Septembar 22, 2024, 08:20:09 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Michaelzip
X3MShop banner

Autor Tema: Bol u ramenima  (Pročitano 46992 puta)

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Bol u ramenima
« Odgovor #30 poslato: April 29, 2012, 12:52:14 posle podne »
eto fino ti rekoh...bol u ramenu, a ko zna sta je
inace rupe=ruptura
zavisi gdje je i sta je, moze bti bezazlea i jako ozbiljna stvar, a tvoja je izgleda ova druga, cim ti je 6 mjeseci mirovanja..

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 791
Odg: Bol u ramenima
« Odgovor #31 poslato: April 29, 2012, 03:43:26 posle podne »
kazu da je sve ok, da nije nista opasno samo mora da se miruje.
al me nervira to sto moram 180 jebena dana da odmaram.
pa uvenucu. Nije to ni boks ni teretana nista od toga. problem je sto moram od svakog opterecenja da odmaram...
mislim da je to to Veljo... reptura. da su tako rekli.

Van mreže Hoop4Life

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 283
Odg: Bol u ramenima
« Odgovor #32 poslato: April 29, 2012, 03:55:04 posle podne »
Iako oni kazu da terapije nema bolje od mirovanja.


Rekoh ti ja, mene je rame tek prestalo da boli kada sam mirovao, isto sam pre toga radio kao sa tegicima od 2.5kg-a i vuko sam povredu 3 meseca bezveze.. :S Pamet u glavu i izdrzi tih 6 meseci, mada ja mislim da ce te to proci brze..

Van mreže kure_ss

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 193
Odg: Bol u ramenima
« Odgovor #33 poslato: April 30, 2012, 11:47:58 pre podne »
kazu da je sve ok, da nije nista opasno samo mora da se miruje.
al me nervira to sto moram 180 jebena dana da odmaram.
pa uvenucu. Nije to ni boks ni teretana nista od toga. problem je sto moram od svakog opterecenja da odmaram...
mislim da je to to Veljo... reptura. da su tako rekli.

Eto prilike da vežbaš noge. Ionako je to mišićna partija koja svima kasni.

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 791
Odg: Bol u ramenima
« Odgovor #34 poslato: April 30, 2012, 12:28:43 posle podne »
ja imam ubedljivo najrazvijenije noge :)
Slikacu se ovih dana, samo da naletim na jednog tipa, nasu mladu nadu od 120kg :D
Cisto poredjenja radi da vidite noge, a ostalo ... pa dobro, kasnim jedno 30kg za njim :D

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 791
Odg: Bol u ramenima
« Odgovor #35 poslato: April 30, 2012, 12:39:28 posle podne »
MOTIVATION - PAIN IS TEMPORARY

Listen to me
Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever. That surrender, even the smallest act of giving up, stays with me. So when I feel like quitting, I ask myself, which would I rather live with


Van mreže Djokili

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: Bol u ramenima
« Odgovor #36 poslato: Maj 06, 2012, 06:44:48 posle podne »
Ja sam imao isto problem sa levim ramenom, osecao sam jak bol u predelu prednjeg ramena koje sam povredio dok sam trenirao BJJ kada mi je drugar uradio Kimuru, bol nikako nije prolazio i bio je sve gori i gori. Otisao na ortopedsko na Banjici, oni mi snimili i rekli da nije nista kostano vec da je nesto drugo(zaboravio sam sta) i da cu morati da idem na neke terapije da radim vezbe, pa ako to ne pomogne onda ce morati operacija. Tako sam krenuo u teretanu i bol je sam od sebe prestao posle par meseci, naravno nisam radio vežbe koje su mi smetale, najvise me je bolelo dok sam radio kosi bench.
Idi kod lekara vidi sta ce da ti kazu. Mene je teretana spasila ali možda nemamo isti problem :(

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 791
Odg: Bol u ramenima
« Odgovor #37 poslato: Jun 12, 2012, 09:28:07 pre podne »
Juce krenuo da treniram :P
Isao na traku za trcanje, nordisko, posle radio trbusnjake, pricao sa 10 drugova koji dizu tegove (biju dzak) i dusa me boli od sinoc :(
Umrecu, ne ne nema dalje, ne mogu 2 meseca vec sedim, igram Crve ili Counter u to vreme kad sam trenirao...

Rame me sad ne boli konstanto, nekad naidje bol na pola minuta - minut, bez pravila (bez da sam ga i malo opteretio)
Da ja lepo uzmem ovo:
http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=30010
i da krenem lagano da treniram?

Van mreže Ardžuna

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: Bol u ramenima
« Odgovor #38 poslato: Januar 08, 2013, 06:37:01 posle podne »
Kako ne bih otvarao novu temu, da postavim ovde jedno pitanje jer imam sličan, doduše lakši, problem od tanatosa.

Naime, i mene poslednjih nekoliko treninga boli levo rame, ali ne tokom čitavog dana već samo dok radim benč i potisak iza glave, i to na istom mestu na kojem je i on osetio (mesto je prikazano na prvoj slici)... samo što sam ja siguran da kod mene nije u pitanju triceps, već baš rame, jer sam napipao kako mi je jedna mala koščica izbočena i pod pristiskom se osećaju kao neki mehuri. Ta koščica nije izbočena na desnom ramenu. Ne znam da nije u pitanju neko iščašenje... i koliko to može biti opasno.

Zanima me da li je dovoljno da mirujem nekoliko dana i da radim neko zagrevanja ili je potrebno da odmah odem kod ortopeda?

Hvala unapred.
« Poslednja izmena: Januar 08, 2013, 06:42:39 posle podne Ardžuna »
"Lepota nije lepota zarad toga da se bude voljen. To je lepota snage, zarad toga da se izbegne obeščašćenje. Kad osoba počne da se trudi da bude lepa da bi bila voljena, tada počinje feminizacija." - Jukio Mišima

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Bol u ramenima
« Odgovor #39 poslato: Januar 08, 2013, 07:08:39 posle podne »
Prva stvar-vezbe koje ti uzrokuju bol nemoj da radis, to valjda zdrav razum nalaze. Inace potisak iznad glave je majka za povredu. Drugo, bitno je da se dobro zagrejes, nisu lose one trake za istezanje sto uzmes pa raztesezes. Trece, ubaci vezbe za rotatore ramena posle treninga sa najmanjim tegicima po par serija po 20kom. Ako te i dalje boli pravac doktor .
Men sana in corpore sano !

Van mreže Ardžuna

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: Bol u ramenima
« Odgovor #40 poslato: Januar 08, 2013, 10:15:02 posle podne »
Hvala Vlado. To sam i pretpostavljao, pa sam od danas prestao da radim benč do daljnjeg ( i ravni i kosi i kontra kosi) jer pri tim vežbama osećam najveći bol. Do sad se i nisam nešto intenzivno zagrevao, ali od sad ću to malo poboljšati. A što se tiče tih rotatora, nikad ih nisam radio, ali proguglaću malo da vidim o čemu se radi.

Nego ja sam sad stavio malo prst na čelo jer sam negde čuo, čini mi se u onim Peđinim klipovima, da je rame dosta zajebano i da ukoliko se povredi postoji mogućnost da se dođe do tog stadijuma kada ramena više i ne mogu da se treniraju.

Pozdrav.
« Poslednja izmena: Januar 08, 2013, 10:18:09 posle podne Ardžuna »
"Lepota nije lepota zarad toga da se bude voljen. To je lepota snage, zarad toga da se izbegne obeščašćenje. Kad osoba počne da se trudi da bude lepa da bi bila voljena, tada počinje feminizacija." - Jukio Mišima

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Bol u ramenima
« Odgovor #41 poslato: Januar 08, 2013, 11:06:25 posle podne »
Rame je malen misic ali izuzetno angazovan pa usled preopterecenja i akumulacije tokom vremena jako cesto dolazi do povreda. Probaj potiske bucicama umesto sipkom,prirodniji je pokret i mozda ne bude problema. Okacicu ti par klipova vezbi  sutra kad budem na kompu mada garant ima na forumu.
Men sana in corpore sano !

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Bol u ramenima
« Odgovor #42 poslato: Januar 08, 2013, 11:30:19 posle podne »

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Bol u ramenima
« Odgovor #43 poslato: Januar 09, 2013, 12:37:30 pre podne »
Zar rotatore ne treba odraditi pre treninga ramena? Ili gresim?

Van mreže deske1403

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 95
Odg: Bol u ramenima
« Odgovor #44 poslato: Januar 09, 2013, 01:26:10 pre podne »
ponekad ..menjas glave ramena ...