Septembar 19, 2024, 07:18:06 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Davidiofvap
X3MShop banner

Autor Tema: Sta,kako,s cim!!?  (Pročitano 3639 puta)

Van mreže Ognjen23

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Sta,kako,s cim!!?
« poslato: Februar 28, 2012, 12:05:05 pre podne »
ZZ svima.Treba mi pomoc!Prosle godine smrsao sam 30kg za 5 meseci i sad imam 85kg i visok sam 195cm.Sad bas izgledam smesno za svoju visinu(uska ramana,stomacic i ruka kao stapic) pa sam odlucio da krenem u teretanu i maximalno se posvetim tome!Trebaju mi saveti svih mogucih vrsta od programa treninga do ishrane!I samo jedno pitanje za kraj,da li treba da batalim trcanje sad kad krecem u teretanu posto mi je bas priraslo za srce  :) a kao kazu da trcanje i teretana ne idu zajedno...  :( Hvala na svakom savetu unapred!!

Van mreže Ognjen23

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Sta,kako,s cim!!?
« Odgovor #1 poslato: Februar 28, 2012, 12:06:13 pre podne »
Da i ako imate savet da pijem nesto od hemije tipa protein kreatim i tako to molim vas preporucite!!

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Sta,kako,s cim!!?
« Odgovor #2 poslato: Februar 28, 2012, 12:19:54 pre podne »
Samo surutka od hemije:-). Nastavak odgovora ujutru, mora da se spava
Men sana in corpore sano !

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Sta,kako,s cim!!?
« Odgovor #3 poslato: Februar 28, 2012, 12:31:31 pre podne »
Posto kazes da si mrsav, onda samo treba da pojacas ishranu. Na forumu imas odeljak "nutrition" pa tu mozes pronaci sve sto se ishrane tice. Uglavnom, jedi sto vise mesa, a od "hemije" za pocetak kupi whey protein koji ces piti posle treninga ako si odlucio da krenes u teretanu. :)

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Sta,kako,s cim!!?
« Odgovor #4 poslato: Februar 28, 2012, 06:56:25 pre podne »
Inace proteini,gejneri,kreatin,multivitamin, omega 3, glutamin itd nisu hemija vec suplementi odnosno dodaci ishrani . Hemija je nesto drugo i to su  nedozvoljena sredstva. Gruba ti je procena pola kile mesa, malo jaja, malo sira, malo ribe + pirinac,ovsene,krompir, pasta, + malo zdravih masti( maslinovo,laneno, omega 3)+ salate koliko god zelis+ poneki tzv junk obrok( palacinke,pizze, domaca kuhinja...) sve rasporedjeno u 5 obroka.
Men sana in corpore sano !

Van mreže Slanina

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 431
  • Spamer
Odg: Sta,kako,s cim!!?
« Odgovor #5 poslato: Februar 28, 2012, 11:37:25 pre podne »
« Poslednja izmena: Februar 28, 2012, 11:41:38 pre podne Slanina »

Van mreže Tajci

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 46
Odg: Sta,kako,s cim!!?
« Odgovor #6 poslato: Februar 28, 2012, 12:31:32 posle podne »
:D :D :D
I like the way it hurts...

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Sta,kako,s cim!!?
« Odgovor #7 poslato: Februar 28, 2012, 12:39:51 posle podne »
....Pokusao sam ja,nije da nisam da pricam sa momcima da ih pitam neke stvari,da porazgovram,da vidim da cujem da mozda I ja nesto nacucim..
Ali neke stvari tipa….
Genaralni parametri treninga za rast misica :
Frekvencija treninga: svakih cca 5dana
Intenzitet: cca 75% od maksimalne kilaze
Serije: 6-12 po misicnoj grupii
Odmor: 60-90sec
Pozitivni deo pokreta ( dizanje utega ): 1-2 sec
Negativni deo pokreta ( spuštanje utega ): 2-4 sec
Trajanje svake serije: 30-60 sec

TO NE POSTOJI…

Ne postoji ni…
Najbolji program za pocetak je – tri puta nedeljno.Između dva treninga mora proci 48 sati,što bi trebalo biti dovoljno za odmor i oporavak.U tom
vremenu misici će se uspetii dovoljno odmoriti ,dopuniti potrebnim proteinima za rast misicnih vlakana i pripremiti za napore sledecg treninga.Isto tako ne bi smjelo proci vise od 96 sati (4 dana) između dva trening,jer se time gubi kontinuitet i misisi bi se mogli previse opustiti,a metabolizam usporiti

NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE……ovo nista nije potrebno…..a posebno kada je rec recimo o..
i osiguratii misicni rast potrebne su vam kvalitetne kalorije.
Vrlo gruba procjena svodi se pomnozite vasu kilazu sa 40. Dakle ako imate 80kg trebali bi jesti oko 3200kcal.
Ove kalorije dijele se na 5-6 obroka u toku dana.

Od kvalitetne hrane konzumirajte : cureca/pileca grudi,posni sir,ovsene pahuljice,tunjevina,obrano mleko(ako ga podnosite),
whey protein,belanac,malo integralnog hleba,leca,pasulj,grasak,vlaknasto povrce,laneno ulje, maslinovo ulje, orasi, ...
Malo zasičenih masnoća ne možete izbjeći i ne morate se bojati da će vas udebljati.

Ma jok….nista ovo ne treba…

Jednom me je jedan momak pitao..zamislite…kako da skine visak kg….ja sam mu pokusao da docaram kako bi trebalo dam u funcinsie metablziam, pokusao da krenem sa rpicmom recimo o necemu sto je najbezbolnije o carb rotacijma…na sta je on odogvorio..ma ne zanima mene to buraz..kazi ti meni sta da ja jedm…ja kazem..ok…sutra ti donesm jelovnik…kaze on extra..

Evo recimo..sta sam mu dao….bilo…


1.OBROK:250 g ella sira ili 50g whey + 50 g ovsenih pahuljica ili + ALTERNATIVA 250 g ella + 10 belanaca + 1-zumanac ..ili jedno jutro ovo..drugo ono
 

2.OBROK:150 g mesa + salata –bilo koja-po ziboru
 

3.OBROK:.150 g ela sira ili  +50 g whey-ja + OMAEGA 3..2 KAPSULE 

4. OBROK:Pred treningom bcaa+glutamine-20+20 gr

OBROK:na kraju treninga treningu 60 g whey-ja + 30 g maltodekstrina+15 gr bcaa
 

5.OBROK:200 g mesa + 50 g riža (basmati) + salata
 

6.OBROK:100 g mesa +salata+ 150-200 g ella ili-alternativa 100 g tune i whey30g + 5 belanaca..jednom ovo jedno ono

Toga bi se trebalo drzati  od Pon-Pet. Sa punjenjem pi poceoeo u subotu posle jednog ili dva hard treninga gdje bi potpuno ispraznio glikogen u telu. A u subotu dolazi punjenje gdje spustis B na 150, M na minimum i UH na 400 ili čak 500g. Nedelja bi bila malo manje bogata sa UH ali ne mnogo za razliku od subote.

KADA JE VIDEO OVO…PITAO ME JE….JELI BURAZ…DALI SI TI NORMALAN??...
A sta u subotu kada se ozderem u gradu da zategnem kdo DRKSA-(drrks je pekara u koju inace mladi odlaze posle nocngo provoda)…rekoh mu…pa probaj sa burek-pizzom…to je extra..

ASTA LA VISTA BAYBE JESUS….

Odvoji malo vremena i procitaj ovu temu za pocetak, ima dosta zanimljivih stvari i jako puno odgovora a ovo sto sam kopirao je samo mali deo:

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,13245.0.html

Van mreže Ognjen23

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Sta,kako,s cim!!?
« Odgovor #8 poslato: Februar 28, 2012, 07:58:28 posle podne »
Hvala Milose i svima a vezano za trcanje da li trcanje i teretana mogu da se kombinuju,nzm dal je to glupost ali dosta njih mi kaze kao ne ide dobijanje misicne mase i trcanje!?  :-\

Van mreže Ognjen23

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Sta,kako,s cim!!?
« Odgovor #9 poslato: Februar 29, 2012, 01:48:51 pre podne »
Sa malo cackanja po netu saznao sam da se moj problem naziva skiny fat,i da je najteze raditi i graditi misice u tom slucaju posto se nmg graditi misici i resavati stomacine!!!Ocajan sam majke mi...Ima li neko broj nekog privatnog trenera bar zbog konsultacija po tipu ishtane i treninga... :'(

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Sta,kako,s cim!!?
« Odgovor #10 poslato: Februar 29, 2012, 10:35:25 pre podne »
Druze ja nisam nikada misice dobio dok sam skidao salo vec sam se samo trudio da sacuvam vec postojece misice zbog katabolicnog stanja...

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Sta,kako,s cim!!?
« Odgovor #11 poslato: Februar 29, 2012, 11:18:37 posle podne »
Kod pocetnika i nije nemoguce da zarade malo misica dok gube masti..aliiiiii
S obzirom na to da si dosada trcao i pretpostavaljam nisi narocito kvalitetno jeo, bolje bi ti bilo da na neko vreme zaboravis na stomacic jer ti je metabolizam usporen. Mnogo bolja varijanta, po meni, je u pocetnim trenucima nabaciti kvalitenog mesa, urediti ishranu..pa kad se telo malo zahukta nece ti biti problem uz sitne korekcije da se resis preostalog salceta.
To bi znacilo vezbanje + suplementacija + 5 obroka, smanjiti trcanje da kazemo da je jednom nedeljno sasvim dovoljno, a sto se ishrane tice oprobati rotaciju hidrata(sa malo vecim unosom od gore navedenog clanka) jer kalorijski suficit pravi razliku.
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD