Septembar 27, 2024, 07:22:04 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.293 poruka u 18.764 tema - 20.974 članova - Poslednji član: galurbalge
X3MShop banner

Autor Tema: kardio, da ili ne?  (Pročitano 6949 puta)

Van mreže KBCBG

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
kardio, da ili ne?
« poslato: Januar 18, 2012, 10:34:28 posle podne »
E ovako da krenem ispocetka :P
Pre 6 meseci sam skinuo 35kg, jako ne zdravo, tacnije gladovanjem, naravno i isao sam na tracanje s vremena na vreme.
Pre 4 meseca sam krenuo da idem u teretanu sa trenerom, prva 3 meseca sam isao 3 puta nedeljno, cetrvrti mesec sam isao 4 puta nedeljno(utorak-grudi, cetvrtak-ledja,rame,kardio 15min, stomak, subota-grudi, nedelja-biceps,triceps,kardio 15min, stomak). tako i sada radim, medjutim uzeo sam sada i Prostar Whey, koji cu nastaviti da koristim, minimum 4 kante, sto ce doleta biti knap :D
E sad moje pitanje je da li bi mogao da ubacim u ova 3 dana sto pravim pauzu trcanje u prirodi nekih 20min, tempom  1minut hodam, 4minuta trcim(barem tako radim u teretani)? Posto me zanima skidanje sala sa stomaka, jeste i da mi je dosta rastegljiva koza ali zeleo bi salo da skinem, kada sedim imam 4cm prelivanja :D
E sad takodje me plasi da cu ja time izgubiti i na misicnoj masi?

I da ja imam proteinsku ishranu napisanu od strane trenera, i pridrzavam je se 80%.

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: kardio, da ili ne?
« Odgovor #1 poslato: Januar 19, 2012, 12:24:31 posle podne »
E ovako da krenem ispocetka :P
Pre 6 meseci sam skinuo 35kg, jako ne zdravo, tacnije gladovanjem, naravno i isao sam na tracanje s vremena na vreme.
Pre 4 meseca sam krenuo da idem u teretanu sa trenerom, prva 3 meseca sam isao 3 puta nedeljno, cetrvrti mesec sam isao 4 puta nedeljno(utorak-grudi, cetvrtak-ledja,rame,kardio 15min, stomak, subota-grudi, nedelja-biceps,triceps,kardio 15min, stomak). tako i sada radim, medjutim uzeo sam sada i Prostar Whey, koji cu nastaviti da koristim, minimum 4 kante, sto ce doleta biti knap :D
E sad moje pitanje je da li bi mogao da ubacim u ova 3 dana sto pravim pauzu trcanje u prirodi nekih 20min, tempom  1minut hodam, 4minuta trcim(barem tako radim u teretani)? Posto me zanima skidanje sala sa stomaka, jeste i da mi je dosta rastegljiva koza ali zeleo bi salo da skinem, kada sedim imam 4cm prelivanja :D
E sad takodje me plasi da cu ja time izgubiti i na misicnoj masi?

I da ja imam proteinsku ishranu napisanu od strane trenera, i pridrzavam je se 80%.

Mozes da trcis u danima odmora, ali ostavi bar jedan dan za totalni odmor, npr. nedelju. Sto se tice gubljenja na misicnoj masi, uzmi BCAA i pij pre i posle trcanja po npr. 10g , tako ces spreciti gubitak misica.

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 863
Odg: kardio, da ili ne?
« Odgovor #2 poslato: Januar 21, 2012, 07:20:01 posle podne »
Pa sto ti onda trener ne kaze dal treba da trcis.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: kardio, da ili ne?
« Odgovor #3 poslato: Januar 23, 2012, 06:53:15 pre podne »
E ovako da krenem ispocetka :P
Pre 6 meseci sam skinuo 35kg, jako ne zdravo, tacnije gladovanjem, naravno i isao sam na tracanje s vremena na vreme.
Pre 4 meseca sam krenuo da idem u teretanu sa trenerom, prva 3 meseca sam isao 3 puta nedeljno, cetrvrti mesec sam isao 4 puta nedeljno(utorak-grudi, cetvrtak-ledja,rame,kardio 15min, stomak, subota-grudi, nedelja-biceps,triceps,kardio 15min, stomak). tako i sada radim, medjutim uzeo sam sada i Prostar Whey, koji cu nastaviti da koristim, minimum 4 kante, sto ce doleta biti knap :D
E sad moje pitanje je da li bi mogao da ubacim u ova 3 dana sto pravim pauzu trcanje u prirodi nekih 20min, tempom  1minut hodam, 4minuta trcim(barem tako radim u teretani)? Posto me zanima skidanje sala sa stomaka, jeste i da mi je dosta rastegljiva koza ali zeleo bi salo da skinem, kada sedim imam 4cm prelivanja :D
E sad takodje me plasi da cu ja time izgubiti i na misicnoj masi?

I da ja imam proteinsku ishranu napisanu od strane trenera, i pridrzavam je se 80%.


dali je trener uzeo u obzir kada je pisao tu ishranu na koji NACIN SI SKINUO 35 kg??
dali ga je u opste to zanimalo?

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: kardio, da ili ne?
« Odgovor #4 poslato: Januar 23, 2012, 12:14:36 posle podne »
dali je trener uzeo u obzir kada je pisao tu ishranu na koji NACIN SI SKINUO 35 kg??
dali ga je u opste to zanimalo?

Meni se cini da je napisao da je skinuo 35kg na svoju ruku pre 6 meseci pa je onda nasao trenera posle toga i krenuo u teretanu. :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: kardio, da ili ne?
« Odgovor #5 poslato: Januar 23, 2012, 12:17:24 posle podne »
kemish
kapiram ja sta je on napisao

Citat
Pre 6 meseci sam skinuo 35kg, jako ne zdravo, tacnije gladovanjem

a mene zanima dali je on to svom treneru rekao NA KOJI NACIN I KAKO JE IZGUBIO KILAZU jer je to veoma bitna stvar kod ovog coveka/momka jer te kg koje je izgibio je izgubio GLADOVANJEM kako i sam kaze gde je NEMINOVNO doslo do zaustavljanje stope bazalnog metabiolizma,pada imuniteta i svega ostalog sto je veoma,veoma vazna stvar kako pristupiti programu hrane za njega bez obzira sta mu je cilj..

Van mreže Modulator

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: kardio, da ili ne?
« Odgovor #6 poslato: Januar 23, 2012, 05:44:11 posle podne »
''(utorak-grudi, cetvrtak-ledja,rame,kardio 15min, stomak, subota-grudi, nedelja-biceps,triceps,kardio 15min, stomak)''

Ocajan ti je plan treninga, grudi radis 2 puta nedeljno, ledja i rame si spojio, nogu nemas nigde...

Pogledaj malo o treningu po forumu.
Месо млевено мангулице печено. За снагу је важно да не обедује зелено.

Van mreže KBCBG

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: kardio, da ili ne?
« Odgovor #7 poslato: Januar 23, 2012, 08:14:39 posle podne »
Hm, zaboravio sam da napisem, noge su nedeljom.
Grudi su 2 puta nedeljno, zato sto me najvise zanimaju grudi. Isao sam 3 puta nedeljno pa sam zbog grudi preso na 4 puta nedeljno.
Rekao sam naravno. Ja sam posle gubljenja 30kg otisao i proverio krvnu sliku i isao kod nutricioniste i sve je bilo potpuno normalno kao da nisam ni bio debeo :D

Posto kazes da ne valja, ja ne zelim da nabacim masu tolku, mozda 4-5 kg, i po mom misljenu moj trener potpuno izgleda kao sto bi ja voleo da budem, tako da kontam da je on tako radio i da mu se isplatilo i da valja.
« Poslednja izmena: Januar 23, 2012, 08:20:42 posle podne TozABG »

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: kardio, da ili ne?
« Odgovor #8 poslato: Januar 23, 2012, 08:31:33 posle podne »
Hm, zaboravio sam da napisem, noge su nedeljom.
Grudi su 2 puta nedeljno, zato sto me najvise zanimaju grudi. Isao sam 3 puta nedeljno pa sam zbog grudi preso na 4 puta nedeljno.
Rekao sam naravno. Ja sam posle gubljenja 30kg otisao i proverio krvnu sliku i isao kod nutricioniste i sve je bilo potpuno normalno kao da nisam ni bio debeo :D

Posto kazes da ne valja, ja ne zelim da nabacim masu tolku, mozda 4-5 kg, i po mom misljenu moj trener potpuno izgleda kao sto bi ja voleo da budem, tako da kontam da je on tako radio i da mu se isplatilo i da valja.

Tozo, pa kada je onda odmor ? Ako treniras 4x nedeljno + trcis u danima odmora, kada ce misici onda da se odmaraju ?  :o Ne valja ti taj plan, a i 5kg sto zelis da dobijes nije nista. Ili to radi kako treba ili batali. Na forumu imas dosta planova za vezbanje pa odaberi neki koji ti najvise odgovara. Tebi se cini da je to kako ti sada radis ok, ali posle nekog vremena ces i sam uvideti da si bez veze potrosio vreme.

Van mreže KBCBG

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: kardio, da ili ne?
« Odgovor #9 poslato: Januar 23, 2012, 09:54:14 posle podne »
Pa ja trenutno ne trcim u danima odmora, to sam samo pitao kako bi izgledalo.
ja imam treninge utorak cet sub i nedelja i to je to :)
Znam da 5kg nije nista, ali ja ne bi voleo da imam vise kg nego sto sam visok, tipa 184cm i 84kg, maximum do 88kg, al da gledamo da cu biti visok 186cm.
Trenutno sam 184cm i 79kg.
Ne volim ja masu, meni je dobra definicija cilj.
A kardio u danima odmora sam hteo da ubacim smao zato sto mi je ostalo da kazemo malo vise sala u stomaku.
« Poslednja izmena: Januar 23, 2012, 09:58:15 posle podne TozABG »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: kardio, da ili ne?
« Odgovor #10 poslato: Januar 24, 2012, 06:42:07 pre podne »
tozo

Citat
i proverio krvnu sliku i isao kod nutricioniste i sve je bilo potpuno normalno kao da nisam ni bio debeo :D

nutricionista ti je samo to rekao-KAO DA NISI NI BIO DEBEO?
jel mozes mozda tu dijetu da podelis sa nama?


elem
1.misicna masa se dobija od unosa GRADIVNE MATERIJE dakle B u kombinaciji sa UH a ne od treninga-prevedrno,mozes ti da treniras i 14 puta ned ali tako se ne dobija misicna masa tj ne raste se od treninga

2.NEMA PARCIJALNOG dobijanja misicne mase tj ti hoces na grudimo jer ti to fali,a kasnije ces verovatno hteti malo i na rukama :D

3.NEMA PARCIJALNOG skidanja sala (ostalo mi je malo sala na stomaku pa bih to da resim sa cardio treningom)

ti hoces ono sa cim mnogi zaludjuju ljude
da skidas salo (pogtovo sa stomaka) a da dobijas misc na (grudima) ili rukama

probaj da ubacis kola u prvu brzinu i da krenes u rikverc-nadam se da ce ti biti tada jasno zasto se dve operacje ne mogu da rade od jednom


Van mreže KBCBG

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: kardio, da ili ne?
« Odgovor #11 poslato: Januar 24, 2012, 08:00:49 posle podne »
Haha, nije to rekla, nego kazem da su mi rezultati krvi i svega toga bili potpuno normalni kao ko normalne zdrave osobe.
Pa nije bila dijeta kazem, bilo je izgladjivanje sa povremenom fizickom aktivnoscu.
Okej onda cu ostati na ovome da imam 4 puta nedeljno trening. Salo ce valjda vremenom da se smanjuje.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: kardio, da ili ne?
« Odgovor #12 poslato: Januar 25, 2012, 06:26:01 pre podne »
Haha, nije to rekla, nego kazem da su mi rezultati krvi i svega toga bili potpuno normalni kao ko normalne zdrave osobe.
Pa nije bila dijeta kazem, bilo je izgladjivanje sa povremenom fizickom aktivnoscu.
Okej onda cu ostati na ovome da imam 4 puta nedeljno trening. Salo ce valjda vremenom da se smanjuje.

a to izgladnivanje ti je preporucio nutricionista???

Van mreže KBCBG

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: kardio, da ili ne?
« Odgovor #13 poslato: Januar 26, 2012, 12:04:50 pre podne »
Ne, ja sam na svoju ruku isao sa time, i kad sam zavrsio sam shvatio da je to potpuno pogresan nacin i da sam se zajebao, i onda sam otisao da vadim krv i kod nutricioniste cisto da vidim da li je sve ok.

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: kardio, da ili ne?
« Odgovor #14 poslato: Januar 26, 2012, 12:39:25 pre podne »
Ne, ja sam na svoju ruku isao sa time, i kad sam zavrsio sam shvatio da je to potpuno pogresan nacin i da sam se zajebao, i onda sam otisao da vadim krv i kod nutricioniste cisto da vidim da li je sve ok.

Znas da si pogresio, budi srecan sto se to gladovanje zavrsilo bez posledica i sada radi kako treba. Svi smo mi na pocetku bar u necemu gresili. Sad pazi sta radis, nemoj gubiti vreme i do leta ce to salce koje je ostalo da nestane. ;)