nedeljno. Pon,Utorak,Čet i Pet u 15h (posle posla), Sredom jedino mogu da odradim trčanje ujutu na prazan stomak. Prva greška koju sam našla u treningu je ta što sam radila kardio (trčanje) pre tegova, ovim danima kad mi je trening u 15h (sredom radim samo kardio), i to ću koliko od sutra ispraviti. Trening sam radila po programu koji je trener vodio pa se i nisam trudila da ga zapamtim, uglavnom me nije štedeo, radila sam sa solidnim težinama i tako ću i nastaviti. Ne mislim da su mi se butine povećale jer sam se nabildovala  :) Volela bih ako biste bili voljni da mi predložite neki trening kako bih ja malo više uzela stvar u svoje ruke. Znači, 5 puta nedeljno:
Ponedeljak: tegovi??? + kardio 30min
Utorak: tegovi??? (možda bi ovde mogle da budu noge,jer ne bih radila kardio)
Sreda: kardio 30min
Četvrtak: tegovi??? (dal i ovde da idu noge + možda još nešto,jer nema kardia)
Petak: tegovi??? + kardio 30min

2. Šti se tiče ishrane, krenula sam opet na rotacije,ali mi je više stvarno muka od same pomisli na njih,pa sam mislila da nešto promenim,poslednje koje sam radila su bile 100-50-0-100-50-0-0...pročitala sam celu keto temu ali sam mislila da to ostavim kao poslednju mogućnost,a da sad probam low carb,pa bi mi trebala pomoć oko toga?

Uf...napisa ja roman...Hvala društvo unapred!  :-*
I Do Because I CAN
I Can Because I WANT To
I Want To Because You Said I COULDN'T

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana i trening - savet please
« Odgovor #1 poslato: Januar 25, 2012, 02:17:33 posle podne »
cao
pa nema potrebe za mi pisemo roman  :)
odista si sve ispostvala kako treba (bar ovako na papiru a ndam se da je tako i u stvari)

ja u ovome trenngu sto si napisala/predlozia sto kaze cola-ne bi nista diro i to je super
ali bih ipak sada ovaj put isao na cettonic..
jedino pitanje
kazes da su obimi ostajali isti...a kilaza?

Van mreže macholina

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 88
Odg: Ishrana i trening - savet please
« Odgovor #2 poslato: Januar 25, 2012, 02:31:07 posle podne »
Pozz gazda!  Drago mi je da se interesuješ za moj problemčić,tome sam se i nadala moram priznati  ;D, i hvala još jednom!
Toliko sam blesava da sam čak i vreme obroka poštovala u 5min gore/dole, sve po vojnički.
E sad što se kilaže tiče, počela sam sa 55kg,za 3 nedelje spalo na 52kg...onda se zakucalo na nekih 52.5 uz ono povećanje obima butina i tako stoji ne pomera se. Osim u onim periodima kad sam prestajala sa treningom zbog bolesti i nisam poštovala rotacie,tad je bila kilaža 53-53.5...nije čak nikad vaga ni celih 54 pokazala.
Već duže vreme razmišljam o keto dijeti,al reko bolje da pitam, da ne omašim nešto  :)
I Do Because I CAN
I Can Because I WANT To
I Want To Because You Said I COULDN'T

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana i trening - savet please
« Odgovor #3 poslato: Januar 25, 2012, 02:47:52 posle podne »
PITAO SAM ZA KG iz razloga sto znam da je na tom sistemu dijete moralo da bude DOLE
kao i sto jeste
obimi..hmmm..
dali mozda imas svoje slike od
PRE POCETKA DIJETE
i POSLE

jer i tu mogu da se kladim da ti je bez obzira na tvoje obime,telo (u ovom slucaju butine) sigurno
-bolje zategnute
-lepse izlgedaju (nego pre pocetka dijete)

tu nema govora o nekom znacajnijem povecanju obima vec je tu stvar toga da je misic pod kosntatnom tenizjom,bolje prokrvljen itd..a samim tim i moze da pokaze 1-2 cm vise..mada je to prilcino cudnoda se ne mogu oblaciti neke stvari jer ipak to nije znacjano povecanje obima...

kreni ti sa cettonicom
pa da vidimo
a slobodno ukljuci veze za noge kao sto su ISKORAK,iskorak u stranu,duboki cucanj sa rasirenim nogama tzv duck feat...itd itd..i to mozes cak da radis svaki drugi dan..zast da ne..
naravno
tezine sa kojima radis 12-16 pon

Van mreže macholina

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 88
Odg: Ishrana i trening - savet please
« Odgovor #4 poslato: Januar 25, 2012, 03:23:34 posle podne »
Imam slike negde kući na kompu,pokušaću da nađem,ali i bez njih ti mogu reći da si u pravu skroz, celo telo izgleda bolje-zategnutije, čvarci oko struka prilično spali (ima još naravno), guza se malo podigla, verovatno zato što me trener baš maltretirao posebno čučnjevima (na poslednjem treningu pre nego što sam se razbolela radila sam čučanj 3 serije po 15 ponavljanja sa 43kg), gornji deo tela nije problem tu je sve super...
Kontala sam ja da se obim povećao na butinama zbog toga što je mišić pod konstantnom tenzijom,al nikako da se taj obim smanji i to me ubijalo,i stvarno ne mogu da uđem u pantalone, nemaju lastexa jbg...pa reko da vidim gde grešim i kako to da rešim,jer to mi je glavni razlog počinjanja dijete bio-da stanjim butine.
Ništa,rešili smo onda,krećem na cettonic,već sam iskopirala jelovnik koji si ti sastavio nekoj devojci pa ću malo da ga prilagodim sebi i da okačim ovde pa ti viči ako treba nešto da se menja.
Jupiiiiii moj prvi cettonic jeeeeeeeeeeeeeeej!!!  ;D
I Do Because I CAN
I Can Because I WANT To
I Want To Because You Said I COULDN'T

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana i trening - savet please
« Odgovor #5 poslato: Januar 25, 2012, 04:12:34 posle podne »
Citat
ali i bez njih ti mogu reći da si u pravu skroz,

znam,ja sam uvek u pravu  ;D ;D 8) 8)

Citat
radila sam čučanj 3 serije po 15 ponavljanja s

sada neka ti pokaze ISKORAK u siroki cucanj (kazi reko cika peki ;))

Citat
pa ću malo da ga prilagodim sebi i da okačim ovde

oket

i da

Citat
Pozz gazda!

bio vazda  ;D ;D ;D-blagodarim

Van mreže macholina

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 88
Odg: Ishrana i trening - savet please
« Odgovor #6 poslato: Januar 25, 2012, 04:34:41 posle podne »
xexexe ulepšao si mi dan i to baš baš!  ;D  :-*

S obzirom da sam ja jedno jaaaaako nestrpljivo stvorenje, ne da mi đavo mira  :) pročešljala ja još jednom temu o cettonicu  i vidim da je jelovnik koji si ti postavio pravljen za devojku od 59kg, pa da ja ne bih izmišljala toplu vodu pretpostavljam da 5-6kg razlike nisu neki veliki problem, da se ja lepo držim tog jelovnika ko pijan plota i to je to?
Još da sačekam platu pa da uzmem proteine iiiiii idemo!....biće ovo najdužih 7 dana....u poslednje vreme  :)
I Do Because I CAN
I Can Because I WANT To
I Want To Because You Said I COULDN'T

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana i trening - savet please
« Odgovor #7 poslato: Januar 25, 2012, 05:56:18 posle podne »
da,nema razloga da menjas bilo sta jer 4 kg nije neka razlika a sada sam i ja nasao tu dijetu
tako da

go go go go go go

Van mreže macholina

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 88
Odg: Ishrana i trening - savet please
« Odgovor #8 poslato: Februar 01, 2012, 10:08:01 pre podne »
S obzirom da sam prilično bankrotirala  :( pripremajući se za ovu dijetu (u ponedeljak krećem koooooonačno ), šta da radim za vitamine? Imam kući šumeće bez šećera, jer može to da prođe ili da ne uzimam ništa?...pročitala sam negde na forumu da i nisu baš neko najsjajnije rešenje,ali...
I Do Because I CAN
I Can Because I WANT To
I Want To Because You Said I COULDN'T

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana i trening - savet please
« Odgovor #9 poslato: Februar 01, 2012, 10:17:02 pre podne »
S obzirom da sam prilično bankrotirala  :( pripremajući se za ovu dijetu (u ponedeljak krećem koooooonačno ), šta da radim za vitamine? Imam kući šumeće bez šećera, jer može to da prođe ili da ne uzimam ništa?...pročitala sam negde na forumu da i nisu baš neko najsjajnije rešenje,ali...

pa zar niste porucili i vitamine?
koliko se ja secam JESTE-DAILY FORMULA?

Van mreže macholina

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 88
Odg: Ishrana i trening - savet please
« Odgovor #10 poslato: Februar 01, 2012, 10:22:34 pre podne »
nop....protein i omega 3......(sagorevač nije za mene  ;)
I Do Because I CAN
I Can Because I WANT To
I Want To Because You Said I COULDN'T

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana i trening - savet please
« Odgovor #11 poslato: Februar 01, 2012, 10:34:47 pre podne »
nop....protein i omega 3......(sagorevač nije za mene  ;)

hm
bio sam ubedjen da je bila i DAILY FORMULA
no dobro
bilo kako bilo
sta je tu je...
te stvari u sumecim oblicima i nisu bas nesto,ali ajde
bolje je sigurno ISTA nego NISTA sto bi rekao nas narod.
u svkaom slucaju,nece da skod sigurno tako da samo napred

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Ishrana i trening - savet please
« Odgovor #12 poslato: Februar 01, 2012, 10:38:58 pre podne »
I nemoj da zapostavis povrce iako nije neki izbor trenutno ali kupusa uvek ima:)
Men sana in corpore sano !

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana i trening - savet please
« Odgovor #13 poslato: Februar 01, 2012, 10:42:11 pre podne »
I nemoj da zapostavis povrce iako nije neki izbor trenutno ali kupusa uvek ima:)

sto kaze moj drugar
da je kupus dobar,zeka bi imao 100 kg
hahah
salim se
naravno da kao vlakna u ovo mrzi vreme...extra

Van mreže macholina

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 88
Odg: Ishrana i trening - savet please
« Odgovor #14 poslato: Februar 01, 2012, 10:50:31 pre podne »
Tnx...to mi je bilo bitno,da ne poremeti dijetu...za prvo vreme će da posluže, dok se finansije malo ne poprave.
 :-*

xaxaxaxa, znam to za zeku  ;D

 Stvarno se trudim da jedem što više zelenog povrća, ponekad se zapitam da nisam preterala...možda se pretvorim u zeca  ;D  Trenutno, kao što rekoste, samo kupus nažalost, na nos će da mi izađe, sreća pa ga obožavam, i ponekad brokoli...možda jedna šargarepa jednom u dan-dva...Jedva čekam leto pa da odmorim malo od kupusa  ;D
I Do Because I CAN
I Can Because I WANT To
I Want To Because You Said I COULDN'T