Septembar 19, 2024, 06:23:45 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Davidiofvap
X3MShop banner

Autor Tema: Kazein  (Pročitano 15058 puta)

Van mreže freelancer

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Kazein
« Odgovor #15 poslato: Decembar 16, 2012, 11:32:55 posle podne »
Вага је нова (што наравно не значи да не може да показује погрешно, али је то мање вероватно), а као што рекох, приметио сам да је канта, која би требало да траје преко два месеца (~67 мерица) скоро празна након нешто више од месец дана. Брже се троши, јер се сваки пут заграби више од 30г.

Van mreže djake

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 469
Odg: Kazein
« Odgovor #16 poslato: Decembar 17, 2012, 10:20:33 pre podne »
Kazein je definitivno tezi od wheya, ja ga nisam merio, ajde da sacekamo Pedjin odgovor...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kazein
« Odgovor #17 poslato: Decembar 17, 2012, 11:14:08 pre podne »
Free
kao sto je djake kosntatovao i naravno da je u pravu
cassein je sirovinski tezi nego bilo koji oblik whey proteina .
Ja cu da napisem ovo sto si ti rekao ali ne verujem da ce to da se uvazi iz razloga sto ovde niko nije doveden ni u kakvu zabudlu kako ti kazes vec je stvar toga da je RDA (serving size 30 gr)  i to je to
kada bi se za svaki proizvod razilcite tezine,volumena,zaprema i ostalih mera pravile merice koje tacno odgovarju nekom od prozvida to bi bilo totalno financisjki neipslativno a i logisticki je to nemoguce izvesti iz razloga ako jedna firma kao sto je THE ima 97 vrsta prozivoda a od toga 60+ praskastih cija zaprema i volumen uglavnom nisu isti,to bi znacilo da bi trebalo da imaju bar 40 ak razlicith dozera.
Kao i sto si sam USTANOVIO da sigurno prevare nema kada je ZAPREMINA od 2 kg TACNA i jedino je to u ovoj stvari bitno a SERVING SIZE znaci da je doza od 30 gr dovljna da zadovoljni nutricionisticke potrebe kod ordjene dijete a ne i da nuzno merica mora da odgovara preporucenom UNOSU NEKOG PREPARATA.

Naravno,ovo ne znaci da se svaki preparat mora meriti na posebnoj vagi,ali defitivno ni jedan prozivodjac nije duzan da stavlja plasticne merice onolike kolika je RDA

i jos jedna stvar je bitna
znak  "approximately"~30gr ne bi trebalo da se zanemari gde je i upozoreno da je PRIBLIZNO itd itd
 
primera radi
svaki gainer SERVING SIZE 150 gr (minmalno) a imas cak gainera gde je serving size 250 gr
zamisli da ti oni salju dozere od 250 gr?
to bi trebalo onda uz gainer da dobijas i lopatu npr evo nacin upotrebe jednog gainera "Razmutiti sadržaj jedne doze ( oko tri merice 235g) u xxxxx"

ja znam da je kriza i da je maltene svaki gram bitan i vazan i sl,i potpuno razmem svakoga ko daje novac kao i ja za ovakve stvari


neznam dali si me shvatio...
« Poslednja izmena: Decembar 17, 2012, 11:31:34 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže cuturica

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 160
Odg: Kazein
« Odgovor #18 poslato: Decembar 17, 2012, 06:10:51 posle podne »
nije me mrzelo ja merio moj kazein i poravnata merica bez da gnjecim iznosi na mojoj vagi 30 g. radi preciznijeg merenja stavio sam i tri takve merice i dobio 90 g.
zato sam napisao da verovatno vaga ne stima bas probao sam da merim i sa mericom i opet nisam bio blizu 47 g.
pitam se dali je merica sa kojom je merio kazein natovarena onako sa brezuljkom il pritisnuta (sabijena) uz kantu
sad me bas cudi kako ja onda imam na tri merice 90 g. tu bi se bas pokazala razlika

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kazein
« Odgovor #19 poslato: Decembar 17, 2012, 06:19:49 posle podne »
nije me mrzelo ja merio moj kazein i poravnata merica bez da gnjecim iznosi na mojoj vagi 30 g. radi preciznijeg merenja stavio sam i tri takve merice i dobio 90 g.
zato sam napisao da verovatno vaga ne stima bas probao sam da merim i sa mericom i opet nisam bio blizu 47 g.
pitam se dali je merica sa kojom je merio kazein natovarena onako sa brezuljkom il pritisnuta (sabijena) uz kantu
sad me bas cudi kako ja onda imam na tri merice 90 g. tu bi se bas pokazala razlika

nisam hteo da pisem
ali danas sam i ja to isto uradio i meni je vaga isto pokazala 30 gr..
hmmmmmmmmmmm

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 863
Odg: Kazein
« Odgovor #20 poslato: Decembar 17, 2012, 06:36:44 posle podne »
Onda nemoj nista da javljas uvozniku :p

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kazein
« Odgovor #21 poslato: Decembar 17, 2012, 06:42:37 posle podne »
Onda nemoj nista da javljas uvozniku :p

poslao sam ja vec tj odmah jutros i dobio u prinicpu ovo sto sam ja napisao
za protein (bilo da je 700 gr pakovanje,900 gr ,2 kg,3.5 kg ) merica je ISTA I UNIVERZALNA
postoje mogucnosti odstupanja +- sto je i naznacneno ali se uglavnom kao i sto sam napisao kaze RDA  Recommended Dietary Allowances, odn. preporuc ene dnevne kolicne

ali nije to ni bitno
bitno da je sve ok

Van mreže freelancer

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Kazein
« Odgovor #22 poslato: Decembar 18, 2012, 12:33:41 pre podne »
Наравно, најбитније је да у канти од 2кг има стварно 2кг. Међутим, не слажем се да је немогуће или нека компликација направити мерицу за сваки производ. Причамо о парчету пластике које се наручује заједно са амбалажом у великим количинама. Није обавезно ни да ново паковање има ону згодну ручку, па је има. Мерица је најмањи проблем у целој причи око освајања технологије новог производа.

Уосталом, то парче пластике се зове мерица јер нешто мери. Иначе би се звала кашика или тако нешто. :) Иначе, на етикети пише да је Serving size = 1 level scoop, што је од прилике 30г. Наравно да ће можда то бити некада 28, некада 32, али то је то од прилике. Небитно је да ли је паковање од 900г, 2.5 или 3.5кг, ако је исти производ у питању, мерица мора да одговара оном што пише на етикети.

Свака претходна је одговарала по тежини, није ми ово прва канта The казеина, тако да ми је ово скроз чудно, а знам да се дешавало да зајебу са етикетама и декларацијом, па сам помислио да је и сада тако нешто случај.

Сад сам проверио и видим да је мерица иста као за The Аmino Whey (70ml). На етикети пише да је 1 heaping scoop ~ 28г. Измерио сам и моја вага показује 30г. То је то. Казеин показује 45г и онај из скоро поједене канте и онај из управо отворене. Зона сумрака. :) Као да су се промениле физичке особине казеина, па је сада набијенији. Никад је не препуним, равну мерицу узимам.

На крају крајева, небитно. Битно да знам да ми мерица лаже и да знам колико треба да одмерим увече.

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Kazein
« Odgovor #23 poslato: Decembar 18, 2012, 01:08:23 pre podne »
Kako bih ja voleo da je meni dosadno u zivotu i da nemam drugih problema, pa da toliko vremena provodim razmisljajuci  o merici za kazein ;D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kazein
« Odgovor #24 poslato: Decembar 18, 2012, 05:54:38 pre podne »
Наравно, најбитније је да у канти од 2кг има стварно 2кг. Међутим, не слажем се да је немогуће или нека компликација направити мерицу за сваки производ. Причамо о парчету пластике које се наручује заједно са амбалажом у великим количинама. Није обавезно ни да ново паковање има ону згодну ручку, па је има. Мерица је најмањи проблем у целој причи око освајања технологије новог производа.

Уосталом, то парче пластике се зове мерица јер нешто мери. Иначе би се звала кашика или тако нешто. :) Иначе, на етикети пише да је Serving size = 1 level scoop, што је од прилике 30г. Наравно да ће можда то бити некада 28, некада 32, али то је то од прилике. Небитно је да ли је паковање од 900г, 2.5 или 3.5кг, ако је исти производ у питању, мерица мора да одговара оном што пише на етикети.

Свака претходна је одговарала по тежини, није ми ово прва канта The казеина, тако да ми је ово скроз чудно, а знам да се дешавало да зајебу са етикетама и декларацијом, па сам помислио да је и сада тако нешто случај.

Сад сам проверио и видим да је мерица иста као за The Аmino Whey (70ml). На етикети пише да је 1 heaping scoop ~ 28г. Измерио сам и моја вага показује 30г. То је то. Казеин показује 45г и онај из скоро поједене канте и онај из управо отворене. Зона сумрака. :) Као да су се промениле физичке особине казеина, па је сада набијенији. Никад је не препуним, равну мерицу узимам.

На крају крајева, небитно. Битно да знам да ми мерица лаже и да знам колико треба да одмерим увече.

druze
neznam sta da ti kazem osim da ako imas volje i vremena pises direktno na firmu pa da vidis kakav ces odgovro da dobijes.
nemoj da pises sa cirilicom jer oni to nece znati da procitaju
moze srpski (ali bez teskih fraza jer ni to nece razumeti) ili engl

info@the-nutrition.com

Van mreže freelancer

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Kazein
« Odgovor #25 poslato: Decembar 18, 2012, 09:23:18 pre podne »
Kako bih ja voleo da je meni dosadno u zivotu i da nemam drugih problema, pa da toliko vremena provodim razmisljajuci  o merici za kazein ;D

Мићо, не знам у којој држави ти живиш, ја живим у Србији. Што се мене лично тиче, сипао бих и две мерице, што више то боље и не би ми било битно колико је то тачно, али овде то није ни толико јефтина занимација. Ја нисам од оних ликова што скрпе некако за канту протеина, потроше, па после купе кад следећи пут буду имали пара. Кад сам почео да се храним по П.С.-у и узимам суплементе, то је од старта била одлука да ће то бити у континуитету или нећу ни да почињем са целом причом. Зато водим рачуна колико шта траје и важно ми је да ли канта траје месец или два.
Ако ти то видиш као филозофско контемплирање о мерици, не знам шта да ти кажем.


druze
neznam sta da ti kazem osim da ako imas volje i vremena pises direktno na firmu pa da vidis kakav ces odgovro da dobijes.
nemoj da pises sa cirilicom jer oni to nece znati da procitaju
moze srpski (ali bez teskih fraza jer ni to nece razumeti) ili engl

info@the-nutrition.com

Ма ок, рекох да ми је битно само да сада знам колико да одмерим. Ако је теби и Чутурици то 30г, онда то можда има везе са складиштењем или ко зна са чиме. Температура или тако нешто. Небитно, хтео сам само да видим да ли је још неко приметио тако нешто и да то људи имају у виду да се не би изненадили као ја.

Van mreže FGeR

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 193
Odg: Kazein
« Odgovor #26 poslato: Decembar 18, 2012, 10:46:10 pre podne »
Uzmes Kazein, uzmes digitalnu vagu, vidjeh nedje na forum da je u srbiji oko 10-12e, i ljuljnes na nju dozer i tacno znas dje si i sto si, da li ti treba 1 dozer za tih 30g, ili 1ipo, ili 1 i 1/3,itd... Da se ne patis oko drugog dozera.
A i valjace ti za druge suplemente.

Takodje moze valjat ako odlucis malo 'ispod ruke' da zaradis pare :)
« Poslednja izmena: Decembar 18, 2012, 10:56:17 pre podne FGeR »

Van mreže Sheffic

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Kazein
« Odgovor #27 poslato: Jun 16, 2015, 02:20:49 posle podne »
Pedja dvoumim se izmedju THE cokolade i lesnika, koji je po tvom misljenju bolji?
Inace imao sam losa iskustva sa cokoladnim ukusima u proslosti, a nisam siguran lesnik kakav je.
Koji je tebi bio ''ukusniji''?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kazein
« Odgovor #28 poslato: Jun 16, 2015, 02:32:22 posle podne »
Pedja dvoumim se izmedju THE cokolade i lesnika, koji je po tvom misljenju bolji?
Inace imao sam losa iskustva sa cokoladnim ukusima u proslosti, a nisam siguran lesnik kakav je.
Koji je tebi bio ''ukusniji''?


druze
stara poslovica ono kaze
o ukusima se ne rasrpravlja.
jbg..
ono sto je meni lepo,tebi moze biti obratno
i stvarno reci nekome E UZMI TAJ UKUS je bzvz
meni su obadva ukusa fantazija
a licno trenutno uzimam lesnik... e sad

Van mreže Sheffic

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Kazein
« Odgovor #29 poslato: Jun 16, 2015, 04:29:07 posle podne »
Uzeo sam lesnik.
Pozdrav