Januar 23, 2025, 03:37:09 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.499 poruka u 18.773 tema - 21.000 članova - Poslednji član: acab12
X3MShop banner

Autor Tema: EKSPERIMENT O DIJETI SA PERIODICNIM IZGLADNJIVANJEM  (Pročitano 6055 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.366
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
EKSPERIMENT O DIJETI SA PERIODICNIM IZGLADNJIVANJEM
« poslato: Februar 13, 2012, 07:32:08 posle podne »
Periodično ’’izgladnjivanje’’ (PI, ili metabolička dijeta) je trenutna moda u fitnesu i bodibildingu. Ali, globalno, to nije ništa novo.

 

Sposobnost ’’izgladnjivanja’’ se nalazi u svakom od nas: odbrambeni mehanizam u situacijama kada nema dovoljno hrane.

 

Nasuprot ovog izgladnjivanja radi preživljavanja stoji svesno izgladnjivanje, zarad postizanja boljeg zdravlja i telesne građe. E, to je novija stvar.

 

Stvari su postale veoma zanimljive u poslednje vreme, usled rastućeg broja bodibildera koji pribegavaju ovoj metodi. Za one koji žele veliko i napucano telo, izgladnjivanje zvuči, u najmanju ruku, kao loš savet.

 

Dijeta prosečnog bodibildera podrazumeva više periodičnih obroka u toku dana. Ovo ne samo da drži glad pod kontrolom, već utiče i pozitivno na metabolizam i digestivni sistem.

 

Međutim, postoje oni hrabriji avanturisti koji su se usudili da zavire bliže u proces izgladnjivanja. Saznanja su bila iznenađujuća.

 

Nije teško ovako postaviti situaciju: ukoliko su brojni bodibilderi ojačali i narasli od učestalih, obilnih obroka tokom dana, zar ne bi onda izgladnjivanje imalo suprotan efekat?

 

Ipak, stvari ne stoje tako u potpunosti. U tekstu ćemo navesti primer američkog vežbača Džona Berardija i njegovog iskustva sa niskokalorijskom dijetom.

 

Po njegovim rečima  periodični niskokalorijski dani su mu omogućili da skine oko 8kg masti (!) uz očuvanje većeg dela mišićnog tkiva.  Sa 10% BF spustio se na 4%!

Džon tvrdi da jede mnogo mesa u danima niskog unosa hidrata/visokog unosa proteina (oko 1,3kg). Manje količine mesa jede u danima visokog unosa hidrata/umerenog unosa proteina/niskog unosa masti. Ukratko, to je njegov plan ishrane.

 

U intervjuu koji je dao za t-nation, Džon je kao motiv za metaboličku dijetu naveo radoznalost, ali i želju da izgubi što više masti, ali da istovremeno ostane jak i u formi.

 

Dalje, njegova dijeta trajala je 8 meseci! Konstantno je beležio telesnu težinu, procenat telesne masnoće, hormonske vrednosti itd.

 

Džon ukratko iznosi osnovne crte metaboličke dijete. Prvo, ističe kako su svi manje-više na ovoj dijeti. Npr. ukoliko ste poslednji obrok imali u 20h, a sledeći u 8h ujutro, period između je period ’’izgladnjivanja’’.  Pa ukoliko ste već pri naslovu ovog teksta odbacili mogućnost ove dijete, evo vam kontraargument: svi smo na toj dijeti!
novija istraživanja ukazuju na mogućnost da pozitivne efekte ove dijete pojačamo produživanjem perioda u kojem je unos kalorija minimalan. Neki se usuđuju da pomenu brojke od 20 do 24h, zavisno od aktivnosti.

Ukoliko ste skoro neaktivni, možda će vam biti potrebno punih 20 do 24h da biste uvideli koristi ovakve ishrane. Sa druge strane, ukoliko ste aktivni, taj period je za nijansu kraći- 16-20h.

 

Naravno, kao i u svemu što ima veze sa naukom, ne postoji saglasnost o tome koliko period izgladnjivanja vremenski treba da traje.  Upravo je to jedan od razloga Džonovog eksperimentisanja sa ovom dijetom.

 

Kada je upitan o pozitivnim efektima ove dijete, Džon je nabrojao:

-umanjen nivo masti u krvi ( uključujući trigliceride i loš LDL holesterol)

-snižen krvni pritisak

-smanjeni upalni procesi

-umanjen oksidativni stres

-umanjen rizik od kancera

-ubrzan celularni promet i oporavak

-ubrzano gubljenje masti

-povećana sinteza hormona rasta u kasnijem periodu dijete

-pojačana kontrola apetita

-snižen nivo šećera u krvi (usled niskog nivoa glukoze u krvi i pojačane osetljivosti na insulin)

-poboljšana kardiovaskularnost

-mogućnost efektivnijeg lečenja hemoterapijom

 

Prilično impresivno. Sada je na red došlo pitanje u vezi sa gubitkom postojećeg mišićnog tkiva. Džon je istakao da na ovom polju, ukoliko želite da sačuvate teško izgrađene obline, morate znati šta radite.

 

Prosto preskakanje obroka u toku dana vodi vas pravo u propast! Kako na polju zdravlja, tako i na polju očuvanja mišića i postizanja određenih performansi. Jedna od stvari na kojima se temelji ovaj tip dijete jeste kvalitetna sportska ishrana i principi koji su sa njom u vezi.

Na kraju, ukoliko se plašite da ćete gubiti na mišićnoj masi, evo nekoliko strategija koje će vam ići u korist:

Proba: pre nego što se upustite u ovo jednostavno se oprobajte. Vidite kako će na vas uticati 24h bez hrane. Džon navodi svoju probu: manji obrok u 22h, sledeći manji obrok u 22h narednog dana! između ova dva obroka, Džon se ’’častio’’ litrom vode, 5g BCAA i šejkom voća i povrća-

 

Periodično: ukoliko je proba prošla dobro, možete se upustiti dalje. Jednostavno, ove periode bez hrane ćete primenjivati češće, npr. jednom mesečno ili nedeljno. Džon je probao 2 puta u toku nedelje i nije dobro prošlo. Ovde ne važi izreka: više je bolje.

 

Dnevno: naprednija metoda.  Ovde produžavate uobičajene periode bez hrane koji se obično odnose na vreme spavanja. Neki ostaju bez hrane i po 16h uz 8h normalnog jela. Drugi idu i na 20h uz 4sata konzumiranja hrane. Bez obzira na varijacije u satima, postarajte se da konzumirate 10-15g BCAA tokom treninga uz obilate obroke u periodu jela.

Na kraju sve 3 strategije su dobre ukoliko radite na gubitku telesne masnoće. Ipak, nije nerealno dobiti i koji kg mišića.

 

Da se primetiti da je u sve tri strategije Džon koristio manje količine BCAA kako bi zaštitio mišićnu masu tokom dugih perioda bez hrane. Takođe, BCAA je unosio i tokom samog treninga, kada je imao periode bez hrane svakog dana. veoma je bitno da unosite aminokiseline, pogotovu leucin!

Na kraju, bez obzira na dužinu perioda izgladnjivanja, odnosno perioda normalne ishrane, pravila o sportskoj ishrani i dalje važe – šta jedete i koliko jedete i dalje je veoma važno pitanje!

 

Kalorijska računica naravno ostaje. Ne možete očekivati izgradnju mišića ukoliko postoji kalorijski deficit i ne možete se nadati gubljenju masti bez kalorijskog deficita.

Džon navodi svoj primer: njemu je potrebno oko 4000 kalorija dnevno da bi dobijao na težini, nezavisno od broja obroka. Ukoliko mu je potrebno 2500 da bi gubio mast, taj broj takođe ostaje bez obzira na broj obroka.

Dalje, savetuje kako je bolje računati kalorije na nedeljnom nivou. Shodno gore navedenim brojevima, Džonu treba oko 17500kalorija nedeljno, ukoliko želi da spusti nivo telesne masnoće.

 

 Uz periodične periode bez hrane, on može 6 dana unositi oko 2900kalorija, a 7. ništa. Ili, 3500 tokom 5 dana, onda poslednja dva bez hrane.

 

Uz dnevne periode bez hrane, umesto 6 obroka po 400 kalorija, može imati 3 po 800. ili 2 po 1200. ovo je samo primer koji ne morate slediti u potpunosti.

 

Ali, ovi primeri vam itekako mogu pomoći da sami kreirate svoj plan dijete. Ukoliko odradite pravilno, razlika između tradicionalnog, bodibilderskog, načina ishrane i ovog sa periodima izgladnjivanja jeste samo u načinu kako ste rasporedili dnevne kalorije.

 

Kada je upitan kakav je njegov plan za period posle treninga, odgovorio je da uobičajena pravila važe. Tokom/pre treninga unosite aminokiseline,a obrok posle treninga treba biti najobimniji u toku celog dana.

 

Džon zatim ističe kako se uopšte nije odrekao pravila o 6 dnevnih obroka. Ignorisanje brojnih koristi koje ovakav režim ishrane nosi bilo bi potpuno iracionalno! Na kraju, sve o čemu pričamo jeste stvar izbora.

 

Za ljude koji vole obilate obroke i koji na taj način bolje kontrolišu glad, ova dijeta bi bila korisna u periodu gubljenja masti i/ili dobijanja čistih mišića.

 

Drugi preferiraju skoro identične obroke. U ovom slučaju ovaj tip dijete daje bolje efekte.

 

Sledeće značajno pitanje odnosilo se na mogućnost dobijanja mase kroz ovu dijetu.

Džon je spomenuo klijenta koji je ovom metodom dobio oko 8kg mišićne mase! U par crta opisao je trening njegovog klijenta: veoma intenzivni treninzi, a jednom nedeljno ga čeka period od 24h bez hrane. Danima kada trenira jede 3-4 obroka bogata hidratima. U danima kada radi kardio jede 3-4 obroka sa umerenom gramažom hidrata.

 

Što se tiče primene ovog plana ishrane kod takmičarskog bodibildera, odgovor zavisi od mnogo faktora: vrstu telesne građe, stil treninga i lične navike u vezi sa ishranom. Bezrezervni prelazak na periodično izgladnjivanje bi bio neracionalan. Sve kockice treba da se uklope: trening, ishrana, genetika itd. Jedino tako možete očekivati potencijalne koristi.

Generalno, Džon se slaže da PI može biti primenjen jednom nedeljno van sezone takmičenja. Nedeljni unos kalorija naravno treba biti valjano određen. Može se ići i dalje, na dnevni PI. Ali, opet ističemo PI je samo stvar izbora.

 

Sledeće pitanje intervjua se odnosilo na moguće negativne efekte PI. Džon nije odgovorio negativno. Istakao je da se negativni efekti nisu odnosili na zdravlje ili telesnu građu. Dnevni PI nije bio loš, kaže Džon. Istina, glad vas može cimati s vremena na vreme i da, nije lako izaći na kraj sa tim, ukoliko ranije nista imali slična iskustva. Ali to je samo jedan dan, a ukoliko se dobro pripremite možete izaći na kraj sa tim.

 

Dodatno, svaki sledeći put PI se lakše podnosi.

Međutim, Džon ističe da je velike poteškoće imao sa dnevnim 16/8 PI (16 bez hrane, 8 sa). Pogotovu što je period u kojem je jeo bio između 13 i 21h, što znači da je preskakao doručak! Krčanje stomaka! Osećaj gladi! Nervoza! Njegov ’’doručak’’ odnosio se na par šolja zelenog čaja i kafe.

 

Dalje, osećao se nervozno, imao probleme sa pospanošću sve do 1. obroka oko 13h.

Na kraju, Džon kaže da je imao problema sa kontrolom besa prvih 10-14 dana na PI. Svako ko je nekada bio na dijeti bez ili sa niskim unosom hidrata zna o čemu Džon govori.

Posle 10-14 dana sve se popravilo. Džonu doručak više nije toliko nedostajao, a negativni simptomi su nestalli.

Imajući u vidu izneto, dobro razmislite u šta se upuštate.

 

Džon dalje priča kako PI može isprobati svako, makar i probno.  Možete dosta saznati o sebi, o vašem karakteru kada ste bez hrane ceo dan. Dalje, učite kako da se izborite sa glađu. A ta veština je svakako značajna za sve koji se bave sportom i žele dobar izgled.

 

Međutim, za učestalije periode bez hrane, Džon kaže da su znatno efektivniji kada:

-ste ranije pratili unose kalorija i hrane

-ste iskusan vežbač

-ste samac i bez dece

-vam partner pruža podršku

-vam posao dozvoljava da primenite PI

 

Sa druge strane, PI postaje pravi izazov ukoliko:

-nemate iskustva sa dijetama i vežbanjem

-imate decu i ženu

-imate veoma zahtevan posao

-se profesionalno bavite nekim sportom.

 

Takođe, tu je i stres. Ukoliko ste u stresnom periodu života PI nije baš najbolji izbor.

Na kraju, trudnice, ljudi koji su imali probleme sa apetitom, kao i oni koji odveć izgledaju zdravo i u dobroj formi nema potrebe da primenjuju radikalnije forme PI.

 

Postoje razni drugi, manje radikalni načini da postignete dobre rezultate: najosnovniji principi sportske ishrane i života.

 

Konzumiranje kvalitetne hrane, manji, učestali obroci, konzumiranje hrane kada ste gladni a ne kada god vam se nađe ispred očiju itd.

 

Ove stvari su u velikom broju slučajeva dovoljne da ljudi održavaju formu.  Naravno, oni koji nisu zadovoljni ovim osnovnim principima, na raspolaganju im stoji PI.

 

Vežbate borbu sa glađu. Kada se izveštite u tome, manje su šanse da ćete kasnije zabrljati.

 

Takođe, PI uči ljude preopterećene fitnesom i zdravim životom da se malo opuste. Propustili ste obrok? Koga je briga! Samo nastavite dalje!

 

Dalje, PI je sjajna strategija za održavanje definicije

 

hmmmm

a sta je sa KETOZOM?

KETOZA –PRLJAVI BODIBILDERSKI TRIK

Bodibilderi koji koriste AAS i koji preferiraju metaboličke dijete (variranje ugljenih hidrata, 5-6dana nizak unos, 1-2 visok) koriste se opasnim i prljavim trikom da sebe brzo dovedu u stanje ketoze (stanje u kojem telo počinje koristiti masti kao primarne izvore energije).

 

Što brže dospete u ketozu, metabolička dijeta je efikasnija. Dijeta sa niskim unosom hidrata postaje mnogo podnošljivija i u psihičkom i u fizičkom smislu kada dospete u ketozu. Zašto? Zato što mozak gotivi samo  hidrate i ketone za pokretačku energiju. Kada ste bez hidrata, a niste u ketozi, mozak prosto žudi za hidratima i energijom, pa stoga i osećate potrebu za šećerima. Kada dospete u ketozu, sintetišu se ketoni koji zamenjuju hidrate, pa tako i nema preterane želje za njima.

 

Posle povećanog unosa hidrata , potrebna su 2-3 dana niskog unosa kako biste se ponovo prebacili u ketozu. Ovo ostavlja sve 2-3 dana nedeljno za maksimalan gubitak masti . (primetićete da ipak gubite masti i  u ova 2-3 dana kada ketoza još nije na snazi).

 

Neki bodibilderi se koriste insulinom kako bi ušli brže u ketozu. Insulin prosto pumpa glukozu u mišično tkivo i redukuje količinu glikogena iskorišćenog za pokretačko gorivo. Posledica toga  jeste snižen šećer u krvi i prilično brz ulazak u ketozu.

 

Stoga, umesto uobičajena 2-3 dana, u ketozu se ulazi za nekih 12 sati. Uzimaju insulin svaka 2 sata tokom večeri, konzumirajući samo protein i neke masti. Ovo očigledno snižava nivo šećera u krvi i već izjutra eto ih u ketozi.

 

Ne pokušavajte ovo. Uzimanje insulina je samo po sebi opasno! Može uzrokovati dijabetičku komu ili čak smrt!

 

BEZBEDNIJI i legalniji način postizanja iste stvari (ketoze) jeste korišćenje leucina. Leucin je ketogena aminokiselina. Stimuliše značajnu insulinsku reakciju. Ukoliko ne unosite hidrate sat pre i dva sata nakon unosa leucina, nivo šećera će značajno opasti, što naravno vodi bržem ulasku u ketozu.

Ovo možete uraditi  u danu sa većim unosom hidrata:

Jutro (1-2 obroka) hidrati  iz voća, kako bi se jetra napunila glikogenom

Između 11 i 14h (2 obroka) hidrati iz pirinča, krompira itd

 

Popodnevni obrok, oko 15,16h poslednji obrok sa hidratima u toku dana

Od 16h pa nadalje, konzumiraćete samo proteine i masti uz 5-10g leucina na svaka dva sata.

Ovo će vam pomoći da uđete u ketozu znatno brže, lakše i efektivnije u narednih par dana sa niskim unosom hidrata.

 

Ova metoda može biti poboljšana kroz suplementaciju koja utiče na insulinsku osetljivost (npr. riblje ulje, Receptor Max, Flameout).

Nadamo se da će vam ovi saveti koristiti u poboljšanju vaše forme!

Izvor: t-nation.com

 

 

 

ONLINE PRODAJA SUPLEMENTACIJE i DODATAKA ISHRANI


http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php


Plaćanje pouzećem, po prijemu pošilke. Pošiljka se šalje brzom poštom.Vreme dostave 2-3 radna dana . CENA paketa (ispod 6.000 RSD) će biti uvećana po ceni tarifiranja brze pošte.

Ako kupujete proizvode čija ukupna vrednost prelazi 6.000 RSD dostava je BESPLATNA. Troškove brze pošte snosimo Mi.
Za kupovinu preko 10.000 RSD uz besplatnu dostavu ostvarujete i popust od 10%


Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: EKSPERIMENT O DIJETI SA PERIODICNIM IZGLADNJIVANJEM
« Odgovor #1 poslato: Februar 13, 2012, 07:45:58 posle podne »
Pedja, koje je tvoje misljenje o 16h posta i 8h vremena za obroke?
Uzmimo na to da je obrok posle treninga najobilniji, i da se na trening ide bez hrane, samo uz BCAA?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.366
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: EKSPERIMENT O DIJETI SA PERIODICNIM IZGLADNJIVANJEM
« Odgovor #2 poslato: Februar 14, 2012, 06:33:02 pre podne »
Pedja, koje je tvoje misljenje o 16h posta i 8h vremena za obroke?
Uzmimo na to da je obrok posle treninga najobilniji, i da se na trening ide bez hrane, samo uz BCAA?


posta u kom smislu o 8 h u kom smislu?

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: EKSPERIMENT O DIJETI SA PERIODICNIM IZGLADNJIVANJEM
« Odgovor #3 poslato: Februar 14, 2012, 09:10:42 pre podne »
Pedja, koje je tvoje misljenje o 16h posta i 8h vremena za obroke?
Uzmimo na to da je obrok posle treninga najobilniji, i da se na trening ide bez hrane, samo uz BCAA?


posta u kom smislu o 8 h u kom smislu?

Recimo:

Post traje od 00-15h, tu je naravno ukljuceno spavanje.
U 15h bcaa i trening od 15-16h
U 16h pwm i od 16-24h je period za obroke.

Ciljam na ovo:

"Međutim, Džon ističe da je velike poteškoće imao sa dnevnim 16/8 PI (16 bez hrane, 8 sa). Pogotovu što je period u kojem je jeo bio između 13 i 21h, što znači da je preskakao doručak! Krčanje stomaka! Osećaj gladi! Nervoza! Njegov ’’doručak’’ odnosio se na par šolja zelenog čaja i kafe."

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.366
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: EKSPERIMENT O DIJETI SA PERIODICNIM IZGLADNJIVANJEM
« Odgovor #4 poslato: Februar 14, 2012, 09:56:50 pre podne »
MA JEBES sto kaze dzon
stvar je da je to ogromna glupost
jednostavno,nemozes da postis i da sebavis sa ovim sportom aktivno
elem
ako imas pwm,onda mi nije jasno kako postis kada je whey protein ZIVOTINJSKOG POREKLA
osim ako ne pijes biljni protein gde onda tek gubi svaki smisao bilo sta na ovu temu
ne zelim da vredjam nikoga ko je vernik itd i necu da ulazim u to polje
ali ne konzumirati hranu u periodu od 12 h pa se onda obzderavati da bi nadokandio izgubljeno..nije mi jasno
i nije mi jasno kakva je to vrsta posta u opste
znam da muslimanski vernici imaju njihov ramazan u kojem je valjda (kako sam shvatio) zabranjeno da se jede danju ,pa onda jedu nocu
e a kakav si ti post nasao u pravoslavnoj veri da ne jedes taj vr period koji si naveo ,pa onda kasnije da smes da jedes
bem li ga...nikada cuo
nije ni bitno
sve u svemu
batali se ovog sporta dok si na tom postu
rekreatvino DA,ali i ako gajis neke vece ambiacije-zaboravi

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: EKSPERIMENT O DIJETI SA PERIODICNIM IZGLADNJIVANJEM
« Odgovor #5 poslato: Februar 14, 2012, 10:18:33 pre podne »
MA JEBES sto kaze dzon
stvar je da je to ogromna glupost
jednostavno,nemozes da postis i da sebavis sa ovim sportom aktivno
elem
ako imas pwm,onda mi nije jasno kako postis kada je whey protein ZIVOTINJSKOG POREKLA
osim ako ne pijes biljni protein gde onda tek gubi svaki smisao bilo sta na ovu temu
ne zelim da vredjam nikoga ko je vernik itd i necu da ulazim u to polje
ali ne konzumirati hranu u periodu od 12 h pa se onda obzderavati da bi nadokandio izgubljeno..nije mi jasno
i nije mi jasno kakva je to vrsta posta u opste
znam da muslimanski vernici imaju njihov ramazan u kojem je valjda (kako sam shvatio) zabranjeno da se jede danju ,pa onda jedu nocu
e a kakav si ti post nasao u pravoslavnoj veri da ne jedes taj vr period koji si naveo ,pa onda kasnije da smes da jedes
bem li ga...nikada cuo
nije ni bitno
sve u svemu
batali se ovog sporta dok si na tom postu
rekreatvino DA,ali i ako gajis neke vece ambiacije-zaboravi

Ne, ne, nisamo se razumeli. ;)
Nema ovo nikakve veze sa verom, ni sa postom u pravom smislu te reci. Pod postom sam mislio na period od poslednjeg obroka prethodnog dana do prvog u ovom danu.
Pitao sam ovo jer sam citao neke studije (ne znam koliko su tacne, jer kao sto si rekao, svako ce se pronaci ako mu odgovara) o tome kako katabolizam dovodi do anabolizma.
Mozda sam se malo nestrucno izrazio, nadam se da razumes.
Plus, i ti si pricao o tome kako je odlican period za dobijanje kvalitetnih kg odmah posle takmicenja, to jest kada je telo gladno. Interesuje me da li taj period kada telu uskratimo hranu (16h) dozvoljava vece dobitke u tim 8 preostalih sati.
Sto se tice ishrane, nikakav biljni sejk nisam mislio, standardan pmw i standardna bb ishrana.
Secam se i jednog odgovora u jednoj temi gde je Polomac rekao da period posle treninga treba iskoristi jer je najbolji anabolicki prostor.
I ti si pominjao kako treniras na prazan stomak, us antikatabolike naravno.
Bukvalno ovaj plan 16h/8h se razlikuje u tome sto umesto recimo 6 imamo 4 obroka, a post se prekida najvecim obrok koji je kao 2-3 normalna.
Nadam se da nisam previse zamrsio.
Naravno, znam kako treba da se radi, praktikuje standardnih 5-6 obroka, ali me i ovo zanima.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.366
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: EKSPERIMENT O DIJETI SA PERIODICNIM IZGLADNJIVANJEM
« Odgovor #6 poslato: Februar 14, 2012, 11:11:30 pre podne »
jako si zamrsio i sto je najgore zapoetljao si sam sebe.
ja imam strplejnja pa cu procitati tvoj post i odgovoriti cu ti ali svako ko krene da cita,okrenuti ce novu stranicu vec na pocetku iz razloga sto se vrtis u krug i sam sebi si nerazumljiv a kamoli li drugima.

Citat
o tome kako katabolizam dovodi do anabolizma.
hmmm,iskreno se nadam da ovo i ne moram da objasnjvam jer toliko glupo zvuci CAK I OVAKO NAPISANO a kamoli da se razradi do tancina.bar se nadam da ne moram ovo da razlazem

Citat
Plus, i ti si pricao o tome kako je odlican period za dobijanje kvalitetnih kg odmah posle takmicenja, to jest kada je telo gladno. Interesuje me da li taj period kada telu uskratimo hranu (16h) dozvoljava vece dobitke u tim 8 preostalih sati.

tacno,samo je prijatelju moj velika razlika izmedju onoga sta sam ja pisao i onoga sta si ti shvatio
ja sam rekao da je najbolji period za rast,POSLE TAKMICENJA iz razloga sto je telo NAMUCENO DIJETAMA I INTEZIVNIM TRENINZIMA i ono sto je najbiitinije PERIODOM PRAZNJENJA I PUNENJA gde se metabolizam do te mere zbuni da nakon tog perioda (7 dana) i kada krenes sa unosom gradivne materije u standardnim kolcinima,unosom uh u nromlanim kolcinima,unosom TECNOSTI itd itd i,telo nema DRUGU ALTERNATIVU a plasecit se (karikiram prostim jezikom) da ce se desti ono sta se desilo prethodne nedlje i ono sta se desavalo prethodnih nedelja bukvalno halapljivo apsorbuje sve materije i koristi ih za nas na srecu na najbolji moguci nacin.
jedino sto je na zalost sto to ne traje do minus beskonacno,vec mozda nekih 10-15 ana maxx dok se ponovo ne stabilizuje i adapitra na postojece stanje

dakle NEMA USKRACIVANJA HRANE da bi se dobila neka "superkompenazcija"" jer to jednostavno nije moguce i nase telo na zalost ne funkconise tako.mozda bi bilo reuzlatata privih para dana,ali kada bi telo prepoznalo sta se dogadja,prebaci se u mod SAVE i kada trpis glad i ne unosis hranu,bilo bi koristenje energije u minimumu rezimu,a kada bi krenuo da unosis hranu,jako mali deo bi iskoristen da nadoknadi ono MALO potrosene energije a sve ostalo bi bilo sladisteno "za kasnije"a kapiram da znas sta znaci to KASNIJE

Citat
Secam se i jednog odgovora u jednoj temi gde je Polomac rekao da period posle treninga treba iskoristi jer je najbolji anabolicki prostor.

pa neznam sta je tu novo i spektakularno
to se zove windows of oportunity i kao takav je ponzat u nazad 10 god a o tome sam pricao i pisao ihaaaaaa

Citat
I ti si pominjao kako treniras na prazan stomak, us antikatabolike naravno.

tacno
ali odmah posle treninga uzimam pwm (red trening gomile bcaa,glm,crm itd itd itd) da bi 34*-40min nakon PWM usledio obilan obrok od komplexnih UH i B
dakle ni govora o tome da mi telo trpi bilo sta


Citat
Bukvalno ovaj plan 16h/8h se razlikuje u tome sto umesto recimo 6 imamo 4 obroka, a post se prekida najvecim obrok koji je kao 2-3 normalna.

pra zilka je jebg
jer ti umesto u 16 h uguravas u 8 sve ono sta treba da uguras u 16
milsim,nije mi jasno kako ne razumes da telo ne funkcinose na taj nacin i da bez obzira koliko ga ti izlgednjavo on nece prihvatiti i ugraditi sve gradivne materije nakon zestoke apstinencije na isti vec jedino sto moze da ih talozi i prepozna kao energiju za kasnije i talozi ih kao visak tj masnoce

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: EKSPERIMENT O DIJETI SA PERIODICNIM IZGLADNJIVANJEM
« Odgovor #7 poslato: Februar 14, 2012, 11:32:51 pre podne »
Sve je jasno, samo sam pomislio da je mozda bolje ako je obrok posle treninga veci, i to dosta veci, a da na ustrb toga ostali obroci imaju veci vremenski razmak.

Ovo mi je sve razjasnilo:

dakle NEMA USKRACIVANJA HRANE da bi se dobila neka "superkompenazcija""

A ovo se sam podrazumevao, pa ga nisam ni napisao:

tacno
ali odmah posle treninga uzimam pwm (red trening gomile bcaa,glm,crm itd itd itd) da bi 34*-40min nakon PWM usledio obilan obrok od komplexnih UH i B
dakle ni govora o tome da mi telo trpi bilo sta

Naravno da razumem razliku izmedju katabolizma i anabolizma, mislim na ovo:

hmmm,iskreno se nadam da ovo i ne moram da objasnjvam jer toliko glupo zvuci CAK I OVAKO NAPISANO a kamoli da se razradi do tancina.bar se nadam da ne moram ovo da razlazem



Nista, idemo dalje, ko pita ne skita. :)

« Poslednja izmena: Februar 14, 2012, 11:41:56 pre podne Francuz »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.366
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: EKSPERIMENT O DIJETI SA PERIODICNIM IZGLADNJIVANJEM
« Odgovor #8 poslato: Februar 14, 2012, 11:35:53 pre podne »
drago mi je da si ukapirao sta sam u stvari hteo da kazem
jer je tema opsirna i mogao bih da pisem 2 sata o tome...